Banda na výletě

• Česko National Lampoon´s a výlet maturantů (více)

Maturanti Reggie a Dag přijedou pozdě do školy a srazí stožár na auto ředitele Mosse. Jdou do posluchárny, kde probíhá přednáška o škodlivosti drog. Dag a Reggie zmírají nudou, a tak pustí kazetu oblíbené skupiny. Škola se začne dobře bavit. Ředitel se rozzuří a nechá všechny po škole s tím, že musejí napsat dopis prezidentovi. Téma: Jak bych změnil školský systém. Jediná Lisa dopis napíše a jménem třídy ho odešle. Prezident se rozhodne studenty pozvat k sobě, aby promluvili na podporu jeho reformních zákonů. Pošle do školy senátora Lermana, aby studenty přivezl. Ten radostně souhlasí. Je totiž prezidentův rival a v setkání s maturanty vidí příležitost, jak hlavu státu znemožnit… (oficiální text distributora)

Jango_Fett

Na to jak je film starý mě mile překvapil, netušil jsem že se v téhle době točili takové ulítnuté věci. Humorem je možná i lepší jak prcičky. Korunu tomu nasazuje šílený řiditel, kterému už z jeho žáku začalo silně hrabat. ()

Martin741

Allan Smithee - toto meno si davaju ti reziseri, ktori sa hanbia za to, ze natocili film, a tak aby divaci nepoznali ich prave meno /a aby predisli hanbe, zosmiesnovaniu a utokom/. Allan Smithee je takmer istou zarukou toho, ze film je zly, spatny. Natoceny len preto, aby si reziser vyskusal, ci vie tocit a ci vobec na to ma. 6 % ()

cariada

Další z bláznivých komedií, tentorát, je jedna třída vybraná, aby jela k prezidentovi. To že to není třída zrovna vzorná je jasný hned od začátku, je to jeden větší blb než druhý , neustále chlastaj, hulý a myslí na sex. K tomu mají děsnýho profesora a tak jedou na výlet, cesta je samo o sobě šílená až hrůza a v hlaním městě to rozjedou jak se patří. Mě spíš napadá jak takový tupci vůbec můžou studovat střední školu a připravovat se na maturitu. Jak už to v podobných komedií bývá, jsou zneužiti , ale včas to zjistí a napraví. Komedie je spíš pro otrlejšího diváka, kterýmu nevadí vulgarity a podobný humor. ()

Crawler-D odpad!

Kolika komplexy trpěli scénáristé? Ještě bych bral absolutní absenci sebepochopitelnějšího děje, ale humorem to šlo absolutně mimo mísu - a to se dokážu zasmát široké paletě legrace - a o to míň chápu zdejší nadšené reakce. ()

charge

Humor v crazy komediích můžu, ale i ten musí mít určitou kvalitu a originalitu, obojí jsem zde ale hledal marně, příkladem je řidič autobusu, který odkazuje na Otto Manna ze seriálu Simpsonovi, což je docela smutný, ve většině případů je to přesně opačně, tedy že v Simpsonech jsou odkazy na určitý film. Dále jsou zde k vidění extrémně kýčovitý rádobyvtipný scénky s typickými postavami jak přes kopírák, konzervativní ředitel, retardovaný špekoun, zadumaně filozofující černoch, grázl-gentleman, smažka, šprtka, arijský šprt-panic s obřími okuláry, magor žijící v jiné realitě (zde Star Trek) a další. Navíc závěrečný potlesk prezidenta a spol. jako vzdání holdu srdcervoucí řeči maturantů byl vrcholem trapnosti na tomto díle. Je fakt, že existují i horší komedie, ale tohle už nikdy víc. ()

Ryuuhei

Dobová hovadina, která je ale docela i vtipná a v některých úsecích a prvcích kreativní. Jakožto ale čistá teenagerská komedie v lehkém road movie stylu, bez logiky a všeho ostatního, co by dodávalo filmu na smysluplnosti, sledovatelné. ()

pytlik...

Chlastat, kouřit, brát drogy, co to jako má bejt za rebelství? Vždyť to dnes dělá už úplně každej, v posledním vydání Špačka se praví, že to patří k dobrému bontonu. Kdo chce bejt dnes rebelem a dostat se na plakátech do dívčích pokojíčků, musí číst minimálně Hégla v originále a hlavně ho chápat, páč v tom případě by byl jedinečnej, první, komu se to od půlky devatenáctýho století povedlo. ()

sedm.1

Ikdyž mě Banda na výletě nějak úplně neoslnila a svou zábavností nestrhla,pravdou zůstává,že tolik pošuků v jednom filmu se jen tak nevidí.A především pak ředitel Moss,řidič busu a nebo milovník Star Treku jsou postavičky snad až kultovně zábavné a pamětihodné.I ostatní studenti jsou složeni z všemožných individuí,kteří hláškují a chovají se jak totální hovada a neskutečně tím baví.Problém je v samotném,opravdu hloupém ději,především pak v závěru,no fujtajbl.Jednotlivé scénky a příběhy z jejich výletu jsou sice většinou ultravtipné,ale pohromadě zkrátka film nefunguje ani trochu.Nicméně jako zábavný úlet Banda na výletě funguje 100%,jen je třeba překousnout pár laciných vlastních gólů. ()

dopita

Praštěná komedie o marturantech, kteří se společně s natvrdlým ředitelem jedou ztrapnit k prezidentovi. Překvapivě je to hodně vtipná komedie se spoustou dobře vypointovyných scén. Praštěná a nutno dodat, že hlavně ryze oddechová komedie. Závěr mě ale trochu zklamal. ()

showxman

Jednoznačný klenot mezi všemi teen komediemi a podobnými záležitostmi. Neskutečně vtipné situace, které se staly předlohou a inspirací pro celou řadu dalších počinů v tomto subžánru. Postava ředitele (Matt Frewer) je skvěle zahraná a baví v každičké scéně, tlusťoch Miosky vám zajisté také pocuchá bránice a navrch legendární Tommy Chong v roli řidiče autobusu imunního na koňské sedativa, to je prostě paráda. Prcičky můžou jít "na párek". ()

ThomasCrown

Nečakane príjemný film bez akýchkoľvek úchylností, teda samozrejme všetko v rámci určitých hraníc. Bavil som sa priebežne počas celého filmu, najmä cesta autobusom stála za to. Jeremyho Rennera som najprv nespoznal, ale celkom mu to hralo už v ´95. Všetko ale predčí hláška: "Heroín, čo? .... Nie, inzulín!" ()

Ixbalanke

Supr oldschool komedie, vtipné postavy, originální vtípky, jen ten konec trochu nedotažený, kýčovitý, ale protože je tak rychlý, ani nestačí zkazit celkový dojem z filmu:) Fanoušci Star treku by si to rozhodně neměli nechat ujít, to fakt nemělo chybu. ()

peetriss

Trochu drsnější šílenost o buranských, neustále chlastajících a vše ničících středoškolácích na výletě do Washingtonu. No musím říci, že tvůrci si vůbec nebrali servítky a na diváka chrlí tvrdou kanonádu, která je i přes slabá místa poměrně zábavná, nejste-li zarytým puritánem. Navíc dnes už má film pro mě i určitou nostalgickou hodnotu. ()

jirkis

Super komedie! Jedna z těch lepších, kterou jsem v poslední době viděl. Sranda od začátku do konce...Já to říkám pořád, stále je víc dobrých starších komedií, než těch nových. ()

Nerd4Dreaming

K filmu jsem se dostal pouze proto, že se jedná o debut Jeremy Rennera (vypadá tam jak buzna, zdá se mi to, nebo má namalovaný řasy??) ale nakonec jsem se dobře bavil. Je to prostě bláznivá teenagerovská komedie plná bláznivých postav! I přes klasická klišé a figury - vyhul, počítačový nerd, šprtka, tlusťoch a otravný učitel atd.. se jedná o lepší kousek. Všichni chlastají, hulí a dělají MEGA bordel. O příběh v podstatě vůbec nejde, ale přesun téhle bandy přímo do srdce D.C. přináší spoustu vtipných konfrontací. 4 * hlavně za autobusáka Reda, imunního vůči koňským anestetikům :D ()

animario

Nenáročná, devádesátkově přiblblá týnejdž komedie. U dnešního diváka tenhle humor už moc nezaboduje,ale tenkrát to byla celkem hlína. Vtipná je z dnešního pohledu přítomnost Jeremyho Rennera coby americkýho Vikiho Cabadaje z ústřední dvojice studentíků. ()

Torgal

Nečakane vydarená teenegerská komédia o výlete jednej triedy kompletne tvorenej samými pochybnými indivíduami do Washingtonu za prezidentom USA. To o čo vo filme ide nie je vôbec dôležité - v tomto prípade je cesta viac ako cieľ. A počas cesty sa udeje hromada zábavných vecí, ak vám teda ničenie majetku na všetky spôsoby príde vtipné. Čo je ale prekvapujúce, zaobišlo sa to kompletne bez fekálneho humoru, čo sa obzvlášť v dnešnej dobe cení. Bonusom navyše je účasť Jeremyho Rennera. 6+/10 ()