Píše se rok 1991 a veterán CIA, agent Nathan Muir (Robert Redford) je poslední den ve službě. Zbývá jen zabalit, rozloučit se a odejít do penze. Jenže telefonát z Hong Kongu, který ho probudí, zásadně změní chod nejbližších 24 hodin. Nathan se z něj doví, že jeho někdejší chráněnec, žák a spolupracovník Tom Bishop (Brad Pitt) se dostal do vážných problémů. Ocitl se v čínském vězení, je obviněn ze špionáže a hrozí mu smrt. V obavách z mezinárodního incidentu od něj dává CIA ruce pryč. Tomova záchrana představuje pro USA příliš velké riziko. Vše tedy závisí na Muirovi, který od začátku tuší, jak k incidentu došlo a navíc si je vědom, že nové vedení CIA odsunulo "lidi ze staré školy" na vedlejší kolej. Dostat se k potřeným informacím a přelstít organizaci, pro níž tak dlouho a obětavě pracoval je úkol nad jiné těžký... (Magic Box)

Mylouch

Další kousek o střílení dobrých koní. Robert zasekává ne svorky ale kramle do cárů scénáře, který toho má k vyprávění opravdu hodně. Oběma hlavním hráčům ale věřím, jak velkou hrou jejich agentská práce s celosvětovou působností je. Redfordův předdůchodový humor i étos v zasedačce: "Tím se nám omezily možnosti." Zbývá operace Večírek. Kdo by to navíc řekl, jak umí Brad voroštovat embéčko v honičce s Volhou ? Slušný standard T.Scotta 3-4* ()

sator

Zajímavý svižný i když místy překombinovaný snímek s chlapíkem, který je pořád o krok napřed pře CIA :-) ()

Columbus

Ano, tahle sestava nezklamala. Napivavy, zazivny film plny agentu, bez zbytecnych kecu, pritom spletity a prehledny. Roba uz nam vrasci, ale ma vsech pet pohromade a jeho ucednik Pitt mu sekunduje s vdecnosti. Vi totiz, od koho se ucit. ()

matezzz

Těšil jsem se dost, nakonec malinké zklamání. Myslel jsem, že to bude o něco lepší. Málo akce není na škodu, podle mně. Scénář je dobře rozvinutý a i přes to, že je vcelku složitý, dá se pochopit bez větších problémů. 3 a půl... ()

Decker

Vytecny krimi thriller se spionazni tematikou a vybornym duem Redford-Pitt, ktere ukazuje jak to chodi v CIA podle Tonyho Scotta :-) ()

fantassia

Dlouho se mi nechtělo k žádnému filmu nic říkat, ale ještě se musím usmívat, herecký koncert pana Redforda byl nádherný, Brad se prostě měl od koho učit. ()

lennyd

Čínské vězení. Pokus o osvobození americké zajatkyně končí fiaskem, a agent Tom Bishop (Brad Pitt) je taktéž uvězněn. Na druhé straně se o tomto dozvídá jeho učitel Nathan Muir (Robert Redford), který se právě chystá ukončit kariéru v CIA a odejít do důchodu. Když ale vidí, že CIA chce jeho žáka obětovat, pokusí se mu skrze interní pletichy v CIA pomoci ... Film je skvěle prostříhán mezi současností (Bishopovo uvěznění, Muirovy akce uvnitř CIA) a vyprávěním (Muir vypráví celý Bishopův příběh). Na jedné straně politcká hra v současnosti, a akční scény z minulosti (Východní Německo, Bejrút). K tomu všemu perfektní akční hudba Harry-Gregsona Williamse, k tomu skvělé herecké výkony obou hlavních představitelů i akční režie Tonnyho Scotta... Suma sumárum - jeden z mých nejoblíbenějších filmů - nikdy neomrzí... ()

venison

Než jsem si to pustila, čekala jsem to trošku více akční, ale jinak super mrknout se i do zákulisí CIA :-) Redfordovi baštím všechno a Pitt se do mladého agenta plného ideálů taky hodil :-) Výhrady mám jen k obsazení Catherine McCormack, protože ta mi do role femme fatale moc nesedí :-) Hezkej film.. ()

Aven

S vyjímkou přepadovky v úvodu je to celé poněkud sterilní. Hm tak po 2 hodinách zjistíme, že Redford vypekl celou zpravodajskou službu - no a???? ()

Master19

Slušná dávka špiónské práce. Redfordovi i Pittovi se dá lehce věřit, že se jim nedá nic věřit, skrovné exteriéry jsou také pěkné, ale natáhlé na více než dvě hodiny to celkově poněkud bředne. Zkrátit o 40 minut a dalo by se na to hledět s napětím a ne sledovat piglování charakterů, které jsou od začátku docela jasné. ()

dANo

Akčnosť tohto filmu vytvárajú do veľkej miery príbehy veterána Muira, ktorý ich rozpráva svojim kolegom na jednom celodennom stretnutí... Zmysel týchto príbehov v celom kontexte je však minimálny a celé je to o tom, či sa Muirovi podarí zachrániť Bishopa cez telefón. Je to celé tak trochu pritiahnuté za uši, ale na druhej strane treba uznať, že to vcelku zbehlo a že to nebolo ani veľmi nudné. U mňa 3 a 1/2, pričom zaokrúhľujem hore kvôli hudbe. ()

shantim

Škoda, že je scénář tohoto filmu tak překombinovaný a nejednotný. Snímek podle mě zachraňují, kromě atraktivity tématu, slušné akční scény. ()

cross

Možná až příliš dlouhý a pozvolný špionážní thriller, který vás určitě neohromí výbušnými akcemi, ale jenž pozvolna inklinuje ke konečnému řešení jednoho delikátního špionážního problému. Tony Scott má však v tomto žánru mnohem větší tvůrčí a zábavnostní potenciál, takže nelze snímek brát jinak, než pouze jako průměrnou podívanou. ()

IvyH

Asi to byli mí oblíbení herci v hlavních rolích, kteří se zasloužili o to, že tento film jsem htala jedním dechem. Čím to však, že se nakonec zdály kancelářské scény s Redfordem daleko napínavější než ty s Pittem kdesi v Asii? Vychytaný akční thriller, který prostě nenudí. ()

toyrider

Celou dobu jsem myslel spíš na 3*, ale vzhledem k závěrečné chuti vyskočit radostí dávám čtyřku , i když ne úplně plnou. ()

mirec88

Vcelku príjemná jednohubka, ktorá mi síce nepriniesla to, čo som čakal - nemyslel som si, že tam bude toľko flashbackov a myslel som si, že Redford s Pittom to rozpália v akcii -, ale napriek dĺžke svižne odsýpala a špionážnu tému som mal vždy rád, takže nie je čo riešiť. ()

Ravi

Robert Redford v roli hazardního špiona učitele mě ani nezaujal tolik, jako spíše RR v roli budoucího rentiéra, který obehrává domácí špionážní agentury, aby dostal žáka ze šlamastyky. V toímto směru vynikající. 80% = 4/5 ()

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012