Píše se rok 1991 a veterán CIA, agent Nathan Muir (Robert Redford) je poslední den ve službě. Zbývá jen zabalit, rozloučit se a odejít do penze. Jenže telefonát z Hong Kongu, který ho probudí, zásadně změní chod nejbližších 24 hodin. Nathan se z něj doví, že jeho někdejší chráněnec, žák a spolupracovník Tom Bishop (Brad Pitt) se dostal do vážných problémů. Ocitl se v čínském vězení, je obviněn ze špionáže a hrozí mu smrt. V obavách z mezinárodního incidentu od něj dává CIA ruce pryč. Tomova záchrana představuje pro USA příliš velké riziko. Vše tedy závisí na Muirovi, který od začátku tuší, jak k incidentu došlo a navíc si je vědom, že nové vedení CIA odsunulo "lidi ze staré školy" na vedlejší kolej. Dostat se k potřeným informacím a přelstít organizaci, pro níž tak dlouho a obětavě pracoval je úkol nad jiné těžký... (Magic Box)

Crawler-D

Excelentní hra s "hrajícím" Bradem Pittem a klasikem Robertem Redfordem, ve které Tony Scott začíná pomalu ale jistě zvýrazňovat svůj styl, který dosáhl vrcholu v Dominu z 2005. Tady se ještě drží na uzdě, takže se nemusíte bát epileptických záchvatů. Na druhou stranu, nenudí ani ve výslechových pasážích. ()

DruidKarel

Nevím proč, ale název Spy Game mi nějak až moc splýval s názvem sračkózního filmu Spy Kids, proto jsem se mu (a on mě) nějak vyhýbal. Nakonec jsem se na něj podíval a musím říct, že to nebylo vůbec špatné. Rozhodně překvapení. 3* ()

starbrejkr

Kvalitní a výborně obsazená žánrová práce. Nic víc, nic míň. Přesto měla určitě Spy game na víc, stačilo jen víc a trochu fatálněji rozvýst vztah mezo Redfordem a Pittem a dát větší prostor stinné stránce u tajných služeb. Kdyby se to povedlo, Mnichov a Labyrint lží by ostrouhali a slávu kritiků (divácké se jí dostalo solidní) by schytala Spy Game. Tato palčiví témata jsou ale bohužel jen naznačena, a tak máme před sebou ničím zvlášť vynikající špionážní thriller. Zajímavé jsou snad jen časté flashbacky a to, že Redford vše vlastně řídí z křesla, ale ve výsledku hlavně ty flashbacky ubírají na tempu. Kdyby víc prostoru bylo věnováno současnosti, hlavně dění v Číně, mohlo z toho být aspoň nabité akční drama. Přesto jsem se u filmu nenudil a za nějaký ten rok bych se možná podíval znovu, kdybych neměl zrovna něco jiného na práci. ()

laik_60

celkom slušná americká ukážka o tom ako si vychytralý kolega vie vystreliť z kolegov menej chytrých a zákerných a ešte k tomu za pár hodín zorganizovať vojenský prepad. Na dvojicu Redford-Pitt sa dalo pozerať. Film videný aj po druhý krát - s odstupom času .. sa dá. ()

C0r0ner

Jak mi tohle mohlo utéct... Vždyť mám Tonyho Scotta přece celkem dobře nakoukaného. Každopádně to bylo moc milé a svižné, kdy se jeden sviňák ze CIA předhání s dalšími, kdo koho víc ochčije. Bavilo mě to velmi a škoda je, že takových kousků už se dnes moc nedělá. 85% ()

pakobylka

Napínavý příběh, který jsem docenila až napodruhé. Nejenom díky práci s kamerou a neobvyklému střihu se v něm velice zdařile prolíná přítomnost s minulostí. Tradičně vynikající Robert Redford jako zestárlý agent Nathan Muir rozehrává na vlastní pěst svou poslední velkou hru, aby zachránil bývalého parťáka Toma Bishopa, kterého skvěle ztvárnil neodolatelný Brad Pitt ... protože i mezi agenty může existovat přátelství ... 4,5* ()

Wormboy

Pre mna osobne velmi prijemne stravene dve hodiny sledujuc vzostup jedneho agenta CIA v podani sympatickeho Brada Pitta v tandeme s mentorskym Robertom Redfordom. Spy Game nie je ani dramatickym spionaznym filmom a ani superakcnou bourneovskou jazdou a kto to ocakava bude zakonite sklamany. Mne vsak Scottove rozpravanie sadlo a som tak nadmieru spokojny. ()

necisty

Kvalitní vodění za nos v podobě Roberta Redforda. Myslím, že k tomu není moc co dodávat. Jen možná to, že na začátku to nemělo takové grády jak na úplnému konci, s čímž se obyčejně s takovou sestavou počítá. ()

Juto

Ak máte radi špionážne filmy bude pre vás tento film skutočnou lahôdkou: rýchly elektrický thriller plný napätia. 7/10 ()

emo

Super atmosfére, kvalitný herci, len sem tam stráca dych... Scottova réžija je efektná ako by to bola Bruckheimerova produkcia. ()

Seag

Typická špionážna rozprávačka. Akcie je tam opravdu velmi málo, skoro až žiadna. Ale herecké výkony dvoch hlavných aktérov mi postačili. Hlavne herecký výkon Brada Pitta je dosť prekvapujúci a Robert Redford- myslím že všetci vieme že je skvelý, aj ked ste ten film nevideli. Dal by som aj 5* ale ta nedostačujúca akcia mi tam vadila. 4*. ()

BoXBe

Tonyho Scotta v této formě můžu a to každý rok svátečně aspoň jednou. Sice nakonec pointa stojí na dost primitivním řešení, ale ten cit pro průlety nad střechami a harmonie obrazu, hudby a zvuku Redfordova hlasu mi rozvibrovává takový ten senzor dobrého filmu co mám kdesi okolo žaludku. U Spy Game je mi prostě dobře. ()

dr.fish

Je to nádherná pohádka. Pohádka o tom, jak "no one is left behind". Pohádka o tom, jak CIA nenechává své agenty padnout ani když si udělají malý neschválený melouch v Číně. Respektive Mathan Muir, agent ze staré školy, který na tohle všecko věří i v den odchodu do důchodu. Agenti z nové školy už na to ale nevěří, těm už o člověka nejde, bo je jich na světě jako sraček. Velké sólo pro Redforda, ale i Pitta. Skvělá motanice války v Libanonu, čínského vězení a kanceláře ředitelství CIA, vše na pozadí tikajících hodin blížící se popravy vězně Bishopa. Nejlepší film ve svém žánru, řekl bych. 90% ()

mortak

Kterak jedna sluníčkářka dvěma cynickým agentum cestu k pravdě ukázala a na správnou cestu přivedla. Neskutečný blábol, který zachraňuje Scottova režie, milosrdně zastírající díry ve scénáři a všechen ten spasitelsky podtext. ()

majo25

Redforda extra nemusím, ale tu si svoje zastal. Film má dve roviny, z ktorých je fajn iba tá, ktorá sa odohráva v súčasnosti. Flashbacky s Pittom sú prídavná záležitosť, ktorá bola zbytočne zdĺhavá, krčovitá a mne vôbec nesadla. Neviem, či takto naozaj fungujú špionske organizácie, ale tento pohľad môže fungovať. Naviac, keď záver nesie pekný odkaz - v špionážnom svete, kde emócie a priateľstvá nemajú existovať, aspoň takto je to jasne deklarované, sa na konci všetko obracia naruby. ()

otík

Na to, že je to film od Tonyho Scotta, tam teda moc akce není. Ale budiž. Je to napínavé, promakané, Redford je výtečný jako obvykle, flashbacky nejsou nudné a celý děj dává smysl. Ale i tak, přijde mi to dost chladné, diváka to nedostane do děje, není komu fandit. Hodně šedý průměr. ()

Baker

Slabší 4*. Tony Scott ještě v nejlepší formě, film parádně utíká, ale do kina bych na to nešel. Redford s Pittem se k sobě docela hodí (ale nic extra) a tak jediné, co mě docela mrzelo, byl primitivní děj. ()

tom88

Slušne natočený špionážny thriller so slušnými hercami s Robom a Bradom na čele. Dej je dobrý, no pri konci to už je moc prekombinované, zložité. Vyskytujú sa aj nudné zbytočné scény aj keď ich tam nieje veľa. Kamera, strih, nasvietenie sú super, vďaka tomu si film u mňa trochu šplhol. Na pohľad vyzerá úžasne. Akčných scén je tak stredne a sú nevýrazné, čo je trochu škoda, lebo toto mohol by poriadny akčňák. Každopádne je Tony Scott zručný, dobrý režisér a vie si vybrať dobrých hercov. Určite dosť lepší priemer. 70%. ()

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012