Pete Mitchell (Tom Cruise), odvážný mladý letec přezdívaný "Maverick", se začíná stávat nejlepším z nejlepších. Je vyslán na pětitýdenní kurz do kalifornského Miramaru na školu pro elitní vojenské piloty, které se říká Top Gun. Zde se vznětlivý pilot utká s těmi největšími esy v oboru a setká se nejen s vnadnou astrofyzičkou a leteckou instruktorkou Charlie (Kelly McGillisová), ale také s geniálním a velmi soutěživým spolustudentem "Icemanem" (Val Kilmer), s nímž od samého začátku svádí bezohledný boj o prvenství. Zatímco je však Maverick pronásledován záhadnou smrtí svého otce, bude schopen zkrotit svou divokou povahu a získat tak nejen prestižní trofej Top Gunu, ale i srdce milované dívky? (HBO GO)

Tasartir

Sice jsem to shlédnul před "delší" dobou, ale 1 nebo 2 hvězdičky bych tomu určitě nedal, váhal bych mezi lepší 3 a 4. Pro lehké podhodnocení dávám za 5 :D Přece jenom mezi "klasiku" 80-tých let to rozhodně patří. ()

onixse

Je to boží film, mám ho hrozně rád a ne jen proto že hlavní roli Mavericka ztvárnil Tom Cruise, ale nepopírám že to je jeden z hlavních důvodů. Ve filmu je vše, je tam akce, láska, přátelství, statečnost, smutek prostě vše, co byste od takovéhoto filmu čekali. Akční scény z bojových stíhaček jsou opravdu perfektní, dodají dojem jakoby jste tam zrovna byli. Skvělou příběhovou linii doplňují krásné písně, které určitě znáte, jako jsou například Take My Breath Away, anebo Highway to the Dangerzone. Přátelství Mavericka a jeho operátora a nejlepšího kámoše Goose je to nejhlubší, které jsem snad ve filmu viděl. Hodnotím 5 hvězdami i přes pár drobných nedostatků, které byli opravdu nepatrné. ()

PAVLIS

Objektivně by si minimálně za ty namachrovaně vyteplené dialogy zasloučil film odstřelit. Jenže když já si kdysi díky němu zamiloval Tomcaty... ()

Lenii

Ton Gun jsem viděla už jako malá holka a strašně moc se mi líbil. Od té doby jsem ho viděla už snad stokrát a mohla bych se na něj dívat donekonečna. Film je starý stejně jako já a myslím, že tímto filmem pro mě začala i má malá "posedlost" filmy apod. Zároveň to je i první film, kde jsem viděl Toma Cruise, který se mi strašně moc líbil. Film má dle mého vše, co by měl správný pěkný film mít. Lásky, ale i napětí, přátelství, ale i nějaká ta nevraživost. Ústřední postava, pár, ale prostor je věnován i jiným. Je tu i přátelství. Jsou tu pro mě oblíbená letadla, motorky... Sem tam bych našla už teď asi nějakou chybičku, co mi vadí, ale i tak zůstávám věrná. 100% ()

pekas

Tak že ani tohle po těch skoro 30 letech nevypadá vůbec staře, nebo trapně, tomu říkám nadčasovost. I když Toma úplně nemusím, tohle je bezpochyby další kult. 90% ()

teba

Po slabší chvilce měním původní rozhodnutí a dávám plnou palbu - přece jen, je to záležitost mého dětství, viděla jsem to asi milionkrát, počínaje VHS kdovíodkud, přes porevoluční kino, RTL, až to konečně Nova přitáhla i do našich televizních vod... Dneska už se u toho spíš jen dobře žehlí, ale žehlí se hezky, se záběry z lodí startujících stíhaček a kalifornských západů slunce... a když Goose i pomiliontýprvní umře, je i nakropeno :o) ()

helrohir

Slávna, ale aj tupá preromantizovaná náborovka, ktorá má/mala mladých Američanov presvedčiť o tom, že v armáda je všetko super, každý má kopu báb, zahrá si volejbal na pláži a nakoniec si trošku aj zalieta. Aj keď na druhej strane musím priznať, že keď som cca pred 12 rokmi videl po prvý krát ako mladý fagan, bol som tou kombináciou nadzukových lietadiel, frajerských pilotov a vcelku chytľavej hudby očarený. Dnes, po rokoch, volím pri hodnotení zlatú strednú cestu, keď tento film považujeme za poriadne nafúknuté klišé, ale nostalgia mi zároveň nedovolí dať menej ako tri hviezdy. 50%. ()

marek29

Song "Take my breath away", klasika klasik a mladej Tom Cruise to je koktejl hodný pobavení. Kromě zběsilých záběrů ze stíhaček, kdy ani pořádně nevíte na koho se díváte, nemám výraznějších stížností. Film je z roku '86 a nutno k němu taky tak přistupovat ale já se bavil a znalost Žhavých výstřelů mě potěšila :D přičemž je silnou výhodou.. ()

Guran

Naprostá propaganda amerického letectva, kde všichni piloti jsou namakaní, namachrovaní a žhaví do létání. Tento film je neférově nazýván nejlepším filmem 80tých let. I co se týče samotné dějové výpravy je snímek hodně slabý a nudný, rozhodně nezajímavý. Tom Cruise podle mého názoru nikdy nebyl kvalitní herec. Jediný film, kde opravdu hrál bylo "Narozen 4. července" Od té doby nic moc nepředvádí. ()

Hawaj

Dávám 4 hvězdy i když nesnáším Cruise, nesnáším klišé, nemusím výlevy americkýho patriotismu a takový to kůůl filmový chlapáctví. Jo prostě dávám 4, páč to byl prostě dobrej entertaiment s pěkně natočenejma stíhačkama, kalifornským snem, pořádnou kočkou a dobrou muziku. A navíc to dělal Tony Scott. Budiž mu země velmi, velmi lehká. ()

knihovna

Tenhle film a ta banda dokonalých a nesympatických individuí mě na konci donutili fandit rusákům - což opravdu nedělám často. Možná se ptáte - proč tomu ten blbec tedy dal 2*? Je to jednoduché - parádní instrumentálka - to je jedna a ta druhá za to, že bez téhle debility by nevznikly Žhavé výstřely. Takže to vlastně počítejte za šestou hvězdu pro ně. ()

Brano

Tento príbeh o láske a priateľstve mal niečo do seba, ale niektoré scény mi prišli strašné naivné a zo začiatku aj dosť nudné. A miestami to už začínala byť strašná romantická "slaďárna". Letecké súboje boli síce pekné spracované, ale mňa akosi nebavili. Vyzdvihnem najmä bezchybný herecký výkon Toma Cruisea, ale Kelly McGillis ma nezaujala a skôr vadila v tomto filme. ()

george82

Film mého dětství, kde se všichni ti letci stali mými hrdiny. Film je parádní. Prostě se na něj i po letech rád podívám a to jak z pohledu bojových letadel, hudby, mládí, které z filmu jen čiší. Je to prostě klasa. :) ()

PlayEasy

Svištící stíhačky, pot, adrenalin, přátelství, vypracovaná těla, Goose, Ice, Slider, Viper, motorka, kožená bunda a samozřejmě Maverick - role ušitá Tomovi přímo na míru, jež ho doslova vystřelila do oblak. Ať si kdo chce říká co chce, ale my ten film již od útlého věku milujeme a nikdy se na tom nic nezmění! 100% ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

05.06.2022

Že bude pokračování legendárního Top Gunu úspěšné, se vědělo už dávno. Cruisova pocta létání (a jemu samotnému) ale přesto překonala očekávání a zajistila mu kriticky i finančně nejlepší premiéru… (více)

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

13.05.2022

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

01.02.2022

V roce 2020 bylo oznámeno, že Tom Cruise, scenárista Christopher McQuarrie a režisér Doug Liman plánují natočit vůbec první hraný film kompletně ve vesmíru, do projektu měla být zapojena NASA, SpaceX… (více)