Reklama

Reklama

McDonaldová a Dodds

(seriál)
  • Velká Británie McDonald & Dodds
Krimi / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (2020–2024), 17 h 15 min (Minutáž: 86–120 min)

Tvůrci:

Robert Murphy

Hudba:

Blair Mowat

Hrají:

Tala Gouveia, James Murray, Jason Watkins, Jack Ashton, Cassie Bradley, Caroline Catz, Navin Chowdhry, Hugh Dennis, Michele Dotrice, Susannah Fielding (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(11)

Obsahy(1)

Ambiciózní policejní vyšetřovatelka Lauren McDonaldová (Tala Gouveia) se přestěhovala z kosmopolitního Londýna do jihoanglického Bathu. Ale to neznamená, že by měla méně práce s řešením tajuplných zločinů. Jediný problém je, že se jejím partnerem stává poněkud nesmělý a příliš skromný detektiv Dodds (Jason Watkins). McDonaldová sbírala zkušenosti přímo v nebezpečných londýnských ulicích, odkud odešla, aby pomohla vlastní kariéře. Dodds se naopak většinu svého profesního života spokojeně krčil v rohu kanceláře a snažil se na sebe příliš neupozorňovat. Není divu, že jim to zpočátku spolu vůbec nejde dohromady. McDonaldová je drsná, neústupná policajtka, která řeší případy čirou silou své vůle. Je jako divoký zajíc, zatímco Dods působí spíše jako ospalá želva – je tichý, pohodlný a tajnůstkářský. Ovšem když se poprvé po deseti letech znovu ocitá v prvních liniích policejní akce, objeví v sobě ukrytý talent pro luštění kriminálních hádanek. Tyto dva současné Brity svedl osud dohromady, přestože zdánlivě nemají nic společného. Ale z šéfky McDonaldové a jejího věrného pobočníka Doddse se po několika počátečních přešlapech nakonec stávají schopní a nerozluční parťáci. (TV Prima)

(více)

Recenze (6)

papilon395 

všechny recenze uživatele

Nový britský krimi seriál těží z malebného prostředí lázeňského města Bathu a z nesourodé dvojice vyšetřovatelů - nadupané mladice McDonaldové a rozvážného Doddse před penzí. Po dosud odvysílaných dvou epizodách hodnotím jako povedené. K rozuzlení případu pokaždé přispěje Doddsova všímavost a dedukce. Takže logika nade vše, tak to mám ráda. ()

RoyBatty444 

všechny recenze uživatele

Postavy sú na silu excentrické až pošahané. Oceňujem ale, že to nie je čím horšie tým lepšie (ako novodobé dánske detektívky s priehrštím nechutností). ()

Ivoman 

všechny recenze uživatele

Po prvních dvou dílech musím konstatovat, že se jedná skoro o Hercule Poiarota v 21 století. Krásně vychytané postavy dvou kriminalistů. ()

Galerie (189)

Reklama

Reklama