John Garrity (Gerard Butler) s manželkou Allison (Morena Baccarin) a malým synem Nathanem se vydávají na nebezpečnou cestu, aby našli útočiště, před obrovskou kometou rychle se blížící k Zemi. Uprostřed děsivých zpráv o tom, že města po celém světě jsou ničena úlomky komety, naši protagonisté bojují s rostoucí panikou a bezprávím, které je obklopuje. Budeme svědky zběsilého útěku do bezpečí. Podaří se jim najít poslední úkryt před globální apokalypsou a najít nový bezpečný domov? (Vertical Entertainment)

Tipko

Na tomto apokalyptickom filme ma upútala predovšetkým idea zocelenia manželstva: Priznanie si viny, vzájomné odpustenie si a snaha o svoju opätovnú vernosť a záchranu rodiny. Nedá mi nezareagovať ešte takto. Na takýchto žánroch ma trochu mrzí jedna vec: ľudia sa snažia len o záchranu fyzického života (v tomto prípade nejaké bunkre v Grónku pre „vyvolených“ pred kométami) a vôbec sa nespomenie spása nesmrteľnej ľudskej duše. Myslím, že je to zámer istej globálnej skupiny ľudí. ()

Kingjiri

Takovej jinej katastrofickej fim, kterej se víc než na katastrofu samotnou (a s tim související akci, výbuchy nebo spustešenou zemi po katastrofě) zaměřuje na chování lidí, který bojujou o holej život. Na jednu stranu bylo fajn vidět vcelku reálný chování postav, žánýho vyloženýho superhrdinu, kterej všechno vyřeší (a všechny zachrání) a větší množství "záporáků" než dobráků (dle hesla "Zoufalí lidé dělaji zoufalé činy."). Na druhou stranu byla stopáž pro tohle psychologicko-thrillerový pojetí katastrofickýho bijáku místama docela dlouhá a ději scházel větší spád. A co si budeme povidat, aspoň trochu tý přehnaný akce do tohohle žánru prostě patří, takže mě její absence docela mrzela. Ale abych byl fér, je třeba uznat, že za skromnejch 34 mega se toho na plátno podařilo dostat vcelku dost. Třetí silnější hvězda za neotřelý pojetí příběhu a fajn casting. ()

rublik05

Katastrofických filmů jsou mraky, vesměs jeden horší než druhý, proto jsem byl moc zvědavý, jak se s tím Gerard Butler, resp. Ric Roman Waugh popere. Pominu-li odporné a do očí bijící digitální efekty, je Greenland docela fajn snímek, jehož civilní pojetí, zaměření se na psychiku a chování lidí před zánikem světa, mu dodává jistou dávku originality, nepůsobí až tak moc hloupě, herci hrají relativně obstojně, tempo rovně ujde a nešetří se i s napětím. Na druhou stranu si tvůrci mohli odpustit pár žánrových klišé, příběh nepřináší nic nového, zkrátka koukatelná lehce podprůměrná záležitost. 4/10. ()

bearmeedek

Není to špatné, zázrak taky ne. Místy docela napínavé a v mezihrách zase nějaké ty americké kašpárkoviny. Dalo by se říct, že je to soubor malých epizodek na pozadí jedné katastrofy. ()

E lan

Už dlouho jsem neviděl pořádný katastrofický film. A tohle stálo za to. Gerard to zvládá bravurně, všem důležitým to nakonec vyjde a záběry zničeného světa jsou úchvatné. Super odpočinkovka. ()

Sammy.Boy

Páni! Absolutně nevidím důvod, proč bych neměl dát plnou palbu. . .zručně natočené rodinné drama na pozadí jedné katastrofické události. U několika scén mi slušně spadla brada. Skoro až překvapivá spokojenost! ()

Nix

Ničím nepřekvapující katastrofický film, který jede v zajetých kolejích. Ono to má celkem spád, ale je tam plno takových momentů, které mne nudili a nijak mne neuchvátili. Taková průměrná jednohubka, ale Gerard je dycky fajn. ()

Ceberus

Sice tomu chybí epické vizuální orgie ničení měst typu 2012 nebo Drtivý dopad, ale na druhou stranu to zdaleka není žádný grafický odpad. Naopak to střídmé množství, co tam je, tak vypadá velmi dobře - ostatně s Butlerem a Baccarinovou v hlavních rolích jsem očekával alespoň průměrnou kvalitu vizuálních efektů a byl jsem příjemně překvapen. Spíš než na celoplanetární tragédii se tak příběh soustředí hodně na osobní drama, podobně jako již zmíněný Drtivý dopad nebo Válka světů. Kromě kvalitních hereckých výkonů rodičů si pochvalu zaslouží také syn - z tohoto herce by mohlo jednou něco vyrůst. ()

Crosshair

3* V dobe totalniho sucha je to v pohode. Jen od toho necekejte najake velkolepe katastroficke sceny. Osobni, minimalisticky film o rodine. ()

janak.t

POZOR SPOILER: No tak co k tomu říci, jako myšlenka není špatná, ale čím se do filmů dává více vizuálních efektů, tím více se zapomíná na zásadní věci, jako například, že v tzv. Grónsku vlastně vůbec není zima, tak že se vám vůbec nekouří z pusy a můžete tam vlastně jet i v tílku, nebo že v 7 letech si dítě neumí sám odpoutat z auta a po 9 měsících v izolaci vypadáte pořád stejně a nerostou vám vousy a tak podobně. Za mě zklamání. ()

haffen

Ono v porovnaní s 2012 je to celkom seriózny film. Čakal som, že to bude odpad a nakoniec z toho bola oddychovka kde ani toľko nebolo nutné vypínať mozog ako som pôvodne zamýšľal. Katastrofický film to moc nebol, skôr roadmovie ako si zachrániť prdel pred veľkým šutrom. Ak by nevznikol, asi by sme o nič zásadné neprišli. Prvá polovica to mala slušne našliapnuté a dokonca to bolo napínavé. Až neprišla tá druhá klišoidná so záverom, ktorý úplne každý očakával a skazilo to celkovo veľmi dobrý dojem. Ale neurazilo to a dá sa to vidieť. Možno aj opakovane. 65% P.S. Časť filmu sa natáčala na Islande. Na záberoch sa objavil vodopád Skógafoss a kaňon Fjaðrárgljúfur. ()

ŠpetaMarek

Místy opravdu výborné a napínavé. Nápad s prezidentskou loterií skvělý. Jde taky vidět, že ač za 35 mega nejde udělat CGI dokonale, tak kvalita triků je naprosto dostačující, aby to nevytrhávalo. Škoda, že si film pomáhá klasickými žánrovými klišé. Mohlo to být sevřenější, opravdovější a o 20 minut kratší. ()

fandadofilmu odpad!

Hlavní otázka zní: Je v tomhle filmu vůbec ještě něco jiného než samá klišé? Copak už tam opravdu nedokáží vymyslet nic jiného, než donekonečna opakovat pořád ty samé vzorce? Bohužel i na té globální apokalypse se šetřilo, jak to jen šlo. Těšil jsem se alespoň na Morenu Baccarinovou, v tomhle pafilmu jí však nebylo dovoleno předvádět nic jiného než přehrávané záchvaty mateřsko-rodinné hysterie se svraštěným čelem a srdceryvným výrazem - což vůbec není její parketa. Takže pochválen buď rychloposuv... ()

ForGump

Ale jo docela zábavný katastrofák, sice spousta klišé a samozřejmě happy endem, ale ušlo to. Jen mám trochu strach, že veškeré katastrofické blockbustery budou čím dál více k smíchu, protože už na nich není jak být invenční (aspoň myslím) a na vážno, tedy artově už to pojala Melancholia, takže who knows, kam se tento žánr ubere. Tady to je taková zdravá hrana, kdy si pár okamžiků buďto protrpíte, nebo přetočíte. Vesměs podobné 2012, akorát Emmerich se neupnul na jednu kometu a měl asi 6x větší rozpočet, ale zase technicky a především trikově to vypadá minimálně stejně dobře, ne-li lépe, ale to je věcí vkusu. 60% ()

LdaVinci

Jo, něco takovýho jsem čekal. Bylo to fajn, ale nic extra. Bavilo mě sledovat ten chaos a paniku na začátku apokalypsy.. to mě baví vždy. :) ()

Shitonit

Klasickej Džerár ve svý průměrný roli, v průměrným filmu, kterej mě průměrně bavil. Jinými slovy? Chaos, zmatek, úprk a snaha o záchranu vlastní prdele, kterýžto výsledek má výsledek ponaučení, že si máme vážit toho co máme, dokud to máme, páč až nám na kebuli spadne meteorit tak máme prd a cililink. :-) ()

Greenland: Poslední úkryt se dočká pokračování

Greenland: Poslední úkryt se dočká pokračování

15.06.2021

Loňský katastrofický spektákl Greenland: Poslední úkryt měl kvůli zhoršující se pandemické situaci jen málokdo šanci nakonec vidět v kinech, ale nyní se zdá, že thriller o rodině hledající úkryt před… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět