John Garrity (Gerard Butler) s manželkou Allison (Morena Baccarin) a malým synem Nathanem se vydávají na nebezpečnou cestu, aby našli útočiště, před obrovskou kometou rychle se blížící k Zemi. Uprostřed děsivých zpráv o tom, že města po celém světě jsou ničena úlomky komety, naši protagonisté bojují s rostoucí panikou a bezprávím, které je obklopuje. Budeme svědky zběsilého útěku do bezpečí. Podaří se jim najít poslední úkryt před globální apokalypsou a najít nový bezpečný domov? (Vertical Entertainment)

Najt

Nejsem daleko od 5* miluju katastrofické filmy. Tenhle film není přímo o katastrofě jako takové, ale spíše o postavách, přežití a úprku do bezpečí. Katastrofických záběru je zde málo, ale zase stojí za to. Každopádně je na to nahlíženo z lidského hlediska. Film servíruje drama, zoufalství paniku a napětí do poslední minuty. Je to jízda a já ani nedutal. Být to více katastrofické dal bych plný počet. Herecké výkony parádní a natočené to je taky skvěle. ()

ANTYCHRYST

Spousty nelogickych situaci..ale tak to u podobnejch filmů bejva..Hlavně že ho nechtěla a pak miluji tě cubka jedna :) čekal jsem více výbuchů atd..55% spíše nežli katastrofický je to takové rodinné dramo:) kde samozřejmě vybuchuje vše kolem jen tuhle rodinku to netrefi:) ()

Homerking

John Garrity -  Gerarda Butler a jeho rodina se snaží dostat na bezpečné místo v Grónsku aby se skryly před blížící se apokalypsou v podobě obří komety Clark. Cesta to nebude lehká protože svět kolem nich se velmi rychle začne měnit na čistý chaos. ()

Mateyf.Iks

Uprimne nechapu tolik spatnejch hodnoceni. Za me fakt super. Jak to bylo cely toceny z ruky, dodalo to vsemu na autenticite a i ty efekty mi pak prisli opravdovejsi. Go Bezos :D Moje zena u toho neusnula a to je vzdycky znamka toho, ze je to minimalne zabavny jak svin. A o to prece jde. Po cteni komentu jsem cekal neco jako 2012, ale dostal jsem super film. Diky ()

HEED

No to byl děs, jako sledovat rodinné drama, které převažuje nad katastrofickým filmem a pak nakonec ani tu katastrofu (dopad neukázat), jako fakt o ničem. Pokud je tohle budoucnost katastrofického žánru, tak jím dám vážně VALE!!! nadobro. Snad se najde někdo, kdo žánr katastrofický vrátí zpět do kolejí jako je ( Rozpoutané peklo, Armageddon, Twister, V oku tornáda, Skleněné peklo, Den poté a mnohé další). TOHLE BYLA BLBOST Jednu dám za to, že jsem byl ochotný se dodívat na celý film. ()

Mamlas

Začíná to zvolna a je náběh na dobrý katastrofický film tak, jak by se to mohlo opravdu udít. Následuje něco přes hodinu rodinného drámíčka v klasickém otřepaném stylu - rodiče se rozvádí, malé děcko a ještě navíc nemocné. Dost otravný sociální balast, který nikoho inteligentního nepřekvapí ani tím, že naprostá většina lidí pod tlakem se mění ve smečku agresivních primátů. To je obecná pravda (zdravím zarputilé nerouškaře). Ke konci se vracíme k jakémusi ukončení globální katastrofy, které je prošpikováno dalšími rodinnými zážitky. Celkově z 30% výtečný, zajímavý a uvěřitelný katastrofický film, zbytek otravný sociálně familární opruz. Za mě někde mezi 2 a 3 hvězdami, těsně blíže ke 3. Zklamání, promarněno. (52%) ()

curfew77

Takhle, cením si nápad a odvahu rozpracovat ho do opravdu apokalyptických rozměrů, kdy scénář předposraně necouvne do módu "svět se ponořil do chaosu a vy z toho pořádně nic neuvidíte". Ty koláže ze zpráv a rádiových stanic jsou působivé, nebeské výjevy taky, a celkově se poměrně daří budovat tu tísnivou atmosféru, kdy se (ehm, sic!) "svět ponořil do chaosu". Jenže aby to rámoval nějaký ten příběh, je nám zároveň servírováno to neotravnější možné klišé. To znamená, že rodinka se musí odněkud někam dostat, cestou se ztrácejí léky pro děcko i členové sami sobě navzájem, neustále se někdo s někým zdlouhavě loučí, a hlavní hrdinové jsou v jednom kuse překvapeně konfrontováni s nepříliš překvapivým faktem, že při konci světa každý sere na ostatní a na nikoho není dvakrát spoleh. Gerard Butler je dřevo, sexy Morena Baccarin má předepsánu roli nemožné hysterky a asi nejzajímavější postavu jejího otce degraduje krátký prostor i banální odchod ze scény. Kromě toho má scénář i četné logické díry, takže například celý svět ví, že do osmačtyřiceti hodin většina lidstva až na pár stovek tisíc vyvolených vymře, nicméně trpěliví nevyvolení vojáci pomáhají zvládat nástup zmíněných šťastlivců do letadel, usměvavé zdravotní sestry jim na cestu s nevysvětlitelným klidem nabalí nějaké ty léky, v televizi a rádiu se najde pořád dostatek moderátorů a expertů, kteří nemají nic lepšího na práci, než to všem pořád dokola vysvětlovat, ačkoli už další výplatu neuvidí. A když občas nefungují sítě mobilních operátorů, postěžuje si dokonce Butlerova postava, že by "aspoň v krizi mohla technika fungovat!", jako kdyby vysílače prostě nemusel nikdo obsluhovat, elektřinu jim nebylo třeba dodávat a všechna civilizace nejspíš až dosud běžela tak nějak samospádem... 60 %, ale víc než tři hvězdy prostě nedám. PS: Jo a ten protiapokalyptický kryt v Nepálu bych fakt hrozně chtěl někdy vidět. ()

Mr.Ward

Jo, normálně by to asi nebylo za plný počet, ale je rok 2020. Viděl sem tolik podprůměrných filmů, že tenhle kousek strašně potěšil moje oči a hrozně mi sedl do nálady, takže nemůžu jinak. Civilně pojatý film, odehrávající se na pozadí konce světa, super herci, hezky natočený. Originální to není, ale jak sem psal, tehle rok byl prostě $#!t. ()

Solverino

No nic moc teda. Gerard celkem good, vytuněná MILFka taky good, ale nesympatickej, ječící a neduživej fracek nic moc. Taky spousta hysterieckého vřeštění, amerického patosu a jinak je to bída s nouzí. Ach jo. Jinak celkem genderově i rasově vyvážený, jen tam bylo na můj vkus málo asiatů (asi zlobili a tak je do krytu nevzali). Taky tam bylo málo lesbiček (možná ta černá vojanda?) a dlaších psychotických frustrátů (ty zřejmě stáli za kamerou a byli součástí filmovýho štábu). No celkově fujky fujky a v kině bych teda trpěl jako zvíře. ()

Carlie

Asi dost nadhodnocuji (vidím to spíše na 3-4 hvězdy), ale já měla opravdu nízká očekávání a film se mi opravdu líbil. Samozřejmě, že je to od začátku do konce předvídatelné, co se může pokazit se pokazí a hlavní postavy jsou mi silně nesympatické, jenomže když čekáte tak málo a dostanete slušný film je to prostě překvapení. Napětí od začátku do konce a slušné téma, které se nemusí zdát tak nereálné, jelikož víme, jak vymřeli dinosauři. Jenom si kladu otázku, jak bych se v takové situaci zachovala já...Mělo by vůbec cenu chtít přežít, když přijdete o vše vám milé a z planety Země se stane téměř neživý šutr, který pluje vesmírem s menšinou přeživších. Já bych si raději pustila svůj oblíbený playlist, obvolala všechny mně drahé a odešla s grácií. Asi bych také mohla zmínit, že jsem se na film dívala na domácím plátně a se super reprákama, protože si nedokážu představit, že by se mi to stejně líbilo při sledování na notebooku, nebo televizi. ()

jprmusic

Předvídatelný, přihlouplý, s všudypřítomným efektem "to už jsem párkrát viděl". Všechny podobný filmy, od Drtivého dopadu až pa kritizovaný Geostorm jsou výrazně lepší a bavily mne daleko víc. Je smutný vidět Morenu po Deadpoolovi v takovýhle ptákovině. ()

adamix

Toto si priam žiada to sľúbené pokračovanie. Keď je katastrofický film spravený kvalitne a vie strhnúť aj bez digitálnych efektov a vie sa popasovať so psychológiou postáv a celej spoločnosti, nemám jedinej výhrady. Nie je to hororový Knowing, ktorý to zvládol aj po iných stránkach, ale určite stojí za vyššiu pozornosť ako preceňovaná Emmerichovská blbosť 2012. Rodinka s Butlerom sympatická a to, že toto všetko môže byť reálna hrozba, je doslova mrazivé. Za mňa 80%. ()

PlysovyMacko

Ako sa film dostal od "kometa nas minie, nic sa nedeje" v sekunde ku "nastane koniec sveta"? Ako to mohli vedci takto naho*no vypocitat? Vacsina filmu sa odohrava v tme a zle je vidiet co sa v nom deje. Aky vyznam pre dej malo to, ze Gerard podviedol svoju zenu? Je to viac o postavach, ja preferujem digi destrukciu, ktorej je tu malo. ()

Dejvecd

Gerarda Butlera mám ako herca veľmi rád a väčšina jeho filmov, aj keď sú to blbosti ma dosť bavila práve vďaka nemu a Greenland nie je výnimkou. Áno film má kopu vecí, ktoré nedávajú zmysel, ako veľa podobných katastrofických snímkov a vlastne to až tak nevadilo. Áno v podstate je to celé jedna veľká blbosť, ale nič viac od toho asi nikto neočakával a musím povedať, že práve na rozdiel od iných katastrofických blbostí, v človeku Greenland zanecháva najviac. Po väčšinu stopáže som mal ten správny pocit napätia, ktoré sa miestami dosť stupňovalo a chladným ma to tiež vôbec nenechalo. Páči sa mi, že tvorcovia sa tu sústredia na jeden jednoduchý príbeh rodiny, ktorá sa snaží utiecť pred katastrofou, ktorá ich čaká a nič viac, proste sa snažia prežiť a nikto nerieši prečo sa to deje, tým pádom to celé pôsobí o trochu reálnejšie ako keby nám tvorcovia dali presné dôvody a dôkazy, prečo sa to deje. Myslím si že keby tak aj urobili, celý film by vyznel dosť hlúpo. Gerard Butler je tu samozrejme skvelý a táto rola mu neskutočne sadla a na rozdiel od jeho iných filmov, tu je jeho postava o dosť viac rozpracovaná a o dosť viac uveriteľnejšia. Páčilo sa mi ako bol celý film osobný a téma rodiny tu bola fakt pekne rozpracovaná. Aj keď sa postavy občas správali nelogicky, tak musím pochváliť to, že toho bolo o dosť menej ako v iných podobných filmoch. Tiež sa mi dosť páčil vizuál spolu s hudbou, kde hudba perfektne dotvárala atmosféru a vizuál aj napriek nízkemu rozpočtu určite zaujme a tvorcov musím neskutočne pochváliť, že zvládli aj s málo peniazmi spraviť vizuálne zaujímavý film. Bohužiaľ občas ma sralo, že niektoré scény boli rozostrené. Na záver musím povedať, že mám dosť rád katastrofické filmy a Greenland určite odporúčam, pre všetkých čo hľadajú niečo ako Geostorm, ale zaujímavejšie a lepšie. 7/10 ()

vlKousek

Opravdu snad jeden z mála uvěřitelných katastrofický filmů. Viděl jsem jich už dost a tenhle je rozhodně o parník nejlepší. Přesně nějak tak bych si představoval, že se lidstvo bude chovat a bude to probíhat. Myslím, že by si to zasloužilo být v červené kategorii. ()

Jarduk03

Jak z příručky "Katastrofický film snadno a rychle". Něco má přiletět, vláda lže, útěk do bezpečí, Sofiina volba, nehoda při útěku, někdo se ztratí, lidí běhají a hledají, někdo se najde, lidí brečí, lidí se spojí, lidi umírají,..." Samozřejmě je kladen důraz, aby každý záběr na prchající davy přesně splňoval rasové, demografické a genderové normy. ()

Greenland: Poslední úkryt se dočká pokračování

Greenland: Poslední úkryt se dočká pokračování

15.06.2021

Loňský katastrofický spektákl Greenland: Poslední úkryt měl kvůli zhoršující se pandemické situaci jen málokdo šanci nakonec vidět v kinech, ale nyní se zdá, že thriller o rodině hledající úkryt před… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět