Láska je dar a stojí za to o ni bojovat... Čtrnáct let strávil Danny Flynn v belfastském vězení. Vešel do něj jako devatenáctiletý mladíček za atentát, jehož se s ostatními členy IRA zúčastnil, vychází z něj jako dospělý muž, který ztratil nejkrásnější roky svého života a už nechce páchat násilí. Jenže z Irské republikánské armády se nevystupuje. A rozum – i rozumní lidé – Dannymu radí: Odjeď pryč! A pak je tu Maggie, dívka, kterou tehdy miloval, na kterou myslel celých těch čtrnáct let a která teď před ním stojí skutečná. Jenže to není tatáž Maggie. Je vdaná, má syna a muže ve vězení. A irská žena, jejíž muž sedí ve vězení, je posvátná, nedotknutelná. Toho, kdo by se o ni pokusil, čeká kulka do hlavy. O důvod víc, aby Danny odešel někam daleko. Ale Danny nechce odejít. Tady je doma, a tady chce teď žít. (Česká televize)

Mishqo

Filmy z obdobia vyhrotených protestantsko-katolíckych konfliktov v Sev. Írsku ma vždy zaujali a dojali. Nie je tomu inak ani tu. Aj keď sa mi ta boxerská línia zdala slabá, film aj tak zaujal. ()

cross

Realistycký pohled na současné Irsko a problémy uvnitř systému IRA. Slušné herecké výkony, sugestivní scény a kvalitní zpracování jsou v přímém kontrastu s mnohdy lehce primitivními dialogy a některými až moc melancholickými scénami. Výsledný dojem z kvality filmu je však nepopiratelně kladný, i když bych ho hodnotil spíš ***1/2. ()

homerr

Další film popisující praktiky IRA. Tady spíše to, co následuje po činu. Dobře natočená atmosféra zmaru ve městě bez budoucnosti, skvělí hlavní představitelé a nikdy nekončící problém mezi vyznavači různých náboženství... ()

JohnSmith

Další z mnoha filmů,které jsou přechvalovány.Bohužel mi celý film přišel hodně utahaný a samotný box byl velice nezáživně natočený. Lehce se Sheridan otírá o IRA a problémy v Severním Irsku,ale potíž je v tom,že opravdu jen lehce.Není mi jasné jestli točil film boxerovi s IRA v pozadí nebo o IRA s boxerem v pozadí. ()

ganz

Výborný film, který je zasazen do vysloveně mrazivého prostředí. Výborný Daniel Day-Lewis, který asisvým výkonem nikdy nezklame. Když jsem se na film chystal, čekal jsem nějakou levnou kopii rockyho, ale opak byl pravdou. ()

Autogram

Očakával som, že to bude len o politike a boxovaní, ale z veľkej časti je tam zamilovaný boxer s citlivou povahou. To je trochu lepšie vzhľadom na moju averziu k výlučne športovým filmom. Boxovanie tu má svoj význam ako symbol odpustenia a zmierenia, aký to paradox. –––– Svieti Slnko. Dúfam, že prinesie mier do Severného Írska. ()

Smileface

Daniel Day-Lewis se v nejlepší formě snaží zbavit společnost nesnášenlovosti.Film ukazující naprosto zbytečnou nenávist s otázkou:Nebylo by lepší prostě se spolu naučit žít,to je ale otázka kompromisu,který chybí třeba i na blízkém východě. ()

Mr.Jackass

Začínám mít tohoto režiséra ve vražedné kombinaci s D. Day-Lewisem docela rád...Viděl jsem jejich třetí počin a po filmu Moje levá noha a Ve jménu otce byl i tento velmi zdařilý. Opět výborná hudba i děj i herecké výkony. V průběhu filmu jsem měl několikrát neodolatelnou chuť vyhladit celé Severní Irsko, protože mě přišlo, že zde žijí jen samí fanatici a blázni (alespoň v 70. letech 20. století) ()

mohamedsfinger

Pravda, čekal jsem více boxu, ale to vůbec nevadí protože jde o výborné politické drama, kde ale ani scény z ringu nejsou odbyté (dokonce je hodnotím jako jedny z nejlepších). Příběh je po celou dobu hodně zajímavý, ale bohužel někdy sklouzne až k přílišné schematičnosti, což je trochu škoda, protože Jim Sheridan v celém filmu dokazuje, že je plný skvělých nápadů (nejen scenaristických, ale i režiserských). A Daniel Day-Lewis a Emily Watsn, jsou zárukou kvalitního herectví, které mě snad nikdy neomrzí. A taky je škoda těch posledních vět... ()

Maynard.

Tak když se nám letos rozloučil D.D.Lewis se svou kariérou (bohatou 3 oskary, prozatím), tak sem si řek, že skouknu za svůj život všecky jeho filmy, kterých nejsou mraky. Tady sem si třeba myslel, že se bude hodně boxovat (podle názvu sem jako usoudil :o) ). Ale není tomu tak. Spíš je to výpověď o tom, jak to dříve fungovalo v Irsku, kterýmu "vladla" IRA a kde panoval strach z výbuchů. Jo, asi tak 3 zápasy se tady odehrály, ale fakt hodně krátký. Proto nechápu, že se Lewis učil dlouze boxovat, když tady bylo těch fightů tak málo. U nás sme měli koumouše a v Irsku protestanty a katolíky, armádu a IRU. Takže kde se vlastně žilo líp? Od Lewise sem přecijen zvyklej na výraznější a zapamatovatelnější role, než je tahle. Ale i tak respekt hochu! :o) ()

Seti

Další kvalitní snímek od "specialisty na IRA" Jima Sheridana a jeho dvorního herce Daniela Day-Lewise. Název by mohl trochu mást, protože boxování zde nehrálo hlavní roli. V prvé řadě stálo znázornění irského konfliktu v jeho pozdních fázích a také pokusy znesvářených stran o vyrovnání se s minulostí. Box a sport vůbec byl brán jako jeden z prostředků, skrze který by mohlo k uvolňování a sbližování docházet. Některé rány jsou však příliš hluboké a vedou k slepému pokračování v násilí, které je daleko snadnější než urovnávání jeho následků. Věřím, že podobných životních příběhů se ve "válkou" zmítaném Irsku odehrálo spoustu. ()

Holina

Zasazení do atraktivního pprostředí a skutečně zlé doby mi prostě nestačí. Plusem je samozřejmě fakt, že se nejedná o standardně tupý boxerský film a Daniel Day Lewis, který tu opět odvádí kus dobré práce. Mě to ale prostě nestačí, těch kydů mi tam přišlo moc. Myslete si, že jsem divnej... ()

Ještěřák

Nevím přesně, co krom donebevolající nudy THE BOXER vlastně je, ale vím jistě, čím pro mě není - není ani pořádným sportovním filmem, ani kvalitním politicko-nábožensko-kulturním dramatem. ()

RomanHyde

Je to velmi nenápadný snímek., ale o to více vtáhne a zaujme. "Boxer" nastavuje naší společnosti, kde hraje prim nenávist a zlost ,nemilosrdné zrcadlo. V samotném závěru má trošku nádech happy endu aneb "na každou svini se najde řezník ", ale přesto po skončení filmu jsem se přistihl v pesimistické a ponuré náladě, což vypovídá o kvalitně odvedené práci. Tvůrci vytěžili z minima naprosté maximum.. tím minimem samozřejmě myslím náklady , protože snímek je zjevně nízkorozpočtový... minimem rozhodně nemůžeme nazvat obsazení, jelikož to je hvězdné a Daniel Day-Lewis je neuvěřitelně přesvědčivý... ostatně jako vždycky. ()

El Loco

Film o boxerovi, ktorý nie je tak celkom o boxe...V hlavnej úlohe najlepší britský herec súčasnosti (Anthony, Ben a Jeremy...sorry fellas) rozohrávajúci psychologickú drámu o podstate mieru, lásky a tolerancie na pozadí bojov paravojenskej odnože Írskej republikánskej armády v severoírskom Belfaste. Jim Sheridan dáva s odvahou päsťou do oka príslušníkom Provisional Irish Republican Army pričom poukazuje na možné následky ľudskej hlúposti a obmedzenosti. Drsné ulice Belfastu v kontraste s vyčačkanými salónikmi kráľovského Londýna s jednoznačným odkazom na ľahostajnosť bohatých Angličanov v otázke okamžitého a spoľahlivého riešenia protestantsko-katolíckeho konliktu v Severnom Írsku v období rokov 80´s až do prvej polovice 90´s v 20. storočí...a zobrazujúci malé svetielko nádeje na konci podmínovaného tunelu... ()

divisak

Jistě kvalitní snímek přinášející trochu odlišný pohled na problematiku v hlavním městě Severního Irska v Belfastu. Film o bývalém členovi IRA a vězni, který po návratu domů chce začít nový život, je o to více silný svojí hutnou atmosférou. I když zde box hraje spíše vedlejší roli, musím říct, že zpracování boxerských utkání se mi velice líbilo. Žádné hodinové bušení do těla soupeře, ale naopak naturalistické a přirozené. Daniel Day-Lewis opět dokazuje svoje herecké kvality, což se promítá v jeho nasazení během tréninků a v samotných zápasech. Co se milostné linie týče, stačí pohledy, obětí, procházka po pláži a z obou postav je cítit síla vzájemné touhy, lásky a života. Napínavý příběh, jehož dvě hlavní postavy nenásilně přilnou k divákovi. ()

Nolanofil

Tak toto mi nesadlo. Začalo ma to baviť, respektíve zaujímať, asi od druhého zápasu, dovtedy to bola dialógová nuda. Zápasy tiež niesu veľmi strhujúce, atmosféra prakticky nieje a Sheridanov odkaz šiel mimo mňa. Dokonca ani Daniel Day- Lewis tu nieje tak strhujúci ako zvyčajne, áno hrá výborne, len neprevyšuje ostatných hercov o triedu, ako je to u neho zvykom. ()