Láska je dar a stojí za to o ni bojovat... Čtrnáct let strávil Danny Flynn v belfastském vězení. Vešel do něj jako devatenáctiletý mladíček za atentát, jehož se s ostatními členy IRA zúčastnil, vychází z něj jako dospělý muž, který ztratil nejkrásnější roky svého života a už nechce páchat násilí. Jenže z Irské republikánské armády se nevystupuje. A rozum – i rozumní lidé – Dannymu radí: Odjeď pryč! A pak je tu Maggie, dívka, kterou tehdy miloval, na kterou myslel celých těch čtrnáct let a která teď před ním stojí skutečná. Jenže to není tatáž Maggie. Je vdaná, má syna a muže ve vězení. A irská žena, jejíž muž sedí ve vězení, je posvátná, nedotknutelná. Toho, kdo by se o ni pokusil, čeká kulka do hlavy. O důvod víc, aby Danny odešel někam daleko. Ale Danny nechce odejít. Tady je doma, a tady chce teď žít. (Česká televize)

KOZEL84

a půl.Za tat'ku to šlo Dannymu o něco lépe,ale i tady,jako vždy,je radost toho šikulu sledovat a klidně mu žeru i boxera.Stejně tak nečekaně krásnou Emily.Chemie funguje i když u některých dialogů mi to dost šustilo papírem.Takhle se spolu nikdo nebaví (maximálně tak Dósn s Džouí).Díky těm dvěma a dobře rozjetému příběhu to nenudilo až dokonce,který mi bohužel prozradil,že toto není nic zásadního ani objevného a to je,vzhledem ke zbytku,dost škoda.Někdo tomu ufik ocas a název je dost zavádějící i když trefný. ()

Matli

Bože, to byla nuda, okousal jsem si nehty až po loket. Problematika IRA může být sice zajímavá, ale asi v jiným filmu. O box tam moc taky nešlo a když už, tak to byl hroznej box. Hlavní představitel byl nezáživnej, čekal jsem že každou chvíli umře nudou, bylo vidět, že se těší na konec každýho natáčecího dne. 16% ()

agassi68

Priehľadný scenár nezachránil ani výkon hlavných postáv. Nekonečná vojna katolíkov a protestantov, Ira ako extrémistické riešenie, a na pozadí romantika s kladným koncom.. ()

Olík

Stačí se podívat na Day-Lewisovu dosavadní filmografii, která je i přes hercův pokročilý věk, co se týče množství titulů, celkem chudá a hned je to jasné. Daniel Day-Lewis dává před kvantitou přednost kvalitě (samozřejmě by se našli výjimky)! Hercovo spojení s irským rodákem Jimem Sheridanem už ve svých předešlých snímcích dokázalo, že co se týče kvality, není se čeho bát. Učebnicová ukázka skloubení lásky, politiky a sportu, a to vše aniž by film tratil na atraktivitě. ()

GOREGASM

Třetí spolupráce Daniela Day Lewise a Jima Sheridana a opět výsledek, který ve mně zanechal silný dojem. Irsko, Belfast, IRA. Definující trojimperativ, který mnohým změnil a mění životy nevratným způsobem stejně jako to udělal Lewisově postavě. Sheridan opakovaně potvrzuje svůj čich na myšlenkově stimulující náměty, které navíc zaplňuje brilantním hereckým týmem a velmi věrohodně a působivě dokáže zachytit mikroklima, které v komunitě kolem Lewisova Dannyho všechny individuálním způsobem deformuje. Boxer nenabízí happy endy, ale snaží se servírovat záblesk naděje, který ale bez zatnutých zubů a pevného hřbetu žádná z postav neuvidí. 90% ()

Denny

Názorná ukázka politicko-náboženské nesnášenlivosti, která jde až do krajnosti a fanatismu,obžaloba terorismu ,tentokráte v podání IRA. Ale většina lidí chce přece žít v klidu, ne? ()

actor-SP

Boxer je nadpriemerný film čo sa týka športovej tématky. Tu sa nehovorí len o boxe a brutálnej muskalatúre hlavného hrdinu, kt. ničí všetko a všetkých čo mu prídu do cesty, ale aj o človeku prežívajúcom skutočné ľudské problémy majúcom svoje chyby a do pozadí toho všetkého sa nám pletú charakterovo výborne spracovaní herci, efektívne prostredie a pozadie temnej stránky Dublina. ()

Hulk Hogan

Určitě zajímavej film z prostředí politicky i nábožensky rozděleného Irska. Film je navíc obohacen o boxerskou tématiku a vynikajicího Daneiela Day-Lewise v hlavní roli, kterej potvrdil, že se většinou objevuje jen v naprůměrných filmech. ()

mupimup

U snímku, který si nezakládá na originalitě a neotřelosti příběhu, očekává divák nějakou protihodnotu v podobě kvalitního zpracování, emocionality nebo zajímavého prostředí. Boxer je příběhem, který tu už tisíckrát byl a ještě ho mnoho dalších zpracování čeká (kdo by si taky s těma Jarmuschema furt lámal hlavu, že), nicméně mu žádná z výše zmíněných kvalit nechybí a navíc přidává výborné herectví Daniela Day-Lewise, který dokáže zvednout i mnohem slabší scénář a Emily Watson, u které vždy půl filmu strávím dumáním jestli je vlastně hezká a proč. S konci, k diváku laskavými, si zpravidla hlavu nelámu, co mě však vždy pobaví je filmové pojetí boxu. Tolik čistých háků, zvedáků a direktů v jednom kole jsem naposled viděl v jedné reportáži z ruského parlamentu. Vedle každému diváku znalého, zpoceného ploužáku dvou zaklesnutých svalovců v reálném boxu působí filmové rohovnictví jako, že si borec, nejspíš dojatý že se na něj diváci vůbec přišli podívat, říká: „Alej co, že dostanu vo pár desítek čistejch na držku navíc, ať maj ty lidí nějakou zábavu“, a pohrdaje krytím nechá si sázet zprava zleva pecky až se mu v makovici přesýpaj piliny. Tomu říkám postavit se k rachotě jako chlap. ()

Razzor_82

"Nikdo mě z domova nevyštve!" Rocky po Irsku? Kdepak, box je tady jen doplněk k celkem nezáživnému dramatu. Ponurý Belfast v době nekonečné válce katolíků a protestantů. Day-Lewis ve své roli dobrý ale tady neměl moc co hrát. Vykulenou Watson nemám zrovna v lásce. Pořád jsem čekal až přijde hlavní hrdina po letech s nějakou pořádnou vendetou. Film se tak jen skoro dvě hodiny plazí. Závěr si vysloužil alespoň třetí hvězdu. 5/10 ()

waska

Už jen jméno Daniel Day-Lewis je zárukou dobré podívané. Navíc filmy s tematikou IRA jsou až na výjimky dobré. Slušné herecké výkony, spád filmu a perfektní atmosféra = velmi kvalitní film. ()

danny_21

No upřímně, já vlastně ani nevím o čem ten film měl být. Celkem bez nějakého směru ani v jedné z rovin příběhu, postavy nedotažené, jejich jednání neurčitě - snad to bylo těma Irama :-) Snímek stojí a padá s výkonem Daniela, který je, jak už je dobrým zvykem, perfektní, málokdo se dokáže sžít s rolí jako on - 55 % ()

10Domik10

Film poukazuje na tvrdé prostredie Belfastu do ktorého sa po návrate z väzenia vracia Danny Flynn a toho na moje obrovské potešenie stvárnil jeden z najlepších hercov všetkých čias, Daniel Day-Lewis. Tento superherec navyše stvárňuje boxera, čo je pre takýto príbeh ďalšie veľké plus, a preto pre mňa tento film nemohol dopadnúť len priemerom. Navyše sú tu boxerské zápasy predvedené veľmi realisticky čo samozrejme pridáva na kvalite filmu. ()

Mik_e

Po čistě sportovní stránce by pro mě Boxer asi úplně neobstál. Scény v ringu nejsou špatné, ale není jich moc a nemají ani potřebný náboj. Kupříkladu s Pěstmi ve tmě nesrovnatelné, alespoň to tak na mě působilo. Naštěstí box není na filmu to nejdůležitější, slouží jen jako dobrá kulisa pro příběh plný nenávisti mezi katolíky a protestanty v Belfastu. Prostředí je velmi autentické, ponurá atmosféra se line celým filmem. Za velký klad lze určitě považovat demonstraci života ve městě, kde je trvale přítomná armáda a násilí může vypuknout takřka na každém rohu. Herci super, je velká radost vidět Day-Lewise a Emily Watson vedle sebe v jednom filmu. ()

Rodin

Velmi pěkný komentář sepsal Radyo, připojuji se k němu a nemám v zásadě nic dalšího, co bych dodal. Ten film patří mezi mé oblíbené, jen za ten závěr shazuji jednu hvězdičku dolů, nemám rád doslovnosti a tento film si je opravdu nezasloužil. 85%. ()

john.h

Film s názvem Boxer, který není zas až tak o boxu zaujme především díky výkonu opět skvělého Daniel Day - Lewise. Přijemné je i vyvrcholení filmu. Na pět to není, na to to bylo až moc obyčejné. Rozhodně by si to určitě zasloužilo vyšší rozpočet a trochu lepší kameru. Vypadá to jako nějaký televizní film. ()

celticek

Je to dobrý film, spojení Sheridan-Lewis opět funguje. Slušel by tomu drsnější konec. Box je ok, Lewis fyzicky důstojně připravený. IRA a konflikt v Ulsteru je správně tíživý. Myšlenek na uvězněného manžela jsem se nezbavil, pár věcí je nedotáhnutých, ale za podívání to určitě stojí. ()

Amonasr

Násilí nic neřeší. Výtečné drama z období hledání příměří mezi IRA a protestanty, které má silný humanistický náboj. ()

Řízek

Podle názvu by se dalo usuzovat na primitivní mydlení čumáků uprostřed ringu. Opak je pravdou. Film mě vážně zaujal, ALE byl tak neskutečně NUDNÝ až sem několikrát musel překonávat nutkání tu bednu prostě vypnout. A právě kvůli tomu hodnotim tak záporně. A navíc, box tam je vyobrazen právě jenom jako stupidní mlácení ksichtů, což myslím, že není ve skutečnosti pravda. ()