Láska je dar a stojí za to o ni bojovat... Čtrnáct let strávil Danny Flynn v belfastském vězení. Vešel do něj jako devatenáctiletý mladíček za atentát, jehož se s ostatními členy IRA zúčastnil, vychází z něj jako dospělý muž, který ztratil nejkrásnější roky svého života a už nechce páchat násilí. Jenže z Irské republikánské armády se nevystupuje. A rozum – i rozumní lidé – Dannymu radí: Odjeď pryč! A pak je tu Maggie, dívka, kterou tehdy miloval, na kterou myslel celých těch čtrnáct let a která teď před ním stojí skutečná. Jenže to není tatáž Maggie. Je vdaná, má syna a muže ve vězení. A irská žena, jejíž muž sedí ve vězení, je posvátná, nedotknutelná. Toho, kdo by se o ni pokusil, čeká kulka do hlavy. O důvod víc, aby Danny odešel někam daleko. Ale Danny nechce odejít. Tady je doma, a tady chce teď žít. (Česká televize)

classic

Obdivujem, ako sa britský herecký elegán Daniel Day - Lewis dokáže na 100 % stotožniť so svojou rolou, a toho BOXERA mu uveríte všetkými desiatimi, a to akože vážne, bez srandy, s istou vážnosťou. Nič mu nie je cudzie, dokáže sa prevteliť do mrzáka, prezidenta, naftára, hawkeyho, Billa mäsiara..., a vždy je to udalosť spomedzi všetkých hereckých výkonov, ktoré sú v daný rok k dispozícii. Nazýva sa to aj : Stanislavského metóda, ktorú obľuboval slávny Brando. Herec si zrejme dobre porozumel s írskym režisérom Jimom Sheridanom na predchádzajúcej spolupráci na V mene otca, a to nehovoriac taktiež i na pôvodnej, originálnej, brilantnej Mojej ľavej nohe, ktorá mu absolútne zaslúžene priniesla cenu Akadémie - pre najlepšieho herca v hlavnej úlohe. Zdá sa mi ale, že je B.O.X.E.R z tejto trojice - najslabší ? Hm... Aspoň mne sa to tak určite javí, i keď som vyslovene občas chcel udeliť za štyri hviezdičky ! Niekde som normálne čítal, že by sa Dano profesionálne uživil boxom, ( s tým nesúhlasím, pretože by som bol extrémne ochudobnený o jednu vynikajúcu LEGENDU, ktorou sa právoplatne stal, a to nielen kvôli trom zlatým plešivcom za hlavné úlohy, stačí sa pozrieť, na hoc aký film, kde si zahral, a pozorovať jeho unikátnu angažovanosť... ) áno, je strhujúci a excelentný, ale film ako celok, nedrží pohromade, aj keď má po ruke fenomenálnu, fantastickú herečku E.M.I.L.Y W.A.T.S.O.N, na ktorú sa chystám v prelomovom debute - Prelomiť vlny, od dánskeho provokatéra von Triera. Najslabší článok v snímku je najmä strihová zložka + scenár, ktorý miestami nedrží po kope, škrípe. Kvôli hereckým výkonom, a občas trochu drsnejšej, autentickej výpovedi z problematického ĺrska, film funguje na plný plyn, ale niekedy sa pozerám na scény, ktoré zaváňajú nudou, ktorá nakoniec otupuje výsledné hodnotenie, ktoré podľa mňa, nie je na 80 %. Skôr - 7 bodov z desiatich, by bolo na mieste... To sa bohužiaľ ešte zatiaľ nedá takto hodnotiť ( na mysli mám CSFD. cz ), a preto sa prikláňam k šesťdesiatkovej variante. ()

rikitiki

Tenhle film mi částečně umožnil pochopit, proč se lidé dopouštěli tak strašného sektářského násilí kvůli staletí starým záležitostem. Zároveň to udělal tak dobře, že skoro nechápu, jak je možné, že toho nakonec, díkybohu, nechali. ()

Pítrs85

Pravděpodobně ne nejlepší film s tématikou IRA, ale i tak nadprůměrná záležitost a to hlavně (a nepřekvapivě) díky zúčastněným hercům. Rozepisovat se o talentu Daniela Day-Lewise je jak to příslovečné nošení dříví do lesa, ale on k tomu zde přidal i výborný (a uvěřitelný) sportovní výkon. Boxerské zápasy, jakási metafora pro tehdejší dobu v Irsku, jsou tak natočeny bez jakéhokoliv "rockyovského" patosu a slouží spíš jako berlička k poznání Flynnovi (Day-Lewis) osobnosti. Hlavní hvězdou je tu pro mě však Emily Watson, ale ani to není kdovíjaké překvapení, ta dáma prostě umí. Těžko říct, jakou může mít The Boxer výpovědní hodnotu o tehdejší době, jako sportovní drama však funguje výborně. ()

Beastmaster4

Nijak zvlášť zajímavý film o politických problémech v Irsku, partyzánském boji IRA a bojích mezi katolíky a protestanty. Kdesi zatím vším je troška toho boxování a to všechno podbarvené milostným dramatem. Je to celkem utahané a na to, že film nese název BOXER, tak je tu boxu dost málo a víceméně nehraje ani žádnou velkou roli. Ring je tu jen jakýmsi symbolem rovnosti. Pár dobrých hereckých momentů je utopených ve většině těch horších a box je tu hodně nezáživný. Film, na který se určitě už nikdy nepodívám. ()

Morholt

IRA a box, má oblíbená témata nejen na filmovém plátně, takže se na Boxera nemůžu dívat zcela objektivně. Tady byl sice box sice věcí spíše zástupnou a zápasy nepatří k těm lépe nasnímaným, ale příběh z doby intenzivních mírových jednání a postupného odzbrojování IRA mě chytil. I když, co si budem povídat, hlavní postava Danny Flynn je až příliš umanutý správňák. Ale Sheridan tuhle ne nějak extra dobře napsanou postavu dokázal dobře podat, na čemž samozřejmě lví podíl i Daniel Day-Lewis, jemuž spolupráce s krajanem svědčí. Výborná byla i Emily Watson v jedné ze svých nejlepších rolí, pochopitelně Brian Cox a v neposlední řadě Ken Stott. Jsou sice lepší IRA filmy, ale i tenhle měl něco do sebe. 75% ()

Caelos

Za poslední čtvrtinu filmu musím dát nakonec 5hvězdiček. Původně jsem to viděl tak na 4. Romantika byla, box měl koule a i když to není příběhově nějak slavné, dohromady to sedí. ()

BoPo

Dobré, v určitých momentoch výborné. Ale v konečnom dôsledku podané spôsobom, ktorý mi tak úplne nesadol. ()

Terva

Láska je dar. Stojí za to o ni bojovat. Milostné drama z občanskou válkou rozpolceného Belfastu. Scénář - Jim Sheridan a Terry George. Hudba - Gavin Friday a Maurice Seezer. Kamera - Chris Menges ()

Marek1991

Dráma z prostredia Severného Írska pretkaná smutným prostredím so smutným príbehom, doplnená ľúbostným príbehom, ktorý po rokoch ožíva. Akcia je taká detinská, o tomto spore tam zas tak veľa toho nie je a v celku je to dosť nezáživný film. ()

ConanVJ

Spíš než sportovní je to drama. Příběh je celkem zajímavý, ale celý mě to tak nějak nudilo. Rozhodně je spousta kvalitnějších filmů na téma dění kolem IRA. 40% :) ()

baribal

Sportovní drama moc ne, ale mnohem více klasické irské sociální drama. Když říkám klasické, tak myslím KLASICKÉ, žádné velké překvapení se nekoná, příběh stejný jako v mnoha jiných filmech o tom samém z Irska. Takže o originalitu taky prostě nezakopnete, na druhou stranu Day-Lewis a Watson jsou výborní a Sheridan špatné filmy netočí, hlavně když v nich hraje Daniel. ()

Laxik

Není to jen další ničím nevyčnívající film o boxu, hlavně je to další ničím nevyčnívající drama s irskou tématikou. Herce to má možná dobré, ale ani tak to nemůže zastřít fakt, že je to bez nápadu. ()

FilmFan24

Jednoduchý příběh se silným poselstvím! Drsný, syrový a přesto v jádru něžný film o zamilovaném boxerovi Danny Flynnovi (že Daniel Day-Lewis je v roli bravurní netřeba dodávat), který po 14 letech strávených ve vězení se vrací zpět domů do rozbitého Belfastu. Flynn jako bývalý člen IRA naráží na nepochopení okolí zvláště ve vztahu ke své osudové lásce Maggie (Emily Watson), která je už ale vdaná za uvězněného příslušníka IRA a má syna. Zajímavý pohled na násilím sužované Irsko z pohledu jednoho muže, který kdysi udělal chybu a chce vše napravit. Třeba boxem...Film doslova stojí a padá na Day-Lewisovi. Nakonec už dřívější spolupráce na filmu "Ve jménu Otce" v roce 1993 s režisérem Jimem Sheridanem dopadla více než skvěle. ()

Skip

Západní Belfast v době, kdy bylo hodně "v módě" sektářské násilí mezi katolíky a protestanty, nebyl zrovna útulným koutkem planety. Namixujte IRA s propuštěným vězněm, který už nechce mít s IRA nic společného a naopak chce boxovat a vést tělocvičnu, kde by se scházeli lidé z obou stran barikády, přidejte něco té silné, ale ne zrovna šťastné lásky a vyjde vám film, který je sice koukatelný, ale nezanechá ve vás prakticky nic, což je škoda, protože to téma bylo dost silné. ()

Chrysopras

Úspěšně jsem si odškrtl další položku z filmografie mistra DDL a určitě to nebyla ( stejně jako vždy předtím ) ztráta času. Silné irské téma s povedenou osobní rovinou a velmi dobrým obsazením. Nedosahuje však kvalit "Otce" a trochu zklamáním byl i konec... Všeobecné hodnocení se tak kryje s mým. ()

Carlossss

Tak tady nejde ani tak o to, že by se mi film nelíbil, ale o to, že se mi netrefil do nálady... a u takových filmů, jako je Boxer je dvakrát tak důležité, usedat k němu v pohodě. Jinak to ovlivní celkový náhled. Což se u mě bohužel stalo. Nicméně DDL byl skvělý... a boxerské scény byly taky dobře zmáknuté. V budoucnu dám určitě ještě šanci. Zatím 60%. ()

Martin741

Nic viac nez priemerna boxerska drama, Day-Lewisa mam na haku, v strede vladnu az vatovo plane plky a dost velka nuda. Jim Sheridan azcinal vyborne /The Field 1990, Moje Leva Noha/, skoda ze potom sa zacal stracat v takomto priemere : 54 % ()