Reklama

Reklama

Já, Victor

(seriál)
Trailer
Komedie / Drama / Romantický
USA, (2020–2022), 13 h 26 min (Minutáž: 24–34 min)

Předloha:

Becky Albertalli (kniha)
(další profese)

Série(3) / Epizody(28)

Seriál sleduje nového studenta střední školy Creekwood Victora na jeho vlastní cestě sebepoznání, kdy čelí problémům doma, přizpůsobuje se novému městu a bojuje se svou sexuální orientací. Když se mu zdá, že je toho na něj příliš, obrátí se na Simona, aby mu pomohl zvládnout vzestupy a pády střední školy. (Disney+)

Videa (2)

Trailer

Recenze (20)

Disk 

všechny recenze uživatele

Celovečerní film Love, Simon miluji a je úplně jedno, nakolik je adaptace románu Becky Albertalli volná, protože ten film skvěle funguje nezávisle na románové předloze. Seriál Love, Victor nemá za sebou románovou předlohu - jde o původní dílo, které se volně váže na zmíněný celovečerák, nikoli na původní román. Přesto si lze Victora užít bez znalosti Simona, pokud jste ho neviděli. Love, Victor je vynikající dílo a díky seriálové formě je zde mnohem více času a prostoru na rozehrání hned několika dějových linií, aniž by diváci a divačky mohli vnímat nějakou případnou zkratkovitost. Rozhodně mi seriál přišel velmi k chuti a to nejen při pohledu na krásné mladíky, pro které mám zkrátka slabost. Celkově je tu výborná chemie mezi mnohými partnerskými dvojicemi, tudíž je to velmi věrohodné a nijak umělé. Jistě, někdo může seriálu vyčítat výběr některých o něco starších herců a hereček, ale skvělé herecké výkony to bohatě vynahradí. Hodně pomáhá soundtrack a jestli něco jsem na seriálu ocenil, tak to jsou fantasticky zachycené líbací momenty bez ohledu na pohlaví, jakkoli mi polibky mezi dvěma mladými muži jsou mnohem bližší a vzrušivější. Věřím, že bude druhá série, protože závěrečný cliffhanger k tomu přímo volá. A znovu jsem si díky Victorovi potvrdil jeden známý fakt: rodinu si člověk nevybírá.____________EDIT 2022 po závěrečné třetí sérii: Třetí řada je sice bohužel poslední, ale dobrý seriál naštěstí zůstal. Pokud celý seriál srovnáme s původním snímkem Love, Simon, který byl pro Victorův příběh hnacím motorem, Love, Victor je mnohem komplexnější, zaměřuje se kromě jednotlivých teenagerů i na některé jejich rodiče, kteří si taktéž procházejí nelehkými životními peripetiemi. Přesto si celý seriál zachovává lehký feeling a sledovat ho byla skvělá zábava. Casting je po celou dobu sympatický, chemie u všech spolehlivě funguje a to obrovské množství polibků je velmi roztomilé. Jakkoli dávno nejsem teenager, tak tenhle seriál bych ve svém tehdejším věku uvítal, hodně by mi to pomohlo. Věřím, že dnešní teenegerské cílovce pomůže. Skvělý počin. ()

Handle 

všechny recenze uživatele

1. SÉRIE (50 %): Jakkoli miluju Love, Simon, jakkoli nedám dopustit na coming of age kousky a jakkoli jsem byl nadšenej z realizace Love, Victor, tak nemůžu jít výš. Jestli se Love, Simon vyčítala americká nereálnost, tak nevím, co se píše o tomhle seroši. Nicméně srovnávání s Love, Simon se raději rovnou vyhnu, protože kvalitativně je tohle hned o několik tříd níž. Všechno zde působí tak nějak béčkově od režie až po herecké výkony - a když už to nějaké silnější místo má, pak najednou přijdou momenty, kdy je vám při sledování vyloženě trapně a máte pocit, že sledujete nějaký Disney kýč pro děti. Vše je tu totiž doslovné jako nějaká klišé příručka s mottem "Be yourself". Škoda. Ještě tu jsou ale malé naděje do druhé řady, protože scénář sám o sobě vůbec nebyl zajímavej a v podstatě v tom nejlepším skončil. ()

Reklama

petrsv 

všechny recenze uživatele

Je poněkud zvláštní natočit v r. 2020 seriál o gayi, který ještě v 16 letech neví, jestli se mu líbí kluci, nebo holky, a pod tlakem okolí začne chodit s holkou. Tohle snad bylo přirozené kdysi, ale dneska? Možná je to generací mileniálů, kteří jsou....prostě jiní. Ze seriálu lze nabýt dojmu, že vlastně pořád něco řeší. Skončí jedno drama a šup, hned jdou řešit další drama. Jako by jim život nic jinýho nevyplňovalo. Seriál je bohužel plný různých klišé, které jsou někdy tak zoufale do očí bijící, že je to fakt trapný. Na druhou stranu je nutno uznat, že děj nejde do extrémů, což je jen dobře. ()

Chen 

všechny recenze uživatele

I když první epizody byly směsicí jednoho klišé za druhým, tak se z toho nakonec vyklubala sympatická romantická podívaná bez zbytečného LGBTQ agitování a přehnané dramatičnosti (byť dramatičtější momenty nechybí, ale jsou podány lidsky a netlačí na pilu). Je to milé, sympaticky obsazené, oddychové. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Film Já, Simon měl sice svoje mouchy, ale i tak to byla sympatická oddychovka, ze které i přes přítomnost vážnějších linií sálala neuvěřitelně pozitivní atmosféra. Proto jsem byl zvědavý na seriálovou verzi s podobným námětem. Všiml jsem si, že čím jsem starší, tím se mi zdají být filmy a seriály ze středoškolského prostředí vzdálenější, proto se musím na takové kousky dívat trochu s nadhledem - alespoň co se chování a vývoje postav týká. To byla jen taková malá vsuvka na začátek. "Já, Victor" si bere od svého filmového předchůdce základní kostru, nicméně se zaobírá i dalšími problematickými tématy než jen uvědomováním si sebe sama v období dospívání. Řeší se zde manželské problémy, první zamilovaná opojení a s tím spojená vystřízlivění a celkově rodinné a přátelské vztahy, které jsou jak křehké, tak i skálopevné. Jak už jsem ale řekl - je lepší se na některé dějové linie dívat očima náctiletých. Líbilo se mi nenásilné napojení na původní film a s tím spojené menší roličky herců z Já, Simon. Jak už tomu u středoškolských filmů a seriálů bývá, tak i zde se tvůrci v případě pár herců trochu sekli s výběrem - tím nemám na mysli herecký výkon, ale vzhled 25+, což pak vypadá trochu uměle. Ale budiž! Závěr poslední epizody člověku nabídl celkem zásadní cliffhanger, takže jsem zvědavý, jestli se dočkáme pokračování (nejen) Victorova příběhu - pokud tedy seriál nepropadne u diváků. Za mě ve výsledku slabší čtyři hvězdičky! /// Druhá série byla kvalitativně na obdobné úrovni, co se týká řešených problematik a (místy lehce na pěst) vývoje a chování postav, přičemž bych vedle Victorovy linie vyzdvihl zejména tu s Felixem a jeho nemocnou matkou. Postava nováčka Rahima je sympatická a potěšila mě menší rolička pro "simonovského" Joshe Duhamela. V závěru se tvůrcům podařilo mě opět slušně napnout. ()

Galerie (224)

Zajímavosti (10)

  • V prvním záběru lze spatřit vlajku Portorika, což je zjevný odkaz na původ rodiny Michaela Cimina, který v seriálu ztvárnil hlavní roli. (emkon)
  • Michael Cimino, představitel hlavní role, si mezi natáčením první a druhé série nechal na pravém předloktí vytetovat výrazný ornament, s čímž filmaři také dost bojovali. Většinou byl proto oblékán do košilí s dlouhým rukávem a ve sportovních scénách má vždy na pravé ruce rukáv. Některé scény ale musely být digitálně upraveny a rozmazány až v postprodukci. (emkon)

Reklama

Reklama