Davidovo manželství prochází krizí, poslední dobou se mu příliš nedaří a ani psychicky na tom není nejlépe. Přesto má obrovské štěstí. Stane se jediným člověkem, který přežil děsivou havárii vlaku při návratu z New Yorku, kde se pokoušel sehnat lepší práci. Probere se v nemocnici. Z televize se dozví děsivé detaily o smrti skoro sto dvaceti cestujících i o tom, že trosky vlaku se rozlétly na míli daleko. On sám nemá ani škrábnutí. Za pár dní najde za stěračem auta lístek s otázkou: "Byl jste někdy nemocný?" Začne hledat člověka, který mu tam lístek nechal. Je to Elijah, majitel komiksové galerie, který trpí vrozenou vadou mající za následek extrémní křehkost kostí. Elijah hledá někoho, kdo je jeho pravým opakem - člověka nepoškoditelného, nezničitelného. Je přesvědčen, že je to právě David, a považuje ho za komiksového hrdinu, kterému je třeba do cesty stavět různé překážky, na nichž má dokazovat svou nepřekonatelnost. (TV Nova)

jirkahorn

Být možnost dát 4,5 *, dám ji tam. Filmu k dokonalosti prakticky nic nechybí. Patří mezi moje oblíbené snímky, na které se čas od času rád znovu podívám. Herecky zvládnuté (hlavně legendární Eliáš) perfektně. Jen si skromě myslím, že film má zbytečně chvílemi totálně nevyužitý potenciál látky. Ale kousíček hodnocení u mě konkrétně ztratil tím uspěchaným závěrem. Nezkoumal jsem to, ale musím se podívat po nějakém directors cutu, jestli k Vyvolenému je, protože by mě dost zajímalo, jak by vypadal konec bez zásahu produkce do délky stopáže... ()

LeePriest

Čekal jsem napínavý záhadný snímek, u kterého rozhodně nebude nuda a můj odhad byl, že ke konci přijde nějaký ten zcela nečekaný zvrat co diváka zaskočí, tak už to u pana Shyamalana občas totiž bývá. A přesně toho všeho se mi dostalo. Od začátku tajemný průběh s výborným Brucem Willisem, ozvučený zdařilou hudbou a překvapením v závěru. S nynějším hodnocením většiny uživatelů se zcela ztotožňuji. Není to zase až tak nezapomenutelná pecka jako Šestý smysl, ale očekávání splněno. ()

Eeve

Toto nejak nebola moja šálka kávy. Áno, príbeh bol miestami fascinujúci a zaujímavý, záver ako vždy prekvapivý, takisto sa tu nájde niekoľko emocionálne silných momentov. No napriek tomu, alebo najskôr kvôli tomu, som sa viackrát pristihla pri tom, že sa nudím. Willis aj Jackson veľmi dobrí, to musím uznať. Chápem, prečo bol film robený tak, ako bol, a určite všetky scény boli robené z určitým zámerom, no ako som spomenula na začiatku - nie moja šálka kávy. ()

Delmondo

Podle českého názvu by se někdo mohl domnívat že film je životopisem dvojnásobného vítěze reality show vyvolení Vladka Dobrovodského. Ovšem chyba lávky hlavním hrdinou je místo hysterického homosexuála zástupce starý hetero výslužby Bruce Willis, který perfektně zvládl svou charakterní roli superhrdiny stejně jako jeho protihráč Samuel L. Jackson. Jo a Shyamalanova režie je naprosto přesná, škoda že dnes už netočí tak jako tomu bývalo kdysi, ale stále věřím že se ještě vzpamatuje. ()

kacer4

Tento film sa radí k takým ako sú Superman (1978), Spiderman (2002), Batman (1989), ktoré sú o tom, ako sa hrdina stal hrdinom. Lenže tuto je to pojatie z totálne psychologickej stránky, a to dokáže len Shymalan (možno Nolan v Batman Begins). Vynikajúco natočené s hororovou atmosférou. Všetko je do seba výborne zapadnuté, postavy, dej, hudba ... A Samuel ako postava, ktorá hľadá miesto na zemy tým, že hľadá to pravé miesto pre Davida. ()

Terezasch

Jak já mám toho Willise ráda. A tady je přesně takový, jaký má být. Je pravda, že bez něj by byl film o něco méně dobrý. Ale s ním je dokonalý. Ani se nechce věřit, že je to sci-fi. Je málo filmů, které mě nechaly sedět s otevřenou pusou a vyraženým dechem. Ale Vyvolený k nim rozhodně patří. Vždy se na něj ráda podívám znovu. ()

Kristik

Toto je najlepší, možno nie už tak dokonale technický, Shyamalanov film. Dovolím si povedať, že je to najrealistickejší snímok o superhrdinoch aký som kedy videl. Je pekné vidieť Bruca snažiť sa hrať(jedná z vecí, ktorá sa dnes už nevidí), Samuel je skvelý ako obvykle. I keď je vidno, že M. začína používať veci za ktoré ho dnes už nenávidíme (dialógy o ničom, kamera sa hompála z jednej postavy na druhú, cameo, twist), ale dá sa to ešte odpustiť keďže film ma naozaj chytil. ()

Rust_Francis

Můj nejoblíbenější film od M. Night Shyamalana. Jedním slovem perfektní. Scény, kamera, dialogy. Fanoušci komiksů rychle sem. Závěrečná scéna s perfektním hudebním doprovodem úchvatná. Bruce a Jackson famózní. Srdcovka. ()

987Castiel

Všetko tu funguje nadmieru dobre. Film bez jedinej chybičky. Obsadenie najvyššieho formátu, pútavý dej, ktorý si získa pozornosť po celú dobu, vynikajúca hudba aj kamera. Jediná akcia je v jednej pár sekundovej scéne ale napriek tomu je to o tisíc levelov lepšie ako všetky terajšie "bime sa 2 hodiny a zničme celé mesto kvôli efektom" komiksové adaptácie. Prítomná chémia medzi postavami a dialógy hodné ocenení. Koniec prekvapujúci a viac ako uspokojivý. Kinematografia na prelome tisícročí je skrátka unikátna. ()

FLVEKK

Zajímavé vyobrazení hrdiny, úplně něco jiného, než třeba Marvel...Hlavně mě dostal ten netradiční security kostým :-D !! A konec taky skvělý. Hodně povedený film.. ()

Horác

V dlouhodobý perspektivě, uvážím-li datum vzniku filmu, mě eliáš pronásleduje. Což indikuje prověření kvality časem. ()

Mitch Conner

Tenhle film mě naprosto neoslovil. Kdybych ho viděl v r. 2000 (viděno 2016), asi by ve mě zanechal větší dojem, takže co tomu možná chybí je nadčasovost. Uvidíme, třeba mu dám ještě někdy šanci. ()

Goumen

Výborný thriller, ani ne tak napínavý, jako spíš mysteriózní, chvílemi až mrazivý, s pohlcující atmosférou a velmi dobrým hudebním doprovodem. Děj je velmi zajímavý už od samého začátku a postupně se rozvíjí v celkem překvapivý závěr. Hereckým výkonům není, dle očekávání, co vytknout. ()

Lukys

Film, který vás donutí nad ním přemýšlet po celou dobu a pomalu se noříte hloub do příběhu, který stále nabírá na dramatu. Skvělý filmový zážitek už jen kvůli skvělé hudbě, která dokáže vykouzlit zapamatovatelný a hluboký moment. ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací

Herci z Vyvoleného se vrací

26.09.2017

Vyvolený se konečně dočká pokračování

Vyvolený se konečně dočká pokračování

27.04.2017

17 let! Tak dlouho fandové M. Nighta Shyamalana vyhlížejí dvojku Vyvoleného, která se konečně stává realitou. Ve filmu nazvaném Glass se objeví Bruce Willis i Samuel L. Jackson a premiéra nás čeká 18… (více)

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda