Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Uprchlý agent KGB Nikolaj Dalchimsky (Donald Pleasence) před svým zmizením ukradl seznam spících agentů, kteří byli během padesátých let posláni do Spojených států. Agentům, kteří byli součástí operace s krycím jménem TELEFON, byl nejprve vymyt mozek a pod určitou formou hypnózy dostal každý z nich instrukce týkající se klíčových vojenských základen. Aktivováni měli být pouze v případě války jistým veršem z básně Roberta Frosta. Dalchimsky seznamu využije a začne spící agenty budit. Když několik zdánlivě obyčejných lidí zničí vojenská zařízení po celém území USA, je po jeho stopě sověty vyslán Major Grigorij Borzov (Charles Bronson), který má za úkol Dalchimského zlikvidovat a zabránit krizi, jež by mohla vést až ke třetí světové válce. (3DD!3)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (36)

Javert 

všechny recenze uživatele

Don Siegel si v pětašedesáti letech vyzkoušel natočit špionážní film a povedlo se. Bronsonovi role padne jako ušitá (dobře, že Gregorije nehraje Clint - ten by se na Rusáka opravdu nehodil:-)), stejně tak jeho protivníkovi Pleasencovi, kterého jsem si oblíbil už dávno. Scénář je téměř bez hluchých míst (někomu by mohl vadit pomalejší úvod) a Schifrinova hudba je tradičně kvalitní. Spokojenost. ()

sud 

všechny recenze uživatele

Dalo by se říct, že pro takhle silně béčkový scénář (hodil by se spíše do 80. let) s naivní zápletkou (Sověty hovořící mezi sebou plynně anglicky bych jim i odpustil) je té skvělé atmosféry a výtečných herců až škoda. Na druhou stranu právě TA atmosféra a TI herci z toho dělají docela slušný thriller. 60%. P.S.: Zajímavé je, že Lee Remick je tentokrát více za drsňačku, než Charles Bronson :-). ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Don Siegel natočil několik legendárních filmů. Pak taky zaznamenal několik nadprůměrných, a i když jsem z jeho tvorby viděl jenom pár kusů, pochybuju, že natočil něco míň zapamatováníhodného než Telefon. Jediné, co tento snímek pozvedá nad průměr, je totiž obsazení. Jenom proto se na tohohle reprezentanta dlouhé řady špiónskothrillerových fantasmagorií - tentokrát o hypnoticky naprogramovaných (sebe)vražedných spáčích v týlu nepřítele - dá dívat, i když herci odvádějí svůj standard. Plakát nelže, skutečně tu toho spousta vybuchuje, ale je to přece jenom už pětatřicet let starý film, a vizuálními hody už zkrátka neoslní. I v rámci žánru vzniklo nemálo zajímavějších filmů, takže dávám 60%. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Filmy Dona Siegela většinou řadím do dvou skupin. První je velmi dobrá a napínavá zábava viz Útěk z Alcatrazu, která bývá na rozhraní čtyř a pět hvězd. Druhá je slušná ale nepříliš záživná podívaná viz Okamžik vyzrazení, která je na lepší tři hvězdy. Telefon bych zařadil právě do té druhé. Je to snímek se zajímavým námětem, ale nic, co by si člověk za měsíc po zhlédnutí ještě pamatoval. Charlesu Bronsonovi jsem nikdy nepřišel na chuť, i když si ho jako herce vážím. Jeho fandům by se Telefon mohl klidně líbit. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

To že jsem paranoidní, ještě neznamená, že nás nesledují! Luxusní špionážní pecka která si vystačí jenom z originálním námětem minimem akce a propracovaným napětím. Nebo tak dobře úplně originální to není, ale na rozdíl od Mandžuského kandidáta ke kterému je tenhle film přirovnáván a který byl těžkou nudou, tady to téma řízených vrahů funguje bezchybně, byť to možná je trochu překombinované a místy i trochu béčkové, ale to mi nepřekáží. Já ty sedmdesátky a jejich styl prostě žeru a Bronson byl bourák co uvěřitelně zahrál cokoliv, ať už Americkýho kovboje, Izraelskýho plukovníka, nebo Sovětskýho agenta.95% ()

Galerie (30)

Zajímavosti (16)

  • Vo filme si malé úlohy zahralo množstvo fínskych hercov. (m.a.t.o.)
  • Novela Waltera Wagera, podľa ktorej sa napísal scenár k filmu, bola vydaná iba dva roky pred jeho premiérou. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama