• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 1995, 100 min

Na tento film se můžeme s dětmi dívat také několikrát a nikdy nás neomrzí. Skvělé herecké obsazení a skvělé efekty z duchy dělají s tohoto filmu jeden z nejlepších filmů tohoto žánru. Skvělá zápletka i když konec je trošku smutný. Pokud máte takové filmy rádi, mohu jen doporučit jak vám tak i vašim dětem.(26.2.2016)

Ano, plakala jsem. Krásné, dojemné, i když místy se ta komediální a dramatická rovina vzájemně střetávají až příliš násilně, což mi vadilo hlavně na konci.(15.8.2005)

Pro děti výborný film, pro dospělé průměrná oddychovka s několika morálními ponaučeními, pár zajímavými nápady a pěknou výpravou.(10.7.2005)

Veselé i smutné, vtipné i roztomilé, tak mi připadá tohle dílko, určené především dětem. Myslím ale, že i mnozí dospělí by se na tento film mohli kouknout, a to povinně. Možná by se tam i poznali.(24.7.2002)

Rodiná komedie s malinkým duchem. Jednou pobaví, po druhé se vám ani koutek nepohne a na potřetí přepnete na telenovelu.(7.10.2005)

Rozpočet $55miliónovTržby USA $100,328,194Tržby Celosvetovo $287,928,194/55%/(13.1.2006)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $287,928,194(23.10.2006)

Soundtrack James Horner: 1. 'No Sign Of Ghosts' ,2. Carrigan and Dibs ,3. Strangers In The House ,4. First Haunting/The Swordfight ,5. March Of The Exorcists ,6. The Lighthouse-Casper & Kat ,7. Casper Makes Breakfast ,8. Fond Memories ,9. 'Dying' To Be A Ghost ,10. Casper's Lullaby ,11. Descent To Lazarus ,12. One Last Wish ,13. 'Remember Me This Way' - Jordan Hill ,14. Casper The Friendly Ghost - Little Richard ,15. The Uncles Swing/End Credits ,(9.5.2011)

Malá, roztomilá, vtipná, strhující a do naprosté krajnosti rozněžnělá srdcová záležitost. Navíc díky konci i nezapomenutelná.(5.1.2005)

Po príjemnej prvej polovici á la Burton/Spielberg, prichádza vytriezvenie v podobe nudnej druhej. Ale potešia cameá krotiteľa duchov Aykroyda, Mela Gibsona a zrejme prvá "normálna" rola Christiny Ricciovej. Rodinných 60%. Silberling mal svoj najlepší "smrteľný" kúsok ešte len pred sebou.(5.1.2005)

Hodně milý a příjemný film pro celou rodinu. Možná malinké pomrknutí Christiny Ricci (viz Addam's Family), tady ale kope za druhou stranu.(24.1.2005)

Je to už hodně dávno, co jsem to viděl poprvé a stále si pamatuju některé scény naprosto přesně. To jsem tehdy byl ještě nezkušeným mladým divákem filmů typu Hook, S Čerty Nejsou Žerty... a moc se mi všecky líbily. Z nostalgie teda přidám jednu hvězdu nad průměr, aby se neřeklo.(13.1.2006)

Jedno z nejvděčnějších témat filmových hororů – strašidelný dům, zabalené do lehce parodického duchu duchů s notnou podporou řady velkorozpočtových speciálních efektů a s nakrátko se mihnuvšími tvářemi celé řady velkých star filmového nebe jako Dan Aykroyd, Clint Eastwood či Mell Gobson. Ostatně hlavní herecké zastoupení, jemuž dominuje expodivínka Christina Ricci (Addamsova rodina) a budoucí prezident Bill Pullman (Den nezávislosti) k filmu a charakteru svých postav celkově ladí. Každý z efektů uzpůsobený tak, aby si na své přišli nejen malí, ale taktéž velcí diváci. Proto ty typicky hollywoodsky dojemné a smutné momenty trošku nechápu. Na jednu stranu příběh vyvažují, aby byl humor dávkovaný postupně, ale na druhou stranu, jak vám dítě ocení smutné vyprávění roztomilého ducha o tom jak zemřel? Celkově vzhled těch rosoloidních postaviček duchů zahrnuje typično pro komediální branži – tlouštík, hubeňour, debílek a roztomilý mrňousek, ke kterému budou tíhnout srdíčka právě těch menších diváků. Především v první části skvělá výprava, na které se pan architekt řádně vyblbnul, dotváří atmosféru celkem plnohodnotně. Zcela neodvratně emocionálně napěchovaný konec tak po předchozím značně zábavném vystoupení nepůsobí klišoidně a kýčovitě, ba naopak připomíná spíš takovou tu povinnou děkovačku na konci představení. Brad Silberling zkrátka natočil jemně nadčasový film, který v době svého vzniku docela zabodoval a i když už je to 10 let co spatřil světlo světa, pak efekty a zplozený humor mají stále co říct. Proto dávám za 3 a 1/2, když body srážím za příliš časný nástup emocí. Celkově jde v zrcadle hollywoodského rozpočtového běsnění o ucelenou záležitost, navíc s několika trefně mířenými dialogy.(11.1.2005)

Sympatická, kreslená, duchařská komedie s překrásným hudebním doprovodem :-)(30.6.2013)

Moje Casperovská premiéra dopadla dobře, ale bohužel nijak zvlášť. Christina je skvělá, i když ještě moc mladá a jako Wednesday je rozhodně lepší. Pohádka s komediálními i dojemnými prvky, která alespoň mě nenadchla, ani zvlášť nezklamala.Bohužel občas nestál scénář za nic a vyskytly se i momenty,nad kterými jsem kroutila hlavou.Scénu, ve které se Casper promění v živého bych si nejraději vymazala z paměti,protože to bylo bohužel vážně trapné.Tři HORŠÍ hvězdičky.(8.1.2012)

Casper universe si blockbuster zasloužilo. Páč sledovat je co už od roku 1945. A malá Ricci se minula povoláním, když dnes není považována za druhou Helenu Bonham Carterovou... škoda.(4.9.2010)

Sice mi chyběla ona negativistická a nešťastná lolitka Wednesday, která své problémy řešila nahlas a s pořádnou grácií, přesto tahle rodinná story docela chutná. A nejen dětem..(17.7.2013)

Stále pěkný rodinný film v tom nejlepším slova smyslu (tedy má pro každého něco) s fantastickými triky, milým humorem a krásnou Hornerovou hudbou, díky níž je závěr vážně dojemný.(5.3.2017)

• Xmilden

Trošku se stydím za své hodnocení, ale Casper šel úplně mimo mě, ani jednou jsem nepocítil že by se mi na tváři objevil úsměv. Zajímavé byly menší camea (Aykroyd, Gibson, Eastwood), tím pozitiva ovšem končí.(26.11.2010)

• lesumir

To byly časy :-)(4.7.2006)

Další snímek mého dětství, který mě vždy dokázal spolehlivě zabavit a okouzlit trikovým Casperem.(11.3.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8