Anděl Seth se svěří příteli, že lidem závidí schopnost prožívat radost i bolest, vnímat chutě či doteky. Zanedlouho má pocit, že ho lékařka Maggie Riceová, která na operačním sále marně bojuje o život pana Balforda, na okamžik zahlédla. Jeho pokusy uklidnit ji ani dotyky však žena necítí. Seth stále sleduje Maggie, která se nepřestává trápit nešťastnou operací. Jednoho dne ho ale žena zahlédne, a dokonce ho osloví. Oblíbeným místem andělů je knihovna, a právě tady se Maggie opět setká se Sethem, jenž ji upozorní na svou oblíbenou pasáž v Hemingwayově knize. Stráví spolu příjemné chvíle, které Maggii přinesou tolik potřebný klid na další operaci. Pacientem má být poživačný pan Messenger, který k Sethově překvapení vycítí jeho přítomnost a řekne mu, že se ještě nechystá zemřít. Také býval andělem, ale z lásky k současné manželce se rozhodl být člověkem… (TV Nova)

Sdoom

Kvůli Meg Ryan bych se sice možná na nesmrtelnost taky vykašlal, ale kvůli možnosti vidět tento film znovu určitě ne. Je to takové laciné, příliš prvoplánově slzopudné a Cage má zas celou dobu ten svůj výraz mouchy sežerte mě. Věrohodnost jeho emocí se limitně blíží nule. I tak ale dám tři hvězdičky, protože se na to kouká příjemně a vyloženě špatného tam nic není. ()

dita.krizova

"Raději bych jen jednou přivoněl k jejím vlasům, jedinkrát ji políbil na ústa, jen jednou jí pohladil ruku, než prožil celou věčnost bez ní...." Já nemám slov. Snad jen že ten film miluju. Miluju vlasy Meg Ryan. Miluju smutné oči Nicolase Cage. Miluju úvodní písničku - Angel. Miluju hrušky. Poselství, které mnohým stále uniká. ()

herr_carter

"Spending all your time waiting, for the second chance...". Pro mě je tenhle film dneska již srdcovka, viděl jsem jej nesčetněkrát. I když se jedná o kýč prvního rázu, dojímá mě pokaždé stejně, jako při prvním shlédnutí...................moje hodnocení = 9 z 10. ()

xLIGHTx

Výborný film, zároveň trochu divný, zvláštny, asi i v tom je jeho krása. N. Cage tu odvádza ok výkon, on sám tu pôsobí dosť divne a to je práve fajn, lebo k jeho postave sa to hodí, i k celému spiritu filmu. Meg Ryan je taká krehotinka a pôvabne pláva scénami, a celá tá vec medzi nimi má v sebe takú zvláštnu, nie plytkú, tragickú romantiku. /Nejde o kresťanský film, viac o takú romanticko-neveselú pseudo rozprávku pre dospelých s oparom mystična. Ak by sa to bralo, z hľadiska Biblie, Starého Zákona, tak to by bolo horšie, je možné, že tam čerpali autori nejakú inšpiráciu, ťažko napísať, imho potom by inak dával jasnejší zmysel ten koniec./ Skrátka a dobre, mne sa to páčilo. *Hudba, soundtrack je veľmi podarený, s takými menami ako - P. Gabriel (I Grieve), takžiež Goo Goo Dolls (Iris), Alanis Morissette, U2 (If God Will Send His Angels)... ()

Luciášek

Sladké, sladší, slaďoučké jako láska sama... Nádherná romantika, která rozněžní i ty zatvrzelejší duše. "Ty nevíš, jak chutná hruška?" - "Nevím ,jak chutná hruška TOBĚ." ............................... ()

hudryhudry

No, prvních 10-15 min jsem se díval se zaujetím a říkal jsem si, že to bude dobrý film. Dalších 99 minut mě však přesvědčilo o tom, že se jednalo pouze o docela slušně natočenou nudnou romantiku s lehce vyjeveným Cagem (ale měl to asi ve scénáři) a přiblblou Mag Ryan, která neumí při jízdě na kole čumět před sebe. No šlo to, ale takovéto dojáky mě u srdce asi nikdy nechytnou. ()

Lenarek

Pro mě jeden z nejlepších filmů doteď. Vtáhl mě do děje a dokonale jsem si ho užívala a užívám doteď. Když ho vidím znovu a znovu, pokaždé prožívám to stejné. Nemůžu ale říct, že by film měl perfektní zápletku. To ne, ale přesto mě uchvátil. Už jen svou atmosférou. Nicolas Cage se tam hodil a zahrál to skvěle,i když ho moc v lásce nemám. Zato Meg Ryan, to je sympaťačka. Nikdy bych nechtěla být andělem :-) Není dobré vědět vše, co se lidem honí hlavou. ()

MARTIN*I

Triviální romantický film... Nicméně to není nejhorší a je to celkem zajímavé... Často ale zbytečně zdlouhavé. ()

Matts

Srovnávat tento "remake" s Nebem nad Berlínem je naprostá ztráta času, proto rovnou k tomuto snímku. Už dlouho jsem neviděl více vyumělkovaný a kýčovitý film...Nejen, že každá scéna je obalena v cukru a polita hodně lacinou čokoládou - děj se navíc příšerně a nudně táhne. Když do toho přidáte Nicolase Cage s až nechutně psým výrazem... I přes to - dvě věci tento film dostávají do slušného měřítka - velice dobrá hudba a kamera. ()

Rudinsky

Klasické romancy z 90 rokov strašne zostarli... Sethov zoskok ale stále mocný - no viac ako tri tejto presladenej klasike jednoducho dať nemôžem - pretože okrem námetu neponúka nič, čo by sa vyhýbalo gýčovému klišé. ()

bari68

Veľká spokojnosť.Aj keď je vo filme niečo málo ,čo by som skritizoval,tak aj napriek tomu ma film uchvátil.Uchvátil ma svojou hypnotickou atmosférou,ktorá od prvej do poslednej minúty neustála.Film netlačí na pílu,len pozvoľna sa kýmaca z jednej pasáže do druhej,až do smutného,trochu klišé finále. 4 1/2* ()

see_sawandrew

Skutečně mě nenapadá jiné označení než vykleštěný film. Nicholas Cage stojí na mrakodrapu a příšerně se nudí, chce se stát člověkem, aby mohl cítit to, co už cítí, přestože nemá z člověka přece ani zbla a ani černý kabát na tom nic nezmění. A jak to tak už bývá, i za pády andělů můžou ženské, já to přece říkal. A proboha, až někam pojedete na kole, čumte na cestu. 30% ()

Wally

Tento film jsem viděl mnohokrát, protože neznám ženu, která by si jej nepustila víc než jednou...ať už jde o přítelkyně, maminky nebo babičky....melancholie, romantika, tragedie v jednom. Prostě silný kafe, ale moc dobrý...a N. Cage tu naplno uplatnil ten svůj uplakaný výraz ve tváři. ()

korndaddy

Nicolase prostě rád nemám a ani nikdy mít nebudu. Jinak tenhle film, i když scénaristicky nic novýho, celkem ušel, ale Cage mi ten dojem z filmu kazil ješte víc. ()

Seti

Na filmu byl nejzajímavější námět pohrávající si s úvahami nad kouzlem života a vším co k němu patří. Jsem rád, že se scénáristé v závěru nebáli a nechali Setha zakusit skutečně všechno. Na můj vkus však příliš utahané a kratší stopáž by filmu rozhodně prospěla. Jinak už asi nejsem schopen na Nica pohlížet nějak seriózněji, takže každá jeho snaha o vážnější herectví mi přijde nanejvýš úsměvná. ()

iXtr3m3

Jedna z najlepších romantických drám, aké som kedy videl. Ten koniec bol neskutočný. Videl som to naposledy cca 20 rokov dozadu a musím si to zopakovať nejako nasilu s manželkou, ktorú to obišlo... ()

Milano33

Ľahký nadpriemer, City of Angels ponúka nežnú romantiku spestrenú o nadprirodzené prvky. Sila a krása romantiky v tomto filme tkvie najmä zo stretu dvoch rôznorodých svetov, toho pozemského a toho nadpozemského. Je to príbeh o láske, ktorá príjme anjela, aby padol. Je to dosť dobre citovo ukotvené a postavy sú veľmi sympatické. Pravdupovediac, Nicolasa Cagea príliš nemusím, nemám v obľube jeho filmy ani postavy, ale v tomto prípade bol celkom znesiteľný. Do role anjela by som si určite vedel predstaviť niekoho iného, ale zas taký problém som s Cageom nemal a výnimočne sa mi jeho hranie docela aj páčilo. Mag Ryan si ma n druhú stranu ihneď získala, bola velice pekná a milá. Snímok prevažne vynikal svojou fantastickou hudobnou stránkou, ktorá miestami dokázala vo vás vyvolať až zimomriavky. Technicky najlepšie spravenou scénou bol rozhodne pád anjela, ktorá bo perfektne ozvučená, maximálne vygradovaná a pôsobivo prestrihaná. Nad City of Angels sa okrem iného skvelo rozjíma, oplýva hlbokými myšlienkami a citovo-hodnotiacimi metaforami, ktoré duchovne obohatia. Taktiež si to zaujímavo pohráva so znázornením sveta anjelov, ktorý je vyskladaný pomocou krásnych obrazov. ()

Theraphosa

Rádoby romantický snímek, ve kterém se sází na "srdcervoucí" příběh a roztomilou Meg Ryan. Vše kolem andělů bylo supr. Promlouvání do duší ostatních lidí bylo také pěkně zpracované. Ale příběh vázl a místy mi přišel nelogický. Především v tom, kdy hlavní hrdinka chce mluvit s andělem aby mu oznámila svoji svatbu- blbost. To mu přece nemusela oznamovat ne? Ale to byla jenom taková vsuvka pro větší romantičnost. Ještě že ten závěr ještě jakš takš ušel. 40% ()

eagle-eye

Vcelku povedený remake Wendersova Nebe nad Berlínem. Pochvalu zaslouží i vhodně zvolený písničkový soundtrack k filmu, skladbu Iris od Goo Goo Dolls považuji vůbec za jednu z nejlepších "ploužáků" všech dob... Nicméně ústřední dvojice Cage - Ryan mi moc nesedí, originál je prostě lepší. ()