Hlavní podezřelý: Divné chutě (TV film)

Prime Suspect 3

Hlavný podozrivý II

Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie, 1993, 207 min

Vidět Petera Capaldiho jako transvestitu Veru Renoldsovou a zemřít... Na tehdejší poměry velmi štědrá stopáž na vyřešení jednoho případu, který je ovšem značně odpudivý. Ona dětská prostituce (a ti, kdož jí vdechují život) není moc veselé téma samo o sobě. Helen Mirren jako šéfka mravnostního je velký svéráz plus jako bonus všechny ty mladé, tehdy méně známé tváře... nostalgie :-).(9.8.2017)

Konečně jsem se dorvala k dalšímu dílu oné poctivé britské detektivky, a to k Hlavnímu podezřelému s mou oblíbenou Helen Mirren v čele. První díl byl bezkonkurenční a ten druhý ani třetí nedosáhl jeho kvalit, ale i tak se jedná o prvotřídní film, vynikající a chytlavou detektivku s patřičným napětím a emocemi. Co bych ocenila, by bylo větší prolnutí soukromého života Jane s její prací, tady byly jen náznaky a pak nic, v tom byly předchozí díly lepší. To ale nic nemění na tom, že Hlavní podezřelý plyne jako voda a tři hodiny a něco s ním utečou jako nic. Těším se na další díly.(4.4.2012)

"Hlavní podezřelý" je jedna z nejlepších krimi-sérií britské produkce vůbec. A jako bonus autenticita, duch doby - ty zastaralé služebny, pevné linky, policisté a policistky ještě ne povinně politicky korektní, krásní a fit jako v dnešních S.C.I... Právě tenhle dvojdíl mě kdysi upřímně vyděsil - a emocionálně drtivý je i po těch cca 15 letech.(5.8.2012)

V rozporu se zdejším dobrým hodnocením se mi tenhle díl celé série zamlouval nejméně. Spousta podobně se jmenujících osob brání orientaci v ději, který je, jak se nakonec ukáže velice jednoduchý, jen komplikovaně vyprávěný. Délka je neúnosná a po ní následuje konec, který jednoho otráví.(10.11.2012)

Tento díl jsem hltala jedním dechem a zároveň se znechucením, co všechno se vymyká běžnému dennímu životu. Třeba ti homoprostituti, takové dospělé děti, špinavé a usoplené. A to zákulisí mířící až mezi policejní špičky. Inspektorka to uměla pěkně všem těm potentátům nandat i s rizikem, že by přišla o šarži, ne-li o policejní status. Líbilo se mi i prolínání jejího profesního a soukromého života, i v případě životních proher a trápení si zachovala tvář profesionála.(28.6.2008)