Jirka Horáček se chystá oženit s kadeřnicí Jitkou, což překvapivě těžce nese jeho otec. Nejprve se snaží syna naspořenými tisícovkami nalákat na cestu kolem světa, a když to nevyjde, snaží se svatbu rozmluvit Jitce. I tento pokus však selže, a tak se svatba nakonec přece jen koná, bez účasti naštvaného otce. Zdá se, že zatímco Jirka se usadil a dospěl, potíže nastanou s otcem, který se nejprve za poněkud trapných okolností seznámí se sympatickou zdravotní sestřičkou Lucií a později s atraktivní striptérkou a prostitutkou Álou. Skončí v jejím bytě, a nejenže se stane jejím milencem, ale navíc ochotně přijme roli poskoka, který pere, vaří a uklízí. Navíc se u něj začnou projevovat jasné příznaky "druhé mízy". Barví si vlasy, moderně se obléká, sportuje, chodí do sauny a snaží se hubnout, dvoří se Ále a nevidí, že je všem pro smích. S výjimkou Lucie, které je sympatický a s níž se pomalu sbližuje. Když však pochopí, že je to Lucie, kdo se mu líbí, žena ho odmítne, protože nechce prozradit, že je svobodná matka. (TV Nova)

herr_carter

hm, tenhle film už nemůže být dobrý, protože když si dám 5 piv a 3 míchačky, nesměju se stejně hurónsky, jako u jedničky....stejně je ta Čížkovská hnusná jak prdel, něco jako Irenka v Dědictví....akorát že v obou filmech jsou tyto děvy představovány jako krasavice,no potěš koště......................moje hodnocení = 3 z 10. ()

klúčik

Pokračovanie filmu sa podľa mňa moc nepodarilo. Bohužiaľ je tento film urobený tak nasilu. Dobrá je tam asi len hudba. Ja dávam chudobných 30%. ( aj to asi len za hudbu).. ()

velkyvezir

Asi začínám senilnět, ale po letech jsem se dnes (25.1.2011) na film znovu podíval a ty ptákoviny jako tlustoprd ve svatebních šatech, Horáček na záchrance, či Obermajerová trenující si drbnu z Ulice v kombinaci s hudbou Michala Davida mne dostaly natolik, že jsem se rozbrečel jak stará kurva a dávám plný počet. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...Ve srovnání s pozdějšími díly samotného Soukupa, jako např..serie o Poldech, popř. Jak ukrást Dagmaru, či Troškovy Kameňáky...které jsou pro mě osobně opravdu NEKOUKATELNÉ, je tohle ještě vcelku KOUKATELNÉ... (:O)) ()

bruceman7

Moc nerozumim tomu odpadu všude kolem. Sice to není tak dobré jako jednička, ale sympatické mi to přijde určitě. Pro mě jasný lepší průměr 60% ()

Zagros

Horší scénář a horší film než jednička. Dvojice Potměšil + Hrušínský již také není tak přirozená. Celkově film působí nepřirozeně a lehce toporně. Suma sumárum hvězda dolů a to znamená, že filmu zbude ještě jedna poslední. :-) ()

Han22

V rámci nočního dvoupromítání v práci shlédnut i Discopříběh 2. Ten film má plusy i minusy. Hlavní úlohu přebírá táta Ladislav Potměšil, který když zjistí že se kluk žení a bude dědečkem chytne druhou mízu a dělá stejný kraviny jako jeho kluk. Někdy je to trapné (děvky, nahota, barvení a ženský hadry), někdo vtipné a někdy geniální (táhni! :D). Nemá to zdaleka sílu prvního dílu, ale jako pohodová neurážející komedie proč ne a 35% je opět dílem nenávisti k Michalu Davidovi. Musím uznat, že jeho songy jsou tu o třídu horší. Je jich jen 7, z toho jedna pomalá úplně o ničem a ty rychlejší jako přes kopírák. Taneční zvuk v roce 1991 byl někde jinde, Michalu Davidovi ujel vlak a zapamatovatelné jsou jen singlové Mám svůj svět a Právě začínáme, které se ale těžko můžou řadit k největším hitům roku. I tak je 35% nezasloužených, za mě 3*. ()

Paity

Pokračování Discopříběhu, tentokrát už z porevolučního Československa. Zaujme ale už snad jen "hýbající" se postel postsocialistické kurtyzány. ()

Hanys_

Přijde mi to stejně "kvalitní" jako jednička. Plusem je méně Hrušínského a tím pádem taky Davidových kolotočových hitů (které narozdíl od prvního dílu nezlidověly) a naopak vítám víc prostoru pro Potměšila. Scénář je hodně děravý, ale takhle na dopoledne to asi byla lepší volba než kanadské katastrofáky a německé seriály. 3.5/10 ()

Wishkah odpad!

Příběh o tom jak otec dělá stejné průsery jak syn v předchozím díle. Hrozná blbost a totálně nevtipná utahaná kravina. navíc s násilně vraženýma písničkama Michala Davida do děje ()

Hanes88 odpad!

No pokračování hodně špatné komedie není nikdy žádné terno. Ale v tomhle případě už to byla pořádná blbost. ()

J*A*M*A*L

Discopříběh je film, který nikdy nebudu mít rád a který také vždy budu považovat za jeden z nejpodprůměrnějších československých filmů, jaké jsem kdy viděl. Ještě větší trapas, než jednička. Naprosto zbytečný film, který jsem viděl jednou, k smrti jsem se nudil a už o něm nikdy nechci slyšet. Možná to není zrovna má krevní skupina, jak muzikály, tak i tyhle československé párty. Komunismus jsem už nezažil, takže nevím, jak frčely discotéky za nich, a tak jsem tomu filmu ani nemusel rozumět, ale co v tomhle filmu bylo za složitost?.. No vůbec nic. Mě bylo už asi jasné, že tohle mě nebude bavit, už jsem to chtěl odsuzovat, ještě dřív, než jsem to viděl, ale v televizi hold dávají hovno a tenhle film byl pro mě ponaučení, že buď se podívám na televizi jen při opravdu solidních filmech, které by mě mohly bavit, a nebo televize zůstane vypnutá... aspoň bych ušetřil na elektrice. ()

Paldiny

Druhý Discopríbeh postráda všetko to čo robilo jednotku jednotkou. Z nevyrovnaného tínedžera je nagelovaný frajer, ktorý sa oženil s tou najväčšou šedou myškou mesta Plzeň a najväčší priestor sa dostáva jeho otcovi, prechádzajúceho druhou pubertou. Uveriteľnosť definitívne prepúšťa štafetu rozprávkovému priebehu s trápnymi eskapádami otca akého niekdajší rešpekt dočista zmizol. Už ani ten David a jeho príspevky na objednávku nestoja za moc. Nie náhodou som sa dostal k pokračovaniu prvýkrát až po rokoch, televízie ho úspešne a musím uznať, že zaslúžene obchádzali. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil