Úspěšný architekt Steven (Matthew Broderick) požádal svoji přítelkyni o ruku. Reakce byla nečekaná - emancipovaná Robin ho vyhodila z bytu. Při zařizování nového příbytku se pak Steven seznámil s poněkud excentrickým montérem Chipem (Jim Carrey), který mu načerno zapojil několik programů kabelové televize. Steven zaplatil Chipovi padesát dolarů a bláhově se domníval, že už ho nikdy neuvidí. Jak strašlivý omyl! Osamělý Chip začal považovat sympatického zákazníka za svého nejlepšího přítele a nevybíravě se mu naboural do života. Radil mu, jak si poradit se vzpurnou Robin, ztrapnil ho před nejbližšími kamarády a do bytu mu nainstaloval extrémně drahou (a kradenou) televizní aparaturu. Steven je slušný člověk a dlouho se nemůže odhodlat k tomu, aby Chipovi na rovinu řekl, jak se věci mají. Teprve po divokém večírku, na který Chip pozval bizarní skupinu svých zákazníků a také předem zaplacenou prostitutku, která Stevenovi mistrně sehrála etudu "láska na první pohled", se architekt pořádně naštve. Vmete do tváře obtížného podivína holou pravdu, vyhodí ho ze dveří považuje tímto jejich podivný vztah za ukončený. Ale zhrzený Chip se rázem stává Stevenovým úhlavním nepřítelem. Nepřítelem s neuvěřitelně vyvinutým smyslem pro pomstu. Nepřítelem, který dokáže změnit život své oběti v peklo... (oficiální text distributora)

Lacike

Najväcsi problem tohto filmu je Jim Carrey. Po jeho obsadeni kazdy cakal dalsieho Blbeho Venturu alebo este Blbsiu Masku. Co uplne zatienilo serioznejsie snahy o nejaku kritiku televizie a jej konzumu. Prave tie su na filme najzaujimavejsie a aj najzabavnejsie. Carrey je tam len za nesympatickejsiu verziu svojho klasickeho magora. S odstupom casu ma potesilo vidiet mnozstvo buducich komedialnych hviezd vo vedlajsich ulohach. Vladne Stiller v mikroulohe, ktora jednoznacne odkazuje na bratov Menendezovych, co este vtipnejsie korunuje vystup Erica Robertsa. Trochu ma zase nasralo posolstvo o tom, ze knihy su na rozdiel od TV hodnotnejsie. Najviac ma na filme bavili hlasky z inych filmov, ktore Carreyho postava vo velkom pouziva. Celkovo je to taky divny nevyvazeny film. Ani poriadna satira ani poriadna Carreyovka. 5/10. ()

argenson

Jediný štěstí, že jsem to viděl kdysi v kinokavárně (která už dnes neexistuje), kde jsem si mohl dát kafe a zapálit si. Což byl asi tak nejlepší zážitek z týhle blbosti. ()

joehot

Nebylo to zase tak zlé. Sice slabší film Jima Carreyho, ale některé z myšlenek (např. TV jako vychovatelka) byly vynikající. Ben Stiller není tak špatným režisérem, jenom měl Jima trochu více krotit.. ()

Torision

Něco takhle ponurýho a depresivního se vidí jen málokdy a i přes dost krutou kritiku jsem si tenhle film pustil a nelituju toho. ()

corpsy

Jim v tomto filme tak trochu zvážnel a príbeh je fakt na zamyslenie, je to však v prvom rade zaujímavá a vtipná (ne)komédia o ´´priateľstve´´ a ´´porozumení´´. ()

ConanVJ

Trochu jiný film, než jsem jsem čekal. Zrovna jsem měl chuť na klasickou komedii a ta se nekonala. Za mě 60% :) ()

Kryton

Blbý scénař pod výbornou režii Bena Stillera , který z Carreyho udělal naprostýho kreténa. Sice se tu skvěle cituje Star Trek , ale chybí tomu odlehčení. Ono se to totiž celé myslí sakra vážně! ()

SaNcHeZ_cz

Stiller rozehrává příběh chlápka od kabelovky který zavání až psychologickou hrou. Rozhodně ne komediální, spíše lehce mrazivý výsledek. ()

mysiak

Zaujímavá komédia...nie že by nebola vtipná...to je...ale asi nie je natočená tak ako mala byť...možno je to tým, že spolupráca Stiller-Carrey nefungovala tak ako mala, alebo to bolo zlým scenárom?...to sa už nedozvieme...ale inak vtipná komédia ()

Lucina84

V té době se nám Jim Carrey upsal do paměti jako komik v komediích Ace Ventura nebo Maska a podobně. Tady si zahrál roli narušeného šílence (nebo spíš chudáka), na něhož v dětství matka neměla čas a jeho nejlepší kamarádkou byla sama televize. A tak si ztotožňuje realitu s fiktivním světem z filmů. Jim Carrey nejen umí hrát pozitivní role, ale i role záporáků a tady to taky dokazuje. I já jsem se bavila stejně tak, když hrál zápornou roli ve filmu Batman navždy (1995), hádankáře. Hlas Bohdana Tůmy film rovněž podtrhuje. ()

Bat55

Celkom príjemná komédia s parádnym komikom aka Jim Carrey bez ktorého by to nedosahovalo ani polovičných kvalít. O tom to je. Za zmienku ešte stojí Matthew Broderick, Leslie Mann, Owen Wilson a bezpochýb samotný režisér Ben Stiller. /60%/ ()

Dr. Hawkeye

Tomuhle filmu jsem se roky vyhýbal. Už po jeho uvedení jsem si přečetl první názory a netoužil jsem ho vidět (a to jsem v té době Jima Carreyho žral). Po letech přišlo deštivé odpoledne a s ní i touha doplnit mezery. Inu, co k tomu říci? Druhý celovečerní film Bena Stillera se potácí kdesi mezi komedií a dramatem, přičemž se člověk moc nezasměje a drama není až tak dramatické. I když je pravda, že Carreyho postava je sociopat jak vyšitej (ono se na to dost blbě kouká se znalostí dokumentu "Jim & Andy: The Great Beyond", kde seukázalo, že Carrey je asi vážně blázen, který dokáže svému okolí zatopit), výsledek nezanechal hlubší stopy. Takže si můžu odškrtnout další film a jít dál. Myslím, že návrat k tomuto filmu nehrozí. Sorry, Benne... (P.S. Absolutně mi unikla vedlejší mikrolinie s Benem Stillerem v dvojroli...) ()

decouble

Strašně těžko uchopitelný (a bohužel nedoceněný), protože k tomu všichni přistupujeme jako k další devadesátkový taškařici s Jimem Carreym. Pak se ale vynoří i mírně dramatická linka o divným stalkerovi z doby rozkvětu kabelový televize. Carrey tu hraje postavu bez vyloženě vlastního charakteru, někoho vychovaného televizí (v dětství nedotčeného patřičným sociálním kontaktem), který umí jen napodobovat, co za ty léta stokrát viděl v televizi, ale v jádru vlastně opuštěnýho malýho kluka, co hledá kamaráda. A ta možnost někoho imitovat je voda na mlýn pro jeho herectví, takže Cable Guy je konstruován jako Carreyho one man show nejen, protože tu je obsazen komik na vrcholu svých sil, ale protože si to přímo žádá jeho postava (a mimochodem jeho cover verze Jefferson Airplane je boží!). ___ Přesto si Cable Guy troufnul jít dál, než většina jeho ostatních filmů z 90. let, ne protože se zdá být vážnější, ale protože do tohodle žánrovýho mixu nacpe nejbláznivějšího komika svý doby a zároveň se nebojí něco říct o soudobý americké společnosti. A to že je vlastně závislá na nepřerušovaný možnosti přijímat konstantní proud informací a zábavy v dobré obrazové kvalitě a udělá pro to cokoliv (v Carreyho parodicky vizionářských monolozích lze i cítit předvoj závislosti na internetu). ___ Zároveň se na to dá koukat taky jako na hyperbolický obrázek americký společnosti postavené na povrchních "small talcích". Tyhle drobný vyprázdněný dialogy se člověk musí v průběhu života naučit, aby ve společnosti dokázal fungovat, ale běžné filmy a televizní seriály vlastně tenhle denní mikrosvět vůbec nereflektují, a tak se člověk, kterýho vychovala jenom televize (Carreyho Chip) nikdy neměl šanci naučit, že když vám někdo řekne "kámo", neznamená to, že jste přátelé. ___ Krom toho potěší obsazení vedlejších rolí a různých camei (Jack Black, Kyle Gass, Bob Odenkirk a Ben Stiller jeho dvojrole, která běží na pozadí celým průběhem filmu, aby se zdůraznila pointu) ()

Colonist

Půjčil jsem si ten film v dobách, kdy jsem znal Carreyho jen z filmů jako Blbý a Blbější, Maska nebo Ace Ventura, protože jsem čekal, že se pořádně zasměji. Jenže jsem se mýlil. Jim tu sice hraje cvoka (doslova), ale vůbec to není vtipné, spíše většinou trapné. Stiller si měl vybrat, zda natočí vážný film o narušeném chlápkovi, co hledá přítele, nebo bláznivou komedii. Dohromady to nějak neladí. ()

Jango_Fett

Uchylárna největšího kalibru. Člověk neví jestli má kabeláka litovat nebo ho nenávidět. Jistě byli tam vtipné scény, někdy jsem se i zasmál, ale že bych to vysloveně žral? No nevím, jsem z tohodle filmu celkem rozpačitej. ()