Kovboj Bebop: Lovec odměn

• Japonsko Cowboy Bebop: Tengoku no tobira (více)

Animovaná sci-fi, natočená podle úspěšného japonského televizního seriálu, začíná v roce 2071. Mars je v ohrožení! V předvečer svátku Halloween vybuchne na dálnici nedaleko kráteru, kde leží hustě obydlené město, teroristická bomba. Výbuch má děsivé následky - 500 mrtvých a zraněných, jež zřejmě zasáhla chemická zbraň. Na dopadení útočníků je vypsána vysoká odměna, a tak se na scéně objeví Bebop a jeho parta a dají se do práce. (oficiální text distributora)

Frajer42

Pseudofilosofický blábol, na němž se mi paradoxně zamlouvala pouze animace, jejíž fanouškem rozhodně nejsem. Brutálně mě to celé během sledování přestávalo bavit, až jsem zcela ztrácel pozornost. Prostě tyhle animované japonské píčoviny nikdy zřejmě nebudou mým šálkem kávy. Koupil jsem si tak kvalitní verzi filmu, že jsem si mohl dokonce vybrat, kterou zvukovou stopu upřednostním. Buď tu anglickou, nebo si rozšířím své základy japonštiny, které jsem nedopatřením získal z nehezkých věcí. Rozhodl jsem se samozřejmě pro japonštinu, neboť jsem chtěl být patřičně cool a rozhodl jsem se zle. Bylo mi z ní po chvilce zle. Záporák vypadal zajímavě do okamžiku, než jsem si uvědomil, že je to vlastně pěkný sráč. Dost dobře nechápu, co v podobných nesmyslech značná část zdejší uživatelské populace vidí. Já se dost brutálně nudil. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybral uživatel RedAK. ()

FrodoF

Scénář i animace (podobná jako u Pokémonů) nejsou nijak zvlášť vyjímečné, přesto vás ale Bebop dokáže "vtáhnout", a to především díky pěkným záběrům, dobrým postavám (předším hlavní hrdina je výborný) a hudbě. Ale po první předtitulkové scéně jsem čekal o trochu více než jsem nakonec dostal. ()

Chrustyn

Velice povedený anime, který vyniká velice pěknou animací, zajímavým příběhem a na animované poměry povedenými akčními scénami. Jen mi přišlo, že ke konci film ztrácí na zábavnosti. I tak povedený animovaný snímek, tentokrát určený pro starší publikum. ()

klerik

Fajn atmosféra. Filmík má takmer všetko, prečo zbožňujeme seriál, ale... Ten príbeh je dosť tradičný (neoriginálny) a pokojne by sa v mestil do seriálovej dvojčasti. Je to príjemné, ale kultový seriál by si zaslúžil gulervúcejší film... ()

Yardak

Akční anime jízda s velmi zábavnou posádkou lodi Bebop. V první půli má film nastavené velmi svižné tempo (příběh hnedka vtáhne do děje; akční sekvence bezchybné; poměrně příjemná animace), v druhé části snímek již zvolní trošku nohu z pedálu rychlosti, což je škoda, přesto ještě za slabších 5 hvězd. Už chápu, proč je toto dílo tak oslavované :o)). ()

Xeelee

Seriál neznám, ale tenhle westernový Sci-Fi film s perfektní hudbou se mi víc než líbil. Já nejsem šílený. To celý svět je šílený. ()

mm13

Nechýba tomu nič, čo robí japonské animované filmy japonskými animovanými filmami. Zázračné je, že aj keď preniknete do spôsobu, ktorou sú tieto príbehy podávané, tie najlepšie z nich vás neomrzia a vždy niečím drobným prekvapia. Bude to asi šťastne vymyslená štruktúra a asi tu svoje zohrávajú aj prakticky neobmedzené možnosti tvorcov. Zjednodušene povedané – stačí skvelý nápad a ceruzka. TO je na výsledkoch fest cítiť... ()

erl

Cowboy Bebop: Tengoku no tobira je skvělý Spaghetti western zasazený do budoucnosti a pro western typického prostředí lovců odměn. Postavy jsou skvěle napsané, příběh má šmrnc a je v něm mnoho komických situací. Moc se mi to líbylo! ()

Ouwen

Zbytečné. Akce suprová, precizní souboje a dobrej humor, ale celé je to utahané, i přes kvalitní animaci jsem se nudil a mělo to spoustu hluchejch míst. Zlatej seriál, tohle mi přišlo už nadbytečné. ()

zdepapepa

Všechno, co v mých očích dělalo ze seriálového Cowboy Bebopa něco víc než jenom obyčejné řadové anime, je pryč. Pryč jsou dlouhé oddychové scény, kde se nemluví nebo mluví o vážných věcech. Pryč jsou scény z běžného života. Pryč jsou umělecké záběry. Pryč jsou osamělé údery do strun kytary a jazz. Pryč je cestování vesmírem a s ním téměř jakýkoliv pocit, že by se děj odehrával v budoucnosti. Pryč jsou srdceryvné příběhy z minulosti kromě občasného prohození mezi větami. Pryč je komplexnost postav. Možná bych hodnotil o něco výše, kdyby byl film zařazen jak má být, mezi 22. a 23. session. Takhle je to ale nastavovaná kaše bez chuti a barvy, která má tu smůlu, že následuje po několikachodových hodech. A jako zákusek je to ve své přepálené délce více než čtyř epizod příliš velké sousto. ()

Laxik

Ač by se tak začínat nemělo, musím hned z fleku pochválit obrazovou stránku. Co pochválit, vynést do nebes, protože takhle by podle mého kreslil Bůh, kdyby to byl Japonec (jakože to je velmi znepokojivá, ale nikoli nemožná možnost). Kolikrát mě nějaký z těch obrázků skutečně vytrhnul z děje a já utrousil jen obdivné -wow-. Nutno taky dodat, že ani zvuk není nijak pozadu, a to jak muzika, tak celkové ty zvukové serepetičky, co se za nich každý rok rozdá tak 50 Oscarů. Ale teď k obsahu. Pokud vás celé to nabubřelé anime šílenství míjí a při pomyšlení na ztřeštěné mladé Japončíky, kteří ze svého ostrovního azylu interpretují západní kulturu na základě svých pomýlených orientací a filozofií toho, co se k nim jednou za čas dostane v podobě sitcomů a konspiračních učebnic dějepisu, buďte v klidu. Kovboj Bebop si z tohoto pokřiveného světa vzal jen to nejlepší a smíchal to s pár jinde vypůjčenými ingrediencemi. Výsledný mix je opravdu výjimečný, a to i pro lidi, co je anime nebaví. Znalost seriálu není nutností (jak potvrzuje moje neznalost, kterou se ale chystám v blízké době napravit). Stylové, vypiplané a ještě pěktrát stylové. ()

Macejko

Zaujímavý svet, pekná animácia (a to anime nemám rád) a fajn akčné scény na jednej strane, prostá zápletka hrajúca sa na niečo mimoriadne na strane druhej. Seriálu neznalým tento film asi nič nedá - je z neho cítiť, že na jeho vychutnanie skrátka musíte o postavách a svete vedieť podstatne viac. ()

Starletka

Jedna delší trampota téhle bandy, působící víc jako pouhý prodloužený díl seriálu než jako samostatný film. Ale líbil se mi snad ještě víc než seriál sám. Zajímavý příběh, plno akce, vtip, všechny známé postavy, atmosféra, jazz, standardní 90's animace, překvapivě málo hluchých míst. Palec nahoru. 8/10 ()

Toj

Konečně další film podle seriálu, který dokazuje, že někteří tvůrci jsou schopni udržet skvělou podivánou i na (v podstatě) 6x větší metráži... Výborná hudba, skvělý žánrový mix. Zdá se mi, že Japonci umějí docenit a využít různé prvky západní kultury mnohonásobně líp. ()

Dexter1

Ono sa to pomerne ťažko hodnotí. Ako súčasť seriálu je to jednoznačne za 5*, ako stand-alone film už nie. Mnoho vecí je vytrhnutých z kontextu a bez znalosti charakterov a fungovania seriálu je ťažkopádne utvoriť si ucelený obraz. Keďže ide o slušnú preštylizovanú akčnú sci-fi jazdu, mne ako novému fanúšikovi tohto univerza, ktorý hľadí aj na ľudí, ktorý prídu k tomuto kúsku bez seriálu, musím dať plnohodnotné 4*. ()

fmash

Příjemně do sebe zahleděný hlavní hrdina a typické lavírování mezi pošetilostí a hlubším smyslem, ale jinak mi tenhle rozkomíhaný a přeplácaný druh anime moc nesedí. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019