poster

Chladnokrevně předložený účet

 • Francie

  Un cercueil de diamants

 • anglický

  Tip Not Included

Krimi / Thriller

Francie / Západní Německo, 1966, 98 min

 • Wacoslav1
  **

  Nejslabší Cottonovka. Akce je málo. Jerryho je málo, skoro nehláškuje v akci je málo a vůbec se mi zdá, že je ho v celým filmu málo. Tohle mě prostě nebavilo a nezachrání to ani jediný dvě slušný scény v celým filmu. Tou první je přepadení auta z penězi a tou druhou závěrečná Jerryho exhibice kdy se drží letícího vrtulníku. Ani ten tradiční hudební motiv tu skoro nezazní. No co už nadělám u každé série musí být nějaký nejslabší díl.35%(23.7.2014)

 • MickeyStuma
  ****

  Čtvrtý filmový příběh ve spojení s agentem FBI Jerry Cottonem. Krásná šedesátá léta a klasický příběh o převozu diamantů a různých mašinérií kolem toho. Černobílý obraz vytváří této klasice neotřelé kouzlo a to i po technické stránce dané doby. Scénář je zpracovaný impozantně a literárnímu vzoru dává určitou poctu. Jestli tímto vznikla konkurence snímků o Jamesovi Bondovi je stále na diskuzi. Každopádně i po letech mají své určité kouzlo a románům či sešitovým příběhům může filmové zpracování sloužit jako výborný doplněk.(3.2.2018)

 • dopitak
  ****

  Podle IMDB čtvrtý z osmi filmů o Jerry Cottonovi.____ Cottonovská klasika, přehnaná zadní projekce, nedotažené rány, pronikavá Jerryho logika a faktická nezranitelnost před kulkami jsou nechybějící nutností. Krimi pro romantiky staré školy, kterým nevadí naivní příběh, ale vychutnají si archivní záběry starého New Yorku napasované na německé exteriéry i scény natočené kdesi v západoněmeckých ateliérech (přestože IMDB uvádí jako jedinou lokalitu natáčení NYC, lze s úspěchem pochybovat, že by Němci nechtěli při natáčení ušetřit nějakou tu marku), okořeněné tradiční Cottonovskou hudbou (by Peter Thomas).(22.5.2010)

 • argenson
  ***

  Podobně jako v pozdějším filmu Smrt v červeném jaguáru tak i tady dochází aspoň k překvapení v podobě hlavního zloducha. Jinak ale furt ty stejný schémata (opět ohrožená kráska padající Jerry Cottonovi do náruče), nesmyslný dialogy a jak už tu někdo zmínil, otřesné zadní projekce jak z němé éry. Bonusově tady je aspoň pozdější komisař Derrick v neobvyklé roli gangstera a s plynovou maskou na ksichtě.(13.5.2014)

 • LadyPupu
  ***

  Já bych s tou kritikou zadní projekce byla opatrná. Je tu aspoň něco, co vnáší trochu humoru do jinak relativně suchého dílu s Jerrym. :-) Musím vyzdvihnout, že zde (oproti předchozím dílům) není tolikrát použita ústřední melodie, což mně osobně činí velkou radost, protože jsem na ni s přibývajícími díly víc a víc alergická. No a abych neustále nepoukazovala v souvislosti s JC jen na krásné ženy, tak tentokrát vyzdvihnu chrabré muže v boxerském ringu a v trenkách proklatě vysoko, kteří předvádí cosi na způsob řecko-římského zápasu...(22.2.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace