Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Agent FBI Jerry Cotton se dostává k indiciím o chystaném přepadení převozu cenin z Americké národní banky. Pokusí se zásilku pozdržet v bezpečí sejfu, ale neúspěšně. K přepadení následně opravdu dojde a náklad v hodnotě třinácti milionů dolarů končí v rukou neznámých lupičů. Jerry v poslední chvíli zachrání sekretáře banky před sebevraždou, když mu v jeho kanceláři mezi čtyřma očima slíbí, že před veřejností vezme zodpovědnost za bezpečnostní pochybení na sebe. Při improvizované tiskové konferenci však bankéř náhle umírá na srdeční selhání a Jerry tak zůstává v očích médií zodpovědný za ztrátu peněz. Následuje jeho odvolání z případu a plná suspendace. (dopitak)

(více)

Recenze (11)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Podle IMDB čtvrtý z osmi filmů o Jerry Cottonovi.____ Cottonovská klasika, přehnaná zadní projekce, nedotažené rány, pronikavá Jerryho logika a faktická nezranitelnost před kulkami jsou nechybějící nutností. Krimi pro romantiky staré školy, kterým nevadí naivní příběh, ale vychutnají si archivní záběry starého New Yorku napasované na německé exteriéry i scény natočené kdesi v západoněmeckých ateliérech (přestože IMDB uvádí jako jedinou lokalitu natáčení NYC, lze s úspěchem pochybovat, že by Němci nechtěli při natáčení ušetřit nějakou tu marku), okořeněné tradiční Cottonovskou hudbou (by Peter Thomas). ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Skoro jako by se režisér zalekl směru vytyčeného minulým dílem a šlápl na brzdu. Čtvrté pokračování se vrátilo ke klasickým kriminálkám. Akce je v něm jen minimum a když, tak typicky policejní. Hodně se mluví, zpovídá a pátrá. Jerry Cotton je tentokrát v pozadí a mám pocit, že mu scénář šel na ruku víc než obvykle. ()

Reklama

argenson 

všechny recenze uživatele

Podobně jako v pozdějším filmu Smrt v červeném jaguáru tak i tady dochází aspoň k překvapení v podobě hlavního zloducha. Jinak ale furt ty stejný schémata (opět ohrožená kráska padající Jerry Cottonovi do náruče), nesmyslný dialogy a jak už tu někdo zmínil, otřesné zadní projekce jak z němé éry. Bonusově tady je aspoň pozdější komisař Derrick v neobvyklé roli gangstera a s plynovou maskou na ksichtě. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Nejslabší Cottonovka. Akce je málo. Jerryho je málo, skoro nehláškuje v akci je málo a vůbec se mi zdá, že je ho v celým filmu málo. Tohle mě prostě nebavilo a nezachrání to ani jediný dvě slušný scény v celým filmu. Tou první je přepadení auta z penězi a tou druhou závěrečná Jerryho exhibice kdy se drží letícího vrtulníku. Ani ten tradiční hudební motiv tu skoro nezazní. No co už nadělám u každé série musí být nějaký nejslabší díl.35% ()

LadyPupu 

všechny recenze uživatele

Já bych s tou kritikou zadní projekce byla opatrná. Je tu aspoň něco, co vnáší trochu humoru do jinak relativně suchého dílu s Jerrym. :-) Musím vyzdvihnout, že zde (oproti předchozím dílům) není tolikrát použita ústřední melodie, což mně osobně činí velkou radost, protože jsem na ni s přibývajícími díly víc a víc alergická. No a abych neustále nepoukazovala v souvislosti s JC jen na krásné ženy, tak tentokrát vyzdvihnu chrabré muže v boxerském ringu a v trenkách proklatě vysoko, kteří předvádí cosi na způsob řecko-římského zápasu... ()

Galerie (25)

Reklama

Reklama