Filmová komedie režiséra Jana Prušinovského (Most!, Okresní přebor) vypráví příběh dvou bratranců Romana (Kryštof Hádek) a Emila (Robin Ferro), jejichž snem je dostat se na závody Formule 1. Roman vede ušmudlaný autobazar na okraji města, má tři děti a živelnou manželku (Anna Kameníková). Emil, horlivý milovník pořádku, si piplá svou autodílnu v centru a o autech ví skoro všechno. Když jednoho dne Emil v televizní soutěži vyhraje vstupenky na Velkou cenu Španělska v Barceloně, netuší ani jeden z nich, že jejich výlet za snem se brzy změní na divokou jízdu napříč Evropou. Zvláště když se na ně nabalí Štětka (Štěpán Kozub), Romanův kamarád a místní magnet na problémy. (Falcon)

vyfuk

Strašně šedivý nijaký film, který není moc vtipný a v mnoha věcech hapruje. Mnoho překombinovaných zbytečných linek. Takové nic. Skoro žádný vtip. Nápaditost. Kozub neustále ve stejné roli. Celkově vzato zvláštní plácanina bez větší pointy. Těžko uvěřit, že se někdo směje spolu, ne někomu. ()

JohnSmith

Nevtipná komedie s naprosto nesnesitelným Kozubem. Koukat se dalo jen na Donutila a smekám před Dykovou, která smažku zahrála naprosto dokonale. Jinak bída a naprosto špatná ukázka policie. ()

Guzi

Chtěl bych upozornit na chybu ve filmu☝️ Hádek pořád chlastá Gambrihnus desítku... A je z toho najebaný...a to není možné... Protože z Gambáče se dá akorát posrat... Jinak vcelku ucházející zábavná taškařice, na české poměry velmi dobrá road movie. Ústřední trio Hádek, Ferro, Kozub top. ()

jefff

Prušinovský je schopný tvůrce. To už dokázal dříve. A Grand Prix se mu rovněž povedl. Má to vtip, dobrou režii a solidní momenty, které překvapí. Na jednu stranu je to komedie, ale k smíchu tam toho je pomálu, spíš jde o náhled do prostředí, ve kterém být nechcete. Postavy jsou idioti, arogantní sobci, kterým záleží jen samo na sobě. Ale postavy jsou dobře napsané, včetně těch vedlejších. Opravdu pobavila Dyková coby fetka, Donuti jako agilní důchodce nebo dobrý polda Daniel. Kozub se pitvoří jako obvykle a už by s tím možná mohl přestat. Ferro mě bavil možná nejvíc a jeho civilnější, byť také ne úplně vyrovnaná postava má asi největší hloubku. Hádek byl prostě jen debil, ale dobře zahraný. ()

blackkocour

Ty vole, já jsem asi spoko. Ze začátku jsem dostal mírný strach, a mokré uprdnutí do kalhot, že to bude sonda do českých vidláků, nebo kolotočových světských, k tomu s velkým čelem Kozuba, tak to rovnou mohli zfilmovat reklamu na Fio Banku, ale nakonec z toho vyjel road-movie, nebál bych se říct i takové Bokovky, protože do Francie jsme se dostali taky. Není to nejlepší Pružinovka, ani nejpovedenější víla Kozubka, protože pořád si nedokážu dát dvě a dvě dohromady, jestli to valašsko-slezské dylino opravdu hraje, nebo v tom vystupuje jen jako matador ostravštiny. Ale kurva, furt to dopadlo lépe, o mnoho lépe, než Tři tygři ve filmu. Nesnáším Kryštofa Hádka, protože to svý buranství představuje až moc činoherecky, a není v tom cítit ten smrad autenticity, a Robin Ferrero si popletl casting na Spolu, protože svým povahovým rysem duševního mentálně zaostalého debila zahrál na pováženou, a ta francouzská malá mořská víla, korektní na dnešní dobu byla příšerná. Bože, celkem chápu ten komediální motiv - Strach a hnus v Opavě. Kozubka válela, ale jsem rád že se filmařům podařilo obsadit cameo pro Kateřinu Bradáčovou, nebo Tondy Blaníka. Už jsem jen ze zvyku čekal, jestli Žížalu pošle do prdele, a půjde kakat. Jsem spokojenej, svůj účel to splňilo, a druhou Thelmu a Louisu jsem ani nečekal. ()

Maynard.

Aj, a je to tady. Ani Průšovi se nevyhne to, že natočí doslova a do písmene srágoru. Kobry a Užovky sou pro mě jeden z top českých kousků, takže od tohodle týpka mám vždy obrovské očekávání. Tenhle film je zbytečnej. Ano, párkrát sem se zasmál, ale fakt jen párkrát. Jednoznačně nejslabší je scénář, kterej se snaží být "světovej", ale je to obyčejnej českej brak. Rádoby vtipný scény mě nechávaly v klidu no a Donutil? Ten to uplně celý dojebal. No, snad to už zase příštšě bude film jako ze spartesu... ()

Soweek

3,5 *Není to typ komedie, u které se hlasitě zasmějete, spíše se velice často pousmějete a i to se počítá. Kozub hraje bohužel klasického Kozuba, což není špatně, ale mám takový pocit, že se nám kluk v těchto rolích velice brzo okouká. ()

Devadesát Dva

Je až komický, že vždycky to, na co se nejvíc a nejdelší dobu těším nakonec nezanechá stopu a pak obráceně u věcí, co se přihodí nečekaně. Průšu držím v úctě. Říkám to furt dokola, protože 'Okresní přebor', protože 'MOST!', protože 'Chyby', protože... asi chápete (přitom je vtipný, že jeho první film byl velikej propad, ale od té doby, plodný tvůrce a setsakramentsky přesný, pokud jde v zachycení českého národa, nejinak je tomu i zde, kde postavy kradou auta a dávají kuřbu za SIMku s kreditem za tři sta). A tak jsem čekal na 'Grand Prix', speciálně když jsem viděl, že v tom bude hrát Kozub, který tehdy válel během covidu ve 'sKORO NA mizině' a udělal ze sebe v rekordním čase pojem, ale i třeba Kryštof Hádek, který mě v těch rolích českých šmejdů a podvratných živlů, co vlastně nejsou nakonec tak zlí "a já to tak nemyslel", připomíná spoustu lidí, co znám. Donutil se spíš mihne v takové nepatrné rovině. Zato Kameníková, skvělý, skvělý a ještě víc, lolitkovská (dnes už tedy asi ne) ale zacloumala generacemi, Tatiana Vilhelmová (Dyková) v roli totálně vyjeté smažky je tak perfektní, že si skoro říkám, že to ani nemohla tak přesně odkoukat, ale musela zažít... a funguje asi stejně jako když se ve své roli zjeví Henry Fonda v 'Once Upon a Time in the West', negace image. Kozub, zdá se, zná jen pár poloh, které objíždí pořád dokola a tak je pro lidi obtížné mu to žrát dlouhodobě. Pobaví, ale ne moc. Zato z Robina Ferra by se eventuelně mohl vyklubat slušný charakterní herec. Ke zbytku, co asi říct, na to, že se na filmu pracovalo, nevím jak aktivně, ale stejně, deset let, a vrazilo se do toho, co se vrazilo, tak asi spíš bída, než sláva. Ale definitivně to zase není něco, co bych nazval špatným filmem, spíš jen není tak dobrý, jak je člověk u Prušinovského zvyklý. 6.5/10 (...) "A říkal že nám to tady podpálej!" "Kdo?" "Ten Polák..." "Jo, to říkaj Poláci dycky." ()

patrikus

Velice slušný film s dobrým castingem. Byť v něm není tolik silná dramatická linka, je v něm spoustu humoru, bláznivé muziky a pravdivých situací. Dokonce i Kozub dokáže hrát pod pevnou režijní rukou ukázněně a uměřeně, a díky dynamickému střihu a nápaditému scénáři jde o skvělou filmovou podívanou, na kterou se vyplatí zajít výjimečně i do kina. ()

eagle-eye

Prušinovský, Hádek, Daniel, Cvikov, Krompach, Road Movie, já být spokojen. Ričijovka po česku, proč ne. Prušinovského prostě můžu. ()

kwoky

Pobavil jsem se výborně. Herecké obsazení i vtipy se hodně povedly. Trochu mě mrzí pomalejší začátek, ale závěr na okruhu byl zas až skoro dojemný. Nastřelená Tatiana a milostná scéna ve Francii neměly chybu :) Čtyři a půl. Jeden natáčecí den jsem byl v komparzu, ale ve výsledném filmu jsem se neviděl. A v traileru jsou minimálně dvě scény, které ve filmu nebyly. Tak za trest zaokrouhlím dolů :) ()

Disease

Nevtipná komedie neboli povrchní drama, jak už se tak u nás stalo zvykem. Obsazení dobré, akorát nemají co hrát. ()

ac3r

Dvě hvězdy za film, dvě hvězdy za Štěpána Kozuba, ten tam nebýt je to brak, člověk se u toho baví jen když je před kamerou. Těším se na stand up do O2 ! ()

mosnak odpad!

Já asi nejsem příliš šťastný člověk a nedovedu se dostatečně pobavit nad nadprůměrně hodnocenou českou komedii. Nejdřív jsem dostal těžké K.O. diky Párty Harder a teď kopnutí do slabin v podobě Grand Prix. Takže tohle je ten "novy" smer českých komedií? Ufff... 2% ()

mira007

Road movie do Španělska na formuli 1 jakože komedie,  škoda že  bez vtipů.  Nečekaně velmi slabý kousek,  kterému nedám ze slušnosti méně než  dvě hvězdy jen proto,  že  mne Jan Prušinovský (nar. 1979) obohatil seriálem Dobré ráno, Brno! (2023).  Jediná trochu zábavná věc byl Miroslav Donutil (nar. 1951) a jeho trestní  oznámení a jediná zajímavá postava byl Robin Ferro (nar. 1996) s jeho scénou v Barceloně. ()