Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery

• Nový Zéland

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Mysteriózní

USA, 2004, 88 min

• Slarque

Stejně průměrný film jako jednička. Tady to vypadá, že tvůrci nevěděli, jestli chtějí diváky bavit nebo nudit. Proč jinak by se všechny postavy snažily být jiné, než jsou? Vždyť při tom zábavnost klesne na nulu stejně spolehlivě jako při Velmině romantické podzápletce. To už ani Scooby se Shaggym nezachrání.(7.6.2004)

• Slash_Flash

Takže, špatný scénář, stupidní dialogy, strašné herecké výkony, trapné snahupostrádající CGI a mnoho dalšího. Pojďme si to pořádně rozebrat. Když jsem po shlédnutí filmu se podíval na ČSFD stránku pro tento film, stuhla mi prdel. Jak člověk, který dělal scénář pro jedny z mých oblíbených filmů, mohl udělat scénář k tomuhle průšvihu? Už od začátku filmu jsem věděl, jak asi film dopadne a hádejte co. Nemýlil jsem se. Během utrpení ze příběhu, bohužel jsem slyšel i dialogy. Něco tak stupidního jsem dlouho z úst filmové postavy neslyšel. Ještě hůř, když jsem viděl film s českým dabingem, který tohle několikanásobně zhoršil, když nějaké slova překládal do úplně pitomých slov a když dabing neseděl ani charakterům na pohyb úst. Bohužel, v každém filmu se najde nějaký herecký amatér, který hraje jen pro dobrý pocit nebo jenom pro peníze, i-když hrát vůbec neumí. Kámen úrazu ale je, že tihle amatéři jsou v tomto snímku všude. Nejlépe na tom byl Matthew Lillard, který hrál Shaggyho. Lehce mí svými výkony připomínal Jima Carreyho. Každopádně mi připadalo, že se Matthew nechal asi moc unést. Vypadalo to, že hrát debila ani nepotřebuje a jde mu to samo. No a to co mě, jakožto milovníka grafiky a CGI bolelo nejvíce bylo koukat na to odporné CGI. Sem tam se jim něco povedlo, něco zase bylo na facku. Ale zase musím říct, že CGI nebylo až na té nejhorší úrovni, protože jestliže na film koukáte s dětmi, asi vás CGI tolik nezajímá a ještě se hezky zasmějete. Přiznám se, že i já se mnohokrát zasmál. Líbil se mi ten typický humor pro mladé publikum. Tak třeba i já když jsem byl menší, tak jsem měl tenhle film za pořádnou švandu. Takže film odpornej, ale na zabavení dětí určitě dobrý. Děti to bude nastopro bavit.(21.11.2018)

• Olík

Nic nového pod příšerou. Stačilo by okopírovat komentář prvního filmového příběhu z roku 2002. Hlavním kladem je udržení původního ansámblu doplněného o v té době na podobné vlně plujících Greena se Silvestone, ale jinak…. Zápletka by se opět vměstnala do dvaceti minut animovaného seriálu…..zloduši, netvoři, prdění, Scooby…..neškodná lehčí zábava pro mladší věkem nebo duchem.(8.6.2020)

• tommy187

Po absolútne zbabranej jednotke som dal šancu dvojke a dosť som sa sklamal. Jednotka mala oproti tomuto inteligentný humor, film aspoň ako-tak držal Rowan :). Ale tento film nemal žiadneho "spasiteľa", ktorého prítomnosť pridala jednu hviezdičku, naopak tu som hlavne za herecké výkony (nechcem krivdiť tým trápnym vtipom) strhol všetky hviezdy. Tento film si nezaslúži ani jednu. Tak mi je ľúto príbehu Scooby-Doa, ktorý bol v mojich očiach do tohto filmu aspoň aký, taký. 5%(15.4.2013)

• D.Moore

Oproti předchozímu snímku musím ubrat hvězdičku. Film jde sice cestou, kterou mu vyšlapala jednička, a v duchu tradice většiny pokračování se snaží být větší, větší a ještě větší, ale z něčeho jsem měl špatný pocit. Zdálo se mi totiž, že druhý Scooby-Doo vznikl hlavně z nutnosti a ne proto, že by tvůrce bavil. A tahle nálada se více než párkrát přenesla i na mě. Je to přitom škoda, protože v některých scénách dokázaly Nespoutané příšery vyvolat atmosféru jako z původních Krotitelů duchů a měly rozhodně na víc.(17.5.2020)

• - Ve scéně, kdy Daphne (Sarah Michelle Gellar) bojuje s Megavoltičem, který jí dá ránu, ona odletí a spálí si konečky vlasů. Když jde však poté s Fredem do starého dolu, kde se rodí příšery, má vlasy v pořádku. (MIG29)

• - Sarah Michelle Gellar už pokračování točit nechtěla. Přesvědčilo ji 8 milionů dolarů, které dostala za roli Daphné. (Timak)

• - Natáčelo se v kanadských státech Manitoba a Britská Kolumbie. (Varan)