Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery

• Nový Zéland

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Mysteriózní

USA, 2004, 88 min

• kaylin

Není to až tak stupidní jako první díl, alespoň na první pohled, ale není to ani nijak velký zábava. Postavy jsou nudné, pořád stejné ploché. Problém je s tím, že už od začátku je jasné, jak to dopadne. U krátkého, dvacetiminutového kresleného dílu by to nevadilo. U celovečerního filmu je to pořádný problém. Tohle je neskutečný paskvil, film, který se nebude nejspíš líbit ani dětem.(17.3.2014)

• Smileface

Jsem trošičku na rozpacích jak tento film hodnotit.Ono vlastně ani o film nejde,jsou to jen špatně poslepované digitální orgie,tudíž nulový nebo spíš hodně dementní scénář.Otázkou ale zůstává:Je pro cílovou skupinu diváků(dětí) vůbec potřeba nějaký hlubší logický scénář,kde se věci nedějí "jen tak náhodou"?A je potom vůbec potřeba psát nějaké komentáře či recenze kromě toho,že "grafika byla tentokrát průměr"?Já na tyto otázky odpovědět nedokážu,každopádně jsem si jistý,že děti Scooby Doo 2 zaujme už jen proto,kolik digitálních příšerek létá po obrazovce a jaké skopičiny i vtípky provádějí.Párkrát jsem se ze srdce zasmál i já,takže tentokrát je to za dvě.(23.11.2004)

Vzpomínka na moje dětství. Bylo mi asi tak deset let, když jsem to viděla. To se mi líbilo a bavilo mě. Teď jsem náročnější divák, dávám tři hvězdy jako vzpomínku na dětství, podobu herců s kreslenými postavami a za oddech. Jinak, někdo psal myšlenku, že postavy s jejich oblečením by zapadly spíše do 60. let a ne do současnosti. Té myšlence dávám za pravdu :) Dvojka se mi líbila víc, postavy byly vyspělejší, než v jedničce, kde se chovali jako uražené paličaté děcka.(22.7.2018)

• POMO

Scenáristický balast klišé, trpiaci hlavne rýchlou postprodukciou, ktorej zostal čas len na zlepenie niečoho farebného a celovečerného. Nákladné scény s digitálnymi efektami tak dostali prednosť pred scénami, venujúcimi sa postavám. Pôvodný front-runneri Fred a Daphne len dopĺňajú viacej "rozvinutých" Shaggyho a Velmu. Digitálne efekty sú síce slušné, ale k spokojnosti z plnohodnotného rodinného pobavenia nepostačia. Pozitívne prekvapia akčné bojové scény (Daphne s oštepom, Fred na chopperovi) - Gosnell by si mal skúsiť akčný žáner. Zasmiať som sa zasmial iba raz (Velma, nahodená do priliehavej sexy syntetiky).(13.4.2004)

• ostravak30

Překvapivě je druhý díl lepší, i když jen o malinko, než první. Příběh je opět trochu mdlý, ale už se blíží tomu, co skutečně řešila parta v seriálech o Scooby-Doo. Dokonce vidíme i stejné gagy. Co je pro mě ale podstatné, já vidím mnohem lepší triky - některé záběry byly skutečně uchvacující. Stejně jsou i lepší kulisy. A nechybělo klasické odhalení pachatele ve stylu Scooby-Doo, což opět v jedničce nebylo. A nakonec i hudba je lepší. Dvojka se spíše vrací k základům toho, co seriál obsahoval. Ale pořád je dost průměrná.(18.6.2020)

• - Ve scéně v úvodu filmu, kdy drží Shagy (Matthew Lillard) se Scoobym provazy, jejich konce mění délku. V jednom ze záběru má zároveň provaz Shagy omotaný kolem ruky a hned v dalším nikoliv. (MIG29)

• - Ve scéně, kdy Daphne (Sarah Michelle Gellar) bojuje s Megavoltičem, který jí dá ránu, ona odletí a spálí si konečky vlasů. Když jde však poté s Fredem do starého dolu, kde se rodí příšery, má vlasy v pořádku. (MIG29)

• - Zlatá malina 2004 za nejhorší remake nebo pokračování. (!Malak-11!)