Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery

• USA Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed (více)
Trailer

V Coolsvillu je v kriminologickém muzeu slavnostně otevřena expozice věnovaná úspěchům společnosti Záhady s.r.o., kterou tvoří poněkud ješitný Fred, krásná Daphne, chytrá Velma, zmatkář Shaggy a jejich pes Scooby-Doo. Zatímco se Velma zakouká do mladého kurátora Patricka Wiselyho, Fred a Daphne musejí čelit otázkám protivné reportérky Heather Jasper-Housové. Slavnost je však přerušena, když nečekaně obživne obří pterodaktyl a napadne hosty. Přestože se s ním přátelé pokusí utkat, monstrum uletí a na něm maskovaná bytost, která spolku vyhrožuje pomstou. Velma s Fredem a Daphne se domnívají, že jde o dílo šíleného vědce Jonathana Jacoba, kterého kdysi odhalili a pomohli dostat do vězení. Zdá se, že při svém útěku z vězení nezahynul v moři, jak se dosud myslelo. Velma zjistí, že klíčem k výrobě monster je látka randamonium, nacházející se v místním uzavřeném dole, a zatímco musejí svést několik bitev s dalšími obživlými duchy, Heather proti nim v televizním zpravodajství rafinovaně poštve celé město. Stávají se z nich psanci, nepřestávají však pátrat po způsobu jak zastavit děsivé události a odhalit jejich původce. Svým svérázným způsobem do vyšetřování zasáhnou také Shaggy a Scooby-Doo, když se jim podaří zmocnit řídícího panelu sloužícímu k oživování a ovládání monster. Padouch ho chce za každou cenu zpět a Velma vymyslí, jak se s pomocí panelu oživlých monster a duchů zbavit. (TV Nova)

Trailer

monolog

Od odpadu tuhle hovadinu zachránilo jen to, že jsem se několikrát opravdu uchechtnul (jenže už nevím čemu). Film je tak neuvěřitelná snůška blábolů, že bych to nedoporučoval ani dětem, protože pokud se budou dívat na toto, vyrostou z nich debilové. Ono vůbec dneska jsou dětský knížky (onehdy jsem četl pohádky pro nejmenší) jen snůškou žvástů a blbostí. Kam se poděla stará zlatá Němcová. Pravda, trikově to je dobře zpracovaný, jenže tu není naprosto žádnej příběh. Děj je tak vyvařenej z vody, že jsem musel občas i utírat obrazovku od vysrážené páry. Hlavní postavy jsou už v seriálu jen předstírající postavičky, jenže od celovečeráku (a jak si vůbec mohla Prima dovolit to zařadit večer?) člověk chce aspoň zábavu, když už ne propracovanost, aspoň hlášky, když už ne humor, aspoň sympatický hrdiny, když už ne lidi, aspoň akční jízdu, když už ne děj. ()

AlistairMir

Nemůžu si pomoci já toho pesana prostě žeru a i když filmové verze na animáky nemají tak stejně se u nich bavím, neřeším trapné momenty a směju se jako by mi bylo deset. Scooby a Shaggy jsou opět dvojka poděsů co dokáží spálit i čaj, ale nakonec vše vyřeší ani nevědí jak. Zbytek skupiny se s nima rozhodně nenudí a potěšily mě role Setha Greena a krásky jménem Alicia Silverstone. Parádní oddychovka pro celou rodinu včetně psa. A dialog co mě dostal do kolen? Shaggy : Všichni tady umřemeeee !!! Daphne : Mysli pozitivně. Shaggy : Bude to rychlý !!! :-D ()

Lilith03

Na první díl to nemá, je zde i dost méně vtipných scén, ale stejně je to fantastický film, který zabaví při nudné chvíli. Stejně jak jsem psala v předešlé recenzi, Freddie a Sarah si užívají každou chvíli spolu na place, tento manželský pár miluju, Velma skvělá, Shaggy rovněž, Scooby hezky animovaný. ()

Mahalik

Když se dívám na film, který je tady ohodnocený černou barvou, čekám že uvidím strašnou píčovinu. Tenhle film mě mile překvapil a zároveň vyvedl z omylu. Jediný co mě štve je, že hlavní hrdinové jsou v každé situaci skvěle nalíčeny a jejich účes vydrží minimálně tornádo, to je ale jediná vyjímka. Hodně se mi líbí ta scéna ve které Scooby skočí ze skály na výku od popelnice a kamera se fakt brutálně otočí, v tu chvíli jsem řek jen wow. Docela pohoda film, né pro každýho samozřejmě! ()

TostTom

Je třeba si přiznat, že tohle není žádný zázrak kinematografie a dalo by se říct, že to je vyloženě špatný film, ale pro mě ne a já to mám prostě rád pro mě osobně je tohle klasika, na kterou se vždy rád kouknu. Shaggy a Scooby jsou zde klasicky za idioty, ale samozřejmě v tom dobrém a já to prostě miluju a je to to, co dělá pro mě ten film tak skvělý. Je mi jasné, že to určitě není pro všechny, ale když ten film člověk nebere nijak vážně, tak si ho může skvěle užít a stojím si za tím, že James Gunn to napsal skvěle. 8/10 ()

• Ve scéně v muzeu, kdy blesk rozbil okno, byl rozbity i rámy. Při pádu okna však již rámy není vidět a střepy hned třikrát. (MIG29)
  • Hned několikrát se stane, že postavy se ušpiní, avšak chvíli na to jsou opět čisté. (MIG29)
  • Ve scéně v úvodu filmu, kdy drží Shagy (Matthew Lillard) se Scoobym provazy, jejich konce mění délku. V jednom ze záběru má zároveň provaz Shagy omotaný kolem ruky a hned v dalším nikoliv. (MIG29)