Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery

• Kanada

• Nový Zéland

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Mysteriózní

USA, 2004, 88 min

„Mala by som si zohnať kontaktné šošovky.“ Dvojka je v podstate rovnako dobrý film, ako jednotka od plus mínus identického tímu (zostal režisér, i odskúšaní herci). Respektíve rovnako zlý. Záleží od uhla pohľadu. Už Gosnellov prvý diel bol - kvôli celkovej bizarnosti - snímkou, ktorá sa rozhodne nepáčila všetkým. Iných ale dostala (napriek masívnej prdiacej scéne). Dvojka je rovnaká. Rovnako parádne (otrasné?) afektované herecké výkony, rovnako podarené (zlé?) počítačové efekty a rovnako bláznivý (strašný?) scenár. K tomu zopár béčkarov (Seth Green), dávnych hviezd (Peter Boyle) a vtipy pre najvernejších (Vilmine nešťastné dioptrické okuliare, už by s nimi vážne mohla seknúť). Takže síce teoreticky rovnaké, ako minule. Ale stratil sa moment prekvapenia a tak ma dvojka nebavila až tak, ako jednotka.(30.12.2007)

• Marek1991

Po prvom a veľmi zlom diely prišiel ešte väčší hnoj. Majú síce pekné auto, skoro ako ninja korytnačky a peknú centrálu ako z Austina Powersa a začiatok mal veľa spoločného s Casperom, ale tou dĺžkou, nereálnosťou, nezmyselnými a naivnými akčnými scénami, nekomediálnosťou, hlúpymi dialógmi, ktoré nie sú ani pre deti, ani pre dospelých a možno ani pre mládež to vyznieva útrpne. Farebnosť je veľká, ale výsledný efekt tohto celého na mne zanechal dojem, že tento film bola zbytočnosť.(26.5.2012)

Oproti 1 to je o niečo horšie ale až tak strašné mi to nepríde.Ja mám proste Scoobyho rád a preto dám tie 4 hviezdy.Film ma bavil nenudil som sa a občas som sa aj zasmial. Shaggy sa mi zase nemierne páčil :) bol vtipný a celkom to uhral.Scooby dostal priestor a musím povedať že oprávnene pretože bol super. Musím povedať že toto zoskupenie sa i páči viac ako to druhé .(19.1.2013)

• kaylin

Není to až tak stupidní jako první díl, alespoň na první pohled, ale není to ani nijak velký zábava. Postavy jsou nudné, pořád stejné ploché. Problém je s tím, že už od začátku je jasné, jak to dopadne. U krátkého, dvacetiminutového kresleného dílu by to nevadilo. U celovečerního filmu je to pořádný problém. Tohle je neskutečný paskvil, film, který se nebude nejspíš líbit ani dětem.(17.3.2014)

• snake

Bože, vždyť je to film pro děti! Každý z vás tu shazuje špatný scénář a tak dále, ale pochopte, že pro děti není potřeba vymýšlet duchaplné scénáře, z herců není potřeba vyždímat skvělé herecké výkony atd.Kdybych měl doopravdy posoudit kvality filmu, tak samozdřejmě souhlasím, že film není nic moc, ale pro děti to je myslím skvělá podívaná.A musím konstatovat, že jsem se i párkrát slušně zasmál. Narozdíl od většiny novodobých dementních komedií pro teenagery.(18.11.2004)

• - Ve scéně v úvodu filmu, kdy drží Shagy (Matthew Lillard) se Scoobym provazy, jejich konce mění délku. V jednom ze záběru má zároveň provaz Shagy omotaný kolem ruky a hned v dalším nikoliv. (MIG29)

• - Zlatá malina 2004 za nejhorší remake nebo pokračování. (!Malak-11!)

• - Natáčelo se v kanadských státech Manitoba a Britská Kolumbie. (Varan)