Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery

• Nový Zéland

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Mysteriózní

USA, 2004, 88 min

• DaUr

O seriálu jsem slyšel. První film jsem viděl. Ten ušel. Tohle už je ale moc. Přijde mi že film naprosto postrádá scénář, humorných scén je pramálo, dobrodružných ještě méně. Dialogy jsou o ničem. Modleme se, aby nevznikl díl třetí, jelikož kdyby se zachovala tato sestupná tendence, tak si nedovedu kvalitu trojky ani představit... Jedna hvězda za vcelku dobrou animaci příšer.(22.9.2008)

• kaylin

Není to až tak stupidní jako první díl, alespoň na první pohled, ale není to ani nijak velký zábava. Postavy jsou nudné, pořád stejné ploché. Problém je s tím, že už od začátku je jasné, jak to dopadne. U krátkého, dvacetiminutového kresleného dílu by to nevadilo. U celovečerního filmu je to pořádný problém. Tohle je neskutečný paskvil, film, který se nebude nejspíš líbit ani dětem.(17.3.2014)

• Luqi

Normálne by som to hodnotil ako odpad, no treba si uvedomiť, že je to film pre deti. A tie si ten stupídny scenár ani nemusia uvedomovať. Musia to byť však veľmi malé deti....................Inak nechápem, polovica postáv je aj tak animovaná a tá druhá sa snaží napodobiť postavy z kreslenej verzie, tak to už mohli rovno spraviť celé kreslené.........(12.7.2009)

Docela sranda, i když humor je infantilní, gagy okoukaný a s předlohou to má společný snad jen hlavní postavy a strašidla. Ale koukat se na to dá. A klidně i víckrát než jednou za život. (Komentář zkopírovaný od jedničky, protože mezi těmi filmy moc rozdíl není. Já vidím dva - zhoršení v podobě ještě větší imbecility scénáře a zlepšení díky Sethu Greenovi.)(4.7.2011)

• D.Moore

Oproti předchozímu snímku musím ubrat hvězdičku. Film jde sice cestou, kterou mu vyšlapala jednička, a v duchu tradice většiny pokračování se snaží být větší, větší a ještě větší, ale z něčeho jsem měl špatný pocit. Zdálo se mi totiž, že druhý Scooby-Doo vznikl hlavně z nutnosti a ne proto, že by tvůrce bavil. A tahle nálada se více než párkrát přenesla i na mě. Je to přitom škoda, protože v některých scénách dokázaly Nespoutané příšery vyvolat atmosféru jako z původních Krotitelů duchů a měly rozhodně na víc.(17.5.2020)

• - Celosvětová premiéra proběhla 20. března 2004 v Hollywoodu (Kalifornie). (Varan)

• - Když Záhady s. r. o. odjíždějí ze staré školní klubovny před Kapitánem Cutlerem, v jedné scéně se do zadních dveří dodávky zarazí šipky s řetězy, ale v další scéně už dodávka odjíždí bez nich. (IvcaSammet)

• - Ve scéně, kdy Daphne (Sarah Michelle Gellar) bojuje s Megavoltičem, který jí dá ránu, ona odletí a spálí si konečky vlasů. Když jde však poté s Fredem do starého dolu, kde se rodí příšery, má vlasy v pořádku. (MIG29)