Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery

• Nový Zéland

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Mysteriózní

USA, 2004, 88 min

• JohnnyD

Úplne základný problém tohto filmu je v nepochopení kreslenej predlohy - resp. v nepochopení jej atmosféry a čara. Príklad: efekty a štylizácia filmu je krásna, ale sakramentsky nevhodná a vôbec neladí s pôvodným seriálom. Osobne sa mi nepáči, že hlavní hrdinovia sú profesionálni mysteriózni detektívi, nepáči sa mi, že tam sú digitálni duchovia, nepáči sa mi, že film má tak "hororovú" atmosféru, že aj kreslený seriál zo 60s by ho pretromfol. A pritom to malo tak skvelé herecké obsadenie!!! Takže 40%, hlavne za Sarah ...(30.12.2007)

• monolog

Od odpadu tuhle hovadinu zachránilo jen to, že jsem se několikrát opravdu uchechtnul (jenže už nevím čemu). Film je tak neuvěřitelná snůška blábolů, že bych to nedoporučoval ani dětem, protože pokud se budou dívat na toto, vyrostou z nich debilové. Ono vůbec dneska jsou dětský knížky (onehdy jsem četl pohádky pro nejmenší) jen snůškou žvástů a blbostí. Kam se poděla stará zlatá Němcová. Pravda, trikově to je dobře zpracovaný, jenže tu není naprosto žádnej příběh. Děj je tak vyvařenej z vody, že jsem musel občas i utírat obrazovku od vysrážené páry. Hlavní postavy jsou už v seriálu jen předstírající postavičky, jenže od celovečeráku (a jak si vůbec mohla Prima dovolit to zařadit večer?) člověk chce aspoň zábavu, když už ne propracovanost, aspoň hlášky, když už ne humor, aspoň sympatický hrdiny, když už ne lidi, aspoň akční jízdu, když už ne děj.(26.11.2006)

Docela sranda, i když humor je infantilní, gagy okoukaný a s předlohou to má společný snad jen hlavní postavy a strašidla. Ale koukat se na to dá. A klidně i víckrát než jednou za život. (Komentář zkopírovaný od jedničky, protože mezi těmi filmy moc rozdíl není. Já vidím dva - zhoršení v podobě ještě větší imbecility scénáře a zlepšení díky Sethu Greenovi.)(4.7.2011)

• Luqi

Normálne by som to hodnotil ako odpad, no treba si uvedomiť, že je to film pre deti. A tie si ten stupídny scenár ani nemusia uvedomovať. Musia to byť však veľmi malé deti....................Inak nechápem, polovica postáv je aj tak animovaná a tá druhá sa snaží napodobiť postavy z kreslenej verzie, tak to už mohli rovno spraviť celé kreslené.........(12.7.2009)

To je takova, takova, krretenska, krretenska blboooostt!!!! Kdyz si odmyslime trapne dialogy, pitome herecke vykony, amaterske "efekty" a neskutecne pitomy pribeh, musim uznat, ze kostymy jakz takz ujdou. Hlavne to nezapomente vypnout tak v polovine, abyste se vyvarovali pitomemu zaverecemu "tanecku"(16.2.2014)

• - Sarah Michelle Gellar už pokračování točit nechtěla. Přesvědčilo ji 8 milionů dolarů, které dostala za roli Daphné. (Timak)

• - Hned několikrát se stane, že postavy se ušpiní, avšak chvíli na to jsou opět čisté. (MIG29)

• - Natáčelo se v kanadských státech Manitoba a Britská Kolumbie. (Varan)