Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 88 min

• MM_Ramone

Prvú časť ešte dokážem rešpektovať ako filmársky pokus oživiť populárne animované postavičky. No netuším načo a pre koho sa točilo toto pokračovanie? Veď ani úvodný film nezaznamenal výraznejší úspech. Jednoducho sa tento projekt nepodaril. Jeho zbytočné, ešte nudnejšie, pokračovanie je preto pre mňa nepochopiteľné. Scoobyho a jeho mladých spoločníkov už viac nechcem vidieť vo filmovej podobe. Rád si niekedy primomeniem niektoré ich prípady v klasickom, animovanom seriály, ale o ďaľší kinofilm už nemám žiaden záujem. *(4.1.2012)

• Marek1991

Po prvom a veľmi zlom diely prišiel ešte väčší hnoj. Majú síce pekné auto, skoro ako ninja korytnačky a peknú centrálu ako z Austina Powersa a začiatok mal veľa spoločného s Casperom, ale tou dĺžkou, nereálnosťou, nezmyselnými a naivnými akčnými scénami, nekomediálnosťou, hlúpymi dialógmi, ktoré nie sú ani pre deti, ani pre dospelých a možno ani pre mládež to vyznieva útrpne. Farebnosť je veľká, ale výsledný efekt tohto celého na mne zanechal dojem, že tento film bola zbytočnosť.(26.5.2012)

„Mala by som si zohnať kontaktné šošovky.“ Dvojka je v podstate rovnako dobrý film, ako jednotka od plus mínus identického tímu (zostal režisér, i odskúšaní herci). Respektíve rovnako zlý. Záleží od uhla pohľadu. Už Gosnellov prvý diel bol - kvôli celkovej bizarnosti - snímkou, ktorá sa rozhodne nepáčila všetkým. Iných ale dostala (napriek masívnej prdiacej scéne). Dvojka je rovnaká. Rovnako parádne (otrasné?) afektované herecké výkony, rovnako podarené (zlé?) počítačové efekty a rovnako bláznivý (strašný?) scenár. K tomu zopár béčkarov (Seth Green), dávnych hviezd (Peter Boyle) a vtipy pre najvernejších (Vilmine nešťastné dioptrické okuliare, už by s nimi vážne mohla seknúť). Takže síce teoreticky rovnaké, ako minule. Ale stratil sa moment prekvapenia a tak ma dvojka nebavila až tak, ako jednotka.(30.12.2007)

• POMO

Scenáristický balast klišé, trpiaci hlavne rýchlou postprodukciou, ktorej zostal čas len na zlepenie niečoho farebného a celovečerného. Nákladné scény s digitálnymi efektami tak dostali prednosť pred scénami, venujúcimi sa postavám. Pôvodný front-runneri Fred a Daphne len dopĺňajú viacej "rozvinutých" Shaggyho a Velmu. Digitálne efekty sú síce slušné, ale k spokojnosti z plnohodnotného rodinného pobavenia nepostačia. Pozitívne prekvapia akčné bojové scény (Daphne s oštepom, Fred na chopperovi) - Gosnell by si mal skúsiť akčný žáner. Zasmiať som sa zasmial iba raz (Velma, nahodená do priliehavej sexy syntetiky).(13.4.2004)

• Miany

Musím vůbec něco komentovat? Přiblbých vtípků je dosti, žádný nápad co se týče zpracování, herecké výkony? Haha.. Mohu se jen pousmát. Jsem ráda, že tento film mohu brát s nadhledem a díky tomu ho ohodnit 1*. Dokonce si myslím, že někteří herci jsou si vědomi fádnosti toho snímku a jde to na nich znát... Proto se občas směji "s nimi". Mám obdobný názor jako JayZak. Nicméně Scooby-Doo nebyl mou parketou ani v dětství. Za pobavení děkuji, tu 1 hvězdičku si zaslouží ač i o tom by se dalo polemizovat.. :-)(30.12.2011)

• - Ve scéně v úvodu filmu, kdy drží Shagy (Matthew Lillard) se Scoobym provazy, jejich konce mění délku. V jednom ze záběru má zároveň provaz Shagy omotaný kolem ruky a hned v dalším nikoliv. (MIG29)

• - Když Záhady s. r. o. odjíždějí ze staré školní klubovny před Kapitánem Cutlerem, v jedné scéně se do zadních dveří dodávky zarazí šipky s řetězy, ale v další scéně už dodávka odjíždí bez nich. (IvcaSammet)

• - Ve scéně v muzeu, kdy blesk rozbil okno, byl rozbity i rámy. Při pádu okna však již rámy není vidět a střepy hned třikrát. (MIG29)