Howlův kráčející hrad

• Česko Zámek v oblacích (více)

Filmmaniak

Parádní animák plný nápadů a Miyazakiho poetiky, který sice nedosahuje kvality Cesty do fantazie, ale aspoň se vyrovná Princezně Mononoke, a to už je dost co říct. Ke konci trochu zmatek. ()

swamp

Co dodat? Věci, jako je tahle, se prostě a jednoduše musí vidět. Nádherný fantaskní anime-svět vás k sobě vtáhne hned od začátku a nepustí až do konce. A navíc ty přítulné postavičky, pomáhající hlavním hrdinům, ty si prostě hned zamilujete! :) ()

Slartibarkfast

Japonské animáky, kde po sobě malí smradi neházejí pikačou a jinými pohlavními orgány, mám rád. Jsou ponuré a ne tak vymazlené jako americká produkce. Dýchne na vás i drsnost a skutečnost toho, co se tam odehrává. Opravdu pěkný počin, na který se člověk rád podívá. V tomto příběhu navíc pěkný děj a výborné fantasy prvky. Prostě nadšení ze mě jen sálalo. 90% ()

Eawy

Pomaly ale isto prichádzam na to, že cesta za najlepšími vecami v živote, nie je strastiplná. Naopak býva veľmi divná a nečakaná. Rovnako to bolo aj s týmto dielkom. Som fanúšik anime hocakého typu, ale tento film som doteraz nenašla (no stane sa). Až včera večer približne o pol desiatej, som našla zaujímavý test (koľko Disney filmov ste videli)...a tento bol medzi nimi. Moja otázka? Čo to je? Potom hladanie traileru, nasledujúce hladanie filmu a dvojhodinové pozeranie tejto nádhery. Je to veľmi zábavný, strhujúci, krásne animovaný príbeh, cítite Mijazakiho prítomnosť, zamilujete sa do Hawla v prvých troch sekundách, Witch of the Waste vám zoberie dych pri"epickom" výstupe po schodoch. Malého Michaela si obľúbite v sekunde ako si nasadí svoju bradu. No a napriek tomu, že príbeh, zostáva z veľkej časti nevysvetlený, vypínate titulky z rozčarovaním a s úsmevom na tvári. Je to krásny príbeh, ktorého hlavná hrdinka nie je ani krásna ani špeciálne múdra, dokážete sa s ňou stotožniť pri mnohých veciach. Po dopozerní som si okamžite našla knižku a čítam ju. Fanúšika Fantasy to pohltí. krásne.100% ()

nash.

Nádhera plná poezie a fantazie. Nádherný propletenec příběhů, které se proplétají tu před zrakem díváka, tu mimo něj, místo plné magických okamžiků a desítek nápadů, které jsou tak neuvěřitelné, že na to ti, kdo dosud znali jen hollywoodskou tvorbu budou nejspíš zírat s ústy dokořán... není divu... bizarní kráčející dům, skvělé dvěře vedoucí do čtyří míst, mluvící oheň, sympatická hlavní postava, která se svou nezvyklou situaci bere s příjemnou samozřejmostí, kontrovezrní postavy čaroděje Howla a čarodějky, strašák.. a další a další desítky detailů a nápadů.. film, který potěší poprvé, podruhé a věřím, že stejně tak i potřetí... ()

PetrPan

Imaginations of the otherside ..píseň a album jedné metalové kapely a přesně takovou hudbu si dokážu u tohoto magického příběhu představit.:) Kouzelná pohádka, kde vlastně nikdo není zlý:) ()

Tomco

Musel som si to nechať v hlave trošku uležať a precítiť. Preto z pôvodných tri idem o hviezdičku vyššie. Miyzaki to proste vie a zaoberať sa nejakým teoretizovaním je v tomto prípade výsostná hlúposť a zbytočnosť. Aj tento príbeh si žije svoj vlastný, originálny život, na ktorý sa dobre pozerá. A nie je to len o vizuálnych orgiách. Good work! ()

Slarque

Jakoby Miyazakimu více seděly japonské příběhy. Animace je opět perfektní, fantazie zase ohromuje, emoce fungují lépe než ve většině hraných filmů. Napíšu to jinak. Skoro tomu nemám co vytknout, ale Princezna Mononoke a Cesta do fantazie se mi líbí víc. Tečka. ()

eLeR

Anime si pustím raz za čas a v konečnom dôsledku to býva Mijazakiho tvorba. Tá ma naozaj baví. Je to pohladenie pre oči aj uši. Vždy. A Hisaišiho hudba dokonalá. Vždy. ()

iamek

Klasický Miyazaki. Nádherný a neobvyklý příběh, paradní hudba, moře detailů a hlavně vše funguje jako celek. ()

Chrustyn

Miyazaki je opravdu král animáků. Každý jeho film překypuje originálními nápady, krásnou animací a vše je doprovázeno překrásnou hudbou. Nejinak je tomu i v tomto kouzelném snímku. Vše se opět odehárává v krásném světě obydlém spoustou zajímavých postav a tvorů a opět má zde hlavní slovo láska jako v každém Miyazakiho animáku (které jsem zatím viděl). Sice film není tak dokonalý jako "Cesta do fantazie" ale i tak jsem se nechal fantastickým světem unášet. ()

Jirka_Šč

Stejně jako všechny miyazakiho filmy stoprocentní. Vzhledem k faktu, ze se jedná o jeden z posledních miyazakiho filmů, patří mezi kousky s nejpropracovanejší animací. Zajímavý tím, že hlavní hrdinka dlouhou dobu "funguje" v těle staré ženy, jedinečný postavičkou/strašidlem Kalciferem. Trochu méně srozumitelná zápletka války mezi královstvími, nevadila mi však (v konečném důsledku Miyazaki sám na jednom místě hovoří: "jsou to všechno stejní vrazi" - proto zřejmě ani nebyl záměr jít do hloubky a vysvětlovat). Krásný příklad miyazakiho filmové filozofie, že žádná postava není úplně zlá (každá má ke svému jednání důvody). ()

Yardak

Krásná fantasy pohádka. Trochu bych to přirovnal příběhově ke Krásce a zvířeti plus okořeněný o kouzelníky, čarodějnice, kletby a speciální létající lodě. Romanticko-fantastická pohádka, která nenudí - škoda toho Oscara. ()

heyda

Největším kladem je hudba, ten valčík je překrásný. Hned potom vizuální stránka, která je perfektní. Ale co se týče příběhu, tak mi vadila ta linie té války a děj je zbytečně natahovaný a tím pádem už jsem se ke konci moc nekoncentroval. 87% je fakt přehodnocený, pro mě je to tak na 75%. :-) ()

VenDulin85

Cožpak můžu dát míň než za 5* anime, kde mladý čaroděj prohlásí- "nechci žít, když nejsem krásný!" (a to vše proto, že místo peroxidu má náhle na hlavě zrzavé vlasy :-))) Zámek v oblacích je naprostá nepředvídatelnost a jediné, co mi tam rušilo vlny, byl ten válečný prvek, ale chápu, že bez něj by to bylo asi jalové. Jinak naprostá spokojenost- doufám, že se mi o něm bude zdát. ()

mcb

Miyazakiho filmy jsou jak z jiného světa. Vždy oslní hordami nápadů, krásnou poetickou hudbou, netradičními postavami a hlavně nekonečnou fantazií, která přesahuje vše, k čemu se většina amerických tvůrců ani kapkou nepřibližuje. Ano, v jádru to jsou stejné příběhy o lásce, odvaze a přátelství, ale tak čisté a upřímné, že nikdy nemají šanci dosáhnout kýče a nedojmout. Přesto ale řadím Princeznu Mononoke nebo Cestu do fantazie o malý stupínek výš. ()

Stanislaus

Miyazaki mě poprvé dostal u Cesty do fantazie a zde potvrdil svůj post jednoho z nejlepších tvůrců animovaných filmů vůbec. V mnohých směrech jsou Zámek v oblacích a Cesta do fantazie podobné (vizáž postav, motiv lásky mezi dívkou a nadpřirozenou bytostí), což však vůbec není na škodu, neboť pan režisér to umí podat s elegancí. Kdybych měl porovnat tyto dva Miyazakiho počiny, tak by o chlup vyhrála Cesta do fantazie. Opravdu zajímavou postavou byla čarodějnice z pustin a i samotný zámek byl unikátní. Hudba a animace byly pastva pro uši a oči. Prostě tento režisér ví, jak diváka zaujmout. ()

Larky

Hned po Cestě do Fantazie nejlepší Miyazakiho film.Technicky brilatní, dějem povedené, ikdyž právě v něm se občas člověk trošku ztrácí, ale to nevadí. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana