Svět zítřka

• USA Sky Captain and the World of Tomorrow (více)

Gotham City, 30. léta 20. století. Životem kypící metropoli nečekaně napadne armáda obřích robotů. Ve městě vypukne panika. Kdo stojí za vražedným útokem? A proč v poslední době záhadně zmizelo hned několik světově proslulých vědců? Prvotřídní stíhací pilot Sky Captain (Jude Law), ambiciózní reportérka deníku Chronicle, Polly Perkins (Gwyneth Paltrow) a krásná mariňačka Franky Cook (Angelina Jolie) spojí své síly, aby zjistili, kdo má zdrcující útoky na svědomí. Zdá se, že za vším stojí tajemný doktor Totenkopf. Útok jeho robotických monster je jen první bitvou války o nadvládu nad světem. Sky Captain a jeho odvážné společnice podniknou dobrodružnou výpravu řadou exotických míst až do Nepálu, kde má Totenkopf svou tajnou základnu. Dokáží šíleného vědce a jeho roboty zastavit? Film, jehož vědeckofantastická zápletka je originálně situována do vizuálně atraktivního retra 30. let, nabídne divákům dosud nevídanou podívanou. Díky průkopnické trikové technice a originalitě filmařského pojetí je snímek již od prvních zkušebních projekcí považován za přelomový v rámci žánru, podobně jako kdysi původní Hvězdné války George Lucase. (oficiální text distributora)

Grizzlac

Skvělý retro styl. U role Angeliny Jolie bych čekal trošku větší štěk, než zahrála, ale Gwyneth to o to více dohání. 80% ()

siki37

očarujúci retro komiks, akoby predchodca Jamesa Bonda, lenže z 30tých rokov, kedy ešte oblohu brázdili zeppeliny, agenti sa dorozumievali morseovkou, pancierové dvere otvárali dynamitom a laserový svetelný lúč bolo sci-fi. Angelika Julieová bola na zjedenie aj s páskou cez oko, Gwyneth Paltrowová bola sexy aj s vlnitými vlasmi a najviac oceňujem nemecký romatizmus - všade samá skaza, no nikde ani kvapka krvi. dobre som sa bavil a keby som mal tak 10 rokov, tak by som v dospelosti chcel byť určite Sky Captain ()

Joee

Podívaná kvalitativně na úrovni méně povedených seriálů. Dialogy jsou hloupé, velmi směšné a vizuální stránka je průměrná... počítačové zpracování tluče do očí a nepomáhá tomu ani stylizace. Příběh hodně slabý. Vcelku hvězdné obsazení je pro mne nepochopitelné. To na tom byli tak špatně a nebo je něčím nadopovali? I by to to odpovídalo jejich výkonu... Od úplného odpadu film dělí příběh – i když je to slabota, dá se zkouknout. ()

martinexa

Vůbec se mi to nelíbilo. Dinosauři dobrý, roboti dobrý, ale letadla pod vodou. To už je moc. Nehledě na to, že ten příběh je tak trapně předvídatelný. Líbila se mi Angelina a vizuální stránka filmu jinak bída a utrpení. Pobavila mě akorát poslední scéna, která byla fakt vtipná. ()

zurivymlok

Vizuál úchvatný. Herecké obsazení výborné (zvláště Gwyneth Paltrow a Giovanni Ribisi). Bohužel příběh je příliš tuctový a scénař pitomý, s výjimkou několika vtipných scén. Jako hodně nepovedená se jeví hudba, která občas působi dosti rušivě. Také efekty v nětkerých scénách jsou nedostatečné (viz. např. scéna, kdy Gwyneth kličkuje mezi roboty) podobně jako ve filmu King Kong Petera Jacksona. Celkově průměr. ()

prengel

Nuž takto to dopadne, keď v "Gotham City v 30-tych rokoch 20. storočia" poletuje niekto iný ako Batman....Ale vážne, nie zlé, ale ani na druhé pozretie ma to ešte nepresvedčilo. ()

Tackleberry

Film se mi líbil, sice měl dost prostý děj, ale efekty, obsazení a ten krásný pocit, že člověk nemusí zapojovat mozek, mi tuto drobnost více než vynahradily :-) Ale mírně mi vadil ten "vybledlý" styl... Ale opravdu jen mírně :-) ()

Ogneslaw

keby ten dej nebol uplne blby... dal by som mu sto percent.... takto ma iba 80 ... vyborna atmosfera... aj kulisy... citil som tam Langov metropolis... dobre retro... :) ()

fratros

Opravdová blbůstka...Nechápu, jak se na to mohlo chytnout tolik výborných herců (kteří byli jediným pozitivem tohoto filmu). ()

ragtime

Po nabubrelých recenziách som čakal neviem čo, ale je to len zamlžený priemerný sci-fi snímok, u ktorého musím priznať si to herci na place zjavne užívali aj napriek tomu, že vlastne vôbec netušili aký bude výsledok. ()

Teen.AGE.r

Ale jo, proč ne? Taková krásná sci-fi pohádka pro dospělé, která na vás tak působý svým šarmem, že nějaké ty filmařské, scénáristické a herecké chybičky bezproblému přehlédnete. ...75% ()

Nobunaga

Dieselpunk ve své nejčistší podobě, s naivitou i přehráváním typickým pro staré filmy 30. let a nádherným pulpovým zpracováním. Zajímavý komentář: Pomo, kOCOUR, kleopatra ()

tinss_18

príjemný film na nudné popoludnie...vizuálne efekty dobre zvládnuté, vizuálne retro nás vtiahne počas pozerania do prostredia deja. sympatickí herci a trošku slabý príbeh, ale aj tak hodnotím na 4* ()

Bohulib

Sci-fi retro film nejvyšší kvality. Slabší děj a triky, které působí nedokonale, k tomu neoddělitelně patří. Pro milovníky starých filmů je tento film hotový balzám. ()

injoy

Nechápu jak do filmu, kterej režíroval asi sám Jules Verne, dostali tolik známých herců :-) Film je hodně jednoduchej a triky žádná láce, ale jako celek to, při deštivém odpoledni , je koukatelný :-) ()

Pythonator

Velkolepé CGI orgie, které bohužel trpí poněkud nudnějším tempem. Chybí tomu svižnější drajv, ale jinak je to docela zábava. Nezbytnost pro všechny fanoušky steampunku a dieselpunku. ()

Wachowští jsou zelení

Wachowští jsou zelení