Láska a anarchie

• Švédsko Kärlek & Anarki
Švédsko, (2020–2022), 8 h 25 min (Minutáž: 26–36 min)

Tvůrci:

Lisa Langseth

Ida Engvoll, Björn Mosten, Carla Sehn, Reine Brynolfsson, Gizem Erdogan, Björn Kjellman, Ruben Lopez, Johannes Bah Kuhnke, Elsa Agemalm Reiland (více)

Série(2) / Epizody(16)

Vdaná konzultantka a mladý ajťák rozjedou flirtovací hru, která zpochybňuje společenské normy – a nakonec obrátí jejich životy vzhůru nohama. (Netflix)

Nikkilee

MIN GUD - já to naprosto žrala! :-) Dala jsem to za dva večery! Chemie hlavních postav byla teda něco, nápad a jeho scenáristické zpracování moc hezký - ačkoliv ano, byly tam nějaké obvious lines, ale k čertu s nimi! Já se místy fakt řehtala jak blázen! Dobře, dobře, možná ta pátá hvězdička je díky mé slabosti pro všechno MADE IN SWEDEN, ale víte co? Néééé, oni prostě umí! Skvělá záležitost!! ()

Moly

10 z 10. Tohle se mi tak trefilo do toho, co jsem teď potřebovala, že to snad ani není možný. Lahůdka v každém ohledu. "Dědo! Máma chodí celý den pozpátku." - "Vážně? Občas si holt člověk nemůže pomoct." ()

FIAT 500

Letošní už druhé mimořádně příjemné překvapení ze Švédska, byť každý v trochu jiném směru. Láska a anarchie možná nezafunguje názvem, pro někoho bude překážkou švédština, a co jsem četl pod trailerem na Youtube, tak prý ani ten se nijak extra nevyvedl, ale když se do toho pustíte, litovat fakt nebudete. Obě hlavní postavy jsou správně ujeté, umí rozdat i přijmout a mají mezi sebou i příjemnou chemii (nebo mi to tak přišlo). Navíc to není jen obyčejná romantická komedie, kde přesně víte, co se stane za dva díly, ale koukáte se, protože je to prostě příjemné. Tohle je příjemné a ještě chytře a dobře napsané. Fakt milé překvapení, závěr chytře uzavřený i otevřený, snad se dočkáme pokračování. A více podobných příjemných, chytrých a vtipných věcí odkudkoliv, prosím! ()

Arkagas1989

Velmi příjemná švédská minisérie z prostředí malého nakladatelství, které se snaží být víc produktivní. Seriál o pár postavách, které si zamilujete úplně všechny. Majitel, který raději před řešením problémů utíká, nebo je nechává vyřešit jiné, recepční, která svou práci miluje, ale je velmi často přehlížena. ajťák, který touží po jistotě ve formě smlouvy na dobu neurčitou a nakonec Sophie, která do nakladatelství přišla, aby pomohla s marketingem a zisky. Jenomže Sophie není ledajaká a Max se jí nechá okouzlit defakto od prvního momentu. Vzniká tady láskyplná hra plná šílených úkolů a ztřeštěností, které ne vždy dopadnou dobře. Že by to bylo tím, že má Sophie tatínka na psychiatrii a její manžel si myslí, že je tak trochu blázen taky? Nebo je to celé ještě úplně jinak? :) Miluju to, miluju tahle švédská minidílka, u kterých se člověk zasměje, ale i má slzy na krajíčku. ()

JenYu

Viděna 1. série: Neutrální barvy. Skvělá Ida. Famózní Björn. Zarudlé oči. Syrové emoce. Donquijotský boj za neposkvrněné početí literatury. Roláky. Pozadí od Williama Morrise. Nezlomnost… Úžasně osvěžující počin v záplavě americké netflixovské produkce. 23. 11. 2022 Viděna 2. série: Spousta věcí mi vadila - např. rozředěnost děje, přemíra sexuálních scén, schéma každý s každým, málo prostoru pro hlavní dvojici, některé zápletky. Mnoho věcí však fungovalo na jedničku - např. Ronny a jeho humor, Sofiiny outfity, ústřední myšlenky, hovory s otcem, hudba, emoce atd. Váhala jsem, jestli nemám hvězdičku ubrat, ale kvůli Sofii/ Idě a Maxovi/ Björnovi to prostě nejde. Jejich chemie je neskutečná!! A dechberoucí! Jako by se pro svoje role narodili. Nejlepší scéna: Sofie v kanceláři na konci 4. dílu. ()

Veber

Rozpracování mnoha témat. Co se podle traileru jeví jako komediální seriál se po oloupání slupky mnohovrství a lze najít tolik podnětů k zamyšlení (které by si zasloužily i větší rozpracování). Hlavní dvojice sympatická. Plnění úkolů zajímavě pojaté... Dále bych spoilerovala. Nechť si každý učiní názor sám:-) ()

Galaktus

Švédské jako ikea, hm a spotify. Vše funguje bezvadně, dokud se to zásahem zvnějšku nezastaví. A tohle se naštěstí nezastaví. Chytré dialogy, uveřitelné příběhy a k tomu velmi zábavná forma podání, to vše z toho dělá osmidílnou radost, která není odpočinková, jak je často od seriálů Netflixu vyžadováno. Doporučuji. ()

bonovox

Vcelku zaujímavý seriál zo Švédska. Miestami dosť vtipné a uletené...len škoda že sa tvorcom nedarilo udržať kvalitu v každej epizóde aj napriek krátkej stopáži. ()

m.arta

Neočekávaný děj pokaždé překvapil, nic prvoplánovité a člověk se chce dívat dál. Líbí se mi, že někdy nevím, zda se mám smát nebo je to smutné - tak se směju :) jsou tam bodlinky toho, jak se společnost chová, co se bere za normální a jak absrudní to je. Druhá série TOP. Herečka Ida je k sežrání. ()

Dr.dogous

režie5,scénař 5 výprava 3, herci 5 celkem 18, tj 90% Někdy se to s tou korektností přehání, obzvláště ve Švédsku. Nutit se do rebelství ve středním věku, dá hodně přemáhání, ()

Poga

Severská seriálová tvorba je mega a to aj na poli drámy, ktorá jemne koketuje s trpkou komédiou. Na ploche ôsmych dielov, každý ma jemne pod tridsať minút, tu dokázali tvorcovia perfektne vybudovať príbeh s tak plastickými postavami, že až. A ten príbeh má mnoho vrstiev, odkrývajú sa postupne a vrcholia v momente, keď čakáme na druhú sériu. Tá bude na jeseň. Našťastie. ()

Jankocour

Dělal jsem v knižním vydavatelství, tak musím ocenit skvělé postřehy o tomto skomírajícím odvětví. Ale co mě opravdu vyděsilo je stav švédské společnosti. Parodie byla jen na povrchu, ve skutečnosti tvůrci seriálu jsou s tímto stavem spokojeni a jen je mrzí že ti blbí lidi to nemyslí opravdově ()

flynander

Seriál láska a anarchie zaplňuje rebelskou díru v mém srdci. Hlavní dvojice, i přes věkový rozdíl, vytváří mezi sebou pouto jaké by jim nemusel závidět ani Romeo s Julií. Krátké půlhodinové díly ubíhají jedna báseň, člověk se ani neohlídne a má zkouknutých všech osm dílů. 95% ()

PrincessM

Keď som videla trailer veľmi ma tento seriál nezaujal. Z dlhej chvíle keď som na netflixe nemala nič rozpozerané som zasa narazila na Love and anarchy a pustila som si to... zrazu som ten seriál nevedela prestať pozerať. Nevadila mi ani švédština, hlavne postavy majú iskru a spolu im to neskutočne ide, seriál je tak milý, nekonvenčný, iný, skutočný, zvláštny, krásny. Teším sa na ďalšie série. Za mňa 5* ()

srandovanie

Šialené, šokujúce, prekvapivé, nenormálne. Nahota a ochota kvôli hre riskovať dobré meno, svoje postavenie, mienku o to, že človek nie je bláznom. Nepamätám si, kedy som sa tak schuti smial na podobnom seriály. ()

Rock4ever

Zajímalo by mě, kolik nadšených komentářů a pětihvězd by si dílko odneslo, kdyby hlavním protagonistou byl muž a objekt jeho zájmu mladá nezkušená IT stážistka. Doporučuji před hodnocením každou scénu přehrát v hlavě v tomto složeni. To by tu bylo nablito (právem), takhle je ovšem podobná slátanina považovaná za neotřelou, skandinávskou a svěží. Nemyslím to zle, na odpolední binge v době koronavirové ideální, zvlášť pokud máte slabost pro mladé zajíčky či sexuálně neukojené milfky. Scénky z (ne)fungování jednoho nakladatelství dávaji vzpomenout na The Office a působi vtipně. Stejně tak moderně nervní kamera ala Blaník. Jinak je to ale nablblá limonáda, která předvádí problematický toxický vztah, za který by vás v opačném gardu feministky ukřižovaly. Pevně doufám, že jej v této podobě nebudou adorovat, protože přesunutím kyvadla šovinismu na druhou stranu opravdu rovnosti nedosáhneme. ()

McGuffin

Nenechte se nachytat, Láska a anarchie, Kärlek & Anarki, Love & Anarchy, není příběh ani lásky ani anarchie, ale blížící se smrti menšího významného stockholmského nakladatelství, kterou buď lidé okolo něj odvrátí, nebo ne. Protože se moc nesnaží a protože autorka Lisa Langseth jim do cesty klade umělé překážky, je to dost strastiplné úsilí. Ředitel, který nechce řídit, editor, co nechce číst, asistentka, která nestíhá, ajťák, co vrtá a poradkyně, ze které nepadají rady, zato manžela má na zabití a otce na psychiatrii. Tak v takovémto pařníku příběh raší, kvete, tlí a končí. P.S. To jsou řádky o něm, ne o filmu okolo. https://www.macguffin.cz/ ()