Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jim Douglas a jeho mechanik přijíždějí s broukem Herbiem do Paříže, aby se zúčastnili automobilových závodů z Paříže do Monte Carla. Shodou okolností je ve zdejším muzeu vystavován diamant za 6 miliónů dolarů, který ukradnou dva zloději. Při útěku před policií ho ukryjí do Herbieho nádrže na palivo. Začíná kvalifikační závod. V první rozjížďce se Herbie zamiluje do Lancie. Jelikož se do ní ale opravdu "zakouká", brání jí v jízdě a řidička Diane je velmi rozčílená, že se kvůli Herbiemu nedostala do kvalifikace. Herbie i Lancie ale dostanou ještě jednu šanci a ve druhé kvalifikaci se oba do finále dostanou. Oba zloději se celou dobu snaží k Herbiemu dostat, aby získali svůj ukradený diamant.  (Nova Cinema)

(více)

Recenze (13)

klerik 

všechny recenze uživatele

Miestami roztomilá blbôstka, ktorá sa tvári, že má scenár. Aj preto, že vo filme sa len jazdí a len hľadá diamant (ktorý je v aute), dostávajú sa preteky na hranicu trápnosti. Aj napriek tomu, že ide o komédiu, je brutálne, že Herbie sa podchvíľou niekde zadrbáva (aj polhodinu) a aby potom zakaždým všetkých dohnal (a mohol sa ísť zase zadrbávať). Herbieho romantické dvorenie je však fajn... ()

T2 

všechny recenze uživatele

Nekončiace trampoty s autíčkom Herbie pokračujú a honba za ukradnutým diamantom sa môže začať aj pri pretekoch na starom kontinente. ║Rozpočet $-miliónovTržby USA $29,000,000Tržby Celosvetovo $-()

Reklama

bloom 

všechny recenze uživatele

Z trojice filmů o Herbiem, které Prima vysílala, byl tento asi nejlepší. K Herbiemu se vrátil jeho "páníček" Jim a rozhodl se oslavit s ním comeback. To hlavní, co ale film dělá nejlepším ze série je protředí a vedlejší role. Protože jsme ve Francii, tak hraje prohnaného komisaře Boucheta Jacques Marin. V roličkách jsou tu i Jean-Jacques Moreau jako neuctivý řidič a hlavně Gérard Jugnot, který zde zahrál etudu, která by bez problému zapadla do Pana Tau. Bonbónkem na dortu je dvojice zlodějů v podání Bernada Foxe a Roye Kinneara (Planchet z Lesterových Mušketýrů). ()

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Další kouzelný díl o oživlém Herbiem, který jede rallye ve Francii z Paříže do Monaka. Sebou veze ukradený diamant, jenž si ho do něj schovali dva zloději. Tak jak tomu bylo u předešlých dvou dílů, opět je to poklidná pohádková podívaná, která je na druhou stranu zase šílenou blbostí se spoustou otřesných triků. Hlavně když jedou v autě, tak je vidět, že jedou před plátnem. [353. hodnocení, 12. komentář, 62%] ()

Galerie (29)

Zajímavosti (2)

  • Lancia, do které se Herbie zamiluje, je velmi vzácné auto. Je to Lancia Scorpion, americký derivát Lancie Montecarlo. Bylo jich vyrobeno jen 1 801. Pro film byly použity celkem tři – jedna pro závodní scény, jedna pro ukazování a jedna rozřezaná pro scény v interiéru. Filmování přežila jediná, ta co se používala pro závody a mimo jiné ve filmu skončila ve vodě. Současný texaský majitel ji před několika lety nechal zrenovovat do podoby, ve které byla ve filmu. Stejný majitel má i Herbieho z filmu Zamilovaný brouk. Mimochodem Lancia Scorpion byla pro film vybrána záměrně, měla pomoci propagaci Lancie v USA. Film ale propadl a stejně tak i Scorpion. (Stejšn)

Reklama

Reklama