Digimon

Digimon: The Movie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Kanada / Japonsko, 2000, 82 min

• mafounkešu

Verim, ze deti se u toho pobavi. Ale dokonce jako male dite, jsem tohle zrovna nemiloval. To si pamatuju, jak to vsichni kamosi zrali a bavili se o tom. A at uz je original pokémon nebo digimon, pokémoni pro mě vždy budou klasika, na kterou se nezapomíná. Tadyto, je ztráta času hodnotit. Ztracene kouzlo Japonského animáku, ale byl jsem mladej a na tohle náchylnej. Možná bych to zkouknul, zavzpominal na mladi, a zase sledoval nejaky filmy solidnejsiho kalibru. Mno prostě děj natahovaný jako guma, a celkove spatné. Zklamání..(26.11.2008)

• jh666

Normálně digimon adventure bráním, ale tohle se opravdu nepovedlo. Jsou to vlastně tři spojené cenzurované zbytky tří prodloužených epizod. První část, která předchází 1. sérii je skvělá a zaslouží si 4*. Druhá část je o něco lepší, ale funguje a za představení Omnimona a první synchronizované digizměny si zaslouží 3*. Proč tedy jen dvě hvězdy. Protože vše kazí poslední díl. Druhá série digimonů je lepší než první, ale o její prodloužené epizodě to říct nelze. Příběh o ničem a slabou 1* si to zaslouží jen za představení megaforem Patomona (Seraphimon) a Gatomon (Magnadramon). Navíc vše pohřbil u této části dabing. Když o digimonovi, co má prsa (Angewomon) mluví v mužském rodě, měl jsem dost. Celkově tedy za 2*(9.9.2013)

• majo25

Neskutočná akčná blbosť podobná pokemónom a iným japonským trápnostiam, ktoré sa všetky chcú hrať na niečo veľké, čo rozhodne nie sú. Všetko sa odohráva príliš rýchlo, jeden obraz strieda iný obraz v rýchlom slede, rovnako je to aj s dialógmi. Pritom animácia je v pohode a vydarili sa aj niektoré komické situácie. Ale samotný námet, aspoň pre mňa, ktorého seriál (naštastie) úplne minul, nemá čím namotať a tak v dôsledku toho nudí. A tie dialógy typu "Pozri, naši digimoni sa majú radi" sú takmer na zvracanie. Síce ma mrzí, že takejto animácii musím dať iba 1 hviezdu, ale ten zbytok si viac nemá za čo zaslúžiť.(3.7.2018)

• Radim1.

Nevím zda to je tím, že jsem výrazně starší než když jsem sledoval stejnojmenný seriál jako malý, ale tohle byla fakt bída bídoucí. U Pokémonů se film povedl (můžu se na něj dívat i v současnosti a s čistým svědomím bych dal pokaždé 5*), ale u Digimonů se to vůbec nepovedlo. Strašně odfláknuté a dějově nudné.(14.8.2015)

• corpsy

Nie žeby som mal niečo proti anime, alebo proti takému to druhu detskej zábavy ( napr. taký Pokémoni sú - okrem minuloročného celovečerného live-acton snímku - pre mňa neznáma ), ale tento druh animovanej zábavy, ako si letí mimo mňa. Možno keby to bol celovečerák, ako vyššie spomenutí slávnejšia bračekovia.(10.4.2020)

• - Původní název pro druhou část filmu byla "Digimon: Our War Game". (Benjamin-L)

• - Když se Digi-Egg vynořuje z počítače v první části, v pozadí je Žalm 109. (Benjamin-L)

• - Film je ve skutečnosti cenzurovaná americká verze původních třech japonských filmů Digimon Adventure, Our War Game a Hurricane Touchdown. Ve snímku byly zcela změněny dialogy, hudba i pointa výše zmíněných snímků. (Toyotomi)