Viktoriánská Anglie. Mladá Nancy King žije poklidným životem v anglickém přímořském městečku, kde vypomáhá rodině s restaurací specializovanou na ústřice. Jednoho dne ale do města zavítá divadelní společnost a Nancy učaruje hlavní hvězda - zpěvačka Kitty Buttler, která získává velký úspěch se svou show, kdy se převléká za chlapce. Dívky se sblíží a odejdou společně do Londýna, kde se brzy stanou známými jako kabaretní duo v mužském oblečení. Jejich vztah brzy přeroste v něco vyššího než přátelství... Nancy poznává krutou realitu opravdového života, prožívá nejen radost, úspěch a lásku, ale také smutek a zklamání. (Mikah)

misakurt

Film, ve kterém jeden zvrat střídá druhý. Poněkud nadneseně je zde vykreslen osud jedné ostýchavé dívky, která se snaží poznat sama sebe. Její první láska - idol z divadelní estrády- jí zlomí srdce, dostane se tak na samé dno a odtud jí pomůže druhá láska jejího života, u které najde nejenom domov, ale i oporu a jistotu. Jenže jak to tak bývá první láska bývá silná a jen tak se na ni nezapomíná. I když je zde znatelná snaha o autentické vykreslení prostředí a doby, já jsem to tvůrcům tohoto snimku moc nevěřila, a domnívám se, že to byl i účel samotných filmařů. Docela úsměvně působí dobové "kluby, kde se schází jen ženy" nebo fakt, že puritánská anglie je zde vykreslena jako místo otevřené všem lesbám a podivným existencím. Není těžké se s některou z postav ztotožnit, o to víc vás děj vtáhne. Stručně řečeno je to taková pěkná lesbí pohádka, kde dobro vítězí nad zlem a všechno zlé je po zásluze potrestáno:-) ()

miawallacova

Po přečtení knihy jsem se zapřísáhla, že si film nikdy nepustím. Vydržela sem to tři roky, ale touha prožít to vše s Nany ještě jednou byla silnější než-li já a tak jsem podlehla.Podlehla a prožila 180 minut naprostého kinematografického orgasmu. Něha, láska, zloba, smutek... vše jsem prožívala a cítila jako by se to dělo právě mně. Není potřeba zde psát sáhodlouhé recenze, protože tohle se musí vidět. Kéž by bylo jen BBC a všechny Troškoviny a obdobné stupidity pohltily sváry pekel... ()

ICTS

Dlouho jsem přemýšlela, co k tomuhle filmu napíšu. Chovám k němu takový hluboký cit, že nenalézám slova, ale zkusím to. Máte rádi Viktoriánskou Anglii? Jste věrný fanoušek lesbických filmů? Máte slabost pro nevšední romantické snímky? Máte rádi kabaret? Hřeje vás u srdce, když slyšíte krásnou hudbu ve filmu? Jestli jste se alespoň v jednom našli...Pak jste v ideálním rozpoložení sestoupit a poznat opravdovou krásu Tipping the Velvet. Tahle nádhera patří mezi giganty jakéhokoliv žánru, který tento film nabízí, a to ani nemluvím o podskupině nazývanou lesbické filmy. Film mě natolik zaujal, že jsem se díky němu zamilovala do divadla. V mnoha situacích, který film nabízí, se většina diváků najde, vypomáhají k tomu, aby člověk zažil co největší zážitek. Hudba je už jen třešinka na dortu. Film, který budu pouštět svým dětem a doporučovat mým blízkým. Sarah Waters je mistryně svého oboru, to se jí musí nechat. ()

lubomir91

Knižní předlohu jsem četl nedávno a vůbec jsem neměl tušení, že je i zfilmovaná. A klobouk dolů..nadočekávání dobré. Zprvu jsem měl strach, že to dopadne jako většina filmů dle knižních předloh - tedy katastrofálně. ..Byl to omyl...sice vynechali menší, ale důležité věci...ale to se dalo očekávat. Přesto výborně propracovaný snímek, jediné co bych opravdu vytknul, je výběr hereček. Ne, že by hráli špatně, ovšem kniha je popisovala naprosto jinak.... ()

mira.l

Tak já nevím. Nějak nevím, jak se k tomu postavit. Za prvé to je strašně, ale stráááášně dlouhé, chtělo by to zkrátit. Aspoň o půl hodiny. Za druhé mi to připadalo, že lesby byly tak nějak jedna nepohlednější než druhá. V čele s hlavní hrdinkou. Za třetí mi Nancy občas připadala snad vlezlejší než Francovka. Za další mi některé dějové věci do té viktoriánské Anglie prostě nějak nesedí. Lesbické scény.... no nebyly špatné, ale taky nic mimořádného. Hodnotím takovým nějakým slušným průměrem, zahráno to není špatně, ale na prdel s otevřenou hubou mě to neposadilo, viděl jsem v rámci žánru filmy, které se mi jistě líbily víc a neměl jsem u nich dřevěnej zadek ze tříhodinového sezení. Takže za velmi slušné tři, protože čtyři dávám filmům, které budu jistě někdy chtít vidět znova. O čemž tady přesvědčenej nejsem. ()

chicab8

Jedním slovem skvostné. Co všechno člověk zakusí, aby našel sebe sama. Úžasná dynamika, chemie mezi hrdinkami, krásné reálie Londýna a ta britská angličtina... ()

štíple

Výborné obsazení, přesto do určité míry zklamání. Příliš televizní, místy schématické, často červená knihovna v lesbickém vydání. Kulisy viktoriánské Anglie stylizované, pro mě nedůvěryhodné. ()

jafuska

tento film má svůj půvab, svoji dramatičnost, a nejen kvůli tomu, že je to lesbický film, ale je ze zajímavého prostředí, kde se střídají různé etapy života hlavní hrdinky, od slávy až propad na úplné dno, ale vždy byla v popředí láska, v kterou věřila, jediné co mě trochu vadilo, byla délka filmu, ono se to dalo i zkrátit, a přesto by to byl pěkný film, ale to je jen taková malá chybička, která zase tolik nevadí, ()

Shane.Mc

Tenhle film je i špička lesbických filmů, jak jinak než z produkce BBC, která tyhle filmy fakt umí. Krásně vykreslené emoce, Viktoriánský Londýn, docela nečekaný osud hlavní hrdinky, ale se šťastným koncem. Doporučuju! ()

Katte

Zpracování, hnus... ale ono to asi bude taky tím, že jsem si nejdříve přečetla knihu, která byla napsaná prostě úžasně a tak mě zpracování filmu velmi zklamalo! Naopak Zlodějka, jak film tak kniha jednoduše úžasný, takže proto musím hodnotit jen 3* i když příběh má rozhodně na 5*. ()

Scaevola

(spoiler) Romantický příběh dívky, jež se propadá až na dno - od nevinnosti a naivity skrze hříšnou lásku a prostituci až k socialismu... A přesto se jedná o příběh dechberoucí a vyhýbající se trapnosti, o dráždivou podívanou podanou vkusně a s rozumem. Inu, je zajímavé občas pohlédnout za oponu na druhou stranu. ()

buchannon

Jak jsem teď zjistil, Sarah Waters je skutečně lesba a nabyl jsem dojmu, že je zasněná ve viktoriánské době. Zatím jsem viděl dva její filmy a oba jsou s lesbickou tématikou: tento a Prstoklad, který mi připadal lepší i kvůli uchvacujícímu šokujícímu příběhu. Ale film Na špičce jazyka si mě získával až postupně s plynoucím příběhem, který i přes takovou délku není nijak zbytečně natažen. ()

kamigava13

Krásné! Včera jsem dočetla román a musím říct, že film je skoro jeho přesnou kopií. Až na alternativní závěr, který mě potěšil a překvapil. Pokud to srovnám se Zlodějkou, tak Špička jazyka se mi líbila o hvězdu víc, i když kniha byla stejně dobrá. Otázkou je, jak moc by se mi filmy líbily, kdybych knihy nečetla předem. Alespoň u obou filmů mi sedly velmi sympatické herečky. Nancy a Kitty byly moc roztomilý páreček, pak přišla sexy dominantní Diana s nevinnou Zenou a nakonec to završila sladká Florence, která je podle mě ze všech nejlepší partnerkou pro Nancy koneckonců. Bylo to moc dojemné. Jedinou výtku bych měla asi k té TV formě. Kdyby to natočili jako film do kin, asi by si dali víc záležet po technické stránce a zkrátilo by se to o hodinu, i když rozsáhlá díla si někdy zaslouží delší stopáž a pořádně popsat do detailu, aby byly dost věrné předlohám. Jinak v Praze jsem jednou navštívila Darling Cabaret, ale Nancy s Kitty jsem nikde neviděla bohužel :( Ach jo, kde jsou ty časy, i když dneska už aspoň nemusíte skrývat své pravé já v nějakém tmavém pajzlu jako v předminulém století. ()

Sheelle

Po shlédnutí Zaklínače mě v něm upoutala Jodhi May, takže na tohle dílko jsem se podívala hlavně kvůli ní. Musím říci, že předčilo mé očekávání, které pravda nebylo nijak vysoké. Vcelku zajímavý příběh, sice ne úplně uvěřitelný, ale čert to vem. Místy jsem si říkala, že se pak musím podívat, jestli to náhodou nenapsal Markýz de Sade. Ale jinak velmi pěkné, Jodhi jako Florence byla sladká, pouze mě celou dobu dost iritovala představitelka hlavní postavy a to téměř vším, včetně hlasu. ()