Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko

• angličtina The Magic Receiver (více)
Komedie / Rodinný / Fantasy
Česko, 2001, 94 min (Alternativní 101 min)

Mach a Šebestová, kreslené postavičky Adolfa Borna ze seriálů, které si oblíbilo už několik generací, se rozhodnou poznat svět lidí. Kouzelné sluchátko splní i toto přání a tak se ti dva, i se psem Jonatánem, ocitnou znenadání ve vilce malého města, kde žije babička s vnukem Jakubem. Docela sami, protože Jakubovi rodiče jsou služebně v Číně. Sluchátko umí hotové zázraky, jenže to, co je v seriálu docela běžné, může mezi lidmi natropit hotový zmatek. Do školy nelze jen tak přijít, nové žáky musí někdo z dospělých přihlásit a už vůbec ji nelze nechat zmizet. Savojská královna musí opustit trůn jen proto, že si Šebestová chtěla sáhnout na její korunu a proměna lidí ve zvířata či neandrtálce budí hotové pozdvižení. Dokud je sluchátko v rukou obrýleného kluka a děvčátka s červenou mašlí, lze všechny omyly do jisté míry rychle napravit. Horší je, když se dostane do nepovolaných rukou... (oficiální text distributora)

KristKrist

Herecké výkony v tomhle filmu mi přijdou divné. Scénař taky. Sem tam jsem se možná nějakému vtipu zasmála,ale jinak jde o velmi slabý film. ()

Jackal07 odpad!

Byl jsem přinucen se dívat na cca prvních 30 minut a jediné vysvětlení je, že tvůrci největších tuzemských pecek totálně zešíleli nebo jsou senilní. Scénář je slátanina. Vedení herců je výsměch a to i takových es jako Zázvorková. Sice jsem ze Zlína, ale stydím se za to, co v posledních dekádách produkují místní ateliéry. No a jak se k tomu dostal PAN skladatel Ondřej Soukup (bez ironie), to mi hlava fakt nebere. ()

PowPow

Podobné filmy a pohádky z nedávné doby bývají hodnocené optikou dospělých, a mají zpravidla daleko nižší hodnocení, než ty staré, které si všichni pamatují ještě z dětství. Asi jsem jeden z mála, které tento film v době vzniku zastihl ještě jako dítě, a můžu s klidem říct, že jsem si ho oblíbil dokonce víc než původní seriál. Viděl jsem to mockrát a pokaždé jsem se tehdy naprosto královsky bavil. A nejen já. ()

topol999

Tož, toto bylo hodně špatné, dokonce originální kreslené verzi nedůstojné!! Líbil se mi jen ředitel Nárožný a tatínek Jirka Lábus. ()