Tři oříšky pro Popelku

• Východní Německo Drei Haselnüsse für Aschenbrödel (více)

Tři oříšky skrývají tajemství a Popelce umožní být jednou obratným lukostřelcem v zelené kamizole, prohánějícím se na koni, jindy neznámou princeznou, před jejíž krásou se i princi tají dech. Cestičku ke štěstí si Popelka najde s pomocí svých kouzelných oříšků a princ přes všechny nesnáze najde svou milou díky tak malému střevíčku, který na nožku padne jen Popelce. (Ateliéry Bonton Zlín)

honzic

Tak tahle legendární pohádka se skvělou Šafránkovou, Menšíkem a dalšími, je opravdu velmi vydařená a hudba Svobody vše dokresluje. Neznám žádnou lepší pohádku na vánoční večer. Hodnocení: 95 % ()

Odpocivadlo

Vynikajúca rozprávka. Bez tejto rozprávky si dnes neviem predstaviť vianoce. Hudba je skvelá ako koleda. Herci presvedčivý, výborné spracovanie starej rozprávky. 100% ()

heavy66

Klasická pohádka, jedna z nejlepších, která u nás (za pomoci hodných Němců) vznikla. Budiž pochválen český jazyk, kde možno veršovat např.Popelka-prdelka, ale zkuste to s Aschenbördel ?! Popelka neomrzí ani po stodeseti reprízách, jen si povzdechnu "jak ten čas letí", když vidím v TV obtloustlého bédu Trávníčka nebo Popelku ploužící se gymplem a střílející po vydře. Jediné, co mi dosud chybělo, byl verbalův vědecký náhled a objasnění symboliky tohoto progresivního díla 70.let. ()

xpaja

Pro mě nejpřeceňovanější česká pohádka. Ani jako malý jsem ji neměl rád. Možná je to tím šablonovitým příběhem, možná tím šaškem z Do-re-mi, možná Gottem. Možná tím, že je svým pojetím spíše německá než česká (rozuměj je to taková laciná hraná diesneyovka). Během let a každorčního štědrovečerního reprízování jsem si na popelku vytvoříl silnou vánoční alergii. A jsem si jist, že na to žádné prášky nezaberou. Jelikož ale uznávám jisté objektivní řemeslné kvality dávám --- == 50 % == --- . ()

Luswani

Důkaz, že skvělou pohádku lze natočit i bez čertů, draků, uječených strašidel a pitvoření se. Stačí výborný scénář, režie, výprava a herecké výkony. Nejlepší pohádka. Víc netřeba dodávat. 95% ()

Hadek10

Je to ta nejlepší česká pohádka s jedinečně krásnou a nezapomenutelnou Popelkou. Klasická pohádka, která se v tomto zpracování stává kultovním a tradičním požitkem, který neodmyslitelně patří k vánočním svátkům!!! ()

Meow86

Kamil: "Výsosti, rozhodla jsem se, že mě požádáte o ruku. Souhlasíte?" Princ: "Nikoli, krásná komteso. Ctím Váš starodávný rod a kořím se Vaší nevýslovné kráse, ale mé srdce patří navždy štvanici, střelbě a jízdě o závod. Takže ze svatby nebude nic." Tradice, která je nedílnou součástí vánočních svátků. Fešný princ, krásná dívčina, líbezný hlas Karla Gotta, kouzelná hudba Karla Svobody a natřásající se Helena Růžičková. Pohádka nadabovaná hned do několika jazyků, oblíbená nejen u spoluautorů v Německu, ale i v Rusku, Francii, Itálii, Norsku či dokonce na Islandu. Trochu mě zvedl ze židle jeden ruský komentář na účet Libušky Šafránkové - kde prý jsme takovou křivohubou princeznu vzali. Ну погоди hajzle! ()

lobo87

Aké by to boli Vianoce bez Popolušky? Všetci na ňu nadávajú, ale keby ju na štedrý večer nenašli v televízii, verím tomu, že by boli sklamaní. Po dlhom čase som si ju opäť pozrel vkľude a musím povedať, že je to čarovná klasická česká vianočná rozprávka "se vším všudy"... 85% ()

AndrewNewman

Námet je priemerný. Dôležité je len to presmerovanie Popolušky do zimnej krajiny pokrytej snehom. Pretože len tento fakt urobil z klasickej rozprávky vianočnú klasiku. Inak to má v rámci žánru všetko! Poetická hudba, krásna herečka sympatický princ, pár trefných hlášok, Čo viac si od rozprávky môžeme priať? ()

Víteček

Řemeslně a výpravou velmi kvalitně zvládnuté, ale jinak je to v podstatě jen tuctová pohádka s nikterak nezajímavým příběhem a dosti přitroublým princem v podání už tehdy nesympatického Trávníčka. Co by měl taky člověk chtít, když má za kamaráda Jandáka. Největším kladem Šafránková, ale to mi samo o sobě nestačí. 60 %. ()

martins

Skvělá pohádka asi po Pyšné princezně druhá nejlepší, ale navíc je bez těch socialistických nesmyslů. Koprodukce s tehdejší NDR, hvězda Rolf Hoppe v roli krále, poslední dokončený film Jana Libička, skvělá úvodní píseň a zároveň jeden z posledních hitů tria K. Svoboda - J.Štaidl - K. Gott. Povedená je i německá verze, inu mistr Vorlíček je král pohádek. Bez Libušky Šafránkové a Pavla Trávníčka, ikdyž s hlasem J. Svojtky si už neumíme, představit vánoce a co teprve v zahraničí!!snad nejvýdělečnější československý film. S paní Preissovou by asi tak roztomilá Popelka nebyla. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování