Když jde o sledovanost, musí jít city stranou. Producentka zpravodajské televizní stanice Jane Craigová (Holly Hunterová) trpí jediným nedostatkem – že má vždy pravdu. Ať jde o jakýkoliv problém, vždy ho umí vyřešit, dokonce i když je pod časovým tlakem a když jde doslova o sekundy. Jejím tajným ctitelem je reportér Aaron Altman (Albert Brooks). Jenže do televize jednoho dne nastoupí nový hlasatel, pohledný Tom Grunick (William Hurt). Bývalý sportovní zpravodaj působí plachým dojmem, který na Jane udělá velký dojem. Tomovy první reportáže i jeho uvádění hlavních zpráv dopadnou nadmíru dobře. Není divu, že se do něj Jane zamiluje. Aaron marně upozorňuje na to, že Tom v zájmu úspěchu po malých krůčcích porušuje novinářskou etiku. Například jeho slzy v reportáži o znásilněné ženě byly falešné. A to vše je jen počátek velkých změn, které se ve světě televizního zpravodajství začínají projevovat. Sledovanost a zábava totiž začínají mít přednost před pravdou. Řada zkušených profesionálů bude muset odejít. A Jane si musí ujasnit, co je pro ni nejdůležitější… (Česká televize)

derryl

Zajímavá, ale trošku zdlouhavá romance z netradičního prostředí. Příběh je sice uvěřitelný, ale něco tam (mezi záběry) je takové nepopsatelně zvláštní... James L. Brooks natočil i lepší fimy (viz Cena za něžnost). ()

Rozjimatel

[2,5*]     "So, you're not well educated, you have almost no experience... and you can't write." "Yeah, and I'm... and I'm making a fortune."     Romantická komediálna dráma zo spravodajského prostredia, zaradená do zoznamu 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Uvedomujem si, že je to silne subjektívne stanovisko, ale film mi nesadol už len kvôli spomínanému prostrediu televízneho spravodajstva, ktoré mi osobne pripadá dosť fádne. A nielen to, ono je niekedy pre mňa až iritujúce (a tento film to predvádza naplno). Samá pretvárka, samá manipulácia, ľudia tváriaci sa hrozne dôležito, akoby zjedli všetku múdrosť sveta, ľudia s tým jediným správnym svetonázorom, ľudia pokryteckí a pritom sa vydávajúcich za morálne čistejších ako sú ostatní. Ale nájde sa aj pár vecí, ktoré sa mi na filme páčia. Pobavila ma groteskná scéna dodávky kazety do vysielania na poslednú chvíľu (skvelá kreácia Joan Cusack), výborná je i scéna s našepkávaním moderátorovi správ. Z hercov sú výborní Holly Hunter v role trochu vyšinutej producentky a William Hurt ako novopríchodzí hlásateľ (obaja obdržali nominácie na Oscara). Ďalší nominovaný Albert Brooks ma ale vôbec herecky nezaujal, navyše mi jeho postava bola hrozne protivná.     "This is a brutal layoff. And all because they couldn't program Wednesday nights." "You can make it less brutal by knocking a million or so off your salary... Bad joke, I'm sorry." ()

Oralfabet

Možná se mýlím, ale mám pocit, že tenhle film není minimálně u nás v česku příliš známý, což nechápu. Tohle bylo fakt krásný a zároveň plný doopravdy inteligentního humoru a skvělých, vybroušených dialogů. A ti herci... Holly Hunter jsem si musel okamžitě po shlédnutí hodit do oblíbených. "If there's anything I can do for you..." "Well I certainly hope you'll die soon." 10/10 ()

agassi68

Prvý krát som nedával pozor a robil som čosi na pc a čudoval som sa, čo také úžasné je na tomto filme. No tu treba vnímať dialógy, mimiku, gestá a celú tú atmosféru novinárskej brandže a na povrch vypláva ako keby mimochodom ľúbostný trojuholník, kde neviete komu držať palce. Na druhýkrát som si to už vedel vychutnať. ()

Wolvie

Brilantní sonda do prostředí televizních zpráv pod taktovkou mistra ve vykreslování mezilidských vztahů Jamese L. Brookse a s vynikajícími herci.Filmy vyprávějící o sdělovacích prostředcích mám moc rád a tenhle se řadí mezi naprostou špičku. ()

Rathalos

Myslel som si,ze film odohravajuci sa v prostredi televiznych sprav bude nuda,no mylil som sa,pribeh je zaujimavy,herci su fakt na urovni,hlavne Holly Hunter ma zaujala,ma nieco do seba a dobre sa na nu pozera a aj koniec ma tak trosku prekvapil,samozrejme nie v zlom,jednoducho to je zivot...:-) ()

kersten

O tom ako láska zostala nenaplnená, slová nevypovedané , činy ktoré zostali neospravedlnené, vzťahy nevysvetliteľné... Aj z maličkostí sa život zvráti opačným smerom. Nepredvídateľný koniec. Pôsobivé. Konečne film o živote, o takom aký naozaj je, kde nie všetko končí happy endom. A všetko tak občas veľmi bolí. ()

franzkfk odpad!

Možná jsem tomu příběhu neporozuměl. Fatalismus? Každý máme svou roli? O manipulaci a povrchnostI? O autenticitě? Kdoví, třeba je to otázka své typické doby. Možná proto se k příběhu a k postavám nemohu regulérně vztáhnout. Vidím v tom akorát triviální příběh s třicátníky/čtyřicátníky, kteří se chovají jako kdyby byli nestabilní teenageři - nevyzrálí, neukotvení, povrchní - kteří vedou pseudohluboké řeči, jež mi občas vykouzlily úsměv na tváři. Místy až absurdní jednání s dialogy, které nejsou z tohoto světa (vesměs celá sekvence u Aarona doma vč. telefonátu s Tomem). Připadá mi to celé nefunkční a nekonzistentní. Romantická linka absentuje dostatečnou expozicí. Komediální prvky - relativně - chybí. A abych to bral jen trochu vážně jako drama, musel bych charaktery zasadit do středoškolských novin. Pokud to někdo pochopil, budu moc rád, když mi napíše. P.S.: Asi "nejvtipnějším" momentem byla situace, kdy jsem si uvědomil, jak Jane měla Aarona celou dobu "na háku", což moc dobře věděla, ale nijak jí to nevadilo. Ovšem jakmile si Tom něco trochu přikrášlil, hned byl oheň na střeše. Zásadovost par excellence:) ()

John80

Príbeh z TV štúdia ale aj mimo neho , kde nastúpi nový hlásateľ a producentka si ho obľúbi až sa do neho zaľúbi 2* ()

bohhous22

Tak za tohoto (mistra) Brookse uděluji slabší 4 hvězdičky.Rozhodně nejsou v rozporu s milým a oddychovým,romanticko-komediálně-dramatickým kouskem na nedělní deštivé odpoledne.Nepřekvapí,neurazí,chvílemi pohladí svojí milou upřímností.James L. Brooks je zkrátka pojem a většinová tvorba je skutečné pohlazení po rozcuchaných vlasech či zakrnělé bránici.Vždy velmi velmi milým způsobem. ()

Pete

Podle komentářů jsem čekal zasvěcený pohled do zákulisí brzo již zapomenutého řemesla TV zpravodajství, ale toho je tam překvapivě velmi málo. Jde hlavně o to, jestli už konečně roztomilá malá Holly dostane sporťáka Willa do postele. Sympatičtí herci zde hrají vlastně dost nesympatické lidi. A co se týče nezvyklých romancí od Brookse s tak trochu pošahanými postavami to lepší teprve bude o 10 let později. Zajímavě neuspokojivý konec. ()

smatana.sk

Fungujúca kombinácia romantického príbehu s drámou o fungovaní médií. "Čo myslíš, ako vyzerá Diabol, ak je medzi nami? ... Bude atraktívny! Bude príjemný a ochotný. ... Nikdy neurobí zlú vec!.. Iba trošku zníži naše štandardy tam, kde sú dôležité. Iba veľmi máličko." ()

Pokryvac

Inteligentný vzťahový film o zvláštnom trojuholníku, ktorý je v konečnom dôsledku väčšmi melancholický ako komický, no výsledný dojem je príjemný a podpisuje sa na tom, že film pôsobí "ako zo života". Teda nie všetky vzťahy vyjdú, nie všetky dopadnú tak, ako by dopadnúť mali - kašľať na vykonštruovaný fatalizmus z rôznorodých prihlúplych romantických komédií... James L. Brooks napísal vyspelý film neriadiaci sa vzorcami, pričom zároveň, ako bývalý novinár, nazrel do nie vždy príjemného prostredia spravodajského zákulisia. Nie je veľa takto vkusných a chytro napísaných vzťahoviek. ()

PetrJulian

Nemůžu souhlasit se zdejším vysokým hodnocením. Sice oceňuji pohled do zákulisí televizní novinařiny, ale jinak to byla, dle mého soudu, docela ptákovina, kterou nezachránil ani Jack Nicholson v jedné z tentokrát vedlejších úloh. Rozhodně to není komedie, zasmál jsem se snad dvakrát, ale ani jako drama se to moc nevyvedlo (a už vůbec ne jako "romantický" film). A jestli se někdo sžil s postavami, já s tím měl naopak problém. Což právě asi způsobilo, že mě ten film nechytl. ()

AVP

Na tomhle filmu jsem vyrostl a díky němu chtěl být novinářem :) Nepovedlo se, no :) Ale film je to dobrý. ()

Dvojirakri

Romantické drama z prostředí televizních zpráv v USA koncem 80.let. Dva muži - jeden cílevědomý kariéristický hezoun a druhý normální sympaťák který svou prací žije. A jedna roztomilá hezounká slečna která ví všechno nejlíp. Kromě této dámy musím vyzdvihnout do nebes scénář a režii, občasné vtipné momenty potěšily a konec vlastně také. Od maximálního hodnocení mě odrazuje vlastně jen prostředí které mě nebylo úplně přitažlivé, možná to chce víc shlédnutí... ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt