Vysíláme zprávy

Broadcast News

Vysielame správy

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1987, 127 min

Scénář si napsal James L. Brooks sám a nechybí v něm dobré myšlenky - hodně se mi líbilo namátkou intro nebo "Aaronovo sobotní zpravodajství" a také pohled do zákulisí televizního zpravodajství. Navíc herecké obsazení je super (mj. můj oblíbený Al Brooks) a přestože dávám "pouze" 3*, rád se k tomuhle filmu ještě někdy vrátím.(5.6.2007)

Pane Brooksi (hovořím k režiséru Jamesi L., nikoli k herci Albertovi), tento váš film sice nedosahuje tak neskutečných kvalit, jako Cena za něžnost a Lepší už to nebude - ale přesto jsem byl až téměř do konce přesvědčený, že dám nejvyšší hodnocení. Příběh měl spád, dobře se na něj dívalo, byl zajímavý i zábavný. Jenže..., jenže... Konec je vždy pro mě u filmů úplně nejdůležitější. Nemůžu říct, že mě tady zklamal, ale rozhodně neuspokojil a způsobil nesouhlasný pohyb hlavou ze strany na stranu. A i když ho nedůvěřivě přijmu (nechci nic prozrazovat kvůli budoucím filmovým divákům tohoto celkově velmi kvalitního snímku), tak následné "o X let později" tam už opravdu nemělo co dělat. Jinak všichni tři hlavní herci (William Hurt, Albert Brooks, Holly Hunter) hráli výborně. A co se týká Jacka Nicholsona, tak kdo by nesledoval pozorně, příliš mrkal nebo dokonce v určitý moment na pár desítek sekund od obrazovky odtrhl oči, hrozí, že by si ho vůbec nevšiml. :)(23.6.2009)

To jsou nám ale noviny. Jako ze žurnálu. My ze stanice, v prime timu. Exteriér, interiér. Fakta, informace, infotainment. Redaktoři z terénu, za pultíkem, v newsroomu. Jsme vaším okem přes kamery, oknem do světa za zdmi. Profesionální tým, ale mezi námi, sami za sebe, jsme také lidé v ohnisku točící se zeměkoule. ŽIVĚ.(26.2.2019)

Jelikož mě dění za oponou vysílání zpráv moc nebralo, ze začátku jsem se trochu nudil a chvíli mi i trvalo než jsem si našel cestu k postavám. V druhé půli, kdy se začali rozebírat více jejich jednotlivé vztahy už mě to docela chytlo a dobře jsem se bavil, ale kvůli slabšímu rozjezdu lepší tři. Musím říct, že konec mě docela překvapil, ale nemůžu teď říct jestli v dobrém nebo ve zlém. Btw: Angličtina v tomto filmu nepaří mezi ty jednodušší (odkazuji na neexistenci českých titulek (a nebo neumím hledat)).(10.4.2010)

Naprosto originální film o lásce - a to už je co říct! Zajímavé je už prostředí zákulisí zpravodajství americké televize, etika jeho profesí, všude přítomná potřeba maximálního nasazení svádějící k prohřeškům proti zásadám, které se dříve či později vždycky vymstí, ať již v profesní nebo v privátní rovině. Režijně skvěle vedení herci (výteční sami o sobě), přesné, jiskřivé dialogy - na tomhle filmu si lze pochutnat.(7.7.2012)

• - Jack Nicholson pracoval bez honoráře. (Terva)

• - Role Jane Craig byla napsána pro Debru Winger, ale kvůli těhotenství nemohla hrát a byla nahrazena Holly Hunterovou. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v okresech Washington a Maryland. (Terva)