Vysíláme zprávy

Broadcast News

Vysielame správy

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1987, 127 min

Z komentářů a kritik je znát, že tohle je dobrý film, ale neříkají dost jasně proč. Já to taky asi moc nevylepším. Je to krásné konverzační milostné drama, napsané opravdovým spisovatelem, tedy s dobrými charaktery a kvalitními dialogy. --- Jednu myšlenku bych vyzdvihl, i když si nejsem jistý, zdali by se pod ni autoři podepsali. Tento film se zabývá rozdílem mezi inteligentním člověkem a intelektuálem. Ten první se vyznačuje schopností správně vyhodnocovat situace a účinně je řešit. Ten druhý je inteligentní člověk, který ze svých úsudků a jednání nedokáže a nechce vyloučit etický rozměr. --- Není ale třeba se bát nějakého velkého moralizování, je přítomno v docela civilní dávce. Je zde však jiný problém. Pokud vím, film nebyl nadabován do češtiny. Možná naštěstí, protože bůhvíjak by to dopadlo. K vlastnostem hlavních charakterů patří, že jsou velmi inteligentní a hovoří hodně rychle pregnantním a vytříbeným jazykem. Je to lahůdka, jenže pokud jste, jako já, jen průměrně sběhlými angličtináři, docela se zapotíte. Ani titulky moc nepomůžou, dialogy jsou prostě příliš náročné a rychlé.(30.10.2011)

James L. Brooks je tvorca, ktorý sa snaží svojským, avšak stále v podstate mainstreamovým vstriecnym spôsobom ukázať inteligentnému divákovi určité príťažlivé prostredie, tentokrát prostredie komerčnej televízie. Na rozdiel od satirickejšieho a ostrejšieho Network sa zameriava viac na vzťahy hrdinov a polemizuje nad kontrastom medzi moderným, komerčnejším prístupom a tzv. starou školou. Hurtova najlepšia úloha spoločne s Bohom zabudnutými deťmi.(28.5.2012)

Ocenění: MFF Berlín - Stříbrný medvěd pro herečku (H. Hunter) Boston Society of Film Critics Awards - herec (A. Brooks), herečka (H. Hunter), scénář Los Angeles Film Critics Association Awards - herečka (H. Hunter) National Board of Review - herečka (H. Hunter) New York Film Critics Circle Awards - herec (J. Nicholson), herečka (H. Hunter), režie, film, scénář. .....Scénář : James L. Brooks. Kamera : Michael Ballhaus.(29.5.2011)

Cena za Neznost a Vysilame zpravy su najlepsie filmy Jamesa L. Brooksa + este 1, ale nespomeniem si na nazov. perfektne dialogy, vybporne tempo a namakane kulisy -silne atributy filmu. Mam rad ked sa tocia filmy na temu vysielanie, spravodajstvo, vysoke pracovne nadsadenie, problemy bud v kariere alebo v osobnom zivote . vyborna tema na film. Plus samozrejme namakana rezia . 89 %(19.12.2018)

Nerad přiznávám, že se do první půlhodiny pohybovalo mé "nadšení" kdesi na dně. Pak se ovšem něco zlomilo a já jsem hltal každou nově započatou scénu. Ty sympatie postav, dialogy, skvělá hudba v pozadí.. to vše mě tak hřálo na srdci, že si snad ani nezasloužím být takhle spokojený. Řeknu jen, že bych dal cokoliv za to, abys byla 2 lidi. Mohl bych zajít za tou, co je kamarádka a vyprávět jí o té, kterou mám tak rád.(26.4.2011)

• - Role Jane Craig byla napsána pro Debru Winger, ale kvůli těhotenství nemohla hrát a byla nahrazena Holly Hunterovou. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v okresech Washington a Maryland. (Terva)

• - Jack Nicholson pracoval bez honoráře. (Terva)