Když jde o sledovanost, musí jít city stranou. Producentka zpravodajské televizní stanice Jane Craigová (Holly Hunterová) trpí jediným nedostatkem – že má vždy pravdu. Ať jde o jakýkoliv problém, vždy ho umí vyřešit, dokonce i když je pod časovým tlakem a když jde doslova o sekundy. Jejím tajným ctitelem je reportér Aaron Altman (Albert Brooks). Jenže do televize jednoho dne nastoupí nový hlasatel, pohledný Tom Grunick (William Hurt). Bývalý sportovní zpravodaj působí plachým dojmem, který na Jane udělá velký dojem. Tomovy první reportáže i jeho uvádění hlavních zpráv dopadnou nadmíru dobře. Není divu, že se do něj Jane zamiluje. Aaron marně upozorňuje na to, že Tom v zájmu úspěchu po malých krůčcích porušuje novinářskou etiku. Například jeho slzy v reportáži o znásilněné ženě byly falešné. A to vše je jen počátek velkých změn, které se ve světě televizního zpravodajství začínají projevovat. Sledovanost a zábava totiž začínají mít přednost před pravdou. Řada zkušených profesionálů bude muset odejít. A Jane si musí ujasnit, co je pro ni nejdůležitější… (Česká televize)

Trailer 1

NinonL

Příběh o milostné trojici dvou mužů a jedné ženy z televizního prostředí. Ona - producentka, oni dva - více či méně úspěšní moderátoři, hlasatelé zpráv. Jiskří to mezi nimi průběžně, k tomu se přidávají události z televizního studia, natáčení různých reportáží, večírky a další scény. Který z mužů nakonec zvítězí? Nebo si pohledná mladá producentka najde úplně někoho jiného? Podívejte se na tento dobrý film. ()

kleopatra

Budují si kariéry, statečně klopýtají od nezdaru k úspěchu a zpátky a učí se - zprávám a životu. Jane, která se pro svou profesi narodila, objekt její touhy Tom směřující šarmantně leč nekompromisně nahoru a Aaaron - kamarád, který by Jane tak rád. Láska, přátelství, loajalita, etika, drobné zrady, šrámy .... to vše zapracované do jiskřivých dialogů, jejichž poslech je jak vlastní déj'a vu. James L. Brooks to umí - skamarádit s postavami, vpustit, dojmout a pak nechat pokračovat příběh v našich hlavách. ()

Zagros

Tradiční romantická drama-komedie v netradičním prostředí. Sympatičtí představitelé podali solidní herecké výkony i u těch nesympatických charakterů. Osvěžující je prostředí, které nás zavede do zákulisí výroby zpravodajství, což je v mnohém poučné a na tomhle filmu vůbec to nejlepší. Je zajímavé pozorovat jednotlivé složky a osoby zpravodajství při jejich spolupráci, či naopak intrikách. Krásně z toho vystupuje, jak velké je to divadlo pro nás diváky a jak se dbá na každý byť sebemenší detail. ()

Pecival

Jelikož mě dění za oponou vysílání zpráv moc nebralo, ze začátku jsem se trochu nudil a chvíli mi i trvalo než jsem si našel cestu k postavám. V druhé půli, kdy se začali rozebírat více jejich jednotlivé vztahy už mě to docela chytlo a dobře jsem se bavil, ale kvůli slabšímu rozjezdu lepší tři. Musím říct, že konec mě docela překvapil, ale nemůžu teď říct jestli v dobrém nebo ve zlém. Btw: Angličtina v tomto filmu nepaří mezi ty jednodušší (odkazuji na neexistenci českých titulek (a nebo neumím hledat)). ()

Oralfabet

Možná se mýlím, ale mám pocit, že tenhle film není minimálně u nás v česku příliš známý, což nechápu. Tohle bylo fakt krásný a zároveň plný doopravdy inteligentního humoru a skvělých, vybroušených dialogů. A ti herci... Holly Hunter jsem si musel okamžitě po shlédnutí hodit do oblíbených. "If there's anything I can do for you..." "Well I certainly hope you'll die soon." 10/10 ()

• Jack Nicholson pracoval bez honoráře. (Terva)
  • Role Jane Craig byla napsána pro Debru Winger, ale kvůli těhotenství nemohla hrát a byla nahrazena Holly Hunterovou. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v okresech Washington a Maryland. (Terva)

Související novinky

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Svět filmu dnes opustil další z velkých talentů. Pouhý týden před svými dvaasedmdesátými narozeninami zemřel držitel Oscara, uznávaný americký herec William Hurt. Smutnou zprávu médiím předal hercův… (více)