Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když jde o sledovanost, musí jít city stranou. Producentka zpravodajské televizní stanice Jane Craigová (Holly Hunterová) trpí jediným nedostatkem – že má vždy pravdu. Ať jde o jakýkoliv problém, vždy ho umí vyřešit, dokonce i když je pod časovým tlakem a když jde doslova o sekundy. Jejím tajným ctitelem je reportér Aaron Altman (Albert Brooks). Jenže do televize jednoho dne nastoupí nový hlasatel, pohledný Tom Grunick (William Hurt). Bývalý sportovní zpravodaj působí plachým dojmem, který na Jane udělá velký dojem. Tomovy první reportáže i jeho uvádění hlavních zpráv dopadnou nadmíru dobře. Není divu, že se do něj Jane zamiluje. Aaron marně upozorňuje na to, že Tom v zájmu úspěchu po malých krůčcích porušuje novinářskou etiku. Například jeho slzy v reportáži o znásilněné ženě byly falešné. A to vše je jen počátek velkých změn, které se ve světě televizního zpravodajství začínají projevovat. Sledovanost a zábava totiž začínají mít přednost před pravdou. Řada zkušených profesionálů bude muset odejít. A Jane si musí ujasnit, co je pro ni nejdůležitější… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Recenze (59)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Budují si kariéry, statečně klopýtají od nezdaru k úspěchu a zpátky a učí se - zprávám a životu. Jane, která se pro svou profesi narodila, objekt její touhy Tom směřující šarmantně leč nekompromisně nahoru a Aaaron - kamarád, který by Jane tak rád. Láska, přátelství, loajalita, etika, drobné zrady, šrámy .... to vše zapracované do jiskřivých dialogů, jejichž poslech je jak vlastní déj'a vu. James L. Brooks to umí - skamarádit s postavami, vpustit, dojmout a pak nechat pokračovat příběh v našich hlavách. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Naprosto originální film o lásce - a to už je co říct! Zajímavé je už prostředí zákulisí zpravodajství americké televize, etika jeho profesí, všude přítomná potřeba maximálního nasazení svádějící k prohřeškům proti zásadám, které se dříve či později vždycky vymstí, ať již v profesní nebo v privátní rovině. Režijně skvěle vedení herci (výteční sami o sobě), přesné, jiskřivé dialogy - na tomhle filmu si lze pochutnat. ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Osmdesátkový předobraz Sorkinova Newsroomu (což je myšleno jako pochvala); respektive jeho nezpravodajské vztahově odlehčené části, kdy krom stejného stylu je patrná i nepřiznaná inspirace u mnohých postav. Kupříkladu MacKenzie McHale je natolik věrnou kopií (chováním, schopnostmi, střeleností, obsesí, výřečností i vyřídilkou) zdejší Jane Craig, až jsou od sebe nerozenatelné. Ano, mohlo to být kratší a ve druhé půlce se to nemělo naplno překlopit ve vztahovku "jedna ona a dva oni" na úkor onoho pohledu do zákulisí zpravodajství, ale celkově je to ryze sympatické a milé. Ovšem i tak je na tom nejlepší již úvodní předtitulkový prolog, který by zasloužil vlastní film. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Zákulisí americké zpravodajské TV stanice, dokumentárně výstižné a zároveň napínavé skoro jako z Haileyho románů. K tomu milostný trojúhelník - samozřejmě kolegyně a dvou kolegů v práci, taky patolízalství, propouštění, dravost, kariéry... Z herců září energická producentka Holly Hunter, mihne se i božský Jack Nicholson v roli šéfredaktora. Vlastně nejzajímavější ale přišlo hned zpočátku, v sekvenci z dětství trojice hrdinů - krásný chlapec budoucí hlasatel nechápe pochvaly žen ani pilně studovanou látku, nejlepší student a příští televizní novinář perfektně zanalyzuje a vykřičí pravděpodobnou budoucnost svých nepřátel ve třídě, budoucí producentka jde zase odborně poučit otce, jaké výrazy je zcela nevhodné používat. Přesto jsem mírně v rozpacích, chybí mi vygradovanější příběh, který by film posunul někam výše. Trailer je zde: http://www.sms.cz/film/vysilame_zpravy/ukazka ()

Matty 

všechny recenze uživatele

- Pokud pro tebe můžu cokoliv udělat… - Leda že bys brzo chcípnul. Práce v televizním zpravodajství vyžaduje ostré lokty, výjimečné mluvnické či psavecké schopnosti a drzost, tu především. Film Jamese L. Brookse nahlíží do zákulisí jedné takové televizní stanice a nevyhýbá se přitom ani méně příjemným skutečnostem jako je rivalita, propouštění či zkreslování skutečnosti. Právě proti němu ostře vystupuje producentka Jane, jejímuž „přelétavému“ vztahu ke dvěma mužům je věnováno snad až příliš prostoru. Mnohem poutavější pro mne bylo sledovat například akční živé vysílání „z druhé strany“, než celkem všední romantický trojúhelník. Trojúhelník pro zlidštění těch „mediálních dravců“ důležitý, ne však dostatečně zajímavý. Z ústřední trojice hrdinů je navíc těžké držet palce jenom jednomu, když všechny hrají sympatičtí herci s mimořádným charismatem. Proto mi ani tolik nevadil „smířlivý“ epilog zavánějící happy endem, což bych u jiné mediální satiry jen těžko rozdýchával. Zuby, které Brooks (také autor scénáře) cení na lidi zprostředkovávající nám informace o světe přitom nejsou kdovíjak nabroušené a nezakusují se příliš hluboko do masa, aby to snad někoho nebolelo. Pár vět však stojí za vyzdvižení („Když to není v televizi, tak to není důležité, tak proč se s tím trápit“). U tohoto filmu mi příliš nesedí označení komedie, o kterou podle mě Brooks ani neusiloval, je to hlavně drama o lidech, o vztazích mezi nimi a o jejich zaměstnání. Americky smířlivé, pěkně zrežírované a na sedm Oscarů po zásluze (jenom) nominované. Pokud mi něco vadilo, pak patetická hudba, kterou nechť si vypomáhá jiný, méně zkušený režisér. 75% ()

Galerie (26)

Zajímavosti (3)

  • Role Jane Craig byla napsána pro Debru Winger, ale kvůli těhotenství nemohla hrát a byla nahrazena Holly Hunterovou. (Terva)
  • Jack Nicholson pracoval bez honoráře. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v okresech Washington a Maryland. (Terva)

Reklama

Reklama