Kladivo na čarodějnice

TV spot
Československo, 1969, 103 min

Do města Šumperka je povolán Inkvizitor, aby vyšetřil přestupek jedné žebračky. Zkonstruuje proces, jehož metody zaručují doznání všech obžalovaných. Proti spořádaným a ušlechtilým občanům se náhle vynoří moc, která pod rouškou očišťování kraje od čarodějnic sleduje pouze vlastní obohacení, a která neváhá pro tento cíl obětovat desítky životů nevinných lidí a zničit své odpůrce. (Bontonfilm)

see_sawandrew

Autentický horor, v němž člověk hraje roli monstra. 90% "Ha, přiznal se!" - "Jak to?" - "Třikrát přikývl, to znamená, že se přiznal." ()

Drak9

Po druhém zhlédnutí musím změnit hodnocení ze tří na pět. Toto je naprosto fenomenální dílo československé kinematografie. At uz atmosférou, či podkreslující hudbou nebo skvělými hereckými výkony. Film ve mě nechal hluboký dojem. Doporučuji písničku skupiny Torr - Kladivo na čarodejnice, která docela přesně tyto inkvizice vystihuje. ()

Mistickzz

Film s veľmi silnou a ťažkou atmosférou a samozrejme obohatený o skvelé československé herecké výkony. Ja to tvrdím už dlho, že cirkev je najväčšia mafia a v tej dobe to muselo platiť dvojnásobne. Zaujímavý film, určite jeden z najlepších československých. ()

Chipsonator

No na to že jsem se na tohle dívali povinně ve škole, tak to nebylo vůbec špatné, ba naopak, velice slušné a nerozhodně to nenudilo. 75% PS: Fíha, někdy budu muset zajít na Petrovy kameny, vypadá to že tam lidi vážně umí kalit. PSS: Ta ústřední melodie je geniální! ()

nameadel

Jaký to slastný pocit, když se na film chystáte několik let a nejen že vás to nezklame, ale dokonce to předčí vaše očekávání. Ale to je asi tak všechen slastný pocit kolem Kladiva na čarodějnice. Během filmu se mi chtělo křičet a nadávat, bylo mi špatně a ze vší té nespravedlnosti jsem chtěla zmlátit stěnu (o procesech 50. let není třeba se zmiňovat, je to do nebe volající). Josef Kemr je slizoun (to mu jde dobře) a Elo Romančík mi učaroval (nevím proč mi velmi připomínal Garyho Oldmana, asi ta bradka). Nevím co psát, je to zkrátka skvělé. Upřímně, jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla. ()

Zagros

Řemeslně jde o vskutku mistrný snímek a chválit by se dalo naprosto vše. Nejvíce mi utkvěla v paměti celková atmosféra, kterou podpořila černobílá kamera, obsazení a herecké výkony. Neméně silný je ale i příběh, který ukazuje, jak je nebezpečné, když má nějaký člověk absolutní moc nad jiným člověkem. Tady to tvůrci demonstrují na čarodějnických procesech ze 17. století a odkazují na procesy komunistické z 20. století. Co je ale skutečně to největší svinstvo? Komunismus? Ne. Církev? Ne. Není to ani nacismus, ani jiná ideologie, za kterou se často podobné násilí schovává. V podobná zvěrstva to většinou přeroste, pokud má právě jeden člověk absolutní a nezvratitelnou moc na ostatními. Pak je jedno, jestli vás zlikviduje ve jménu Boha, Hitlera či Stalina. Kladivo na čarodějnice si plným právem zaslouží maximální hodnocení po všech stránkách, i když vám po závěrečných titulcích zrovna dobře po těle nebude. ()

Loki_Six

"Nepodceňuj bolest těla, příteli. Dokud si nemusíš tělo uvědomovat, dokud netrpíš, si plný odvahy. Ale pak, podle toho co jsem viděl, si plný bolesti a strachu." ()

borec999

Keď sa vás niekto spýta čo to bola inkvizícia pustite mu tento film. Zaslúžená klasika, ktorá má čo povedať aj dnes a ktorá vzhľadom na svoju historickú tématiku a príbeh až tak nezostarla, resp. jej vek nie je pri sledovaní veľkou prekážkou. Vladimír Šmeral je tu démonický a desivý(klobúk dole) a jeho inkvizítor Boblig asi najzápornejšou a najodpornejšou československou filmovou postavou, ktorá ma takto z hlavy napadne. No a ak si k tomu človek pridá, že film je podľa reálnych zápiskov z inkvizičných súdov a teda podľa skutočných udalostí, tak treba uznať že svojim spôsobom je Kladivo na čarodejnice naozaj horor... Na tú dobu a podmienky vzniku skutočne výborný film. 75% ()

cold

Jeden z nejlepších českých filmů, který historickou reflexí poukazuje na procesy v 50.letech. Herecké výkony a režie je na tu dobu (i na tuto) excelentní a naprosto sugestivní. Vávrovi se podařil další skvělý historický film. Tento je navíc velice děsivý (lži, obava a totalní beznaděj vnikají pod kůži...).____"Když už musíš něco říci, koukej při tom na tu svíci. Musíš mluvit co chcem slyšet, jinak budeš rychle skučet. Ať je to teď nebo dávno, musíš myslet na to ráno. Zda se zbudíš s tělem svým, křehkým či snad krvavým. - Byla to zlá doba, kdysi dávno poté znova. Inkvizice chtěla vše, komunisti zase pře. Zavřem vlivní lidi rychle, aby na nás nešly vidle. KDYŽ MÁ BLBEC VELKOU MOC, UMÍRÁ SE KAŽDOU NOC (psychicky i fyzicky)". ()

Slimak

Silný film o tom jak to asi tak vypadá když nad vámi má moc a sílu naprostá bestie která nemá nikdy dost...filmový zážitek na který se jentak nezapomíná a ani by se nemělo neb toto téma má nadčasovou platnost...nejohavnější je holá skutečnost nespravedlností které se ve filmu udávají..."A představte si pánové...ona jim do toho hnízda sypala zrní!" ()

Theraphosa

To, že se psal rok 69 a Otakar Vávra přišel s tímto snímkem, je pro mne prostě neuvěřitelně nadčasové zpracování, které se vidí jen málokdy. Celých 103 minut plných zla a jakéhosi absolutismu je zde podaných v perfektní čisté formě bez jakéhokoliv zásahu cenzury. Dějový komentář Václava Lohniského dodává příběhu hodně důvěřivosti a herecký výkon Vladimíra Šmerala byl nepopsatelný a člověk by se skoro bál, že všechno co vypustil z úst myslel smrtelně vážně. 95% ()

wosho

Nejlepší film Otakara Vávry,jenž ukazuje čeho jsou lidé schopni pro víru-peníze a je jedno jestli je to 17 či 20 století-jasná paralera i pro toho největšího omezence a tudíž nechápu proč film neskončil v trezoru ihned, ale až po docela dlouhé štaci po malých kinech a chápu pozdní tvorbu pana profesora-každý film proti režimu musí být potrestán a jeho tvůrci s ním,což se nestalo.Vávra vyšel celkově pouze s stranickou důtkou a nadešel čas pro jeho válečnou sérii a Temné slunce. ()

zbysik

Velmi zajimave dilko s velmi dobrou ponurou atmosferou a kvalitnimi hereckymi vykony. Ale co vic? Nejvetsi problem tohoto filmu spatruji v slabem odkazu, ktery ve vas po zhlednuti zanecha. Budete sice mit neprijemny pocit nespravedlnosti a zhnuseni nad nasilnymi scenami muceni, ale ze by ve vas film zanechal nejakou hlubsi myslenku, tak to ani omylem. ()

České lázně ve filmu

České lázně ve filmu