Film Wonka je založen na výjimečné postavě, která je ústřední postavou knihy „Karlík a továrna na čokoládu“, nejkultovnější dětské knihy Roalda Dahla a jedné z nejprodávanějších dětských knih všech dob, a vypráví podivuhodný příběh o talentovaném Willy Wonkovi, který se s očima dokořán ocitne v centru světa čokolády, nemá nic než pár mincí v kapse a plný klobouk snů – jedním z nich je otevřít si vlastní čokoládovnu, která by se vyrovnala největším čokoládovnám světa. Ale v tomto velkolepém, i když nelítostném městě se Willyho skromné peníze rychle utratí a zavedou ho na cestu strádání a otroctví v nedaleké prádelně. Ačkoli se zdá, že Willyho vyhlídky jsou zmařeny, jeho naděje nikoli, přestože podnikání ve výrobě čokolády je mnohem těžší, než se zdá, a Willyho genialita není vítána cukrářským kartelem, který se nezastaví před ničím, aby si udržel svou klientelu pro sebe. Nicméně díky své osobité značce geniálního vynálezu, troše neotřelého myšlení a pomoci několika nejlepších přátel- zejména bystré mladé dívky jménem Noodle - se Willy stane odhodlanějším než kdy jindy a využije svého talentu a houževnatosti k tomu, aby si splnil svůj sen. Během následujícího kouzelně lahodného, někdy nebezpečného a život potvrzujícího dobrodružství Willy zjistí, že ačkoli většina lidí, které potká, dá přednost chamtivosti před dobrem, každý mrak má stříbrný okraj... stačí jen nepřestávat snít. (Vertical Entertainment)

aquiver

Moc písní a žádná vyloženě zpěvná, málo originality, přespřílišná rozmanitost, a stejně bez příznačné kultury pohádce příhodné, k tomu patří slabší herecké obsazení vedlejších rolí... Američané pohádky neumí, jejich kultura totiž končí u kalorických pokrmů... a zde jsme utopeni v cukru. 65 % ()

SpaceOdyseus

Dlouho jsem neviděl film, s kterým by se můj vkus tak dokonale míjel. Burtonovi prvoplánové divnosti > Kingův cukrkandal. Depp >> Chalamet. ()

Hanys_

Vlasně mě to dost bavilo. Nevím jestli víc než Karlík, ale vizuál, Chalamet, Grant i charismatičtí padouši dávají tomu filmu hodně plusových bodů. Možná bych uvítal míň songů, nebo když už, tak víc lepších songů. 7.5/10 ()

Marius_ss

Musím uznať že som bol nadmieru spokojný. A to aj napriek tomu, že som k tomuto projektu od začiatku pristupoval ako ku zbytočnému prequelu. Wonka Jonnyho Deppa v réžií Tim Burtona, dostal naozaj dôstojného nástupcu. Ak sa chcete počas vianočných sviatkov s rodinou vybrať do kina, je toto jednoznačne voľba č.1! Timothée Chalamet a Hugh Grant skvelí ! Škoda že medzi nimi nebolo viac interakcie. A výborný bol aj slovenský dabing, kde sa podarilo umne preložiť a prespievať do slovenčiny všetky piesne, čo určite nebolo ľahké. Určite ho môžem len a len odporučiť. Príbeh - 3,5/5. Casting - 4/5. Hudba - 3/5. Efekty - 3,5/5. Atmosféra - 4/5. Celkovo - 3,7/5. ()

Landauer

Člověk musí vědět, do čeho jde. Je to prostě pohádka, nic víc, nic míň. Záporáci jsou bohatí a zlí, dobráci chudí a dobří. Všechno to pěkně plyne a divák se sveze na čokoládovém tobogánu bez větších komplikací. Humor tu nevadí, dojemné scény dojmou, hudební výstupy pohladí slechy a bulvy. Nad standard vyčnívá pestrá paleta postav, které je radost sledovat. Od trojice čokoládových oligarchů s parádním Sluplgrošem v čele, přes tloustnoucího náčelníka policie, zamilovaný párek hotelových šejdířů a jejich otroků v prádelně, hříšného kněze v podání Rowana Atkinsona až po nečekaně výborného Umpa lumpu Hugha Granta. Jen kvůli postavám a gejzíru nápadů bych se na Wonku podíval znovu. Viděl jsem v kině s desetiletou dcerou, která byla absolutně nadšená. ()

Wishkah

Budoucí vánoční klasika. Výborná a pohodová muzikálová pohádka, která zahřeje u srdce a která dokazuje, že Timothé Chalamet je generační talent ()

marnold

Piekne, ale nic wiyncyj. Specjalne efekty na swojom dobe straszne. Technicznie, swiatlo, bawry a scenerie som fajne. Muzykal ganc prumier. Timothee se popiyrsze nie garbi. Doufolzech we wiyncyj, ale inaczyj OK. ()

Oralfabet

Ale jo, tohle bylo moc fajn. Sice Wonkovi chybí takový ten Dahlovský nádech temnoty, který byl tak krásně vetkán do filmu s Wilderem (a s menší úspěšností i do toho s Deppem), ale dost rychle jsem se naladil na Kingovu sladší, nevinnější frekvenci a smířil se s tím, že Timmyho verze Wonky je prostě taková víc kid friendly. Nakonec mi v titulní roli přišel celkem perfektní, ač jsem po shlédnutí traileru dost pochyboval. Místy na můj vkus lehce infantilní a otravné, ale jindy zase doopravdy vtipné. Na konci jsem byl prostě přemožen silou čiré představivosti. 7/10 ()

Klajnik odpad!

Nápadité? Ani ne. Jedna epizoda Ricka a Mortyho bývala nápaditější (do třetí série) a ještě mě ušetřila kýče a patetického pozitivismu. Jasně, je to muzikál a k těm to vlastně patří, jenže tyhle songy, co ve filmu hrají, bych snad raději neslyšel. Vzhledem k tomu, že muzikálová čísla mají být rozšířením reality, tak se často potýkají s tím, že v nich postava na plnou hubu říká (vlastně zpívá), jak se cítí, o čem přemýšlí nebo co dělá. Jistě pomáhá nebýt v textu písně příliš explicitní, ale dalo by se říci pouze to, že prominu jen tehdy, pokud je hudební číslo dostatečně podmanivé, zábavné nebo vyloženě strhující. Vzhledem k tomu, že se tvůrci nebyli schopni ani přiblížit k úrovni 70 let starému Zpívání v Dešti, které má nesrovnatelně lepší hudbu i choreografii, tak si to mohli odpustit, muzikál z vize vyškrtnou a radši napsat zajímavější scénář. Vizuálně to taky docela ošklivé - zhruba na úrovni indického blockbusteru, což už je něco, co si lze užít (viz RRR), pokud divák nemá zas tak vysoké nároky a film to případně kompenzuje něčím jiným. Avšak vzhledem k tomu, že příběh je takovou naivní a ohranou sračkou a hudební čísla za moc nestojí, tak nelze říci, že by to kompenzováno bylo. Vyzdvihnout snad mohu jen to, že se Timotheé Chalamet vskutku naučil technicky dobře zpívat. ()

filipvrbik

Timothée Chalamet je skvělý a drží tento (bohužel až příliš) muzikál nad vodou... Je to dobré, možná ne tolik jako Burtonova verze, a je to lehce dětinské a kýčovité a barevné - ale ono je to tak schválně, protože je to pro děti. Takový prequel ke Karlíkovi a továrně na čokoládu.. Stejně tak potěší zejména Rowan Atkinson v roli zkorumpovaného kněze a Hugh Grant v roli Umpa Lumpy. Kdyby se furt nezpívalo, možná bych dal i za pět, takhle za silné čtyři hvězdy...80% ()

Kacitr

Čiší z toho Dickens na míle daleko. Je to hezky barevné, Timothée je úžasný Willy a písničky chytlavé. Vítejte ve světě, kde je k výrobě magických pralinek nutné žirafí mléko a k tomu, abyste vzlétli a porušili zákony gravitace stačí jeden kousek čokolády. ()

simply

Timothée jako Wonka není špatný. Celkem mě pobavila i role Hugha Granta. Nicméně mi tady chybí vizuální stránka a atmosféra Burtonovy adaptace. ()

Dispenz

Celkové hodnocení: 8/10    Art: 8/10    Akce: 7/10    Vtip: 6/10    Napětí: 6/10    Láska: 8/10    Soundtrack: 9/10        12/2023 ()

petikacka

Tak totok jsem chtěla vidět se svým človíčkem a i se podařilo. Oba jsme naprosto nadšení. Chtělo se mi tančit i zpívat, kdybych znala slova :-). Bylo to prostě úúúžasnééé, sice na jednu stranu temně dickensovské, ale zároveň pozitivní a hravé. Oba jsme srovnávali názor na Karlíka a... a oba jsme se shodli,že Wonka je nejvíc :-))) V Karlíkovi mi velmi vadil Johnny Deep v jeho stylizované roli. Na rozdíl od Timothéa, který byl milý a sympatický.  No podtrženo a sečteno, byl to neskutečně pozitivní zážitek až se mi u titulků trošku draly slzy z očí...Sorry jsem cíťa. Za mě okouzlených 100% ()

majec4

Páčilo sa mi to aj vďaka Chalametovi, ktorý sa pomaly ale isto tlačí medzi mojich obľúbencov. Celkový dej bavil, čokoládový kartel nemal chybu. Grant ako oranžový mužíček bol osviežujúci prvok. Inak mi to prišlo priveľmi farebné. Zároveň mi to celé pripadalo ako taká malá drogová vojna gangov, lebo závislostí a lietania v oblakoch sme si užili dosť. ()

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

30.07.2023

Sedmá Mission: Impossible měla IMAX kina jen něco málo přes týden, než ji odtamtud vystrnadil Christopher Nolan a jeho Oppenheimer. Atomový opus populárního režiséra si nyní tento formát udrží… (více)