Někdo to rád horké

• USA Some Like It Hot (více)

Nestárnoucí americká hudební komedie nás přenese do Chicaga roku 1929. Jejími hrdiny jsou saxofonista Joe a basista Jerry, dva hudebníci na útěku před bandou gangsterů. Ve chvíli, kdy jsou úplně na dně a bez práce, objeví se lákavá nabídka na třítýdenní angažmá na Floridě. Věc má ovšem malý háček. Jedná se totiž o čistě dívčí orchestr Sladká Zuzi. Když ale teče do bot a gangsteři jsou jim v patách, není čas na hrdinství. Díky ženským šatům se oba rázem promění v saxofonistku Josefínu a basistku Dafne. V novém převleku se seznamují s půvabnou zpěvačkou Pusinkou Kowalczykovou, do níž se Joe pochopitelně zamiluje. Sami se brzy stávají, stejně jako ostatní dívky, terčem pozornosti mužů. Zatímco o Joea alias Josefínu se zajímá mladičký hotelový poslíček, k Dafne se přilepí obstarožní a neodbytný milionář Osgood Fielding. Začíná řada neuvěřitelných zápletek, záměn a omylů. Vynikající komedie Billyho Wildera z roku 1959 se už dávno a právem zařadila do zlatého fondu filmové klasiky. Vedle výkonů hlavních představitelů Jacka Lemmona, Tonyho Curtise a Marilyn Monroe v ní potěší také jazzová hudba Mattyho Malnecka. Film byl v roce 1960 nominován na šest Oscarů, získal Oscara za kostýmy a řadu dalších cen včetně tří Zlatých glóbů. (Česká televize)

otík

Po všech stránkách to asi není dokonalý film, ale je to klasika, kterou musí filmový fanda milovat. Přesto já osobně si myslím, že je to film, který si plné hodnocení rozhodně zaslouží. ()

smrt.ka

Dafné a Josefína, bože, co víc dodat! Billy byl Pán režisér, Marilyn velká dáma, ale ani ta velká dáma nemohla zastínit ty dvě - ač mnohem ošklivější dívčiny s chlupatýma nohama. Dle mého ten nejvtipnější film na světě, který velmi roztomile bilancuje na kraji vkusu a patosu, nikdy do něj ale nesklouzne. Bože, jak je těžké najít kvalitní komedii! A jak hezké to je! ()

tom88

Možno najlepšia komédia čo som kedy videl. Množstvo humoru, milého vtipu, elánu, perfektných hercov. Režisér Wilder je čistý maník, v tej dobe takto natočiť film je úžasné. Kamera je super, Lemmon s Curtisom sú super dvojica. Merilyn Monroe mi tu sedela a je to môj prvý film, v ktorom som ju videl hrať a poviem, že je super. Wilderova režijná filmotéka je dokonalá, mal by som si zohnať viac jeho filmov. Čiernobiela kamera mi vôbec neprekáža. Je to prepracované, dej slušne baví a film je sakra vtipný po celý čas, až na mierne dramatický začiatok. Určite si to pozriem viac krát. 90% ()

daEmoNickY

Dej? //// Humor? ///// Samice? //// bong //// Obcas sacek zachrastil. Musel jsem vsak poradne satrat. Achjo. ///// Hura snupat safran jako o zavod. ///// Haf. ()

SoolenJV

svižně odsýpající komedie s dokonalou ústřední dvojicí. Navíc ozdoba v podobě Marilyn Monroe, příval komických situací i slovních vtípků. Klasická komedie, ale na pět hvězd to u mě není. ()

Madlenka26

Kdyby se dalo dát ještě víc * tak neváhám a dám jich klidně milion. Pro mě nejpoveděnější komedie , kde jejich hlášky používám i v běžném životě. A není to snad známka toho, že mě film naprosto dostal? Já myslím že je :-) Úžasný Jack Lemmon, který postvu Josefíny zahrál tak dokonale, že jsem mu i věřila, že je opravdu žena..Ale jak řekne na konci ,, Ale já jsem muž'' a dovětek ,, Nikdo není dokonalý'' A Marilyn hloupoučkou dívku hrající na ukulele zahrála taky věrohodně. Prostě jednim slovem BOMBA!!!!! ()

Noviik

Opravdu vtipná, krásně příjemná a upřímná komedie o lhářích a trapných gangsterech. Naprosto nádherná Marilyn Monroe v šatech, ze kterých si budete pamatovat asi jen jednu část... ()

E=mc2

Slabé 4. Zápletka a herecké výkony fajn. Osobne mi je Marilyn Monroe veľmi nesympatická, nepovažujem ju za nejak krásnu ani výnimočnú. ()

andrii

Někdo to rád roztomile monroeovské, někdo zase ztřeštěně curtisovsko-lemmonovské. Smích klasiky cukrbliků pronášených v šenku legend hollywoodských. Tam, kde již není třeba řečnit o dokonalosti, tam dokonalost sama promlouvá. ()

vesper001

Někdo to rád kvůli Marylin, která je na dobu vzniku skutečně supersexy, já zas trpím na psí oči Johna Lemmona skoro tak moc, jako nesnáším Tonyho Curtise, který tu ovšem výjimečně nevypadá jako vycpaný a nehraje jako ponocný. Ne že bych se přímo smála, ale úsměv mi vydržel až do konce a to se mi tak často nestává. ()

Skuby47

Špičková komedie, která má všechno, co k tomuto žánru patří – originální zápletku, skvělé herecké obsazení, vtipné dialogy, inteligentní humor a spád. Díky těmto atributům nestárne navzdory neúprosně plynoucímu času. Nikdo není dokonalý, ale tato komedie k tomu má velmi blízko. ()

wafc

Jsem si jist, že kdyby hrál Curtisovu roli něko jinej, tak bych si to užil daleko víc. Hloupoučká Marilyn je skvělá a připomíná mi mou vymaštěnou bejvalku (akorát ta chudinka dělá v pekárně). Ale budu upřímnej, od takového kultu jsem čekal víc. ()

LeoH

Jako brýlatý tenorsaxofonista musím zejména ocenit historický přínos tohoto filmu pro milostný život brýlatých tenorsaxofonistů. A i jinak dokonalost sama, prázdninově lehoučká a přitom inteligentní klasika všech klasik, mimořádně vhodná k stmelování generací – čerstvě experimentálně ověřeno v kombinaci ročníků 1942 až 2003. ()

chelseaman22

Netradiční toť intro - poprvé jsem měl tu možnost uzřít tu situaci, kdy veškeré osazenstvo policejního vozu (6 osob) zároveň pálí na stíhaný mafiánský automobil. Všechna čest řidiči! Příjemná nostalgická vzpomínka na Prostřeno! byla zažehnuta díky panu vrchnímu, jež se jmenoval MOCARELA (k modifikaci tohoto slova nepřispěla neznalost la lingua italiana). Jakému muži v sukni by se nelíbilo sdílet lůžko ze sedmi alkoholu chtivými ženami?! Avšak co je moc, to je moc ergo v konečném důsledku byla použita ručka. Lačné pohledy členů klubu milionářů před hotelovým resortem kladli nevyřčenou otázku: "Budu v šedesáti letech taky takhle okatě sjíždět pohledem o čtyřicet let mladší vrstevnice? A pak už to bylo výlučně jen o proporcích (klínu) Marilyn - "Vy hrajete na burze? Ne, na ukulele." Každičký prosťáček je ve filmu unesen z božského hlasu Marylin, ale objektivně se sluší dodat, že tahle děva by si s Adélou z GB zadat rozhodně nemohla. A pak už jen hlášky: "Co je to za velikou rybu? Obří slaneček.", "Dala jsem jí tři transfúze, obě jsme měli skupinu ó." a "Osgoode, já jsem chlap! Prosím, nikdo není dokonalý." Celé tohle dílo je i přes notné stáří proklatě aktuální (vyjma Marilyn, jež by se dala charakterizovat Marshallovým konstatováním - "Ale zlato." 82% ()

baruss

Ťažko niečo k tomu povedať. Vôbec nechápem to neadekvátne hodnotenie. Komédia, na ktorej sa nezasmejem u mňa nemá nárok. ()

Smutný týden v Hollywoodu

Smutný týden v Hollywoodu