Sedm smrtících zabijáků a jejich souboj o milionovou odměnu. Skvělá hvězdná sestava - Ben Affleck, Andy Garcia, Ray Liotta, Jeremy Piven, Ryan Reynolds, Alicia Keys a Common - dělá z filmu Sejmi eso ten nejžhavější akční hit roku. Film natočil Joe Carnahan - uznávaný režisér filmu Narkotika. Když mafiánský boss vypíše odměnu milion dolarů na pochybného lasvegaského varietního umělce Buddyho ‚Eso‘ Israele, který začal donášet FBI, raději pro něj federálové připraví luxusní úkryt. A tak zatímco si Buddy krátí čas v náruči žen, alkoholu a drog, brousí si na něj zuby pestrá směs odporných mafiánů, zuřivých zabijáků a bezcitných nájemných vrahů. Ti využijí cokoliv včetně motorové pily, granátů, brokovnic a nožů, jen aby Buddyho zlikvidovali a získali pro sebe lákavý milion dolarů. (Magic Box)

aR3Zz

Paradni rezba! Do extremu vyvedene akcni sceny, precizni kamera, silene a propracovane charaktery. To vse obaleno do vazneho kabatu. Nemyslel jsem, ze to muze fungovat, ale spletl jsem se. V tomto filmu to do sebe zkratka zapada a vse vzbuzuje ujety, ale vyvazeny dojem. Vrele doporucuji, nejen k odreagovani se. ()

Kingjiri

Zajímavý herecký obsazení, pěknej vizuál a pár správně šílenejch postav přichází díky scénáři vniveč. Příběh se tváří, že půjde o pořádnou jízdu plnou akčníh scén. Ve výsledku jsem ale jenom sledoval určitý postavy, jak se chystaj k něčemu velkýmu, jenomže k žádný pořádný akci z různejch důvodů (zvratů) vlastně ani nedošlo a celej snímek skončil jako tuctovej lehce akční kriminální thriller. Přímo ukázkově nevyužitej potenciál a proto se při vší dobrý vůli vejš jak na třetí hvězdu za herce, vizuál a soundtrack nedostanu. ()

phoenixer

Ve zkratce je to "závod o čas". Je tam všechno. Šílenci, holky, drogy, prachy, krev, zbraně, federálové i doktor z Ikei. Trochu mi tam chybí nějaký ikonický hlášky a ty divných scény s karate kidem si taky mohli odpustit. Každopádně tak jako tak je to jeden z těch lepších akčňáků. ()

HawkeyP

Soudě dle výběru herců i režie to možná mělo celkem dobrý potenciál, ale nakonec je to jen další užvaněná blbost, která si hraje na kultovní gangsterku. Nechápu, proč se o tom občas píše, že se to snaží být jako jako Podfu(c)k nebo Sbal prachy a vypadni. Podle mě se tu rozhodně nikdo moc nesnažil, aspoň to není vidět. ()

LordMysti

Zajímavý akční počin, i když tu pravou akci si užijeme až v závěru filmu. Za druhou plovinu filmu bych dal hodnocení vyšší, za první nižší. Dlouhé úvody do děje nemuseli být tak dlouhé. Ovšem partička opravdu zajímavých archetipů padouchů stála za to :). A závěr se mi také líbil, to jak to vše dopadlo. ()

E lan

Trochu vážnější Tarantino se s z Carnahana vyklubal tímto filmem. Některé hlášky jsou hodné zapamatování, protože člověk se u nich pěkně zasměje. Děj je nezkonale spletitý (až moc na můj vkus), ale nakonec člověk skoro nedýchá jak to dopadne. Reynolds je v titulní roli vynikající a všichni kolegové v negativních rolích mu úspěšně sekundují uměřenou originalitou svých postav. Vynikající film, radost se na něj dívat!!!! ()

duffi

Já teda fakt nevím, jak to hodnotit, pár míst stálo za to ale spíše jsem se nudil, určitě z toho šlo vymáčknout mnohem víc. ()

BLADER

No... poviem to rovno, čakal som o dosť viac. Akcia tu síce je, ale je jej nakoniec oveľa menej, akoby sa patrilo. Veľa tento film stráca už strááášne dlhým úvodom, v ktorom sa vlastne vôbec, ale vôbec nič nedeje, len sme svedkami maratónu o to, kto treskne čo možno najvulgárnejšiu hlášku. Keby to bolo takto celý film, tak neviem, neviem... Ale nie je. Našťastie, v druhej polovici film chytí druhý dych a zabijaci sa konečne rozbehnú do zábavnej akcie. Streiľa sa vo výťahu, strieľa sa na chodbe, strieľa sa všade a je to konečne to, čo som očakával. Potom sa film opäť upokojí, tentoraz to ale nevadí, po skvelej oldschoolevej akcii treba na chvíľu vypnúť. zaujímavý film, veľmi zaujímavý, a tá pointa... nuž, neviem, čo si mám o nej myslieť. Tento film vôbec nie je zlý, on len jednoducho nenaplnil to, čo mohol naplniť, keby... keby, keby, keby... ()

Tamten

Snaha o natočení jedné obrovské brutální akční scény, kde je spousty stran a všichni se vzájemně střílej, jen se k tomuto záměru režisér nechce přiznat a snaží se to celé zabalit do zamotaného příběhu. Děj je ale totálně nesrozumitelný, než se divák zorientuje v postavách, tak je z nich polovina mrtvých a druhá polovina se ukáže, že jsou někdo jiný atp. Prostě zmatek, ve kterém i ty hezčí akční scény zapadnou. ()

MeaCulpa

Hodně zvláštní film. Exhibice Joe Carnahana, který sype z rukávu jeden nápad za druhým a teprve konec se mu (ne jeho vinou) vymkne z rukou. První půlhodinka s představováním jednotlivých zabijáků je neuvěřitelně stylová (ano i Ben Affleck je cool), ale bohužel s přibývajícím časem se stále více projevuje slabší scénář. WTF vložky ala mladý karatista ruší opravdu hodně. Závěrečnou pointu bych pak vynechal úplně 7/10 ale bavil jsem se neskutečně ()

mvukotic

Pripada mi to ako pokus natocit akcnak v style klasik Guya Ritchieho, pokus, ktory mi prisiel sialene priemerny. Znami herci maju malo priestoru a postav je tolko, ze ani jedna nestihne zaujat. O nejakej kultovej, ktora vam este dlho ostane v pamati nemoze byt ani rec. Film ubehne celkom svizne a nenudi, styl rozpravania pribeh obcas zbytocne zamotava, aj ked by nemusel a niektore akcne sceny su naozaj vydarene. Vsetko pokope vsak funguje len tak na pol plynu, celkovo trosku lepsi priemer. ()

Ceberus

Ano, jde o ritchiovinu s typickým vypravěčským uvedením do děje a komiksově vyprofilovanými postavami (Sbal prachy a vypadni, Podfuck, Rock'n'Rolla). Potěšil také zástup kvalitních a oblíbených herců v čele s Liottou následovaný Affleckem a také Chrisem Pinem (Kirk v novém Star Treku) a Kevinem Durandem (Zipacna ze Stargate), který si znovu střihl drsňáckého záporáka (v Ritchieho podání byste čekali Vinnieho Jonese, který se však objevuje ve druhém díle). Lepší tři hvězdičky blížící se čtyřem. ()

Jackie Chan vs. drogový kartel

Jackie Chan vs. drogový kartel