Reklama

Reklama

František Dibarbora

František Dibarbora

nar. 19.11.1916
Bratislava, Uhry, Rakousko-Uhersko

zem. 04.09.1987 (70 let)
Bratislava, Slovensko, Československo

Biografie (2)

Slovák František Dibarbora se narodil 19. listopadu 1916 v Bratislavě do rodiny železničáře. Otec byl Ital (a psal se Di Barbora) a svého syna nasměroval ke studiu na bratislavské Hudební a dramatické konzervatoři, kterou absolvoval roku 1938. Už za studií hostoval v bratislavském Slovenském národním divadle, kam v letech 1938 – 1946 byl přijat jako člen činohry (1938 – 1940 a 1942 – 1946) a krátce i operety (1940 – 1942).V krátké poválečné éře byl jako výrazný a… (více)

Zajímavosti (2)

Galerie (50)

Reklama

Herec

Filmy
1988

Šlabikár (TV film)

1987

Pehavý Max a strašidlá

 

Tá tajovská voda mútna (TV film)

 

Čakanie na všedné dni (TV film)

1986

Don Carlos (TV film)

 

Hra s ohňom (TV film)

 

Milovaný Célimar (TV film)

 

Moliére (TV film)

 

Neobyčajné všedné dni (TV film)

Reklama

Reklama

 

O siedmich rokoch (TV film)

 

Počúvaj tú melódiu (TV film)

 

Sen o kováčovi (TV film)

 

Tiene v raji (TV film)

 

Vynález (TV film)

1985

Albert (TV film)

 

Balada o vkladnej knižke (TV film)

 

Ján Literát (TV film)

 

Medulienka (TV film)

 

Ozveny (TV film)

 

Poklad (TV film)

 

Postupimská konferencia 1945 (TV film)

 

Pred sviatkami (TV film)

 

Predsunutý (TV film)

 

Pro forma... (TV film)

 

Raz, dva, tri (TV film)

 

Výlet do Paríža (TV film)

 

Zlatná krajina (TV film)

 

Škriepnici (TV film)

1984

Bé rímska trojka lomeno šesť (TV film)

 

Cesta životom (TV film)

 

Heloisa a Abelard (TV film)

 

Profesor na bielom koni (TV film)

 

Stalo sa v našom mestečku (TV film)

 

Vzbúrené mesto (TV film)

 

Čierny slnovrat (TV film)

1983

Drotárskym chodníkom (TV film)

 

Jožko Púčik a jeho kariéra (TV film)

 

Kukučia nôta (TV film)

 

Rozprávkový kráľ (TV film)

 

Škandál (TV film)

 

Živí musia žiť alebo Červené víno víťazstva (TV film)

1982

Chlap prezývaný Brumteles (TV film)

 

Delenie majetku (TV film)

 

Doktor Bencúr (TV film)

 

Nech sa niekto opováži alebo ako Ďuro Konôpka o fujaru prišiel (TV film)

 

Omladnutie (TV film)

 

V tomto meste, v tejto chvíli (TV film)

 

Výzva (TV film)

1981

Desiaty chlap (TV film)

 

Izba naivného deda (TV film)

 

Jeden krok od raja (TV film)

 

Mojmír II. (TV film)

 

Nebráňme vtákom lietať (TV film)

 

Nedokončená partia (TV film)

 

Pes pána generála (TV film)

 

Rembrandt van Rijn (TV film)

 

Večer v Orfeu (TV film)

 

Victoria v podjeseň (TV film)

 

Zaujímaví muži (TV film)

 

Úspech (TV film)

 

Čudné dievča (TV film)

1980

Jubelove deti (TV film)

 

Najatý klaun (TV film)

 

Posledný súd Michelangela Buonarrotiho (TV film)

 

Posledný vlak (TV film)

 

Potopená katedrála (TV film)

 

Sobota, nedeľa, pondelok (TV film)

 

Veselé panie z Windsoru (TV film)

1979

Drevená figúrka (TV film)

 

Dvanásť nahnevaných mužov (TV film)

 

Kraj sveta Istanbul (TV film)

 

Manželčatá (TV film)

 

Prievidzský mriežkovaný (TV film)

 

Purpurový prach (TV film)

 

Ruy Blas (TV film)

 

Satanov chrám (TV film)

 

Smrť šitá na mieru

 

Vojvodkyňa z Amalfi (TV film)

 

Železné ruky (TV film)

1978

Dnes platí regulačný stupeň č.6 (TV film)

 

Einsteinov úsmev (TV film)

 

Izrafel (TV film)

 

Päť dní do rozsudku (TV film)

 

Spoločný menovateľ (TV film)

 

Vydierač z poblúznenia (TV film)

 

Zbojníci (TV film)

 

Štyri kolesá (TV film)

1977

Amok (TV film)

 

Iní, ako ty a ja (TV film)

 

Louis Pasteur (TV film)

 

Medvedí deň Maťa Mateja (TV film)

 

Pravdu, nič len pravdu (TV film)

 

Preloženie (TV film)

 

Vzkriesenie Míny (TV film)

 

Zlatý déšť (TV film)

 

Červený muškát (TV film)

 

Škola klebiet (TV film)

1976

Americká tragédia (TV film)

 

Andersonvillský proces (TV film)

 

Balada o uznaní (TV film)

 

Hurá na letný byt (TV film)

 

Kto prežije? (TV film)

 

Na priamej linke (TV film)

 

Portrét hrdinu (TV film)

 

Pozor, ide Jozefína!

 

Rok v Bystrici (TV film)

 

Sen o Krištofovi Kolumbusovi (TV film)

 

Slnko vychádza nad Prašivou (TV film)

1975

Dom za mestom (TV film)

 

Ex libris (TV film)

 

Horúčka

 

Mozoľovci (TV film)

 

Prerušujem pojednávanie (TV film)

 

Schody z mramoru (TV film)

 

Simultánka s Aľjochinom (TV film)

 

Svetlo severu (TV film)

 

Takmer dokonalý muž (TV film)

 

Veľká poľovačka (TV film)

 

Vzbura v ulici Sycamore (TV film)

 

Zlaté jabĺčko (TV film)

 

Šeptající fantom

1974

Don Juan alebo láska ku geometrii (TV film)

 

Koho si vybral vrah (TV film)

 

Netopier (TV film)

 

Nešťastník (TV film)

 

Rosmersholm (TV film)

 

Tajomstvo divadelnej šatne (TV film)

 

Trofej neznámeho strelca

 

V tieni šedivých lúk (TV film)

1973

Ako ostrihať manžela (TV film)

 

Bubeníčka (TV film)

 

Jaltská konferencia 1945 (TV film)

 

Noc v krčme U veľkého diviaka (TV film)

 

Návšteva (TV film)

 

Pozvánka na ľudové hlasovanie (TV film)

 

Sólo pre bicie (hodiny) (TV film)

 

Timon Aténsky (TV film)

 

Víťazný pád (TV film)

 

Ďalej to ide ako po masle (TV film)

 

Šíre more (TV film)

 

Žobrácke dobrodružstvo (TV film)

1972

Bačova žena (TV film)

 

Klietka plná vtákov (TV film)

 

Komisár je dobrák (TV film)

 

Kufor plný zlata (TV film)

 

Kým kohút nezaspieva

 

Povíchrica (TV film)

 

Už dávno tak (TV film)

 

Večne mladá história (TV film)

 

Zabiják (TV film)

 

Zbabelá (TV film)

 

Šťastie zberateľov (TV film)

1971

Cesta zarúbaná (TV film)

 

Mŕtve duše (TV film)

 

Postupimská konferencia 1945 (TV film)

 

Páni sa zabávajú

 

Svätá Barbora (TV film)

 

Výkrik zo strechy mrakodrapu (TV film)

 

Zázrak v Alžbetkove (TV film)

 

Úklady a láska (TV film)

1970

87. revír (TV film)

 

Falošný Nero (TV film)

 

Len jeden bude žiť (TV film)

 

Prvý boj (TV film)

 

Pán si neželal nič

 

Ruka ruku umýva (TV film)

 

Ujo Váňa (TV film)

1969

Figarov rozvod (TV film)

 

Je Mary Duganová vinná? (TV film)

 

O Ferondovi, jeho žene Emílii a opátovi svätej povesti (TV film)

 

Portrét Doriana Graya (TV film)

 

Pštrosí večierok (TV film)

 

Svadba sobášneho podvodníka (TV film)

1968

Dom uprostred neba (TV film)

 

Koniec a začiatok (TV film)

 

Mária Tudorová (TV film)

 

Niet inej cesty

 

Traja svedkovia

 

Šíleně smutná princezna

1967

Dobrý úkryt (TV film)

 

Dvorné dámy (TV film)

 

Pasca (TV film)

 

Zmluva s diablom

 

Čaj u pána senátora (TV film)

1966

6. júl (TV film)

 

Alžbeta Anglická (TV film)

 

Canarisova krvavá hviezda (TV film)

 

Drotár (TV film)

 

Knieža Rastic (TV film)

 

Majster kat

 

Manželstvá sa uzatvárajú v nebi (TV film)

 

Montserrat (TV film)

 

Sudca a jeho kat (TV film)

1965

Caligula (TV film)

 

Kde leží naša bieda (TV film)

 

Kľúč (TV film)

 

Noc v internáte (TV film)

 

Odhalenie Alžbety Báthoryčky

 

Oko za oko (TV film)

 

Revue pre jeden a pol orchestra (TV film)

 

Smrt přichází v dešti

 

Stratený list (TV film)

 

Verejný žalobca (TV film)

 

Žltý dostavník (TV film)

1964

Archimedov zákon

 

Dundo a tí druhí (TV film)

 

Majáková loď (TV film)

 

Muž pre každé počasie (TV film)

 

Oblomov (TV film)

 

Operácia Cicero (TV film)

 

Sám vojak v poli (TV film)

 

Šesť postáv hľadá autora (TV film)

1963

Dobrodružstvo s Vaterlandom (TV film)

 

Geľo Sebechlebský (TV film)

 

Ivanov

 

Jánošík I., II.

 

Kar na konci roka (TV film)

 

Proces o oslí tieň (TV film)

 

Ruže na úver (TV film)

 

Večerná chvíľa neskorej jesene (TV film)

1962

Chvastúň (TV film)

 

Keď chýba trombón

 

Sizyfos a smrť (TV film)

 

Výlet po Dunaji

1961

Predjarie

 

Zbabělec

1960

Skalní v ofsajde

1959

Muž, ktorý sa nevrátil

 

Pán a hvezdár

1958

Šťastie príde v nedeľu

1957

Posledná bosorka

 

Zemianska česť

1956

Previerka lásky

1955

Štvorylka

1953

V piatok, trinásteho...

1952

Dovolená s Andělem

 

Lazy sa pohly

 

Mladé srdcia

1950

Priehrada

1949

Katka

1948

Bílá tma

 

Vlčie diery

 

Čertova stena

1947

Znamení kotvy

1946

Varúj...!

1938

Neporažená armáda

TV seriály
1987

Päť zŕn

 

Teta

 

Svatba (E07)

 

Automobil (E06)

 

Lev salónů (E05)

  více epizod (4)
 

Válka volů

 

Před mnichovskými branami (E06)

 

Vítězství (E04)

 

Trestní výprava (E03)

1986

Opice z našej police

 

Safari

 

Svadobná cesta (E13)

 

Korunný svedok (E12)

 

Safari (E11)

  více epizod (10)
1985

Materské znamienko

 

Písečná potvůrka

 

To je váš prípad, Šetaffy

1984

Vrabce z Tŕnia

1983

Kuk a Bubu

1982

Rozprávky pätnástich sestier

 

Život bez konca

 

Leto 1917 (E05)

 

Leto 1913 (E01)

1981

Stratená melódia

 

Tajomstvo zázračného obrazu (E07)

 

Čarovná flauta (E06)

 

Dolapenie (E05)

  více epizod (4)
1980

Svadba bez nevesty

 

Epizoda 2 (E02)

 

Epizoda 1 (E01)

1978

Farebné rozprávky

 

Ve znamení Merkura

 

Stopa stříbrných draků (E04)

1977

Jedenáste prikázanie

 

Rachotilkovia

 

Útek zo zlatej krajiny

 

Epizoda 6 (E06)

 

Epizoda 5 (E05)

 

Epizoda 4 (E04)

1975

Bakalári

1974

Prechádzky operetou

1972

Blyskáčik a Hromotĺk - vypravěč

1971

Sedem múdrych majstrov

 

Zaprášené histórie Ema Bohúňa

1970

A. C. Dupin zasahuje

 

Vražda v ulici Morgue (E01)

1969

Príbehy z lepšej spoločnosti

1967

Zrkadlo občana Pokorného

Dokumentární
2001

Dr. Janko Blaho (TV film)

1996

Osobnosti slovenskej hudby - Gejza Dusík (TV film) - a.z.

1991

Pamätáte sa na nich? - František Dibarbora (TV film)

1987

Labyrint (TV seriál)

1973

Herci-novinári (TV film)

1970

Futbal ako zábava (TV film)

 

Kapitoly z dejín SND (TV film)

 

Národný umelec Paľo Bielik

1966

Pohľadnice - vypravěč

 

Slovenské ľudové divadlo (TV film)

1964

Život je vábny (TV film)

1963

Krmoviny krmoviny krmoviny - vypravěč

1954

Hamovka v resorte B

1952

N.S. Dombrovskij - vypravěč

1950

Tatranský pohár - vypravěč

Divadelní záznam
1987

Pokus o lietanie

1981

Mesiac na dedine

1980

Aký ste gavalier

1978

Viťúzi

1977

Vojna a mier

1971

Zločin a trest

1970

Strach z pekla

1968

Sen noci svätojánskej

1965

Diabol a pán boh

 

Inkognito

Krátkometrážní
1985

Bakaláři (TV seriál)

 

Klíček (S14E19)

1982

Vlci (TV film)

1979

Jubilejné spomienky (TV film)

1978

Rodinný dom (TV film)

1972

Tichá kaviareň (TV film)

1971

Vražda v Perryville (TV film)

1970

Seansa (TV film)

1968

Opatrná voľba (TV film)

1957

Čo nezažil Kolumbus - vypravěč

1956

Muž, ktorý klope

1954

Komu dôverovať?

Host

Scenárista

Filmy
1969

Volpone (TV film)

Krátkometrážní
1969

Chameleón (TV film)

Režisér

Filmy
1969

Volpone (TV film)

Ovládací panel

Fanklub

(22)

Reklama

Reklama