Zlaté časy

(pořad)
Zábavný
Slovensko, 2016, 121x60 min

Účinkují:

Elena Vacvalová (moderátor), Dano Heriban (moderátor), Milan Lasica (moderátor), Pavol Topoľský, Kamila Magálová, Andy Kraus, Henrich Hlocký, Peter Nagy, Michal Kubovčík, Monika Haasová (více)

Zlaté časy vždy boli, sú a budú! V zábavnej show cestujeme v čase prostredníctvom televízneho archívu ale aj v rozhovoroch s hosťami relácie... 60-ročný archív RTVS je bohatým zdrojom našej pamäte (takto sme tu žili), ale aj toho, ako sme sa za toto obdobie zabávali. Cyklus prináša retro atmosféru s presahom do súčasnosti. (STV)

PatoP

Počiatočný zámer bol určite zaujímavý, no zjavne z neho zostalo iba torzo. Celé je to také nemastné neslané, a to kvôli niektorým hosťom, ktorí si to tam akoby iba prišli odsedieť, no hlavne kvôli moderátorovi Danielovi Heribanovi. Zaujímalo by ma, ako sa k moderovaniu tejto relácie dostal. Nech mi prepáči, ale ako moderátor je totálne neschopný, a ako spevák by mohol kraľovať Hviezdnej rote. Do toho ešte ten uši drásajúci umelý krik zaplatených divákov v hľadisku, a nešťastie je na svete. No a ten silvestrovský diel bol totálny nepodarok! Trápni Kemka a Sajfa. To už horších hostí nemohli pozvať. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 22.9.2016, pôvodný televízny zábavný cyklus - Ukážka nefungujúcej a bezradnej dramaturgie. Ale nakoľko sa včera jednalo o pilotný diel, tak budem zhovievavý. A za obrovské plus považujem reportáž s Henrichom Hlockým. Z nej napríklad vyplynulo, že v súčasnosti žije a pracuje vo Veľkej Británii ako vyštudovaný stavbár. A tiež, že kedysi vyhral aj konkurz do seriálu SAFARI, ale rodičia mu to zatajili. (23.9.2016) ()

tron

Máloktorá slovenská televízna relácia prekonala také veľké zmeny. Pôvodne opotrebovaná Elena Vacvalová (ktorú však máme relatívne radi za nostalgické spomienky z Aj múdry schybí a Čo dokáže ulica) ako hlavná moderátorka plus svojský Dano Heriban (spolumoderátor + hudobný doprovod, v tom čase bol veľmi populárny vďaka markizáckemu komediálnemu seriálovému hitu Horná Dolná) si do štúdia pozvali známeho hosťa. Ten hovoril zaručene (ne)vtipné historky z nakrúcania a do toho sa púšťali absurdné retro zábery z Česko-Slovenska dajme tomu 60-tych rokov 20. storočia. Po skončení prvej sezóny nastala TOTÁLNA MASAKRA. Heriban sa ako moderátor neosvedčil a bol nekompromisne „odídený“, Vacvalová zostala, ale dostala po svoj bok spolu-moderátora v podobe takmer osemdesiatnika Milana Lasicu, ktorý však de facto nie je spolu-moderátor, ale iba tam 80% času relácie ticho sedí, občas sa ho Vacvalová niečo spýta a on (kvázi)vtipne odpovie, na čo sa (platené) publikum začne hurónsky rehotať. Okrem Dana zmizli aj retro reportáže a nahradili ich retro zábery zo života pozvanej osobnosti, čiže spravidla ide o hercov a siaha sa do archívu RTVS, vďaka ktorému ich vidíme o napr. 20 rokov mladších. Výnimka bola napr. u Zděnka Pohlreicha, ktorý nie je herec a tak sa rozhovor s ním prekladal retro zábermi z reštaurácií 80. rokov. No neviem no, nič moc. ()

Autogram

Prvá séria s Heribanom bola dosť rozpačitá. Ale od druhej s Lasicom sa to výborne rozbehlo a aj výber hostí sa výrazne zlepšil. Pre mňa nezabudnuteľným zostáva Miro Žbirka, keď kvôli jeho výrečnosti musela byť relácia neštandardne predĺžená asi o 10 minút. Dobrí hostia, príjemná moderátorka a vtipné postrehy Lasicu, to je v súčte inteligentná zábava. ()

Karamanlis

Kvitujem prítomnosť Milana Lasicu, ktorý je síce zostarnutejší a ťažkopádnejší, jeho inteligentný humor však má stále čosi do seba (celá táto relácia je vlastne akýmsi Lasicovým piedestálom), ako aj skutočnosť, že sú sem pozývaní relatívne zaujímaví hostia, nie obkukaní Kuly Kollár, Bičan, Studenková, Kramár či rýchlokvasky z rôznych televíznych show, ako tomu býva v ostatných rokoch zvykom v komerčných TV. ()