Kobra 11

• Německo Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (více)
TV spot
Německo, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scénář:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (více)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (více)

Série(27) / Epizody(381)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

iribis

Jejich tempo je vražedné, nasazení jsou 24 hodin denně a .. - už by toho mohli nechat. Ze začátky byl seriál opravdu skvělý a kdyby toho nechali tak max v 8. sérii bylo by to dobré zakončení, bohužel natahování příběhu 16 let zapříčinilo jeho otravnost a postupně mám na seriál alergii. Každý díl stejný a Semir bohužel stále žije zatím co kolem něj umírá postupně celý německý policejní sbor, takže takový německý superman co k létání potřebuje auto. Slabých 35% bohužel. ()

ocypuc

Podlě mě pořád super seriál i když je děj pokaždé stejný až na pár vyjímek. Podle mnohých dalších má už tento seriál to nejlepší za sebou, ale mě to pořád i po těch 15 sériích baví. Pravda že už tam není nelejpší parťak Tom, pravda že některé díly jsou si dost podobné nebo napodobují nějaký film, ale pro mě je to pořád skvělý seriál se spoustou napětí, rozbitých aut, bouraček a humoru, takže i po těch 15 sezonách pět hvězdiček. ()

noggy

Ano můžete namítat, že scény jsou přehrané, vždy něco vybuchne a vždy to nakonec dobře dopadne, ale mně se tento seriál prostě líbí. Je dobře natočený, a i když to není žádná intelektuální matérie, nikdy se nenudím. ()

Masinfira odpad!

Pokud budu chtít vidět kupu vraků, zajdi si na vrakoviště. Bohužel nic jiného celý seriál o moc moc moc moc dílech nenabízí. Nerozumím tomu kde se vzala obliba tohoto seriálu :( ()

Bassko odpad!

Kriste pane to je blud..... V každej časti sa tam rieši takmer to isté a keď sa snažia riešiť niečo nové tak z toho vznikne nejaká super tajná ukradnutá zbraň a bla bla bla...... a k tomu všetkému každá časť končí rovnako tým, že pri naháňačke vyletí zločincovo auto do vzduchu pár krát sa prevráti a potom vybuchne......... ()

insky

Kobra 11 je seriál ktorý nejak zvlášť neohúri, ale ani zásadne nesklame. Niektoré efekty sú celkom fajn a pri zrážkach automobilov sa asi aj dosť narobili,tie sú ozaj nadpriemer, zvlášť čo sa seriálov týka, avšak je pravda že tie časti su dosť cez kopirák. Za istý čas už to nejak nevyhľadávam v TV a radšej pozriem niečo iné. PS: hodnotím prvú sériu, ktorú som pozeral. ()

hedgi

Tomuhle seriálu přezdívám 3 výbuchy, protože obvykle jsou v díle 3 větší výbuchy auta nebo něčeho jiného. ()

andykanadan

Pre mňa už dlhé roky jeden z najlepších seriálov... prvé série som videl v slovenskom dabingu, posledných asi 6 rokov patrím k pravidelným divákom tohto už takpovediac "legendárneho" seriálu každý štvrtok od 20.15h na nemeckej TV stanici RTL. Veľmi zaujímavé je na tomto seriáli to, že jeho tvorcovia sa spočiatku dohadovali s políciou, ktorá im následne uzatvárala úseky na reálnych diaľniciach v Nemecku, na ktorých sa filmovali jednotlivé "zásahy" tímu diaľničnej polície - a neskôr si dokonca tvorcovia seriálu vybudovali vlastnú "diaľnicu", tzv. FTL Germany - najväčšiu kulisu pre "vysokorýchlostné" scény na autách v Európe (!!!) - tento úsek aj so zákrutami na obidvoch koncoch má len 2300 metrov, no vo filme/seriáli pôsobí ako skutočná, "veľká" diaľnica... ()

neli13

Ať už z nostalgie ze svého dětství, ale i z důvodu, že se jedná o německý nadprůměr, si rozhodně zaslouží 3 hvězdy. Sice jsou si příběhy podobné jako vejce vejci a šlo by tak na většinu z nich používat jednu univerzální osnovu, ale zaslouží si to. ()

junglebero

Duo Simira a Toma mě zaujalo nejvíc... Ze začátku mi kobra místy přišla i na 4 hvězdy, ale teď při 16 sérii a 8 vyměněných partnerech Simíra už autoři vyloženě vaří z vody... ()

Bambus_M5

Jakožto fanda aut a BMW zvláště přidávám jednu hvězdičku za Semirovo služební trojku. Automobilové honičky jsou (většinou až na výbuchy všeho a všude) lehce nadprůměrné a obejdou se bez počítačových efektů. Do zatáček se jezdí dveřmi napřed a na to se vždy pěkně dívá. Kobra 11 je z německých seriálů jeden z lepších. ()

Alan00

Na tenhle německý seriál jsem se díval pravidelně jako malý, a až po dlouhé době jsem zjistil, že Simir je nesmrtelný. Jinak docela dobrá podívaná, a tradiční hlášky jako například, Kruci, Poldové! Ale seriál mého děství :D) ()

kubyczech odpad!

Stejná německá sračka jako Stefannie s tím rozdílem že zde vybuchují vykuchaný auta. Nechápu jak si někdo může ukrojit ze svého života 50 minut denně sledováním téhle debiloviny. Být Erdogan skutečný policista, tak už se na to bejt jím vyseru a jdu do důchodu na rentu. Má už pěkných téměř 20 let odslouženo. ()

damapo

Asi ten úplně nejlepší krimiseriál, ovšem jeho vrchol je někde o 5 řad před tou poslední. Někdy mě prostě štve ten nesmrtelný Semir, který uhýbá kulce za kulkou a výbuchům kde se dá. ()