Kobra 11

• Německo Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (více)
TV spot
Německo, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scénář:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (více)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (více)

Série(27) / Epizody(381)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

+sfinx+

Čím dál tím stejné. Zajímavým byl pouze fakt, když jsem si opět někde přečetl kolik kvůli natáčení odpálili aut. Jinak Simír je pořád malý, jeho kolega pořád rádoby vtipný a šéfová zkrátka divná. Pár epizod bych mohl vyzdvihnout, ale měnit hodnocení snad už stovek epizod kvůli jednotlivým dílům nebudu. ()

TheBlizard

Kdysi to bylo fajn. Dnes, po asi milionu let trvání tohoto seriálu a smrtích bezpočtu parťáků nezničitelného Semira, už to je spíš podprůměrná uměle natahovaná hloupost, u níž existuje pravidlo, počáteční honičky, následného běhání sem a tam, střílení, kdy nikdo nikoho netrefí a nakonec, světe div se(!), konečné honičky. Suma sumárum, skončete to už, máte-li špetku soudnosti. Tahle kráva už by opravdu měla jít do důchodu. ()

Aimeel

Tom a Jerry pro dospělé. :) Německé kriminálky jakš takš ujdou.... Jinak to je docela dost dobrý seriál :D Vždycky sem se na to dívala jen kvůli bouračkám, nic mě jinak k tomu netáhlo. Později sem začala vnímat i ten děj. ()

Kuthy1

Subjektivně: super seriál, kterému nelze nic vytknout. Miluji ho. Objektivně: seriál jedoucí podle zajetých kolejí již 19. sérií, kde jedinou obměnu v příbězích představují nový Semirovy parťáci. Hlavně aby vybuchla spousta sudů ve skladišti a bylo vybouráno spoustu aut a bylo vykopnuto spusty dveří...a...a... Mě se každopádně líbí a mám ho mnohem radši než všechny americké rádoby chytré kriminálky :) ()

Brambory odpad!

Už dosť! Veď je to úplne trápny seriál, doslova o ničom, len tam havarujú autá a sú tam nechutne nesympatické postavy, ale aj tak to v telke dávajú stále dookola, hádam aspoň päťkrát denne. Veď takto to už ani fanúšikov nemôže baviť! Otravné! ()

Zerathus

V dětství povinnost. V dospělosti blbina která do svých pozdějších řad příliš neuráží. 3 hvězdy za úvodní znělku která mně dodnes rozpumpuje krev v žilách ()

machopoltar

co napisat o tomto ..........,,,,,, matka ktora nenavidi svoje deti ma viac vnemu a citenia ako tento , tak bezexzistencie urazajuci serial,,,,atalay prestan uz rozumies prestaaaaan,,,,proste zriedkave a prave,referencne Béčko,,,,nemci jednoducho 3X ublizuju svetu prvou, druhou vojnou a teraz do tretice cobrou 11,,,,,,, ()

Scoobys

Protože je Kobra 11 seriál tak nemůžu popisovat díl po dílu ale řeknu vám to takhle. Co epizoda to jedou po dálnici a najednou pár metrů od nich jede zločinec který buď pašuje drogy nebo krade auta co epizoda to rozdrcené auto co epizoda to simír skáče na auto co epizoda to naprostá nuda až si člověk říká že se na to nechce dívat ale protože chcete vědět jak to dopadne ale toto se děje jen v pár epizodách potom se pozmění jedna věc už se vám na to nechce dívat což je to hlavní co má seriál mít. ale upozorňuji že některé díly byli opravdu jednoznačně na 5 ale to fakt jen pár! Pro to usuzuji že by si Kobra 11 zasloužila 2 hvězdy. ()

topol999

Vůbec se tu nebudeme bavit o tom, že je to absolutně nereálný seriál, to ví přeci každý, ALE: oceňuji hlavně to, že K11 má na rozdíl od jiných německých seriálů kvalitní hudbu, slušné herecké obsazení, ohromné množství akce, milé postavy, vynikající český dabing. I ti největší odpůrci znají úvodní slogan, nebo ne??!! 1. série byla ještě retro, 2. a 3. s Andreem byla nic moc, ale Jakub Saic byl exccelentní, 4. 5. a 6. s Tomem byla zlatá, avšak při srovnání s posledními 5 sériemi působí strašně zastarale... 7.a 8. s Janem byla o trochu horší. Pak opět díly s Tomem. Jakmile přišel G. Burkhard bylo zle... Naštěstí se tam moc dlouho nezdržel... Od 13 do 18. řady tam hrál Ben, kterého jsem měl rád, série byly nabušený akcí a vtipem. 19. a 20. řadu si vzal pod křídla Alex Brandt a to bylo nic moc- na druhou stranu, to působilo více ponuře a hororově. Nejnovější díly jsem viděl v němčině a Semir mluví nějak divně :). (jsme zvyklej na češtinu). Postavy: dlouhej Bonrath a tlustej Hotte- ty kdyby nebyli spolu asi by umřeli. Andrea byla vcelku dobrá, ale že se rozešla se Semirem jsem nerozdejchal. Avšak pak přišla 19. a já jí miluju!!!! Anna Engelhartová byla to šéfka, jaká se jen tak nevidí, podporovala podřízené ve všem a to bylo to super!! Pak přijde velmi chladná a uzavřená Kimm a začne vymejvání mozků :) Ale má také určité kouzlo. Na konec kráska jménem Jenny Dornová- když pominu, že je pěkná, tak je i velmi temperamentní a lotři by se měli začít bát. Skvělá náhrada za Hotteho!! Boný :) To co přišlo ve 20. řadě bylo něco strašnýho. Zejména unilý státní návladní Sander (a strašný hlas L. Cigánka, k němu se vůbec nehodil...). Celkově ten dabing jde notně do haj*lu od 19. série. Poslední díly s tou holkou už jsem nedal.... Děs běs... Sleduji do 18. řady. Celkově tedy cca 96% ()

mikinko51 odpad!

No, pár častí z prvých sérií sa ešte dalo pozerať, ale čím ďalej to natáčali, tým to bola väčšia blbosť a posledné série sú čistý odpad .... ()

Grumpy_Woman

Seriál, který nedělí série, ale životnost Semirových parťáků. První přišel a odešel....dobrý, druhý přišel a odešel....ještě dobrý, třetí přišel a odešel...to už je moc. První dvě parťákosérie by to mohly dotáhnout na slušné 3*, ale to, že tenhle počin pokračuje ve 291x48/90 mu dost ubírá. Ne, že by tam nebyly dobré díly, ale v té záplavě akce*napětí*rychlost*bum se to prostě ztrácí. ()

m.a.rtin

Je těžké ohodnotit všech téměř 20 řad seriálu najednou (nebo kolik jich vlastně je), popravdě řečeno z novějších řad jsem viděl jen několik málo dílů a i vyjmenovat všechny Semirovy parťáky zpaměti by mi asi činilo značné obtíže. Nejvíc se mi líbily díly s Andrém a Tomem, to jsou ostatně přesně ty díly, na kterých jsem vyrostl. Co se týče scénáře, ten zná asi každý - základní dějová linie vždy velice podobná, ale stejně - všichni na to koukáme hlavně kvůli té hromadě sešrotovaných aut, v čemž tento seriál nemá konkurenci... ()

killer1992

Další počin z řady typických německých (či rakouských) kriminálek, které byly stálicemi našeho televizního nebe po celou dobu devadesátek a vlastně i po přelomu tisíciletí. Nicméně tato vybočuje z řady tím, že je mnohem víc zaměřená na akci než většina ostatních a také tím, že to pořád pokračuje. Zůstat to u jedné série, tak možná dám i tři hvězdy a označil bych to za docela zajímavý počin, nicméně takto musím s hodnocením níž. Děj je prakticky totožný v každém dílu- Semir a některý z jeho už snad deseti parťáků se náhodou stanou na dálnici svědkem zločinu, následuje první honička se záporáky a obvykle první zničené vozidlo, pak následuje výplň v podobě "vyšetřování", během kterého dojde obvykle k nějaké té přestřelce, zničení nějakého toho vozidla a vlastně je to jen příprava na závěr, kdy dojde k velké přestřelce nebo zničení velkého počtu vozidel. Dvě hvězdy dávám za nesmrtelného Semira a taky proto, že to ze začátku bylo svým způsobem originální. ()

Martin29 odpad!

Tady není co řešit pohádka pro malé děti, která každým dílem skončí dobře. Navíc ty nové série jsou těžce sračkovité. ()

PanIncognito

Často slýchám, jak je tento seriál jinými bagatelizován, avšak dle mého neprávem. Ano, opakující se klišé v podobě létajících aut a předvídatelných zápletek tu sice jsou, ovšem zde se to dá snadno odpustit. U tohoto počinu totiž nehrozí únava, neboť přináší dávku adrenalinu a humoru. Akční scény jsou dokonce rovny i americké produkci. Zkrátka tohle skvěle funguje a je radostí na seriál koukat. ;-) (viděno s dabingem) ()

vince_c

Pětiminutový crashtest vykuchaných německých vraků následovaný podprůměrnou kriminálkou. Semir Gerkhan je sympaťák. Ve svojí době to bylo docela oblíbené. S odstupem času ale naprostá slabota. Druhá hvězda je z nostalgie. ()

Rosarka

Viděla jsem asi všechny díly Kobry 11. Od úplného začátku, kdy byl Semir ještě mládě, až po staršího a věkem pokročilého Semira. V první řadě musím říct, že Semir je vážně nesmrtelný, když o všechny kolegy kolem sebe přicházel a on jediný vždy zůstal. Seriál je spíše jako pohádka, kdy na každém jejím začátku i konci, lítají na dálnici auta vzduchem a vybuchují kamiony a Semir s parťákem skončí se šrotovaným autem, ale vlastně se jim nic nestane. To mě začínalo štvát, stejně jako pronásledování kriminálníků, kteří uhořeli na dálnici. Líbí se mi vtipnost a neustálé žertování mezi kolegy, ovšem rozhodně Kobra 11 nepatří mezi lepší seriály. Jedině tak, podívat se na něj z nudy. Také jsem si všimla maličkosti, která mi ovšem velice vadí. Seriál má tolik dílů, že nejspíš nesehnali tolik vedlejších postav, protože spousta z nich v seriálu vystupovala několikrát a pokaždé za někoho jiného. ()

Tyrannotitan

Tento seriál sleduji již od dětství a stále ho mám rád, ale to nadšení z něj už upadlo. Zápletky jsou u některých dílů jednoznačně na 4 hvězdy, ale nějaké však pouze na 1 hvězdu. Semir Gerkhan byl vždycky pro mě společně s jeho parťáky, tak trochu i hrdina, kterým je dodnes. Pokud jde o akci, která je ve většině případů skvělá. Tak u některých dílů, zejména u těch nových je i dost přehnaná a to seriálu v celku škodí. Pokud jde o herecké obsazení, tak nemohu nic vytknout, všichni hrají skvěle až na pár výjimek. 60% ()