Kobra 11

• Německo Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (více)
TV spot
Německo, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scénář:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (více)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (více)

Série(27) / Epizody(381)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

ARI50

Špičkový seriál kde se vůbec nešetřilo kde se jenom ničilo honilo a tak se člověk nemůže vůbec nudit Semir je nesmrtelný a nejlepší. ()

Bauer

Já nesnáším německé serály a už vůbec né fimy.Ale tohle je vyjímka.Tenhle seriál je dokonalý nenechám si ujít ani jeden díl.Musím dát 5* protože ve srovnání třeba s Komisařem Rexem je tohle SUPER. ()

becki_tu

Jejich revírem je dálnice. Jejich tempo je vraředné. Jejich protivníky jsou překupníci kradených aut, vrahové a vyděrači. Muži z kobry 11 pracují ve dne v noci. Jejich úkolem je chránit naši bezpečnost..... Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Rychlá i krásná auta, honičky na dálnici, efektní výbuchy, výborná kamera, zpomalené záběry akčních scén, hromadné bouračky, pasující hudební doprovod, vtipné hlášky, charizmatičtí členové dálniční policie (André, Semir, Tom, Jan, Engelhardtová, Andrea, Herzberger, Bonrath, Hartmut...) davají dohromady skvělý krimi seriál, za který se Action Concept rozhodně nemusí stydět. Jediné co mě vždy mrzí je ta hromada zničených aut, někdy i včetně Semirova nádherného BMW :) ()

duklak2 odpad!

Znám pár kamarádů, kterým se tento seriál líbí, ale většinou jde o „nevzdělance“, takže je do jisté míry chápu, i když jsem jim to už několikrát vyčetl, že tento „seroš“ je úplnej brak z Německa. V každém díle jenom létají auta včetně Simíra, ale ten záhadně vždycky přežije, zatímco zloději, vrazi a další stvoření, kteří létají v autech jsou na kousky. No prostě hrůza a ruce od toho. ()

Fevas

Je to malý, ale nesmrtelný. Co je to? Souboj titánů začne, až se Chuck Norrise setká se Simírem Gerchanem. No vážně, kolik životů ten trpaslík má? Co vím, tak všichni ostatní už hrajou s ostatníma zombíkama mariáš v podzemí. Ale Simír ne. Simír si prostě musí hrát na miniupíra. Odpad to rozhodně není. Dlouho jsem váhala, kolik tomu dát, jestli jednu, dvě nebo tři hvězdičky. Nakonec jsem si to musela vyhodnotit procentuálně, což ukázalo na dvě. Oceňuju tu snahu, některé scénáře a nikdy-neumírajícího Simíra. Některé efekty jsou lepší, než by dokázala velká spousta českých režisérů, ale jinak je to slabé. Můžete si to pustit k pràci, ale sednout si a koukat? ZzzZzZZzzZz... ()

Handle

Jako malý jsem vždycky sledoval každý díl a ''Simír'' byl můj vzor :D ale už mě to vážně přešlo a teď už vím, že je to jen taková pohádka s plno rozbitými auty :D Nedávno jsem viděl konec nějakého dílu a někdy je to vážně komické.. Řekl by, že i ta pohádka je více reálná, než některé skvosty v tomto seriálu.. Spíše z nostalgie 2*.. ()

Gary

Každý díl začíná snad stejně a auta až příliš skáčou. Německý trapas na velice dlouhé odpoledne. ()

Tommassi3

Německé dostihy v totální destrukci českých škodovek a převážně českých - Bo se nás tímhle jal krmit král Železný a zlatý a jinde tuhle mototelenovelu nechtěli.. -diváckých mozkových závitů, jež činí ještě tragičtějšími ta tradiční skopčácká buldočí zarputilost, díky níž tahle jízda, ovšem z hovadského kopce, zřejmě nikdy neskončí.. Děsná hlína, asi jako ta na víku od rakve.. ()

Blofeld

Dějové schéma (platí úplně pro všechny díly): Někdo způsobí bouračku - příjezd Toma a Semira/Andreho a Semira/Bonrata s kolegou/kohokoliv jiného z dálniční policie - honička s velkou bouračkou na konci - úvodní titulky - Semir/Tom/Andre/Bonrat/šéfová nad Andreiným počítačem - bezdůvodná akce - parchant uniká - Andrea něco vykouká z monitoru - další bezdůvodná akce - vrah je mrtev. Ať žije vrah! ()

mau

Pro tenhle seriál mám zkrátka slabost! Prvními plusovým body je pro mě určitě fakt, že v rámci německé produkce, kterou opravdu obvykle nehodnotím příliš kladně, je tohle parádní dílko. Honičky, výbuchy a vůbec akce nemívá příliš kauzální opodstatnění, nicméně - je to, řekněme, akční seriál a v něm tyhle vychytávky přece být musí. No ale hlavním plusovým bodem jsou pro mě oba hlavních rolí, především nadevše roztomilý Semir :))) ()

Marek1991

Ďalší pózerský seriál, tentokrát z nemeckej produkcie, plný veľkého počtu akcie zo súkromnej diaľnice. Plné kecov, nezaujímavých dejov, dialógov, jednoducho otravný seriál na zabitie času. ()

Falcor

Za seriálovou německou kvalitu 2*, plus třetí hvězdu za to, že prý ten menší fešák je mi trochu podobný. Nevím, pochybuji, mě to sluší i bez té pistole a německého vozového parku. Hihi... I když ta oblíbená značka mého nového vozu, původem z Ingolstadtu....hmm, no....no jo, na pěkných autech je ten seriál postaven. ()

ConanVJ

Tenhle seriál mě moc neoslovil. Jediný co mě bavilo, byl ten díl se Scooterem. Bouračky jsou zde parádní, ale víc tu pro mě neni. Za mě 30% :) ()

Andersis

Takže si to shrnu první parták Simíra byl zajímavý druhý parták Simíra byl dobrý Třetí parták simíra nezapomenutelný čtvrtý parták Simíra zvláštní pátý parták Simira stejně dobrý jako druhý.... ()