Rozjimatel

"There's a monster in your chest. ... And in a few hours it's gonna burst its way through your rib cage, and you're gonna die. Any questions?"     Tak ako každý jeden zo skvelých režisérov, ktorí režírovali jednotlivé časti pôvodnej tetralógie, vložil aj Jean-Pierre Jeunet do jeho verzie votrelca svoje výrazné predstavy. A to jeho pojatie je až také svojské a tak odlišné od ostatných, že ho väčšina fanúšikov očividne nedokázala rozdýchať. Mne ale, naopak, výborne sadlo a túto štvorku považujem za výrazne lepšiu než Fincherovu trojku. To, v čom sa táto časť najviac líši od ostatných, je pridaný, skvelo fungujúci drsne ironický humor ("Jesus Christ, Johner, what do you put in this shit, battery acid?" "Just for color."), pritom však tá votrelecká hrozba je tu stále prítomná a stále desivá. Podobné pocity som mal aj pri treťom pokračovaní Terminátora (Rise of the Machines (2003)), ktoré sa vybralo podobne odľahčenou cestou. Akýmsi hlavným motívom, ktorý sa vinie celým filmom, sú kruté vedecké experimenty, včítane obzvlášť neľudských pokusov na ľuďoch. Film má v podstate hneď dve ústredné postavy, obe ženské hrdinky. Tou prvou je poriadne drsná mutantka Ripley (skvelá Sigourney Weaver) s parádne sarkastickými hláškami, ktorej "emancipácia" tu už dosahuje pomyselného vrcholu. Jej krásnym protipólom je potom citlivá a ľudská Call (rovnako skvelá Winona Ryder), čo by človek vôbec nečakal vzhľadom na podstatu jej postavy. Konečne sa tu dá hovoriť aj o lepšom hereckom obsadení (to bolo slabšou stránkou dvojky i trojky): okrem spomínanej dvojice sú výborní napr. aj štýlový hláškujúci Ron Perlman (Johner), Dominique Pinon (Vriess), Brad Dourif (Gediman), či Dan Hedaya (generál Perez). Veľmi sa mi páči i obrazová stránka filmu (veľmi efektné sú napr. tie výborné scény pod vodou), ten vysoký rozpočet je už tentokrát na výsledku vidieť (snáď len ten vzhľad nového tvora "lebkúňa" sa mi nezdá príliš zvládnutý).      "All aliens, please proceed to level one." ()

willis

Nemyslím si, že je to zbytečný díl. Je tu opět několik "vylepšení". I když závěr je trochu béčkový a nový druh vetřelce nevypadá moc realisticky nebo hrůzostrašně, doufám že pětka bude. ()

spiritus

Po prvotním nadšení přišlo i trochu zklamání.Vzkříšení je jistě dobrý film a má divákovi co nabídnout, ALE.....! Místy na mě film působí béčkovostí a plytkostí.A to jak zpracováním, tak příběhem, který není špatný, ale ke konci mi příjde jako narychlo "upečený".Konec se podobá tuctovému vyvražďovacímu Sci-fi, než Aliení klasice.Mimozemské monstrum, které se narodí královně je opravdu pěstí na oko.Je zde vidět přehnaná snaha o inovaci ságy.Bohužel snaha je to neúspěšná.Tento patvor by byl shitem i v béčkovým sci-fi hororu-natož v Alienech.Ale nadruhou stranu první tři čtvrtiny filmu jsou slušně koukatelné, plné kvalitních momentů a akčních scén, včetně výborné scény pod vodou.Efekty a ztvárnění Alienů je taktéž velmi dobré a to samé se týká výborně provedéného prostředí.Celkově je to dobrý film, ale nejslabší z celé série. 69% ()

Zombi

Trapná blbost, která by se k odkazu předchozích dílů neměla vůbec hlásit, ty tři hvězdy jsou za Weaverou, za to že to je scifi a za podvodní scény. Mutant nakonci je výsměchem celé serii, to si měli nechat do nějaké "příšery z laguny" a ne do vetřelce. ()

Delaney

Já si nemůžu pomoc! Já tuhle filmovou sérii prostě miluju! První díl bezchybnej, druhej díl dokonalej, třetí díl úžasnej a čtvrtej prostě skvělej, bohužel Jeunetova režie nedosahuje kvalit Scotta, Camerona, Finchera, ale i tak návrat Ripleyové mě nečekaně ani trochu neurazil a vůbec mi nevadilo že s prominutim tenle blb oživuje celou sérii, když trojkou ji Fincher naprosto uzavřel a ještě si dovolí pojmenovat to Resurrection, no jaké to klišé:) Ale i tak scénář se mi moc líbil, Winona Ryder, kterou k smrti nenávidím, tak mi dokonce ani nevadilo, že přežila, a prostě spousta věcí který podle mě kazili typickej charakter Aliena byli s radostí odpuštěni kvůli věcem, které ho doplňovali do úžasnosti... Chápu tyhle nižší hodnocení, ptž už je vůbec drzost po 30ti letech točit 4díl se jménem vzkříšení a můžem být rádi že tím Jeunet neodstartoval dalších 15sérií a dílů k už dávno uzavřeným tématům...(to přišlo a po 5 letech, Terminátor:) )... no prostě trocha zklamání, trocha nadšení ale hlavně radosti, že to mohlo dopadnout daleko hůř. uvažoval jsem jestli 4 nebo 5*, ale nebudu kazit bodování mé oblíbené série:) 5* 85% ()

fastum

Ono to nemá špatnou myšlenku. Není to ani špatně zpracované. Některé scény jsou vyloženě excelentní. Tak co je na tom v nepořádku? Závěr. Je přehnaný a zase se navrací ke klasickému "máme na lodi vetřelce vyhoďte ho ven". (samozřejmě člověkovetřelec byl hodně směšný) ()

geimz

Tak toto som veru nečakal. Z docela chabého scénara vytrieskal režisér čo sa dalo a akcia je svižná, vtipná, uletená, hlášky lietají jedna radosť a je to slušná zábava, až dokým nedôjde na koniec. Posledný hybrid bol príliš prepísknutý a nedovolí mi ísť na 4*. Podvodná scéna - najlepšia časť filmu. ()

mazadlo

Tenhle vetřelec se mi líbil až do chvíle kdy se tam objevilo to cosi co mělo být dítětem Ripleyové a vetřelce. Bože ačkoliv to bylo asi dobře udělané mě se z toho chtělo akorát blejt. Ne prostě se mi to kvůli tomu mutantovi nelíbí. Jinak je to pořád ještě důstojné pokračování vetřelce - bohužel o tom co přišlo potom už se nedá ani hovořit. ()

Movie Gourmet

Do čtveřice všeho dobrého (výjimečně pro tentokrát). Aby filmy o vetřelcích neupadly do absolutního bahna musíme být ve čtvrtém díle být vděční velmi dobrému scénáristovi a stejně dobré režii tentokrát v podání Jean-Pierre Jeunet(a). Vzkřísit postavu, která byla již zlikvidována v předchozím díle (celovečerním filmu) je velmi, opakuji velmi riskantní krok, který zde vyšel(!). Sigourney dokazuje lépe než kdokoliv jiný, že vetřelci jsou opravdu její život a jelikož je zde něčím napůl mezi člověkem a vetřelcem, lze to v jejím hraní i poznat (na výbornou). Její mimika obličeje, držení těla a pohyb a charakter nemá chybu. Výborným prvkem je zde přítomnost pašeráků pod vedením skvělého (místy správně drsně komického) Rona Perlmana. To byla velmi dobrá volba. A taky androidky Winony Ryder. V neposledním případě přítomnost vodního prostředí, ve kterém mátě možnost vetřelce vidět plavat - o pět o krok dále (Gratuluji). Verdikt: 4 1/2*-5* a 85-90 %. ()

Morlok

Žádný díl Vetřelce už nemůže překonat ten první, ale Jeunet a Whedon se alespoň pokusili o něco nového - lehký posun žánru ke komedii. Vtipů je tam tolik, že se nezdráhám to tvrdit. Je to takový zvláštní převrat, člověk už se ani nějak moc nebojí, kde vyskočí další vetřelec, protože se každou chvíli směje a taky má pocit, že kdyžtak všechno zachrání Ripleyová, která se nyní zdá jaksi "nepřemožitelnou"... Byla jsem víc než spokojená. ()

Rufete

Smrtí Ripleyové mělo všechno skončit, nač točit další díl? Ach, ovšem; vědci museli za každou cenu získat tělo vetřelce, byl to jejich sen. Tak po 200 letech naklonují Ripleyovou a z jejího těla ho vyoperují. Sice nápad pěkný, ale už se to s dalším a dalším točením vetřelce přehání. Tenhle film beru jako průměrný, něco se povedlo, něco zase ne. Opět se nepodařilo sehnat žádné zázračné herce a Sigourney Weaver si už nikdo nepředstaví nijak jinak, než jako Ripleyovou. Nadšence sci-fi pokračování jistě potěšilo, ale já nikdo takový nejsem. Čtvrtý díl jsem se díval jen z povinnosti, abych se k této sérii filmů už nikdy nemusel vracet a mohl ji s čistým svědomím vcelku uzavřít. Myšlenka jak navrátit Ripleyovou zpátky do hry byla ale opravdu skvělá, to se musí uznat. Jenže zbytek už byl takový dost ohraný, všechno se opakovalo a jak jsem říkal, tohle potěší jen sci-fi fanoušky. Někde uprostřed jsem na pár minut usnul, snad tam nebyl nějaký zvláštní zvrat, díky kterému má tento film takto vysoké hodnocení. Ale pochybuji. Mě to stačilo, s úsměvem dopisuji komentář a na vetřelce už se nikdy nehodlám podívat. ()

Nethar

A tak není to špatný. Vzkřísení a mutace samo o sobě dost hloupé, ale když to akceptujete, tak už to je velmi koukatelný film, neztrácí příliš oproti předchozím kouskům. Herci hrají dobře a občas padají i nějaké vtípky, což se v minulých filmech nevidělo. Partička drsňáků určitě uvěřitelnější než ti trapní vojáci ve dvojce. ()

Mikino00

Naprosto nevhodně vybraný režisér podkreslil tento film svým osobitým rukopisem a to jak ve scénáři, tak ve vizuálu i příběhu. Místy mi to dokonce připomínalo parodii sebe sama, ale pár dobrých nápadů, oživení Ripleyové či dějová konstrukce se povedly. Mutant pak byl trošku moc. Naprosto tragická pak byla Winona Ryder s jejím hereckým projevem aneb 100% nesympatie vůči její postavě. ()

Garch

Míchat Delikatesy s vetřelčím slizem? To lze brát jedině jako parodii. Jenže, "napínavé" scény (honička-plavačka-potápěčka...) působí skoro směšně, ne jako nadsázka. Kdoví, jak to Jean-Pierre Jeunet vlastně myslel. ()

mira007

Riplayová opět znovu na scéně, 200 let po své smrti. Vzhledem k tomu, že to byl docela blbej film, tak to nezachránilo ani příslušnost k filmové sérii. ()

cingi.t

Má to všetko, čo votrelec má mať. Možno to nie je už také napínavé, ako prvé časti ale čo už. Je tam skvelá Rypleyová, dokonca ešte vylepšená, je tam prekvapenie z toho, ktorá postava je robot, je tam Ron Perlman a najmä tam je proste dokonalý mutantík votrelčeka a človiečika. No nie je to zlaté? Chorá som na mozog, že mi príde votrelec roztomilý od prvej časti až po poslednú? To krčiško, tie nožiská a tie dve papulky, no! Moja obľúbená filmová príšerka. 4* ()