MFJD

Bol som príjemne prekvapený, aby som nepokazil hodnotenie tejto mojej obľúbenej série dávam plný počet. Naozaj ma to bavilo až do konca. ()

Alfonso198

Překvapivě špatnej film s hromadou děr v logice, pitomého chování postav a (jak zde už psali jiní) opravdu stupidním mutantem. Jeho vysání dírou ve skle bylo velmi úsměvné...:-) ()

Carnosaurus

Jeunet vytvořil podivně bizarní a bezvýchodný vesmír, který oproti předchozím dílům snad ještě více potemněl. Film se nevyhýbá drsným brutálním scénám a hustá atmosféra, která jím prostupuje, stáhne nejedno hrdlo. Zároveň dokáže být i akční a vtipný. Ač jde o klasický syžet se skupinou lidí, které v uzavřeném prostoru ohrožuje krvelačná zrůda, rozhodně se nedá říct, že by byl zatuchlý. Právě skvělý výběr herců, nádherně ponurá atmosféra, zvrácená nápaditost, osobitá režie a výborná hudba Johna Frizzella dělá z tohohle snímku důstojného zástupce jedné z nejlepších filmových sérií. ()

Deidy

Po relativně zhnojené trojce jsem očekávala ještě větší katastrofu. Jsem ráda, že jsem se jí nedočkala. Asi půjdu opět proti proudu, ale nepočítám-li první a druhý film, tak je toto nadmíru povedený počin. Nemá sice tak krásně klaustrofobickou atmosféru jako první dva filmy, ale hravě to vyvážily skvělé hlášky, herecké výkony a akce. Ten mutant na konci byl trošku... vtipný, ale i tak si myslím, že reputaci celého filmu nezakopal pod stůl. Já si myslím, že pět hvězdiček, i když nejsou tak neochvějné jako u prvního Vetřelce, si to rozhodně zaslouží. ()

rigby

Nejslabší díl celé série. Klidně bych ho oželel. Nakonec byly momenty, pro které to stálo vidět, ale bylo to tak půl na půl. Zbytek byl jen šedý a nechutný. Nakonec dávám tři hvězdičky, ale s velkým mínus. ()

Naghavi

Vetřelci zde ukázali, jak moc jsou vychytralí, Ripleyová svým chováním mi už tak sympatická nebyla...Námět už zkrátka není, to co býval, s trojkou to mělo skončit, to samé si myslím i o veleznámé sérii s terminátory...60 % ()

Misterioso

Nejdříve jsem poslední pokračování vetřelčí série hodně odsoudil, ale když jsem se k němu zpětně po čase vrátil, byl jsem k vlastnímu úžasu v podstatě nadšený. Já vím, má to své mouchy, už jen samotná zápletka (oživlá Ripleyová) svádí k tomu nadávat. A když se k tomu přidá prazvláštní mutant... Ale tenhle film má stejně tak spoustu kladů. Ať je to výborná, sexy (i ve svém věku) Sigourney, která dokázala skvěle ztvárnit něco mezi člověkem a vetřelcem, výborné akční scény (ty pod vodou, wow!) a výborné hlášky (a humor celkově). Atmosférou je to úplně něco jiného než předchozí díly (tady je zřejmý vliv režiséra), ale po celou stopáž to diváka zkrátka zabaví. Solidní 4*. ()

Mathyen

poslední z dobrých pokračování... kdybych měl shrnout celou sérii, tak první dva díly byly TOP, další dva díly (včetně Vzkříšení) jsou hned v závěsu... nejsou dokonalé, ale mají své silné kouzlo... pak je velká trhlina a pak všechny ty ostatní bláboly s predátorama.... takže čtyřka? jo, dobrý, nenudil jsem se a starý koncept s novými myšlenkami se fakt povedl ()

MartinReno

Trochu sviznejsie ako trojka,ale podla mna zbytocne prespekulovane.Weaverova tam uz nemala hrat.Ach ano...a za toho mutanta na konci,by som rezisera kopol s rozbehom do rozkroku! ()

Trinculo

Ehm. Celé se to potáci mezi tím, že ten film neví co chce. Je zbytnělou variantou předchozích příběhů, chvílemi vážný, ale pak se zase postmoderně postaví na hlavu. Dal bych mu za některé, právě ty lehčí a nevážné momenty pět, ale zmixování není dle mého uplně ideální. ()

PrezidentRickS.

Nejhorší ze všech dílů. Scénárista Joss Whedon po shlédnutí tohoto snímku pravil, že z jeho práce udělali úplnou hovadinu. No přesvědčete se sami ;) ()

milhouse86

Mohlo to byť celkom solídne pokračovanie, ale na môj vkus príliš veľa hovadín a slabých hercov. A samotný votrelec sem-tam nenaháňal strach, ale pôsobil skôr smiešne. ()

moriero

Mnoho lidí říká, že je Resurrection nejslabší ze série. Cožpak ale není nejlepší na vetřelcích to, že je každý režisér pojal po svém? Jean-Pierre Jeunet je Francouz, což vysvětluje mnohé. Možná příběh není nejoriginálnější, ale vždyť symbolické zkřížení DNA Ripley a Alienů je nádherné zakončení celé série. Žádný návrat z Onoho světa. V tomto temném BOHEM ZAPOMENUTÉM vesmíru je po smrti jen černočerná temnota a jediný způsob vzkříšení je skrze vědu. A potěší taky dědičná paměť vetřelců, díky které si Ripley zdánlivě něco pamatuje ze své minulosti. ()

jungledmnc

Pravděpodobně nejkontroverznější kousek z celé vetřelčí série naráží na lehce spornou premisu o oživení Ripleyové... No ale podobně jako snad všechny sci-fička, i tohle je věc, která v přírodě existuje a autoři ji pouze lehce "vykradli". Pokud se přes tohle přenesete, tak je to velmi slušnej sci-fi akčňák s poměrně ponurou atmosférou, kterej rozhodně celou sérii nezahanbí. ()

Jack_F.

:D Dvě hvězdy za muzeum klonů. Jinak triky odpad, příběh ..no wtf... Co je za úlet ten Super Mario armádní velitel? :D A mimochodem POMO nebuď tak korektní..tohle bylo režísérské inferno...humus. Vůbec to neberu jako platný díl ve značce vetřelce. ()

LencaN

Nejspíš se budu mírně lišit, ale čtyřka se mi líbila víc než psychiatrická trojka. Tohle mi víc připomíná prvního vetřelce. Už to sice není jako to bývalo, Ripleyová prošla drobnými procedurami :) ale líbí se mi tady i jako napůl monstrum, i když už jsem ji bohužel nebrala jako příliš kladnou postavu. Je tu rozvedená víc i emotivní složka - Ripleyová a vetřelci/člověkozrůda v závěru a taky vztah ke Call. Objevily se tu víceméně známé tváře, které tomu dodaly něco nového a kupodivu některé zůstaly až do konce :) nejvíc zaujaly hlášky "Nikdo z lidí není tak lidský", "Země? To radši zůstanu s těma obludama!" nebo "Já myslel, že jste mrtvá!""To říkají často." :) atmosféra už sice není tak hrůzostrašná jako jednička, té se nic nevyrovná, ale zase jsou tu jiné vychytávky, nechuťárny atd. ()