J. K. Lister

Každý díl vetřelců mi přinesl něco pozitivního: 1. opravdový temný příběh, 2. válečný film, 3.asi psychicky nejpro- pracovanější, 4. lehce úchylnější s otázkou klonování lidí s jiným oraganismem a jaké by z toho mohly být důsledky na lidstvo. Čím více dílů se k sérii připojuje, tím je kvalita horší a příkladem toho je vetřelecká tetralogie (vyjma AVP, AVP2). Tento díl však diváka nenechával v dramatických okamžicích samotného v nervi drásajícím ději. Ve filmu zaznělo několik hlášek, které stojí za zapamatování. Asi nejsympatičtější postavou byla role Johnnera, kterou bravurně sehrál Ron Perlman - Země? Taková díra. To bych tu raději zůstal s těma obludama a Dominique Pinon v roli invalidního Vriese, který sympatizoval s Call a samozřejmě Sigi. - Královna porodí a vy zemřete. Všichni ve společnosti zemřou. ()

zekon

Podstatně lepší než nuda a nelogika trojky, nicméně velmi rozporuplný díl. Na jedné straně fantastická podvodní bitva, inteligence alienů, Ripleyová, na druhé straně hurvínovský mutant a alienhrobeso na konci. Pan režisér trošku bumbal ne? ()

Estemax

Vonkoncom nechcem a nebudem porovnávať s predchádzajucimi dielmi - a ono to ani možné nakoniec nie je. Dokonca odpúšťam tvorcom i ideu klonovania ako "vzkriesenia" tejto biologicky záhadnej masy. No hranie si na mamu-nemamu, ako i vzhľad a príbuznosť "supervotrelca" s ľudským organizmom - tak to už bola silná káva a la hollywoodś brak, ktorá zabila i tú solidne sa vyvíjajúcu prvú polovicu filmu. ()

Atmosphere

Docela trapná parodie na legendární sérii ale s velice působivou výpravou a možná nejlepšími efekty. Už samotná volba romantického režiséra a převážně béčkových herců výpovída o možnostech tohoto produktu. Kdo neviděl a má dobrý vkus, at´ radši na tento počin ani neztrácí čas. Kdyby to byla jen obyčejná vesmírná střílečka, bez snahy přivydělat si na dokonalé klasice předešlých částí, tak by to bylo dost snesitelné a možná by dosáhlo na 60-70%. Jinak kromě vizuální části brak. ()

Andy.222

Dlouho jsem přemýšlel, jaké hodnocení tomu dát, ale nakonec jsem se rozhodl pouze pro dvě hvězdy. Ripleyová upravená tak, aby byla napůl vetřelcem dostala tímpádem slušnou akční šťávu, vetřelci opět byli postavení proti ozbrojeným lidem, kteří tak měli možnost se bránit a herecké obsazení taky nebylo špatné, ale... ale... už ten film nemá to kouzlo předchozích dílů. Ps. Ta zmutovaná polovetřelčí zrůdička ve srovnání s temnou elegancí vetřelců a jejich královny vypadala spíše nechutně než cokoli jiného. ()

Svadbos

Ťarbavé pokračovanie s mizernou logikou. Film obsahuje niekoľko dobrých akčných scén, ale nadchne asi iba oddaných fanúšikov série. ()

Mrtvobog

Dalo by sa čakať, že štvrtý diel už nebude ono. Ale..., napriek niektorým scénam a zbytočnostiam to celkom ušlo. Pestovanie alienov v klietkach, Sigourney s DNA votrelca, k tomu scény pod vodou a záver. Nech si hovorí kto chce, čo chce, ale ten biely votrelec s poloľudskou lebkou bol excelentný (príjemné oživenie a slušná mutácia, škoda len, že ho Sigourney nechala zabiť). ()

Sk8autik

Až na pár trapnejch scén např.: narození super vetřelce. Tak docela dobrej film protože když už se rozhodly natočit pokračování tak se aspoň vytrhly z té předchozí nudné série, která začínala být docela únavná. Samozřejmě nenarážim na jedničku to je kultovní film! ()

technisub

Jelikož se Perlman hodí max do největších béček, tak mi dost zkazil zábavu, nechápu co tam dělá mezi tak skvělejma hercema, tohodle vopičáka si vetřelec nezasloužil.. chjo.. no nicméně je to skvělá podívaná. ()

schindler

Jasně, není to tak epické jako v předchozích dílech, je to jednodušší, přímočarejší s lehkým nádechem laciného béčka. Ale na druhou stranu triky pokročily zas o kus dál takže si vetřelce vychutáme v delších záběrech, než tomu bylo doposud, Sigourney role drsňačky sedí, hraje zde i můj oblíbenec Ron Perlman, proto nepatřím do skupiny lidí kteří tento díl kritizují. ()

2sistem

Trilogií to mělo skončit a byla by to jedna z nejsilnějších filmařských lahůdek. U mě se znovu potvrdilo, že francouzi moc dobrý filmy neumí (jsou vyjímky). A i když se některé scény tvářili, že by se mohli vyrovnat předchozím dílů, stejně tam chyběla ta pravá "vetřelčí" atmosféra. A ten konec, s tím zku*veným a směšným mutantem, stáhl vše ke dnu a nepomohla ani úžasná Sigourney Weaverová. ()

DaweMcHarwy

Strašná škoda toho konce... od té scény kdy se tam poprvé objeví ten baby alien tak film ztrácí tempo... Jinak velmi zajímavý a moc podceňovaný díl série. ()

JimWalker007

Ale no tak! Neprskajte jed na poslednú kartu v kvartete. Jeunet veľmi originálne resuscitoval Ripleyku i Alienka a vytvoril pestrú a dekadentnú road-movie naprieč palubami vesmírnej lode. Skvele obsadená skupinka vesmírnych pašerákov - Perlman, Pinon, Wincott a cynickí predstavitelia vedcov i armády. Divák sa rozhodne nenudí a Sigurney má konečne gule zatočiť so svojím osobným nepriateľom... ()

AnimalMother

Každý Alien je krásný mimo jiné i tím, že každý z velkých režisérů předchozích dílů do svého filmu vtiskl tak charakteristický kus sebe, že i kdyby jste nevěděli kdo film natočil, po 10 minutách sledování by vám to bylo jasné. Jeunet jakoby nepochopil, že má zapojit svůj (do té doby) osobitý rukopis a natočil film tak, jak si myslel že se po něm požaduje aby ho natočil. Z celého jeho trademarku tak zbyl pouze Dominique Pinon a Jeunet se tak pro mě vyčlenil ze skupiny nadějných osobitých režisérů s vizí do kategorie rutinérů. Jestli někdo viděl od Jeuneta pouze povetřelecké filmy a nepochopil proč byl pro režii vetřelce vybrán právě on, pak doporučuji jeho dřívější tvorbu, obzvlášť Město ztracených dětí. Kdyby se Alien resurrection podobal více tomuto filmu, asi bych chrochtal blahem. ()