Uctivá poklona, pane Kohn

Československo, (1992–1994), 2 h 28 min (Minutáž: 26–32 min)

Režie:

Jitka Němcová

Předloha:

Karel Poláček (kniha)

Vlastimil Brodský, Miloš Kopecký, Martin Růžek, Gabriela Vránová, Stella Zázvorková, Jiří Strach, Oldřich Vízner, Ondřej Vetchý, Miroslav Donutil (více)

Epizody(5)

Cyklus příběhů, vyprávění, anekdot i písniček ze staré židovské Prahy. Potkává se tu Kohn s Roubíčkem, moudrý rabín s šibalským úsměvem rozhoduje nejrůznější spory, důstojní příslušníci židovské obce směřují nejen do synagogy, ale také do přilehlé hospůdky. V anekdotách je uchována veliká moudrost, a proto se k nim rádi vracíme. (Česká televize)

Astrebleue

Podivuhodná dobrodružství, nad kterýma zůstávám s pusou otevřenou. Taková podivná věc, ale herci jsou tam skvěle obsazení plus Raul Schránil. ()

GordonCZ

Kdyby tímto stylem udělal Zdeněk Troška Kameňák, vypadalo by to jinak. Ale to by tam museli hrát skutečné hvězdy velkého formátu jako Vlastimil Brodský, Miloš Kopecký nebo Stella Zázvorková a muselo by se jednat o převyprávění inteligentních židovských anekdot. Pak by to mělo tak vysokou kvalitu, jako tento cyklus. Jen je škoda, že je pouze pětidílný, protože takto vám uteče až moc rychle, což je snad jediný nedostatek. ()

Dass

Souhlasim s Oscarem, ze prevest zidovske anekdoty na platno je nevdecna vec, a vysledek neni spatny, cili ty 3 to dava. ()

martins

Opravdu bomba, skvělé herecké obsazení(pánové Brodský, Růžek nebo Kopecký), vynikající židovské anekdoty, škoda jen, že vzniklo pouze 5 epizod. ()

FISSSH

To je přesně typ humoru, který mi vyhovuje stoprocentně...spousta věcí u nás už koluje naprosto normálně. ()

Inyanga

Geniální! Já naše židovské anekdoty miluji, ale je mi jasné, že ne každý gój židovskému humoru rozumí a umí se vcítit do židovského myšlení. V téhle komedii mě mile překvapilo, že čeští herci výborně prezentovali židovské charaktery a velmi povedeně představili divákovi radosti i strasti jidiškajt neboli způsobu života aškenázského židovstva. Ovšem nutno vzít v potaz, že pan Brodský, Kopecký, Růžek či Stella Zázvorková jsou páni Herci! Zkrátka špička. Vlastně jediný, který se do role nemusel nijak nutit, byl Arnošt Goldflam, který je židovského původu. Tohle se opravdu povedlo a pro mě zcela jasně za 5 hvězdiček. ()

Alenkita

Hm, nevím, mám pro židovství a jeho historii, kulturu a humor vyhraněnou obrovskou místnost v srdci. Proto jsem citlivá na jakoukoli klišovitost a zjednodušování. Cením snahu a pár vtipných momentů. ()

sbinda

Viděl jsem jen 4.část Vlakem na Vídeň a náramně jsem se bavil. Navýsost inteligentní a jemný humor v podání těch nejlepších českých herců. Jasně, není to dějovka, jedná o poskládané židovské anekdoty, nicméně nemůžu dát danému dílu jiné hodnocení než 90%. Dobře investovaných 30 minut a doporučuji. ()

Polda99

Skvělí herci...asi jediná výhoda tohoto seriálu, vtipy občas zábavný, občas ale naprosto nudný a asi mám trochu jiný smysl pro humor, ale jelikož je celý seriál založen na vtipech, tak nemůžu dát víc jak dvě hvězdičky celkem..... Hodnocení jednotlivých dílů: Zázraky u rabína **, Kavárna Daubner *, Cestou do synagogy ***, Vlakem na vídeň ***, Abychom zdrávi byli **. ()

Drslw

Nekonečná prehliadka pravého opaku toho, čomu ja hovorím výborný herecký výkon a dobrá réžia. Radšej si kúpte akúkoľvek knižku vtipov, ktorá má židovskú kapitolu, alebo je celá o židovskom humore - pobavíte sa určite stokrát viac a tisíckrát dlhšie vám to vydrží... ()