Joey

USA, (2004–2006), 16 h 15 min (Minutáž: 21–27 min)

Kamera:

Nick McLean

Hudba:

Transcenders

Matt LeBlanc, Andrea Anders, Paulo Costanzo, Jennifer Coolidge, Drea de Matteo, Mädchen Amick, Lucy Liu, Miguel A. Núńez Jr., Carlos Gómez, Carmen Electra (více)

Série(2) / Epizody(46)

Seriál Joey je voľným pokračovaním úspešného sitcomu Priatelia. Jeho hlavnou postavou je Joey (Matt Leblanc), ktorý je jediným synom v rodine Tribbianovcov. Má sedem sestier a talianskych predkov, ale po taliansky sa nikdy nenaučil. Joey sa pokúša stať slávnym hercom. Jeho najväčším úspechom je úloha doktora Draeka Remoreya v seriály Tak ide čas. Táto práca mu dáva určitú istotu, ale nenapĺňa ho. Najväčšou jeho oporou je babička, ktorá ho vždy podporuje. Joey je šarmantný spoločník a netrpí núdzou o ženy, ale napriek tomu nemal so žiadnou z nich dlhodobý vzťah postavený na láske, okrem Rachel. Po tom, ako sa jeho priatelia rozpŕchnu, sa Joey presťahuje do Los Angeles, aby zmenil svoj život a konečne prerazil v hereckej kariére. Priateľov vymení za svoju staršiu sestru Ginu a jej synovca Michaela. V seriály sa objavuje aj Joeyho susedka Alex, ktorá je síce vydatá, ale medzi Joeym a ňou to iskrí... Joey (Matt Leblanc) sa sťahuje z New Yorku do Los Angeles po tom, ako mu jeho zástupca oznámi skvelú novinu. Má pre neho nie jednu, ale hneď dve zaujímavé úlohy v televíznej šou a on si môže vybrať. Nanešťastie program, ktorý si vyberie nemá úspech, a ten, ktorý zavrhne sa stane hitom roka. Stretne sa so svojou sestrou Ginou (Drea De Matteová) , ktorá mu zoženie byt. Ginin syn Michael (Paulo Costanzo) prehovára Joeyho, aby s ním mohol bývať. Ale on s tým nesúhlasí, pretože by tým sestre ublížil. Po dlhom prehováraní Joey prikývne, ale odpoveďou je mu Ginin hnev... Joey sa zoznámi s mladou susedkou Alex (Andrea Andersová) a netají sa so svojimi sympatiami k nej. Zistí však, že je už zadaná... (oficiální text distributora)

Gedofrey

Seriál, který rozhodně nemůže konkurovat přátelům, ale ve finále je jejich velice slibným pokračováním. LeBlanc hraje naprosto neuvěřitelně postavu zábavného Joeyho. Oproti přátelům méně příběhu, ale více humoru. ()

belinko

Joey hrá hlavnú rolu a Ross to režíruje... čo z toho môže vzniknúť?.. mali by poďakovať, za dve hviezdičky, ktoré som im uštedril... inak nie najhorší spinoff na seriál... ale ani nie najlepší :) ()

Mic-hal

Tak tohle je absolutni bomba. Joey si jako hlavni postava vystaci. serial je plny uzasnych gegu. Mne osobne prijde lepsi nez pratele ()

Rafa

Plusy: Výnimočne vtipný a okúzľujúco tupý Joey stvárnený LeBlancom nestratil nič zo svojho kúzla. Stále vás núti smiať sa a zabávať. K tomu, ani vedľajšie postavy ako Jimmy či Jina a celkové spracovanie niesu na zahodenie. Tento seriál som si rozhodne obľúbil. A osobne si myslím, že keby sa tak drsne neporovnával s Priateľmi, dosiahol by oveľa vyššie hodnotenia. Priatelia boli o niečom inom, Joey je niečo úplne iné. Ľudia by si to mali uvedomiť a vychutnávať si túto seriálovú zábavu plnými dúškami. Mínusy: Zriedkavo sa vyskitne slabšia epizóda. ()

Sobík

Tak v první řadě - Přátelé byli jedineční a jakýkoli jiný seriál by v porovnání s nimi neobstál. Ale zde není nutno porovnávat, protože ačkoli bylo předesíláno, že toto bude volné pokračování přátel, nestalo se tak. Zřejmě bylo toto prohlášení jen marketingovým tahem, protože vyjma jakéhosi navázání v prvním díle a jedné hlášky o Chandlerovi, se to Přátel ani nedotklo. Dále se avizovalo hostování některých představitelů Přátel, ale to se též nestalo. A proto porovnávat nechci a nelíbí se mi nízké hodnocení některých uživatelů jen proto, že porovnávají. Joey je zde výborný, má trochu jinou roli, jak v životě, tak i v seriálu jako takovém, je zde ústřední postavou seriálu i rodiny, svým okolím je o něco uznávanější (již není ten nejhloupější v okolí), je -konečně- úspěšným hercem, nemá zde rovnocenného parťáka Chandlera a také se více věnujeme jeho milostnému životu. Překvaoením bylo, že po prvních epizodách, kdy to vypadalo, že Matt LeBlanc to celé potáhne, se přidaly i ostatní postavy a začaly mu zdatně sekundovat. Gagy a vtípky mi přišly skvělé, hlavně nové a neotřelé a také Joeyho mimika a hlášky byla výborná, zvláště při sledování původního znění toto všechno vyniklo. Seriál se zlepšoval díl od dílu a já jsem se pořád více a více bavil, a proto nechápu, proč se po dotočení 2.série tvůrci rozhodli seriál ukončit. Samozřejmě nelze nevidět horší kvalitu 2.série a tím i zřejmě horší sledovanost, ale zas takový propadák, aby ho rušili, to jistě nebyl... Věčná škoda, protože to byl a je jeden z nejlepších sitcomů posledních let..a co si budeme povídat, tak trošku i něco, co nám svou existencí připomínalo legendární přátele. Dávám 4 a půl * :) ()

shinlove

Přesně řečeno - náplast pro fanoušky Přátel. Joey se povedl, jak postava, tak tenhle seriál ;) škoda, že skončil už po dvou sériích. Každopádně když se chce člověk pobavit, stačí zapnout kterýkoliv díl ;) 4* ()

Kašák

Nejsou to Přátelé, k Joeymu přibili noví hrdinové jako jeho geniální synovec Michael, sestra alkoholička Ginna a půvabná sousedka Alex. Myslím, že i bez Chandlera, Rachel a dalších se mu daří více než dobře. ()

plynar

miloval sem Joeyho v Přátelích, miluju ho i teď a budu ho milovat i kdyby se natočil třeba seriál Klan Tribbiani... ()

xhonza5

Herec jak má být! Jedna šestina z Přátel v jiném seriálu. Přesto humor nezaostává, ba naopak. Joey má neskutečné štěstí na dámy. Tvůrci nejspíše chtěli přilákat pánské publikum, což se jim povedlo na jedničku. =) ()

sashator

Velmi povedený sitcom, který táhne samozřejmě Matt LeBlanc, ale i ostatní osazenctvo nezůstává pozadu. Byl jsem velice zklamaný, když po 2. sérii tvůrci serál ukončili, podle mě velká škoda. ()

Tomulka

Celkem vtipně pojatý seriál něktré díly jsou hodně slabé a některé jsou výborné, ale celkově víc jak tři hvězdičky dát nemohu. ()

chlievik

Očakával som horšiu vec, očakával som úplný odpad, snahu vymydliť peniaze z úspechu seriálu Priatelia, keďže Joey je pre mna jednoznačne šiestym v poradí zo všetkých hercov a ich výkonov v seriáli Priatelia. Očakával som vyslovený trapas, ale niekedy je to celkom ok, akože je nezmysel ten seriál pozerať pravidelne, ale dať si jednu z patnástich epizód padne dobre, nie všetko je tam založené len na tom lacnom sexuálnom humore zneužívania dievčat na jednu noc, dnes napríklad som sa asi aj dvakrát celkom dobre zasmial, takže dávam dve hviezdičky, čo pre mňa znamená "občas stojí za zhliadnutie epizódy". Hoci Matt LeBlanc je pre mna len priemerný herec, do úlohy hlupáka s erotickými chúťkami sa celkom hodí, a navyše v tomto seriáli nie je zobrazovaný až tak veľmi hlúpo ako v Priateľoch, kde to tak muselo byť, keďže za Chandlerom a Rossom intelektuálne jasne zaostával, aj ako postava seriálu, ale aj ako herec. Andrea Anders na mňa celkom zapôsobila,tak asi na dve hviezdičky tiež. :) Každopádne sa seriál moc neuchytil komerčne, prvú sériu sledovalo 18 až 8 miliónov ľudí, ale druhú len 7-4 milióny. Preto seriál aj skončil, to hovorí za niečo... ()

koci

Není to špatný, docela se i pobavíte, ale ve mně převládal jeden dojem - nostalgie. Žádná z postav tu není ani moc zajímavá. ()

Hannynko

Mňa tento seriál dokonale baví škoda len, že sa neuchytil tak jak sa dúfalo a skončil skôr ako vôbec poriadne začal. ()

Favreau a mladý Sheldon

Favreau a mladý Sheldon

16.03.2017

Přátelé měli spin-off s Joeym, Teorie velkého třesku nám nabídne Sheldona. Rozdíl je akorát v tom, že tentokrát dostaneme prequel, v němž bude populárnímu hrdinovi 9 let. Ano, řeč je o dlouho… (více)