Richard Gere se představuje v roli prominentního právníka Martina Vaila, který se rozhodne bezplatně hájit kentuckého mladíka Aarona Stamplera (Edward Norton), obviněného z vraždy chicagského arcibiskupa. Zkrvavený Aaron byl zajat po zběsilé honičce odvysílané v přímém televizním přenosu. Vail proto cítí, že by tento zdánlivě jednoznačný případ mohl přispět k jeho prestiži. Obžalobu zastupuje asistentka státního návladního Janet Venableová (Laura Linneyová), Vailova bývalá přítelkyně. Vailův případ se navzdory jeho očekávání zkomplikuje poté, co psychiatrička Molly Arringtonová (Frances McDormandová) dospěje k závěru, že Stampler trpí mnohočetnou poruchou osobnosti. Vail také odhalí důkazy o tom, že byl arcibiskup zapleten do spekulací s pozemky a zneužíval mladé ministranty. Cynický a prospěchářský právník tak čelí skličující vyhlídce, že si jeho klient skutečně zaslouží tu nejlepší obhajobu. (Cinemax)

BlackTom

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov s Edwardom Nortonom. Celý film je taký temný, nenachádzam v ňom žiadne svetlé miesto. A záverečné odhalenie, že... Aaron (nebudem prezrádzať :)) ...ma úplne dorazilo. Odporúčam. ()

jondoe

Prvotny strach je jeden z mojich oblubenych thrillerov. Nakolko mam velmi rad filmy zo sudnej siene a riesenie pripadov tak ma tento film chytil hned od prvych minut a drzal ma az do zaverecnych titulkov. Richard Gere mi nejako zvlast nevadi, a myslim si ze postavy arogantnych snobov akych vo filmoch vacsinou hrava mu sedia celkom dobre. Aj jeho konkuretka Laura Linney sa moc dobre drzala. Ale aj tak si vsetku slavu odniesol perfektny Edward Norton, ktory bol vo svojej prvej ulohe dokonaly a pravom si vysluzil oscarovu nominaciu. Zaver filmu bol naozaj prekvapivy a aj celkom originalny a to si ja na filmoch velmi cenim a tym padom nemam problem dat tomuto nadpriemernemu thrilleru cistych 5 hviezdiciek. ()

medlo

Tak Edward bol neskutočný. Veril som mu všetko čo nám nakecal. A ten koniec bol úžasný. Po dlhej dobe dávam nejakému filmu 5 hviezdičiek, ale Norton si ich zaslúžil. Je pravda, že keby tam nehral on, bol by to len ďalší film právnik a obžalovaný. Lenže on tam hral. Odporúčam vidieť. ()

Miksilak

Výborný thriller z právnického prostředí. Richarda Gera moc nemusím, ale tady nebyl vůbec špatnej. Ovšem klobouk dolů před Edwardem Nortonem... ()

Evonichna

Krimi-thriller z prostředí soudní síně. Když to shrnu, tak začátek nuda, prostředek těžkej průměr a závěr bomba. ()

dj-chrosto

Ak mal niekedy Edward Norton ziskat Oscara, tak rozhodne za tuto ulohu. Excelentny vykon, ktorym zatienil vsetky ostatne postavy a pravom by si zasluzil ziskat Oscara za tuto rolu, nominacia bola, skoda, ze to nevyslo, ja by som mu za tento film dal aj desat :) ()

iXtr3m3

Jeden z tých trilerov, ktoré sú síce už od začiatku viac ako len dobré, v tomto prípade je to konverzačný triler, ale až ten koniec človeka pozadí na zadok a presvedčí ho o vyššom hodnotení. ()

klukluka

Edward Norton se dobře uvedl, jen co je pravda... Ten zbytek ale pravda být nemohl, na podobně rafinovaný zločince nevěřím. ()

Hopper

Nadpriemerný thriller s relatívne prekvapivým finále, kde aj Norton aj Gere podávajú slušné výkony a príbeh tiahnú. ()

cab

Soudni drama s prvotridnim hereckym vykonem (Edward Norton) v roli mladeho muze obvyneneho z brutalni vrazdy biskupa. Snimek neztraci dech a co vic, na konci ma necekane vyvrcholeni. 90% ()

vorenus

První role EN a hned oslnující výkon.Opravdu skvěly thriller a to,co přijde nakonec vyrazí dech uplně každému. ()

AngiS

Výbornej film... Gere mi nikdy nebyl sympatickej a nedá se říct, že bych ho měla ráda.. Dokonce jsem kvuli němu tenhle film nechtěla ani vidět.. To by byla chyba.. Edward Norton byl naprosto geniální.. Tenhle typ filmů prostě můžu :) 90% ()

dopita

Dobrej a hlavně překvapivej film. Knížka podle kterej je film natočenej, je tradičně lepší, ale ne o moc. ()

thorewi

Byl jsem velmi překvapen kvalitou tohoto snímku, na který jsem přepl jen tak náhodou v televizi. Dobrá režie, velmi dobrý scénář, vynikající Edward Norton, trochu netypický, ale jinak nikterak špatný Richard Gere. Rozdvojenost Edwarda Nortona byla opravdu bez chyby, všechna čest, a překvapující závěr je pouze dalším plusem tohoto nadprůměrného snímku, i když nevím jak vy, ale ja ten konec tak nějak tušil. Nicméně 4 hvězdičky jsou plně zasloužené. ()

Frakira

Edward tenhle film pozvedl do nadprůměru a již od začátku své kariéry jasně ukazuje svoje herecké kvality ;n) ()