Rychle a zběsile

• USA The Fast and the Furious (více)

Brian je jako tajný policista nasazen na pozorování party vedené charizmatickým Dominikem, který je doslova blázen do nelegálních závodů, pořádaných většinou v noci na periférii Los Angeles. Závody ale nejsou jediným zdrojem financí. A to je hlavní důvod, proč chce Brian získat jeho důvěru. V poslední době se totiž množí záhadná přepadení kamionů a policie i FBI chtějí znát pachatele dřív, než řidiči vezmou zákon do svých rukou. Hlavním podezřelým je právě Dominik. Brianovi trvalo pěkně dlouho, než se mu podařilo alespoň trochu se k němu přiblížit. Postupem času mu Dominik začíná důvěřovat a zaměstná ho i přes odpor ostatních členů party ve své dílně. Brianův realistický úsudek začíná zamlžovat rostoucí přátelství k Dominikovi a láska k jeho sestře Mie. Protože Brian ví, že se chystá zátah policie, prozradí Mie, že je policajt. Spolu se snaží Dominika přesvědčit, aby akci vzdal... (TV Nova)

DocBrown

Kultovní film všech vesnických tunerů a ukázka toho, že pod pojmem "závod" si většina američanů představí rozjezd po rovině na půl míli. Tady to navíc vypadá, že umění závodit spočívá v tom, kdo přidá víc nitra (v otřesném českém dabingu dusíku). Těch pár dalších hovadin jako např. postavit auto při akceleraci na zadní už se tam hravě ztratí. A ty opěvovaný holky a auta ? No ty holky toho zrovna moc neukázaly a jediné hodně pěkné auto Ferrari se tam jen mihlo, na tuctových autech s huustejma nálepkama, zářivkama a velkym křídlem nic pěkného nevidím. Ten kdo tohle zařadil do podobných s filmy Grand Prix a Le Mans by měl do podobných dát třeba Šmouly s Pánem prstenů. ()

Paity

Něco podobného jako 60 sekund. Podobného myslím tak, že zápletka je naprosto trapná. Policie se zaměří na tunery jako na nějakou brutální sebranku sígrů a zločinců a nasadí do jejich řad špicla. Ten se však po čase stane tak trochu jedním z nich a už to jede, vlastně vrčí, kvičí a smrdí gumy. ()

AdamesWWE

[7/10] Celkom dobrý začiatok série, bezpochyby dobrý film, dobrý príbeh, výborní herci, kvalitná akcia. Či už naháňačky, aleb nejaká streľba. Prvá časť síce nepatrí medzi moje oblúbené fllmy, ale je to slušný film a tie 4* sú zaslúžené. ()

Norino12

Skvelý film hlavne pre priaznivcov automobilov a tuningu. Niečo podobné a tak dobre zvládnuté ako toto určite chýbalo. Trocha nerozumiem nízkemu hodnoteniu ale vlastne niet sa nad čím čudovať ak niekto nemá rád rýchle autá tak ho to baviť nebude. Perfektné obsadenie, ktoré viac či menej ťahá sériu až doteraz (FF6) a kopec krásnych dievčat a automobilov. Za spomenutie určite stojí aj Soundtrack. Neveril by som, že sa celá séria tak parádne naviaže na prvý diel. Z môjho pohľadu zaslúžených 5/5. ()

bloodline

Priemerná tuctovka, z ktorej sa vyliahol fenomén. Umelecké aspekty sa tu zdržia asi ako vedro vody v Mohavskej púšti, ale jednoduchšie divácke chvíľky zachraňujú, na svoju dobu, slušné efekty a oko nejedného milovníka vône natural 95, spálených celosezónniek či zvuku bakelitovej 601 z NDR, podskočí od radosti pri pohľade na vylepšené, zväčša japonské, nehynúce klasiky. Kompaktnejší dej a premazaný scenár by určite dodali rezkejší krútiaci moment, takto zostalo iba pri mašinkách, ktoré poklepkali šikovnejšie ručičky ako tie naše, od miestnych individualít pod patronátom značky TescoTunning, česť výnimkám. 3 a 1/2* ()

Ilhan

Dnes už nesmrtelná klasika. Automobilová atmosféra na Váa na začátku foukne a do konce se Vás nepustí a je to čím dál lepší, protože čím více poznáváte postavy, tím více si je oblíbíte a fandíte jim. Kdo z chlapů kdy nesnil, jak se stará o svůj bourák, kolem se pohupuje banda kočiček, které Vás obdivují a do toho Vám hraje super hudba. Tohle prostě neomrzí. 85 % ()

J.F.B.

!POZOR! Komentář může obsahovat "stopové" množství čiré nenávisti podané velmi primitivní formou. Tak jsem to tedy konečně viděl. Onen kultovní snímek příznivců tuningu. A teď úplně nevím jak to ohodnotit – příběh je (jak už bylo řečeno v jiných komentářích) vskutku slaboduchý, herecky to žádná sláva taky není – mimo Paula Walkera, kterého si vážím a velmi hezké Jordany Brewster, je tam už pouze Vehicle Identification Number Dialýza a Mišelína Rodrygézová (jejíž ksicht zvláště nesnáším, takže si to přechýlení prostě neodpustím) + pár dalších zapomenutelných existencí. A pak jsou tam jakási motorová vozidla, bohužel většinou pro mne hnusná, neboť nejsem fanouškem importů z této doby (u japonských aut jsem se zasekl někdy v 70. letech u něčeho jako Datsun 240Z) a tohoto typu tuningu/stylingu (toho zvláště, nějaká ta auta bych možná vzal pokud by byla továrního vzhledu nebo uměřeněji pojatá..), a když se tam konečně objeví nějaké ucházející (i když s pár neestetickými úpravami), tak je v zápětí zničeno. Což se v této sérii děje podezřele často – snad v každém filmu, co jsem viděl, je těžce poškozeno nebo zničeno nějaké klasické americké auto. A to se mi opravdu nelíbí, takže možná budu muset ještě jednu hvězdičku ubrat (a jak řekl, tak i udělal...). Na druhou stranu je nutno poznamenat, že některé závodní scény byly natočeny docela pěkně – i když to na konci bylo jako co? To už nám začal Doom s Brianem kolabovat, že se jim ten zrak choval tak divně? Ale co na tom. Ještě nakonec se přiznám, že jsem samozřejmě fandil kamioňákovi, protože nebudu uctívat nějaké zkurvené zloděje, kteří svými zločiny narušují ekonomiku a kecají něco o svobodě v rychlosti (x)... což mi připomíná, že bych si měl zopáknout Vanishing Point... ║ Ovšem zároveň nemohu opomenout veskrze pozitivní dopad tohoto filmu a několika dalších z těch starších F&F, které byly ještě opravdu zaměřené na auta a závodění (z nichž je asi nejdůležitější Tokyo Drift), na rozvoj automobilové kultury jak v USA, tak v Evropě. Neboť díky této sérii, videohrám jako Need for Speed a Gran Turismo, byl u mnoha lidí probuzen zájem o auta, ať už o JDM, popřípadě evropské a americké vozy včetně těch starších a tuning. Někdo zůstal třeba u nelegálních pouličních závodů, někdo se začal věnovat závodění v nějaké disciplíně profesionálně a někomu to zůstalo jako koníček. A to je prostě skvělé. A domnívám se, že ten vliv je stále patrný i teď, téměř 20 let od uvedení prvního filmu, a že dokáže oslovit i příslušníky mladší generace a dovést je k tomu, aby zatoužili upravit si nějaké auto podle svých představ. Pár snad celkem dobrých videí k tématu vlivu F&F na automobilovou kulturu: (x) (x) (x) (x) ()

Jeza07

Nejlepší díl z celý série. Já miluju japonský auta neboli JDM a tak jsem neodolal se podíval na tenhle bombovej film. Rob Cohen udělal svoji práci jak měl a scénář taky super. Dávám 5 hvězd ()

Anderas

Fakt tragická slátanina. A znám přesně skupinu lidí, která po tomhle filmu skočí jako hladový po nasyceném. ()

Bouřňák odpad!

Filmy o "nadupaných" autech mi prostě nepřijdou ničím zajímavé. Jsou nudné a blbé. Když se budu chtít podívat na pěkná auta, zajdu si na autosalon nebo závody, pokud si budu chtít pustit dobrý film, rozhodně nesáhnu po filmu o rychlých autech jako tento. ()

Káronoš

Život s dusíkem v krvi, život na hraně, život na plno a bez zábran, život s vlastnímy pravidly a zákony, život plný krásných slečen a rychlých aut - to je snímek RYCHLE A ZBĚSILE. Na tématické zaměření snímku celkem slušný scénář se stupňujícím napětím a zajímavou zápletkou. Přecejenom zde jde vyloženě o cool obal a vy musíte přistoupit na stejnou hru, jinak si nenajdete cestu k zábavě, což vyústí ke špatnému hodnocení (i pocitu). Základním pocitem je závist, musíte jí cíťit, musíte si přát být na jejich místě a žít jejich život, pak vás silný potenciál snímku dostane na požadovaný úžas a budete spokojeni (v lepším případě pohlcěni automobilovým průmyslem). The Fast and the Furious se snaží oslovit všechny milovníky aut, ikdyž (jak už to u filmů bývá) auta nehrajou v příběhu hlavní roli a vše je založeno spíše na postavách a jejich cítění. Z dnes již širokého výběru adrenalinových filmů, je tento stáje jeden z nejlepších. Hodnocení: 8/10. ()

Tristaver

Tenhle film ma vcelku originalni zapletku, ktera je bohuzel neoriginalne rozuzlena, to je vse... Kdyz zapomenete na to, ze se divate na brak je to hezkej film. Nabusena auta, krasne zeny a dva sympataci v hlavnich rolich. ()

ThomasL

Nádherné holky, nadupané auta. Složitý příběh bych v tom nehledal. Prostě jsem se nechal unášet rychlou akční jízdou. Má to ale jedno velké mínus: Michelle Rodriguez je prostě děsná. Ona ten ksicht má snad z kamene. Pořád ten stejný nasraný výraz ať se děje cokoliv. ()

Wishkah

Vím že je tohle hitovka, ale já se u něj neuvěřitelně nudil. Slabý příběh, nudná režie a herci, kteří se snaží za každou cenu být cool. Prostě jen dražší a delší reklama na tuning. Nic víc, nic míň ()

peetriss

Hodinu a půl trvající přehlídka nablýskaných tunningovaných kár a krásných žen, okořeněná slabým a především neoriginálním příběhem. Tento film vznikl pouze proto, aby i vyznavači tunningu měli svůj srdcový film. Jinak průměr po všech stránkách. Hodnocení: 50%. ()

Prochy38

Dobrá hudba, nabušená auta, drsný V. Diesel, sympaťák P. Walker, kočka M. Rodriguez, kráska J. Brewster a jednoduchá zápletka, co víc si nenáročný divák může přát. Pohodové, povedené, spokojenost. ()

Dwayne Johnson hvězdou dalšího Rychle a zběsile

Dwayne Johnson hvězdou dalšího Rychle a zběsile

01.06.2023

Svět Rychle a zběsile nedávno rozšířil již desátý film (nepočítaje spin-off Hobbs a Shaw), na jehož konci se diváci dočkali poněkud nečekaného překvapení. Pakliže jste ještě desítku v kině neviděli a… (více)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Justin Lin opouští desáté Rychle a zběsile

Justin Lin opouští desáté Rychle a zběsile

27.04.2022

Týden od spuštění první klapky na připravovaném desátém snímku ze série Rychle a zběsile přichází poměrně šokující zpráva. Režisér Justin Lin (Star Trek: Do neznáma, Rychle a zběsile 9) končí a na… (více)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (více)