Mladý, ještě nedostudovaný právník Rudy Baylor, se dostává k případu, který na první pohled vypadá prostě a průhledně. Čím více se s ním seznamuje a čím více poznává své klienty, tím více odkrývá kolosální řetěz pojišťovacích podvodů, v němž jde především o obrovské zisky na úkor zdraví lidí. Rudy si uvědomuje, že narazil na ojedinělý případ v historii civilního práva, že jde o miliony, ale také o holou existenci. Protivník je až příliš silný a sebevědomý. Proti mladému a ještě nehotovému právníkovi stojí jeden z nejlepších státních obhájců USA. (Vapet Production)

bmx6

Nemůžu říct,že by byl Vyvolávač deště nějaký špatný film,protože má výborný příběh a herci hrají opravdu na výbornou,ale já jsem se u toho prostě nudil.Zjistil jsem,že tohle téma mi nic neříká.Uvidíme jestli někdy v budoucnu se na to ještě někdy podívám.(třeba pak změním názor) ()

LencaN

Právničina v Americe zřejmě není procházkou růžovým sadem. Bavilo mě sledovat, jak Damon a DeVito překonávají společně nástrahy soudních síní i pronikají do tajů nelegalních praktik za účelem dosažení dobra. Vše bylo kvalitně zpracované, nebylo to unáhlené a závěr byl taky odpovídající. Jen to prostě není trhák, který vám nedá spát. ()

Magnus87

Počas celého filmu som sa nešiel zbaviť pocitu, že sledujem obyčajný bezvýznamný film vhodný ako podmaz na všedné nedeľné poobedie. Poskakujúci DeVito, nemastný neslaný Damon a pekný oblek Jona Voighta, Rourke tam bol čistého času asi 6 minút a vlastne celý tento film išiel akosi mimo mňa...bavil som sa minimálne a jediné čo ma jaksi držalo pri vedomí bola príjemná kamera Johna Tolla. Jo a skoro som zabudol, napätie...tak to tam nebolo žiadne. ()

buchannon

První hodina mě zas tolik nezaujala, ale potom se z toho vyklabala parádní soudní podívaná. Filmů se soudní tématikou již bylo natočeno přehršel a tento je jeden z nejlepších. Jak víme, Grisham je na tyto filmy odborník a napadá mě srovnání se snímkem Čas zabíjet, který je na podobné výši. ()

tomino28

Rozhodně jeden z těch filmů z právnického prostředí, který nezapadne. Nejlépe to dokazuje fakt, že i přes své stáří baví od začátku do konce. Spousta skvělých hereckých výkonů (kde musím mezi všemi zmínit výborného Dannyho DeVita, který hraje lehce naivního komedianta), přes scénář až po režisérskou stoličku, na které sedí Francis Ford Coppola - to všechno dohromady tvoří vynikající kousek, který by si nikdo, kdo chce studovat práva, neměl nechat ujít. Příběh je malinko sladce naivní, ale vůbec mi to nevadilo, od první do poslední minuty to stálo za to! ()

HennessyVSOP

Film je to skvělý, ale má několik problémů. Prvně je to klasická Copollova stopáž, což je u vleklého právnického dramatu trochu jinej šálek kávy než u gangsterky nebo mysteriózního fantasy. Herecky to má taky jisté mezery, vyniká totiž především jen De Vitto, zbytek je buďto z povahy scénáře nesympatický nebo jako v podobě Damona nudný. Zbytek je ale skvělé drama, scénáristicky řemeslně dotažené do puntíku. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 9/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 9/10. ()

Atron

Já tak nadšený jako ostatní nebyl... předvídatelné, spousta logických nesrovnalostí. Právník umlátí manžela a nic se nestane. V manuálu - byť interním, bylo napsáno, že první žádost o náhradu škody nebo peníze na léčbu se zamítá. To by si přece žádná firma nedovolila dát kamkoliv písemně. Takže nakonec hodnotím jako hovadinu, kterou jsem tedy alespoň dokoukal do konce. Jo a láska, že tam bude, to bylo taky ložené. Čekal jsem od Coppoly podstatně víc. ()

enyvan

Velmi příjemnej, dobře odvyprávěnej "právnickej" film. Výkony snad všech herců již tu byly zmíněny, ale mně se stejně nejvíc líbil Jon Voight! ;-) ()

Chlo0opek

Film o boji právě dostudovaného právníka, který se dostane do křížku s nečistýma technikama pojišťovací společnosti. Film má tempo, příjemný filmový zážitek. ()

genSilver

Coppola je mistr nad mistry. Tento snímek je tomu dalším důkazem. Výborné herecké výkony, kamera i střih. Krom toho filmy ze soudního prostředí miluji. Zůstává jen otázka - jedná se o filmařskou fikci, nebo je to holá realita? 100% ()

SONYAGENT

Perfektní drama z právnického prostředí, které má vynikající herecké duše filmu a opravdu chytrý případ (příběh) ()

Tomulka

Režisérsky naprosto famozně zvládnutý snímek F.F. Coppola je prostě machr nad machry. V první linii samozřejmně herci , které nebudu jmenovat zvlášť všechny výkony zůčastněných byli super ani jednomu bych nic nevytkl. ()

tchuck

Vyvolávač mi utkvěl v paměti vskutku prapodivným způsobem. Sám bych si na něj nikdy nevzpomněl, ovšem jak se jednou, léta po prvním shlédnutí, objevil v televizi, ihned se mi vybavil brilantní snímek z právnického prostředí. Paměť mě vskutku nešálila, neboť tento nenápadný film mé představě opravdu odpovídá. I když následující výrok příliš neresponduje s jeho charakterem, já jsem si ho užil. Užil jsem si herecké výkony, užil jsem si děj a napjatě očekával, co přijde dál. Chcete doporučit poklidné, leč skvostné soudní drama? ()

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005