Firemnímu nováčkovi, tzv. hackerovi - počítačovému pirátovi se při práci s počítačem v jedné významné korporaci povede něco téměř nemožného - nabourá se do databáze bedlivě střeženého podnikového superpočítače. Přitom náhodně objevuje výborně promyšlenou machinaci, která může vést až k vážnému ohrožení životního prostředí. FBI je mu v patách, ale jeho hlavním nepřítelem je duševně nemocný superprogramátor. Stvořen k zločinu nedává nic v sázku. Mladý pirát a jeho přátelé zahajují bitvu v počítačovém prostoru - za svoji záchranu a odvrácení světové katastrofy... (oficiální text distributora)

wwwFINKcz

vezmu to zkrátka. Chcete devadesátky? Dostanete devadesátky. Mně se to líbí. Je to unreal, je to pitomoučký, ale je to zkrátka křupková zábava. A mimochodem, mně vůbec nevadí, že ty "tronovský", a blbě ozvučený animace hackingu, nahrazujou skutečnou práci s kódem apod. Nemáte lidi dost fantazie. Prostě se nad to povzneste, užijete si víc zábavy, než byste mohli čekat. Ano, jsou tam hluchý místa, Angelina nehraje, jen vypadá, ale o to tady nejde. Je to prostě takovej devadesátkovej filmovej microdosing. Mě to neuráží, stejně jako Trávníkář apod. "slátaniny". Chce se to fakt povznést a je to ok. To už se víc durdím u filmů, co se strašně snaží bejt chytrý, věrný, přitom jsou tím právě o to víc k smíchu. U "Hackers" se toho bát nemusím a ani nechci. 5hvězd jako balanc proti tomu zbytečnýmu hejtu. Mimochodem pochopitelně skvělá muzika tomu dost narovnává záda. ()